Şimdi Ara

Apple'ın ARM işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı 13.3 inç MacBook Pro olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın ARM işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı 13.3 inç MacBook Pro olabilir

TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın yıl sonuna kadar güncellenmiş 13.3 inç MacBook Pro'yu piyasaya süreceğini belirtti. Deneyimli analiste göre cihaz, Apple'ın kendi bünyesinde geliştirdiği ARM tabanlı işlemciye sahip ilk dizüstü bilgisayar olacak.

Ayrıca Bkz.Amazon'un New World'ü yine ertelendi

Apple Silicon'dan güç alan yeni MacBook Pro'nun 2020'nin dördüncü çeyreğinde seri üretime girmesi bekleniyor. Daha sonrasında ise yeni işlemciyi temel alan MacBook Air üretimi başlayacak. Bu cihaz ise yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında çıkış yapabilir.

MacBook Pro'lar çeşitlenecek

Kuo ayrıca 2021'in ikinci veya üçüncü çeyreğinde 16 inç ve 14.1 inç MacBook Pro'nun da duyurulabileceğini öngörüyor. Yeni modeller ARM işlemcilerle donatılmalarının yanı sıra "tamamen yeni bir form faktörü" ile gelecekler.

Apple Silicon işlemcilerin duyurusu WWDC 2020 konferansında yapılmıştı. Şirket farklı işlevler sunan ancak ortak mimariye sahip bir işlemci serisi hazırlayacak. Apple, yeni bir performans seviyesi ve güç tüketiminde önemli iyileştirmeler vadediyor.

Kaynak:https://www.engadget.com/macbook-pro-apple-arm-q4-2020-120000935.html

• Apple'ın ARM işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı 13.3 inç MacBook Pro olabilir

Bakalım ryzen 4950x + 3080ti'dan güçlü olacak mı? Belki görsel ilerideki mac pro model için verilmiştir ama o zaman rakibi 4990x olur ve bunu 15w tdp ile yapmalı. Böyle bir tablo yayınlamak yanıltıcı bir içerik mi, bunu 13.3 macbook ile görüceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 11 Temmuz 2020; 20:44:54 >

• standart bir laptopta ryzen 5 3500u performans verse oldukça yeterli ve güçlü olur. Ozel işletim sistemiyle zaten daha da verimli çalişacaktir.

• Merak ettiklerim fan olacak mı? Şu thermal throttle olayını aşsınlar artık bide 5 ghz de çalışıyor diyip 1 saniyeliğine görüp 3 ghz’e çakılacaksa iş yükünde hiç yazmasınlar. Bakalım apple intelden kalma kötü alışkanlıkları devam ettirecek mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fhrstw kullanıcısına yanıt
    Yeni Macbook pro 16inc ısı sorununu baya çözdüde 13 inc hala aynı berbat durumda benden 15 inc 2015 modelini yenileyeceğim bakalım dolar yükselmeden 16 alsam mı yoksa arm için beklesem mi bilemedim işim gereği gerekiyor mac yani.

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt
    Arm için 16 inch pro modeli sanırım 1-2 sene sarkar haberler o yönde ama macbook air ve macbook pro 13-14 inchler bu yıl sanırım tanıtılır.

• Ilk 16inche gelmesini bekliyorum

• Arm islemciler ile kasa iyice incelicek belkide fansiz macbooklar görücez.2018 model macbook pro 13 kullaniyordum updateler ile inanilmaz sekilde yavasladi.Bu kadarda olmaz dedirtiyor.Eski sürümlere eskiden rahatca downgrade edebiliyordunuz Apple bunun önünüde kapatti.Simdi ipad pro 12.9 kullaniyorum cihaz ucuyor fakat updateleride yapmak zorundasiniz.Cihazlari yavaslatma politikasi durmaksizin devam ediyor.Updateleri yapmama gibi bir sansinizda yok yoksa uyumsuzluk sorunu oluyor bunada cözüm bulmuslarki updateleri mecbur yapasiniz :))))

• Fearless_tr kullanıcısına yanıt

ben 2017 pro kullanıyorum gayet memnunum sizde nasıl bir sıkıntı var? iPad pro zaten fansız çalışıyor ve performansı cidden iyi.kasa zate ince inceltmeyip daha güçlü bir işlemci koyarak fanlarla daha performanslı çalışmasını destekleyebilirler.

• Fearless_tr kullanıcısına yanıt
    2018 model bir cihazda bu çok zor. Var sizin sistemde bir şey.

• Öyle hee deyince böyle bir firmayı almak zor. Aslında almaktan ziyade yönetmek mesele.

• quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Arm için 16 inch pro modeli sanırım 1-2 sene sarkar haberler o yönde ama macbook air ve macbook pro 13-14 inchler bu yıl sanırım tanıtılır.

Bakalım hocam İntel işlemcilerden çok çektik zaten Apple'ın nice yapma politikası yüzünden 15 inc Mac ısınınca 5 Ghz den bir anda 3 lere iniyor :/

• 2017 MacBook Pro sahibi olarak render hızlarıyla dalga geçmek için sabırsızlıkla bekliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.