Şimdi Ara

Realme 125W UltraDart hızlı şarj duyuruldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Realme 125W UltraDart hızlı şarj duyuruldu

Oppo’nun dün yapılan lansmanda 125W kablolu hızlı şarj ve 65W kablosuz hızlı şarj teknolojilerini duyurmasının hemen ardından Realme alt markası da gelecek telefonlarında kullanacağı benzer bir şarj teknolojisinin tanıtımını yaptı.

Realme 125W UltraDart neler sunuyor?

Realme 125W UltraDart hızlı şarj kablo üzerinden 125W pik seviyesine çıkabiliyor. 4000mAh kapasiteli bir bataryayı sadece 3 dakikada yüzde 33 seviyesine çıkarabilen teknoloji 3 yönlü bir şarj çözümü kullanıyor.

Ayrıca Bkz.LEGO yakında NES seti piyasaya sürecek

Bu çözümde voltaj aşağı çekilirken şarj gücü arttırılıyor ve ısı dağılımı da azaltılıyor. Dağıtık yonga yapısı USB Tip-C girişi ile aradaki mesafeyi kısaltıyor ve ısıyı azaltıyor. Vakum odası plakası ise yüksek iletkenlik sayesinde çıkan ısıyı anında emiyor.

Sistem termal iletken jel ve çok katmanlı grafit plakanın devreye girmesi ile birlikte hem yüksek verimlilik sağlıyor hem de optimal soğutma elde ediyor. Firma şarj esnasında 40 derece sıcaklığın geçilmediğini ifade ediyor. Teknoloji Oppo ve Realme’nin tüm hızlı şarj teknolojileri ile uyumlu.

125W hızlı şarj özelliğinin yanı sıra 65W USB PD protokolü, 36W QC protokolü ve 100-240V ultra geniş voltaj girişleri de destekleniyor. Bununla birlikte 125W en tepe güç ve Oppo’dan da hatırlacağımız üzere şarj adaptörleri 110W sınırını geçmiyor.

• Bu ne yaw benzin doldurur gibi doluluk oranının gözle arttığını görebileceğiz anlaşılan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ya bu ne hızlı şarj hızlı şarj. Ben şarj etmek zorunda kaldıktan sonra hızlıymış yavaşmış ne anladım. Zaten power bankler var. Pik teknolojisini geliştiren bir Allah ın kulu yok mu?

• Hızlı şarj pil ömrünü tüketir kanıtlanmış bir bilgidir bu ve şarj etme oranlarınız bile bu konuna katkı sağlıyor.
    Kaynak:https://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

• Feyzuli kullanıcısına yanıt

Şuan tanıtılanı bilmiyorum ama opponun hızlı şarjı aslında tek bir bataryaya verilen yüksek akım ve voltaj değil. İçinde birden çok batarya hücresi var ve bunlar ayrı ayrı şarj ediliyor. Örneğin 6 batarya hücresi var hepsi 5v1a ile şarj ediliyor ve sonuç olarak 30 wattlık bir şarj sağlanmış oluyor. Ve telefon ısınmasın diye kontrol ünitesi adaptörün içinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya daha hızlı ölecek

• çinliler artık bişey bulamıyor adaptöre abanıyor yenilik diye sundukları hiç bişey yok

• gun kullanıcısına yanıt
    Oppo find x2 prod vardı

• Bir de yavaş bitmesini sağlasalar keşke. Asıl önemli konu o.

• Sabahtan geceye kadar kullanımın sonunda %40 civarı pil kalsın ve sabaha kadar yavaş da olsa güvenli bir şekilde tam şarj olsun yeter. Bunları telefonlar için değil de notebooklar için yapsınlar daha iyi. Şimdi bunu daha bahane ederek pil kapasitesini düşürürlerse şaşırmam. Apple’ın hala 5W’ta ısrarcı olmasını ben mantıklı buluyorum.

• Aslında Içinde iki batarya 67,5 wattlık gelecegin teknolojisi 30 saniyede dolan batarya

• Teknoloji hızla ilerliyor elbete ya ancak insanlık ta yavaş yavaş bitiyor zaman kısalıyor ne olacak halimiz yaş 41 istanbuldan murat 1453 hoşça kalın muhterem ve güzel insanlik

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.