Şimdi Ara

Tom Hanks'in yeni savaş filmi Greyhound, Apple TV+'ta izlenme rekoru kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tom Hanks'in yeni savaş filmi Greyhound, Apple TV+'ta izlenme rekoru kırdı

Tom Hanks'in yeni savaş filmi Greyhound, Apple TV+ platformunun yeni yıldızı oldu. 10 Temmuz'da yayınlanan film, Deadline'ın haberine göre Apple TV+ platformunun bugüne kadarki en büyük hafta sonu açılışını yapan içeriği olmayı başardı (diziler de dahil).

Apple filmin yayın hakları için Sony'ye 70 milyon dolar ödedi

Sony tarafından hazırlanan Greyhound filminin aslında 15 Mayıs'ta sinemalarda yayınlaması planlanıyordu. COVID-19'un ardından elbette bu planlar değişti. Sony önce vizyon tarihini 15 Haziran'a çekti, daha sonra ise filmi sinemalarda yayınlamaktan tamamıyla vazgeçip Apple TV+ ile anlaşmaya vardı. Apple'ın Greyhound'un yayın hakları için Sony'ye tam 70 milyon dolar gibi müthiş bir para ödediği bildirildi.

Apple şimdi bu büyük yatırımının karşılığını almış gibi görünüyor. Resmi izlenme rakamları açıklanmadı ancak Deadline'ın kaynaklarına göre Greyhound, büyük bir yaz sinema filmine benzer seviyede seyirci çekmeyi başarmış. Ayrıca Greyhound'u hafta sonu izleyenlerin %30'unun Apple TV+'a henüz yeni kaydolan abonelerden oluştuğu belirtiliyor.

Greyhound filmi İkinci Dünya Savaşı'ndaki gerçek bir olaydan esinlenilmiş. Filmde Tom Hanks'i, bir Amerikan destroyer gemisinde ilk gününü geçiren kaptan Ernest Krause rolünde görüyoruz. Krause'un gemisi bir devriye sırasında Nazi botları tarafından pusuya düşürülüyor. Sonrasında ise elbette olaylar gelişmeye başlıyor.

Başrolde yer alan Tom Hanks ayrıca filmin senaryosunu da hazırlamış. Yönetmen koltuğunda ise Aaron Schneider oturuyor.

Greyhound genel anlamıyla eleştirmenlerden olumlu yorumlar almayı başardı. Ancak Tom Hanks'in benzer bir diğer filmi Captain Phillips kadar büyük övgüler de alamadı. Türe ilgi duyuyorsanız ve Tom Hanks hayranıysanız özellikle de bu dönemde gayet izlenebilecek bir film diyebiliriz.

Apple TV+ platformu Türkiye'de resmi olarak bulunmuyor. Ancak farklı ülkelerden Apple hesabı açıp bu şekilde deneme imkanınız var.

• Film aksiyon olarak çok iyi, hikaye falan yok, film başlıyor deniz savaşı bitiyor deniz savaşı. Çok keyif aldım izlerken. 2 saat şöyle oldu böyle oldu yok, vay efendim giriş gelişme sonuçmuş falan yok. Paldır küldür girmiş hikayeye çok iyi olmuş bence. Zaten filmin başında kısaca anlatıyor ne olduğunu.
  • İki firmada istediğini almış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayatımda izlediğim en kısa filmdi. 10 dk felan sürdü.

• Film aksiyon olarak çok iyi, hikaye falan yok, film başlıyor deniz savaşı bitiyor deniz savaşı. Çok keyif aldım izlerken. 2 saat şöyle oldu böyle oldu yok, vay efendim giriş gelişme sonuçmuş falan yok. Paldır küldür girmiş hikayeye çok iyi olmuş bence. Zaten filmin başında kısaca anlatıyor ne olduğunu.

• Şu Apple TV+ gelse de biz de izlesek...

• 70milyon cok buyuk para gibi yazmissinizda hollywood icin oyle buyuk bir rakam degil. simdi imdb'den baktim filmin butcesi 50milyon dolar. normal zamanlarda sinema salonlarinda gosterime girse gisede patlamadikdan sonra bunun 2-3 katini hatta daha fazlasini cok rahat kazanirdi. tom hanksin oldugu bir filmin patlamasida cok olasi degil zaten. tabi normal zamanlarda degiliz, sony zarar etmeden kurtardigina sevinmistir.

• Fragman güzel ve filmin renk tonu da çok hoş. Yalnız askerlerin komutanın ilk günüymüş bakışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 15 Temmuz 2020; 11:11:9 >
  • darkaura kullanıcısına yanıt
    Her şey normale dönünce tekrar vizyona sokabilirler.

• Baştan sona aksiyon ve heyecan bitmiyor. Tavsiye ederim izleyin.

• Hanks in son rezaletinden sonra film gösterimden kalkabilir.

• cebrail.bsrn kullanıcısına yanıt
    Zaten hikayesi yok, bir Atlas Konvoyunun geçişinin nasıl olduğunu anlatıyor film. Geçen gün seyrettim, çekimler gerçekten çok güzel olmuş ama ilk defa yola çıkmış olan bir kaptanın ilk defa karşılaştığı Kurt Sürüsü ile bu kadar sakin olabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Ben, bir tek bu noktasına takıldım.

• por favor kullanıcısına yanıt
    ne olmuş ki

• quote:

Orijinalden alıntı: marauders

ne olmuş ki
  • por favor kullanıcısına yanıt
    evet ne olmuş?

• Sinemalarda gösterilmeyen, sadece dijital platformlarda yayınlanan bu tür kaliteli filmler oscara aday olacakmı yoksa görmezliktenmi gelinecek esas soru bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu adam çocuk kaçakçısı araştırın

• marauders kullanıcısına yanıt
    Çocuk kaçakçısı diyolar, galiba onu kastetmiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kurallar değişti, dijital filmlerde aday olabilecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dijital filmler zaten aday olabiliyor ama sinema salonlarında gösterime girme şartı aranıyordu diye biliyorum

• Harika bir film, sure nasil gecti anlamadim. 7.1 ses ile odamda 3 buçuk attim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.