Şimdi Ara

FCA ve PSA birleşmesiyle oluşacak yeni grubun ismi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • FCA ve PSA birleşmesiyle oluşacak yeni grubun ismi belli oldu

Adım adım son aşamaya doğru ilerleyen FCA ve PSA birleşmesiyle ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Yapılan ortaklık kapsamında otomotiv dünyasının en büyüklerinden biri olacak şirketin ismi belli oldu.

Sektörün iki dev ismi, birleşmenin ismini “Stellantis” olarak açıkladı. İlk duyduğunuzda kulağa bir bilim kurgu filminin adı gibi gelen bu ismin kökü Latincede “yıldızlarla parlamak” anlamına gelen “stello” kelimesinden geliyor. Yapılan ortak açıklamaya göre, ismin Latin kökenleri kurucu şirketlerin zengin tarihine övgüde bulunurken, astronomi çağrışımı ise endüstriyi değiştiren bu birleşmeyi yönlendiren gerçek iyimserlik, enerji ve yenilenme ruhunu temsil ediyor.

Ayrıca Bkz.Elektrikli BMW iX3 tanıtıldı: Yeni nesil eDrive teknolojisi ve 460 km menzil

Birleşme açıklamasından kısa bir süre sonra isim arayışına başladıklarını belirten iki şirket, Stellantis isminin yalnızca şirket düzeyinde kurumsal markayı tanımlamak için kullanılacağını açıkladı. Sürecin bir sonraki adımı, isimle birlikte kurumsal marka kimliği oluşturacak bir logonun yaratılması olacak. Grubun kurucu markalarının isimleri ve logoları değişmeden kalacak.

İki şirket birleşmenin tamamlanacağı tarihle ilgili yorum yapmaktan kaçınıyor fakat söz konusu ortaklığın 2021 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. FCA ve PSA birleşmesiyle Peugeot, DS, Opel, Vauxhall, Fiat, Dodge, Ram, Chrysler, Alfa Romeo ve Maserati markaları aynı çatı altında toplanmış olacak. Yıllık 8.7 milyon adet araç teslimatı gerçekleştirmesi planlanan birleşme, otomotiv dünyasının en büyük 4. üreticisi olacak.

• güzel bir anlaşma oldu bence peugeot nun işlerini çok merak ediyorum neler yapacak acaba

• Tarzlari da musteri kitleleri de cok farkli iki grup. Bana pek mantikli gelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    Bu durumda Audi ile Lamborghini ve Seat ile Skoda'yı bünyesinde buluşturan VW grubunun başarılı olmaması gerekirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih-8

Tarzlari da musteri kitleleri de cok farkli iki grup. Bana pek mantikli gelmedi.

Zaten maksadları da farklı kitlelere ulaşmak.

• Tofaş hisseleri iyi prim yapabilir belki. FCA grubunun gözde fabrikalarından biri olarak gelecekte güzel yatırımlar alabilir.

• Bu birleşmeden sonra da sırada VAG-FORD birleşmesi var.

Otomotiv dünyası iyice tektipleşmeye doğru gidiyor.

• Neden marka isimlerini kaldırıp bambaşa birisim bulmuşlar anlamadım.FCA ya da PSA dediğinde neyin ne olduğu belli hangi firma olduğu belli stellantis ne ?İsim dışında birleşme iyi bir gelişme.
    FCPSA birleşmenin yeni adı olmalıydı bence.

• güzel bir anlaşma. 2 farklı grubu yanyana toplayacaklar güzel bir şey

• Stellantis ismi biraz garip geldi. ''Facia'' olsa belki daha iyi olurdu FCA ve PSA birleşmesiyle oluşacak yeni grubun ismi belli oldu 

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    FCA'nın açılımı : Fiat Chrysler Automobiles
    PSA'nın açılımı : Peugeot Société Anonyme ( Türkçesi Peugeot AŞ. )

Burada yaptıkları markalara dokunmak değil, tepe şirkete isim, markalar ayrıca duruyor zaten. Eski isimleri birleştirecek olsalardı FCPA veya PFCA gibi bir şey olurdu.
    Yine birleşerek büyüyen Renault-Nissan-Mitsubishi ise çatıya Allience ismini koydu. Ama, kimin haberi var? Yani bu isim marka kimliklerinin önüne geçmez zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.