Şimdi Ara

Yerli girişim Smarte; koronavirüsü titreşimlerle etkisiz hale getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli girişim Smarte; koronavirüsü titreşimlerle etkisiz hale getiriyor

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması sonrasında yenilikçi teknolojiler de bu alana yöneldi. Genelde maske veya temizlik ürünlerinde yeni teknolojilerin etkisini görürken yerli bir girişim dünyada ses getirdi.

Vironance nedir?

2013 yılında İTÜ Teknokent içerisinde faaliyet göstermeye başlayan ve enerji yönetimi ve verimliliği konusunda uzmanlaşan Smarte girişimi Vironance adındaki yeni ürünü ile ilgi görüyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Tab S7+ 5G sızdırıldı

Vironance virüs ve rezonans terimlerinin birleşmesinden oluşuyor. Temelinde ise virüsün elektromanyetik dalgalarla saniyede milyarlarca kez titreştirilmesi ve dış çeperinin patlatılması yatıyor. Virüsün dış çeperi yok edildiği zaman bulaşı riski de kalmıyor. Havada asılı kalan, yüzeye veya yüzeyin altına tutunan virüsler bu sayede etkisiz hale getiriliyor.

Smarte girişimi yeni teknolojisini hali hazırda pilot testlere tabi tutuyor. Potansiyeline oldukça güvenilen Vironance; AVM, restoran, mağaza, okul gibi kalabalık mekanlarda virüsün etkisini kırmayı amaçlıyor. Türkiye’de üretilecek şekilde dizayn edilen Vironance için önümüzdeki haftalarda siparişler alınmaya başlanacak.

Kaynak:https://www.posta.com.tr/corona-virusu-etkisiz-hale-getiren-yeni-teknoloji-vironance-2266065

• Serkan Tunç diye bir adam var, bu adamda nisan ayında eşi ve kendisi koronaya yakalanmış ve elektrik akımı ile kendilerini tedavi ettiği iddia etmişti. O adamında biyomedikal alanında girişim firması varmış. Kendisinin twitter ve linkedin sayfasında mevcut paylaşımları. Hatta japonlarda elektrik akımı ile bazı hastalıkları tedavi ettiği söyleniyor. Elektrik akımı derken 15 Volt mertebeleri yüksek seviyeler değil yani.
  • Serkan Tunç diye bir adam var, bu adamda nisan ayında eşi ve kendisi koronaya yakalanmış ve elektrik akımı ile kendilerini tedavi ettiği iddia etmişti. O adamında biyomedikal alanında girişim firması varmış. Kendisinin twitter ve linkedin sayfasında mevcut paylaşımları. Hatta japonlarda elektrik akımı ile bazı hastalıkları tedavi ettiği söyleniyor. Elektrik akımı derken 15 Volt mertebeleri yüksek seviyeler değil yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Virüsün hücre çeperini parçalayabilen titreşim insan hücrelerine zarar vermeyecek mi?

• Guzel fakat zarari da olacak radyasyon vs..

• Yok böyle bir olay

Korona kurulunda çalışıyorum

Her yazılana söylenene inanmayın...

• 1930'larda Royal Rife tarafından icat edilen ve kanser dahil her tür hastalığı tedavi ettiği iddia edilen "Rife Device" aynı şekilde titreşimle virüs çeperlerini imha ettiği iddia ediliyordu. Ayrıca Medikal ve İlaç şirketlerinin bu cihazın ilaç şirketlerinin sonunu getireceği düşüncesiyle çok çeşitli (laboratuarının yanması, kazalar, cihazın Amerika'da üretiminin yasaklanması vs.) komplo teorileri de mevcuttur. Türkçe sayfası yok ancak merak edenler şuradan ingilizcesini okuyabilir: https://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Rife

Sonuç olarak sağlık konusunda bu cihazın büyük bir aldatmaca olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bu ürün de çok inandırıcı gelmedi bana...

• İTÜ girişimi demeyin lütfen, İTÜ ile hiçbir bağlantıları yok, sadece ARI Teknokent'teler. Yanlış bilgilendiriyorsunuz.

Ekleme: Websitelerine göre operasyonlarını Danimarka'ya taşımışlar. Onlar da biliyor bu ülkeden bir halt olmayacağını.

Düzenleme: Başlık düzenlenmiş, ilginiz için teşekkür ederim editör bey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Time Lord -- 13 Temmuz 2020; 6:52:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1BilimAdamı

Virüsün hücre çeperini parçalayabilen titreşim insan hücrelerine zarar vermeyecek mi?

İnsanlarda hücre çeperi yok. Ayrıca virüslerin yapıları da çok farklı, ona spesifik bir ürün yapılmıştır ve testleri yapılacaktır eminim. Ya da yapılmıştır.

Düzenleme: Yeditepe Üniversitesi tarafından hazırlanmış test raporu linktedir: https://disk.yandex.com.tr/i/d6cUWpiappXUcQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Time Lord -- 13 Temmuz 2020; 6:47:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkuaz Prusa

Yok böyle bir olay

Orda ne iş yaptığınızı sorabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkuaz Prusa

Yok böyle bir olay

senin orada çalıştığına neden inanmalıyız peki :D

• İşe yararsa ve cidden çözüm sunan bir projeyse büyük avantaj sağlar. Diken üstünde insanlar, gerçekten işe yarayan çözümlere ihtiyaç var.

• Turkuaz Prusa kullanıcısına yanıt

Bende orada çalışıyorum, seni hiç görmedim.

• vay be ellere sağlık

• Sevgili arkadaslar, icinde frekans, rezonans, manyetik kelimeleri bulunan ve cigir actigi belirtilen hcbir bulusa guvenmeyin. Aciklamada virus ceperlerinin titresimle patlatilarak rna’sinin bozulmasi gibi hicbir bilimsel aciklamasi olmayan sacmaliklar yaziliyor. Virus ile mucadele keske bu kadar kolay olsaydi. Bir urunun sahte oldugunu ispatlamak gercek oldugunu ispatlamaktan cok daha zor hale geldi. Ne hikmetse forumdaki herkeste korona kurulunda calisiyor. Ben ne korona virus kurulundayim, ne de doktorum. Sadece arastirma yappmayi seven bir vatandasim.

bu bulus yakit hortumu ya da dogalgaz borusuna miknatis koyarak tuketimi azaltma iddiasi kadar bilimsel gercekligi olmayan bir durum. Posta gazetesine haber olmasi da inanilirligini artirmiyor aksine azaltiyor. Nacizane kisisel goruslerim bunlar, ama inanmak isteyen tabii ki souna kadar inanabilir saygi duyarim... Yukarida yazdigim Rife cihazinin modern gorunume kavusmus bir hali bu.

• Zararı varmı acaba o önemli. Koronayı parçayım derken bizim hücrelere yada elektronik aletlere zararı nı merak ettim. Neyse çıkar kokusu yakında

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Time Lord

Orda ne iş yaptığınızı sorabilir miyim?

Alıntıları Göster

İdari memurum.

• Geleceğin tedavi yöntemleri Işın ve Titreşim bazlı olacak. Bu da belki öncüllerdendir ne bilem...

• neyazarim N kullanıcısına yanıt

Titresimli yüzük gibi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Febz11

Sevgili arkadaslar, icinde frekans, rezonans, manyetik kelimeleri bulunan ve cigir actigi belirtilen hcbir bulusa guvenmeyin. Aciklamada virus ceperlerinin titresimle patlatilarak rna’sinin bozulmasi gibi hicbir bilimsel aciklamasi olmayan sacmaliklar yaziliyor. Virus ile mucadele keske bu kadar kolay olsaydi. Bir urunun sahte oldugunu ispatlamak gercek oldugunu ispatlamaktan cok daha zor hale geldi. Ne hikmetse forumdaki herkeste korona kurulunda calisiyor. Ben ne korona virus kurulundayim, ne de doktorum. Sadece arastirma yappmayi seven bir vatandasim.

bu bulus yakit hortumu ya da dogalgaz borusuna miknatis koyarak tuketimi azaltma iddiasi kadar bilimsel gercekligi olmayan bir durum. Posta gazetesine haber olmasi da inanilirligini artirmiyor aksine azaltiyor. Nacizane kisisel goruslerim bunlar, ama inanmak isteyen tabii ki souna kadar inanabilir saygi duyarim... Yukarida yazdigim Rife cihazinin modern gorunume kavusmus bir hali bu.

View or download the file 'YEDITEPE REPORT_ENG.pdf' https://disk.yandex.com.tr/i/d6cUWpiappXUcQ

Buyrun test raporu.

• Ben efsaneyim filminde ''malumun'' çözüm olacağı en son aklına gelen ve buna şaşırmamızı bekleyen sayın immune kardeşin tersine bu da akla ilk gelen zihni sinir fikirlerden biri gibi geliyor. İnanmak isterdim ama kapıya gelip masaj aleti satan kişiler aklıma geldi. Umarım işe yarıyordur ne diyeyim.

Bunun TV dahil pek çok yerde çözüm gibi sunulması 786. kere haberlerin teyit olamadan sunulmasını sorgulatıyor bana.

Not: Ben teknokent de çalışmıyorum. Belki en fazla otobüsle önünden falan geçmişimdir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.