Şimdi Ara

TikTok benzeri Instagram Reels global erişime açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TikTok benzeri Instagram Reels global erişime açılıyor

Kullanıcıların videolarına ses ekleyebildikleri veya ses eşliğinde yeni klipler çekebildikleri TikTok kısa süre içerisinde patlama yaptı ve 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaştı. Kendi fenomenleri ve kazançları ile ayrı bir ekosistem haline gelen TikTok’a rakipler de gecikmedi.

Instagram Reels nedir?

Daha önce de rakiplerinin özelliklerini benzer şekillerde kendi kullanıcılarına sunan Instagram, geçen yıl sonlarından bu yana Reels adında yeni bir özellik test ediyor. Instagram Reels aynı TikTok benzeri özellikleri ile dikkat çekiyor.

Ayrıca Bkz.Twitter saldırısının kökleri kara borsa forumlarına kadar gidiyor

Instagram Reels uygulama içerisinde bir video düzenleme aracı ve 15 saniyelik müzikli videolar hazırlamanızı sağlıyor. Sonrasında bunları Hikayeler ve Keşfet kısmına yükleyebiliyorsunuz. Zengin gerçeklik desteği de olan Reels klipleri için Öne Çıkarılan Reels şeklinde bir liste de olacak.

İlk olarak Brezilya’da testlere başlayan Reels sonrasında Almanya, Fransa ve Hindistan’da erişime açılmıştı. Uzun süren denemelerin ardından artık global erişim zamanı geldi. Önümüzdeki haftadan itibaren başta ABD olmak üzere Instagram Reels 50 ülkeye daha dağıtıma başlayacak.

Instagram Reels özelliğinin nasıl ilgi göreceği merak konusu. Zaten 1 milyara yakın bir kullanıcısı olan Instagram’ın Reels özelliğini benimseteceğine şüphe yok ancak TikTok’un tahtını elinden alıp alamayacağı kesin değil.

• Facebook,Twitter, Instagram hiçbirini kullanmıyorum. Anlamadığım şey şu, insanlar Tiktok'a neden bu kadar nefret kusuyor. Beğenmiyorsanız kullanmayın arkadaş, severek kullanan insanların özgürlüğünü ellerinden alma hakkını kim veriyor size? Ben neden bu Tiktok içeriklerine maruz kalmıyorum? Demek ki bir şekilde bunları tüketiyorsunuz sonra da ya çok aptalca diye şikayet ediyorsunuz. Ayrıca insanlar aptalca şeyler yapma hakkına da sahipler. Bana kalırsa Instagram da gayet salakça şeylerle dolu bir ortam ama kapatılsın, yasaklansın gibi haksız istemlerde bulunmuyorum, kullanmıyorum bitiyor. Böyle yasakçı bir perspektiften bakarsanız, Donanın Haber'in forumunu da çeşitli açılardan sakıncalı bulacak ve kapatılmasını isteyecek insanlar rahatlıkla bulursunuz, nereye varacak bu işin sonu?
  • Başımız sağolsun instagrami çok iyi bilirdik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ula tiktok kapatılsın diye Twitter’da gündem de hashtagler durmadı. Şimdi instagram yapıyor

• instagram yine tiktok denen lağım çukuruna göre daha düzgün içeriklere sahipti ama yakında iyice zıvanadan çıkar. muhtemelen yakında hiçbir sosyal medya platformunu kullanmayacağım.

• uygulamalara bos yere suc atmayalim problem insanlarda.

• Sosyal medya kullanmıyorum ama Instagram'ım da sonunun Facebook gibi olacağını düşünüyorum. Uzaktan baktığımda gördüğüm bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tiktok kötü bir uygulama değil insanlar çok kötü kullanıyor

• Başka bir kanalizasyon daha.

• Bir saçmalık daha

• Utanç verici saçma sapan videolar dolu başka bir platform gelecek desenize... Bazı ülkeler Tiktok'u yasaklamaya başladı hemen fırsattan istifade

piyasa açığını kapatıyorlar.

• Facebook,Twitter, Instagram hiçbirini kullanmıyorum. Anlamadığım şey şu, insanlar Tiktok'a neden bu kadar nefret kusuyor. Beğenmiyorsanız kullanmayın arkadaş, severek kullanan insanların özgürlüğünü ellerinden alma hakkını kim veriyor size? Ben neden bu Tiktok içeriklerine maruz kalmıyorum? Demek ki bir şekilde bunları tüketiyorsunuz sonra da ya çok aptalca diye şikayet ediyorsunuz. Ayrıca insanlar aptalca şeyler yapma hakkına da sahipler. Bana kalırsa Instagram da gayet salakça şeylerle dolu bir ortam ama kapatılsın, yasaklansın gibi haksız istemlerde bulunmuyorum, kullanmıyorum bitiyor. Böyle yasakçı bir perspektiften bakarsanız, Donanın Haber'in forumunu da çeşitli açılardan sakıncalı bulacak ve kapatılmasını isteyecek insanlar rahatlıkla bulursunuz, nereye varacak bu işin sonu?

• Sonunda benim gibi düşünen birilerini görmek beni mutlu etti, söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum insanların kendi istemedikleri şeyler engellenince desteklemeleri fakat sıra kendilerine gelince ağlamaları tamamen iki yüzlülük

• Doğrudur tabi ama çoğunluk diye bir şey var tiktok kullananların çoğu beyni yetmeyen insan topluluğu bunu izleyenler de öyle bunu Türkiye için söylüyorum tabi eskiden Vine vardı orada bir emek vardi şimdi bu embesil tayfa buradan para da kazanıyor yazık gerçekten Türkiye için kapatilsa yararlı olur

• Arkadaş listemden midir nedir instada sürekli keşfette kiz tiktok videolari var ilgilenmiyorum diyorum hala çikiyor insta zaten tiktoka döndü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapmayın şunu, instagram düzgün, kaliteli bir ortam. Bozmayın şunu.

• Ayrı bir uygulama olarak yapsalar keşke.

• Aynı b.... Laciverti. ??

• Aslında bu yasakçı ziyniyet dediğimiz kişiler tamamen algı operasyonunun parçası, çünkü aynı kişileri twitter veya facebook gibi platformların bir numaralı savunucusu başlık ve konularında da görmek insanı şaşırtmıyor. E peki neden Tiktok üzerine bu kadar çok goygoy çekiyorlar? Tabii ki menşeinden dolayı. Çin ürünü bazı site veya uygulamalar diğer marka ve platformların en büyük rakibi olunca yazarlar üzerinden algı çalışması yapılarak bari kullanıcılarını soğutabilir miyim, banal gösterebilir miyim veya platformdan uzaklaştırabilir miyim çabaları bunlar. Anlatınca ama bu komplo teorisi gibi dursa da bu platformların hemen hemen hepsinin popüler kılan bu kiralık algı yazarları, botlar, manipülatör veya reklam yayan tipler. Burası internet pazarı. Burada para like veya dislikelar üzerinde döner.

• Bu İnstagram'ın sonu olur. Her platformun kendine özel has özellikleri vardır ve kullanıcı bu yüzden onu kullanır.
    Facebook orta yaş üzeri yetişkin ve ailelere, akraba veya okul günlüklerine hitap ederken,
    Twitter goygoy ve atar yapmaya,
    İnstagram anlık fotoğraf veya görsel paylaşımlara açıkken
    Tiktok anlık kısa videolar uygulaması olarak bir üne sahip.
    İnstagram kendini Tiktok gibi video paylaşım sitesi haline getirir ise fotoğraf, resim paylaşım özelliği yok olacak ve uygulama kendi kullanıcılarını kaybedecektir. Bir platformu kullanan diğerini kullanmıyor günümüzde, en azından tutucu tipler bir hayli var. Tiktok sevmeyenlerin bile burada kapatılsın diye yırtındığı yerde sen plaftormunu Tiktok'a benzetirsen yakında İnstagram kapatılsın da derler aynı kişiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 19 Temmuz 2020; 9:29:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B6C467102

Facebook,Twitter, Instagram hiçbirini kullanmıyorum. Anlamadığım şey şu, insanlar Tiktok'a neden bu kadar nefret kusuyor. Beğenmiyorsanız kullanmayın arkadaş, severek kullanan insanların özgürlüğünü ellerinden alma hakkını kim veriyor size? Ben neden bu Tiktok içeriklerine maruz kalmıyorum? Demek ki bir şekilde bunları tüketiyorsunuz sonra da ya çok aptalca diye şikayet ediyorsunuz. Ayrıca insanlar aptalca şeyler yapma hakkına da sahipler. Bana kalırsa Instagram da gayet salakça şeylerle dolu bir ortam ama kapatılsın, yasaklansın gibi haksız istemlerde bulunmuyorum, kullanmıyorum bitiyor. Böyle yasakçı bir perspektiften bakarsanız, Donanın Haber'in forumunu da çeşitli açılardan sakıncalı bulacak ve kapatılmasını isteyecek insanlar rahatlıkla bulursunuz, nereye varacak bu işin sonu?

Tamamen katılıyorum hocam yazdıklarınıza. Beğenmediğin uygulama varsa kullanmazsın bu kadar basit. Nefret kusmanın anlamı yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.