Şimdi Ara

RTX 3070 Ti ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
1.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• GPU devinin yeni kartlarının hazırlığına devam ettiği şu günlerde modeller gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

RTX 3070 Ti

Bir Twitter kullanıcısının gönderisine göre RTX 3070 Ti GA104-400 GPU’su üzerinde yükselecek. RTX 3070’le bu açıdan aynı yonga üzerinde şekillenen kart 2944 CUDA çekirdeğinin aksine 3072 birim barındıracak. 400 son ekinden yola çıkarak RTX 3070 Ti/Super’in GA104 yongasının tamamı açık halinden güç alacağını söyleyebiliriz.

8 GB GDDR6X bellekle gelmesi beklenen kartın 256 bit bellek veriyolu üzerinden 512 GB/s sularında bant genişliğini kullanacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Bkz.Nvidia, Ampere için Samsung’un kapısını çalabilir: 7 nm tercih edilmeyebilir

CUDA çekirdeklerindeki %5.7’lik artışın neticesinde RTX 3070’in 220 watt’lık TDP değerinin üzerine 30 watt daha eklenmiş. Son olarak Ampere kartların eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Kaynak:https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/alleged_rtx_3070_ti_and_rtx_3070_specifications_surface_-_more_cuda_cores/1

• 8 GB Ramde niye hala ısrar ediyor ki acaba Nvidia?

• GDDR6X geçmelerinden dolayı fiyatı dengelemek için galiba 8GB sınırında tutalım demişler. %100 6000TL bandında ülkemizde satılacak bu 3070ti olan modeli birde özel tasarım rog strix , gaming trio gibi modeller ile 7.500TL gelir diye düşünüyorum :D

• lofer_freud kullanıcısına yanıt
    neden olacak, vram den darboğaz yapınca yenisini alıcan mecbur. amd den nvidia ya intel tokatı bekliyoruz.

• 1080p ultra detaylarda sıkıntı olmazda 2k ve üstünde belki bi tık sıkıntı olabilir.

• 1080 ti 11gb iken ondan daha güçlü kartlar neden hala 8gb rtx 2070 ten itibaren 11gb olmalıydı zaten kartlar bide biraz daha kalınlaşırsa soba borusu niyetine takacağız kasaya

• Hazır olun, demişti dersiniz. Bu kartları serin tutmak için kasalara , kartlara doğrudan üfleyen fanlar eklemek bir çok kullanıcı için olmazsa olmaz olacak. Devir değişiyor teknoloji uçuyor , biz daha 250W Tdp den bahsediyoruz.

• Musty3535123 M kullanıcısına yanıt
    amd intel tarafına attığı tokatı nvidia tarafına atabilirse güzel olur fiyatlar daha iyi olur ama nvidianın en güçlü olduğu taraf donanım yanında yazılım desteği amd yazılım tarafını güçlendirirse bence şu anki kartları bile daha iyi performans verebilecek duruma gelebilir diye düşünüyorum yıllarca intel kullandım yeni sistem amd olacak ama ekran kartı için aynı şeyi düşünemiyorum şimdilik nvidia almaya devam mecvur

• RTX 3060a 7000 lira, RTX 3070e 10000 lira verirsiniz artık.

• artık model degilde fiyat görsek de ona göre hazır etsek

• Bu seriyi pas geçeceğim. Zaten 1080p monitör kullanıyorum uzun süze 2070'le devam ederim en azından bir sonraki nesile kadar...

• Amd nin yazılım ve destek ayağını güçlendirip bi karşılık vermesi lazım.
    Amd kartları zaten segmentinde her türlü tercih edilecek kartlar. Yani tepe bir kart çıkarıp nvidia yı tokatlaması gerektiğini düşünmüyorum açıkçası.
    Yazılım ve destek konusunda ilerlemesi, hatta sonrasında freesync, rtx , anti lag benzeri yeni ve daha fazla stabilite ve konfor sağlayan özellikler katmalı ve bunu sorunsuzca katmalı diye düşünüyorum.

O zaman zaten kimsenin işi olmaz 2060mış 3070miş . Şu anda bile olmuyor zaten birçok kişinin. 2 tane model kalır xx70ti xx80ti.
    Kaldı ki zamanla bellek ihtiyacları değiştikçe ve kartlar hbm belleğe yöneldikçe amd nin daha tecrübeli kalacağını ve tepe modellere karşılık verme zamanının o vakit geleceği kanaatindeyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SakuraiTomoki S kullanıcısına yanıt

Mantıklı hocam hatta iki nesil bile beklenir. Ben 1080 kullanıyorum şuan bu kartı zorlayan ne var ki, rdr oynuyorum 1080p 60 fps in yer yer altına düşse de gayet yetiyor. Kartlar hem cok pahalandi fiyatlandırma ve dolar kurunun artışı ile beraber hem de güç tuketimleri artmaya devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 220-250w tdp ne yahu? SFF kullanıcılarının takmaktan kaçınacağı kartlar olur böyle çıkarsa.

• Böyle kartlar +intel fatura şişer.oturup oynamak batacaktır.

• Yok tdp'sidir yok cuda çekirdek sayısıdır yok soğutucusu şöyledir abiciğim çıkarın bir kartları bir testlerini görelim fiyatını görelim ona göre tercihimizi yapalım sızıntı vere vere bir hal oldunuz sizde yorulmayın bizde yorulmayalım sevgili Nvidia.

• quote:

Orijinalden alıntı: lofer_freud

8 GB Ramde niye hala ısrar ediyor ki acaba Nvidia?

Genelde nvidia 2 seri sonrası Vramleri artırırdı ama bu sefer yapmayacak gibi. x70 ler için konuşursam 4 serisi 5 serisi 1gb ile geldi sonra 6 7 de 2gb vardı. 9 serisinde ki 3.5 gb vramden sonra 1000 serisin de direkt 8 gb a geçildi ve orada kaldı nvidia. 1070 , 2070 , 2070s şimdide 3070 ler 8 gb dan çıkacak gibi.

Sebebi donanımlar eskisi kadar hızlı eskimiyor , ilerde kartların hızı değilde vramleri yetmediği için değiştirmek zorunda kalacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citizen'in Pengueni -- 8 Temmuz 2020; 8:12:12 >
  • Hayla fiyat belirtilmedi Nvidia tarafından 15.000 geçer bence.

• Bekliyoruz da PSU'lar yetmeyecek bu gidişle. Bir ton masraf.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Genelde nvidia 2 seri sonrası Vramleri artırırdı ama bu sefer yapmayacak gibi. x70 ler için konuşursam 4 serisi 5 serisi 1gb ile geldi sonra 6 7 de 2gb vardı. 9 serisinde ki 3.5 gb vramden sonra 1000 serisin de direkt 8 gb a geçildi ve orada kaldı nvidia. 1070 , 2070 , 2070s şimdide 3070 ler 8 gb dan çıkacak gibi.

Sebebi donanımlar eskisi kadar hızlı eskimiyor , ilerde kartların hızı değilde vramleri yetmediği için değiştirmek zorunda kalacağız.

Alıntıları Göster

8GB vram i 4K oyunlar bile dolduramıyor. RDR2 4K ultra ayarlarda 7GB vram tüketiyor ve o ayarlarda 2080 Ti bile ortalama 50 fps veriyor. Bu çıkacak olan kartlarda 8 değil 88GB vram olsa neye yarar? GPU o vram i dolduracak dokuyu işleyecek kadar güçlü değil önce bunu anlamanız gerekiyor.

Yıllardır şu forumda vram muhabbeti yaparlar hep de aynı saçmalıkları duyarız. 4K oyunlar dışında o vram miktarlarını dolduramayacağınızı öğrenin artık ki bu kartlar 4K kartı değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.