Şimdi Ara

Qualcomm'un yeni işlemcilerinin çıkış tarihleri sızdırıldı: Snapdragon 875G geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Qualcomm'un yeni işlemcilerinin çıkış tarihleri sızdırıldı: Snapdragon 875G geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Qualcomm'un Snapdragon 875G, Snapdragon 735G, Snapdragon 662 ve Snapdragon 460 gibi yeni işlemcilerinin çıkış tarihi internete sızdırıldı.

Ayrıca Bkz.Apple A14, Snapdragon 865 Plus'tan %15 daha hızlı olacak

Weibo sosyal medya platformunda ortaya çıkan bilgilere göre amiral gemisi Snapdragon 875G yonga seti 2021'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Hemen ardından ise Snapdragon 435G çıkış yapacak.

Qualcomm'un yeni işlemcilerinin çıkış tarihleri sızdırıldı: Snapdragon 875G geliyor

Snapdragon 875G, 5 nm EUV süreciyle üretilecek

Snapdragon 662 ve Snapdragon 460 ise 2020'nin dördüncü çeyreğinde kullanıma sunulacak. Listede ayrıca Snapdragon 735G modeli de var. Bu işlemcinin ise 2021'in ilk veya ikinci çeyreğinde gelmesi bekleniyor.

Snapdragon 875G ve Snapdragon 735G, premium ve orta sınıf akıllı telefonlara güç verecek. Her iki yonga setinin de Samsung'un 5 nm EUV fabrikasyon sürecini temel alacağını belirtelim. Böylelikle %10 performans artışı ve %20 daha az güç tüketimi elde edilmesi hedefleniyor.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/leaked_roadmap_reveals_future_qualcomm_and_mediatek_chipsets-news-44293.php

• son paragrafta hata var başlık ile içerik uyuşmuyor. (7nm mi 5nm mi?)

• %20 daha az güç tüketim değerine nedense hiç bir zaman kullanıcılar ulaşamadı 5 yıl önceki amiral gemisi cihaz 1.5 gün idare ediyordu aradan 5 yıl geçti hala 1.5 gün

• zdniz Z kullanıcısına yanıt

Peki 5 yıl önceki telefon gücü ile şimdiki aynı mı? bir önceki mimarı üretim süreci ile o güç uygulansa pil daha çabuk biter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyide yeni çıkan telefonlarda 765 bile yok 720 kakalıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 16 Temmuz 2020; 18:47:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Msdykka

Peki 5 yıl önceki telefon gücü ile şimdiki aynı mı? bir önceki mimarı üretim süreci ile o güç uygulansa pil daha çabuk biter.

ksr bakma ama o zamandan bu zamana baglantı teknolojileri (3g-4g) dışarısında hiç bir şey degişmedi he diyeceksin oyunlar her çıkan işlemci yüzde 15-20 performans artışından bahsediyor bunlar performansa gidiyorsa o halde yüzde 20 enerji tüketimi nerde ben 5 yıl önceki telefonumlada şuan ki uygulamaları kullanabiliyorum

• zdniz Z kullanıcısına yanıt
    ARM işlemciler verimlilik için tasarlanmıştır, boşta dururken harcanan enerji hemen hemen tüm işlemcilerde aynı, ama tam performans kullanırsan 5 yıl önceki telefonun 3 saat dayanıyorsa, şimdikiler 5 saat dayanır. ancak pil kullanımı tek başına kriter değildir. belki şimdiki işlemciler 1 saat de işlediği veriyi 5 sene öncekiler 2 saat de işleyecek. işin özeti, bugün alo demek için kullandığın telefon bundan 10 yıl sonra alacağın telefon ile arasında pil kullanımı açısından farkı olmayacak. farkı benim gibi amatörler ancak oyunlarda fark eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 17 Temmuz 2020; 10:24:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.