Şimdi Ara

Boring Company'nin inşa ettiği tünellerde ulaşımın hangi araçlarla sağlanacağı netleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boring Company'nin inşa ettiği tünellerde ulaşımın hangi araçlarla sağlanacağı netleşti

Yüzeydeki istasyon

Elon Musk’ın başta şaka olarak ortaya attığı fakat sonrasında gerçeğe dönüşerek trafik yoğunluğunu azaltmaya yönelik ciddi projeler yürüten Boring Company’nin stratejisi netleşmeye başladı.

Boring Company ilk ortaya çıktığından bu yana asıl amaç tüneller inşa ederek insanlara alternatif bir ulaşım sağlamaktı fakat bu tünellerdeki ulaşımın nasıl sağlanacağına ilişkin planlar zaman zaman değişikliğe uğradı. Geçtiğimiz aylarda Las Vegas’taki tünel kazısının tamamlanması ve projenin bitimine yaklaşılmasıyla birlikte şirketin “Loop” olarak adlandırdığı ulaşım sisteminden de yeni detaylar geldi.

Boring Company'nin inşa ettiği tünellerde ulaşımın hangi araçlarla sağlanacağı netleşti

Yeraltı istasyonu

Şirketin ‘sıkça sorulan sorular’ sekmesini güncellemesiyle birlikte tünellerde kullanılacak araçlar da belli oldu:

Loop; yolcuların duraklar arasındaki ana tünellerde otonom elektrikli araçlar ile 240 km/s hızda seyahat edebildiği tamamen elektrikli, sıfır emisyonlu, yüksek hızlı bir yeraltı toplu ulaşım sistemidir. Loop sisteminde otonom olarak hareket edecek araçlar Tesla Model S, X ve 3’tür.

Ayrıca Bkz.Bakan Dönmez: Yerli otomobilde nadir toprak elementleri (NTE) kullanılacak

Tünellerdeki ulaşımın Tesla araçlarıyla yapılacağı zaten onaylanmıştı fakat bunun için halihazırdaki modellerin mi kullanılacağı yoksa sadece bu amaca odaklı yeni araçların mı geliştirileceği bilinmiyordu.

Yeraltı - açık hava istasyonu

Şirket, yeni Loop sisteminde kullanılacak araçların yanı sıra yüzey, yeraltı ve yeraltı açık hava olmak üzere üç farklı istasyon türünün de konsept görüntülerini paylaştı. Tüm bu bilgilerin Las Vegas projesinin bitimine yakın bir tarihte paylaşılması, akıllara bu bölgedeki ulaşım sistemine özel olabileceği ihtimalini getirse de bu konuda henüz net bir açıklama yok.

Tesla’nın San Bernardino bölgesindeki bir başka tünel projesi için 12 kişilik elektrikli yolcu minibüsü üreteceğine dair haberler ortaya çıkmıştı. Fakat şirketten bu haberleri doğrulayan resmi bir açıklama gelmedi. Şirket tarafından yapılan bir başka açıklamaya göre tünellerdeki ulaşımın fiyatı diğer toplu taşıma sistemleriyle aynı ya da daha ucuz olacak.

• adamların yaptığı işe bak bizim yaptıklarımıza bak. Diyeceklerim bu kadar

• Bu tüneli açıp düz metro yapsa daha iyi değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • korayreyiz K kullanıcısına yanıt
    kanka metro zaten var.

• Sonunda bee, kac aydir hangisi olacak diye dusunuyorduk...

• Bence bu herif Total Recall filminden çok etkilendi onu kopyalalıyor

• Bizde RTÜK ile Netflix arasında ki sansür problemini konuşuyoruz.

• yakupyasar1 kullanıcısına yanıt
    Ne yapıyorsun?

• Tünel işi çok sakat. Bir yangında faciaya dönüşür o tünel

• Çok saçma bi sistem. Kendi yaptığı araba 240'la gidecek de hiç kaza olmayacak da... Onun yerine tünelde çok daha yüksek hızlara çıkan Farklı boyutlarda vagonlar olan bir sistem daha kullanışlı olurdu. Tünel işi tehlikeli. klostrofobisi olanları hiç söylemiyorum zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: fotifoti

Çok saçma bi sistem. Kendi yaptığı araba 240'la gidecek de hiç kaza olmayacak da... Onun yerine tünelde çok daha yüksek hızlara çıkan Farklı boyutlarda vagonlar olan bir sistem daha kullanışlı olurdu. Tünel işi tehlikeli. klostrofobisi olanları hiç söylemiyorum zaten.

Elon Musk ve ekibi düşünemedi demek ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Elon Musk ve ekibi düşünemedi demek ki.

Alıntıları Göster

Projenin daha iyi görsellerini gördüm. Düşünmüşler ve proje tesla satmak için yapılmış.

• Benim kontrolüm dışında şöför koltuğuna oturduğum arabanın krostofobik bir ortamda saatte 240km hız yaparak seyahat etmem için ya deli olmam lazım yada ölü.

En ufak aksilik yüzde yüz ölüm ile sonuçlanacaktır. Boş iş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugur.k U kullanıcısına yanıt
    Benim kontrolüm dışında dışarda -40 derece oksijenin olmadığı 10 kilometre yükseklikte saate 800 km hızla giden bir ortamda seyahat etmem için ya deli olmam lazım yada ölü.

• DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    Senin modele destek geldi ise sıkıntı yok 👍

• gun kullanıcısına yanıt
    -70,-80 santigrat derece yi gördüm. Uçak ile karşılaştırman cahilliğini gösteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: azizfikri

Ne yapıyorsun?

hiç bir şey

• yakupyasar1 kullanıcısına yanıt
    Aferim!

• Teknolojinin gelişmesi lazım. 240km/H hız ile elektrikli aracı en fazla 200 km falan sürersin , şarj falan kalmaz.

• yahu herkesin bu haberi eleştirmesini anlayamadım ben. adamlar burada hepimizin toplamından daha bilgileler çünkü kendi projeleri. "olmaz bu" demek ne kadar saçma... ayrıca klostrofobisi olan da binmesin. uçağa binemeyen de var sonuçta. uçaklar boş iş dediklerini de sanmıyorum onların.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.