Şimdi Ara

iPhone 12, ileri teknoloji ile donatılmış kamera lensleri ile gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Saygın analist Ming-Chi Kuo'nun yeni raporuna göre, Apple'ın yaklaşan iPhone 12 modelleri, yüksek bir görüntü kalitesi sunacak olan bir dizi ileri teknoloji kamera lensine sahip olacak.

Ayrıca Bkz.iOS 14, TikTok'un sık sık panoya eriştiğini ortaya çıkardı

Kuo ortaya çıkan yeni araştırma notunda, Tayvan merkezli teknoloji şirketi Largan'ın, Temmuz ortasından itibaren Apple'a premium kamera lensleri tedarik edeceğini belirtiyor. Buna paralel olarak Largan'ın, pandeminin de etkisiyle birlikte lens sevkiyatlarını düşük tuttuğu ve bu nedenle sevkiyatların dört ila altı hafta ertelendiği bildirildi.

Bu da tedariklerin Eylül ve Kasım ayına sarkabileceği ve dolayısı ile de bazı iPhone modellerinin bu tarihlere kadar satışa çıkmayacağı ihtimalini de beraberinde getiriyor diyebiliriz.

Bazı modeller geç satışa sunulabilir

Kuo'nun raporunun devamında iPhone 12 modellerinin ne tür bir "yüksek teknoloji" lenslerle geleceği belirtilmiyor. Daha önceki notlarda ise 6.7 inçlik iPhone modelinin daha ışık ve görüntü kalitesinde çekim yapan sensörler de dahil olmak üzere birden fazla kamera iyileştirmesi ile geleceğine işaret edilmişti.

Apple'ın üçlü yüksek teknoloji kamera lenslerine sahip 6.7 ve 6.1 inç iPhone modellerini ve düşük kalitede lenslere sahip 5.4 ve 6.1 inç iPhone'ları piyasaya sürmesi bekleniyor. Daha önce Kuo, 6.1 ve 5.4 inç iPhone'ların Eylül ayında seri üretime gireceğini, daha büyük 6.7 inçlik iPhone modelinin ise farklı tasarımı nedeniyle Ekim ayına kadar erteleneceğini iddia etmişti.

Kaynak:https://www.macrumors.com/2020/07/03/kuo-iphone-12-feature-high-end-camera-lens/

• nE ? ahahahah cidden şaşırdım

iphone 11 de veya güncel iPad pro da veya mac de hiç test yaptın mı ?

Bence kullanmamışsın

Arabadaki dinlediğim müziği sonradan iPhone dan açtım açık alanda dinlemek için ses frekansı doygunluğu ve aralığı kesinlikle çok daha yüksekti .. Bas ve ses yüksekliği yoktu doğal olarak

• İleri teknoloji lens ne demek? Diğerleri geri teknoloji mi?

• Apple yine devrim yapmaya hazırlanır geliştirdigi teknolojiler ile.

• Kamera koyuyorsunuz da ses konusunda gittikçe kaliteyi düşürdüler. Müzik kalitesi rezalet. LG V60 ile çıtayı iyice yükseltti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cngzmls C kullanıcısına yanıt
    daha doğrusu diğerleri, bundan geri teknoloji.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 4 Temmuz 2020; 16:38:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şu çinliler herşeyi kopyaladı şu ios'u kopyalayamadı arkadaş :D

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Bir muzisyen ve mix mastring ile ugrasan birisi olarak iphone , ipad , macbook pro ve imac lerin dahili höparlörleriyle yaptigimiz mix i cogu kez son referans olarak dinlemisizdir . Sana bu isin teknik verilerinide verebilirim istersen . Neye dayanarak böyle bir kaniya vardin merak ettim?

• Hadi bakalım 😄

• Drummerrrr kullanıcısına yanıt

Kanka teknik veriler verebilir misin merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bir müzisyen olarak ben de şunu söyleyeyim. Asla ve asla hoparlörden müzik dinlemem. Kulaklıkların verdiği detay zenginliğini hiçbir telefon hoparlörü veremez. Özellikle de alt frekans ve derin baslarda kesinlikle telefon hoparlörleri yetersizdir. Ayrıca bahsettiğim ses kalitesi de kulaklığa verilen ses kalitesiydi. Aslında günümüz standartlarını karşılıyor ama V30 gibi modellerin yanında oldukça zayıf kalıyor. Normal modda bir fark yok ama 50 ohm üzeri bir kulaklık ile muazzam bir fark oluyor.

• Çıksa da alsak artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Kamera koyuyorsunuz da ses konusunda gittikçe kaliteyi düşürdüler. Müzik kalitesi rezalet. LG V60 ile çıtayı iyice yükseltti.

nE ? ahahahah cidden şaşırdım

iphone 11 de veya güncel iPad pro da veya mac de hiç test yaptın mı ?

Bence kullanmamışsın

Arabadaki dinlediğim müziği sonradan iPhone dan açtım açık alanda dinlemek için ses frekansı doygunluğu ve aralığı kesinlikle çok daha yüksekti .. Bas ve ses yüksekliği yoktu doğal olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • galaxyg kullanıcısına yanıt
    6s kullanıyorum 11 temiz ses veriyor ama baslarda kesinlikle bir 6s değil. Ayrıca arkadaşımda XR var yanlış bilmiyorsam kullanılan DAC 11 ile aynı ve şunu söylemeliyim ki kesinlikle bas ve alt frekanslarda 6s dövüyor. O yumruk gibi vurucu baslar kesinlikle bunlarda yok. Bunun da sebebi 3.5 mm giriş olmamasıdır. Lightning girişine geçildikten sonra alt frekans ve baslarda maalesef o eski sound verilemiyor. Hele hele 4s kullananlar bilir 6s falan onun yanında hikaye. Ayrıca N91 kullanıyorum ve 6s’i parçalıyor resmen. XR’nin falan içinden geçer.

Ayrıca Apple forumunda ilk iPhone’dan 11’e kadar her yıl yeni iPhone’u alan kişinin de benzer bir yorumunu buraya ekliyorum. Şu an 11 Pro Max kullanıyor ve 6s’in daha iyi olduğunı belirtmiş.

https://discussions.apple.com/thread/250696912

Mix i referans hoparlöruyle bitirdikten sonra . Son halini Arabada , tv de, telefonda hemen hemen her ortamda dinlerizki ortalama bir sound ciksin diye. Cunku herkez kulaklikla muzik dinlemez ,Kulaklik tabiki detaylidir ama maximum 30 dakikadan fazla calisamazsin . Iphone ipad bu konuda oldukca basarili.Bu arada Kullandigim monitör Adam A7X ve kulaklik Audio Technica m50x . Yani kisacasi Apple muzisyenlerin cogunlukla tercih ettigi ses uzerine kurulu bir plattform ve dersine her zaman iyi calisiyor! Cevremizde hemen hemen herkez böyle dusunur!!!

Stereo ses senin icin bisey ifade etmiyor sanirim😊. Iphone 6s ten bu yana bariz 5 ila 10 db arasi artis var. Cekmecemde calisir durumda 4s var ve yumruk gibi bass vurmuyor ayrica kaliteli ses extra bass veya tizz degildir. Gercege yakin olandir!!!!

iPhone 8’i de denedim. Hiçbir artış yok tamamen aynı. Bunu da lightning girişli urBeats3 ile denedim. Arkadaşımda XR var ve eski telefonu 5s’ten çok daha iyi aldığını söylüyor. N91 tüm iPhone’lardan daha iyi stereo ses veriyor. Hatta iPhone’dan dinlediğim zaman stereonun yetersiz olduğunu farkediyorum. Sesin çözünürlüğü düşmüş gibi geliyor. Hiçbir iPhone’un ulaşamayacağı ses dinamiğine sahip. 2016’da çıkan LG V20 ile ancak geçilebilmiştir.

Siz önce bir N91 kullanın bir daha sonra burada tekrar fikrinizi alırım.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_N91

N91 dedigim takoz gibi olan model degilmi? Onun icine 7 inch hoparlör bile sigar 😊. Kasa ve incelik fakturunu de göz önunde bulundurmak gerekir!

Kasa ve incelik burada söz konusu değil. Bizim buradaki konumuz ses kalitesi. Hala 2005’te çıkan telefonun verdiği soundu veremiyorlar. Bu acziyet değil de nedir? Orada yazılanları okumuş olmalısın. Sony Walkman’lar ve iPod Touch bile onun sahip olduğu ses kalitesine sahip değil. Şunu da söylemeyliyim olay incelikse karşınızda V30 gibi bir odyofil cihaz mevcut. İstenirse yapılabilir ama Apple Hi-Fi Quad DAC koymuyor ısrarla. Takoz makoz ben yürüyüşe çıkacağım zaman yanıma iPhone’u değil N91’i alıyorum. Zaten ülkemize gelmiş olsaydı V60’ı çoktan almıştım. Şu an hiçbir telefon V60’ın verdiği ses kalitesine sahip değil. Hele hele iPhone 11 yanından dahi geçemez.

Cihazın içinde zaten herhangi bir DAC yok da... Sen iPhone'da hangi dac adaptörüyle dinlediğini bir yazsaydın zira yazdıkların havada kalmış.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Havada kalan nedir?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.