Şimdi Ara

2020 Skoda Octavia RS'in benzinli ve dizel versiyonları tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Skoda, bu yılın başında ilk elektrik destekli RS modeli Octavia RS iV ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Şarj edilebilir hibrit (PHEV) motorlu bu versiyonun yanı sıra şimdi de benzinli ve dizel motorlara sahip 2020 Octavia RS versiyonları tanıtıldı.

Benzinli motora sahip 2020 Skoda Octavia RS’in kaputu altında 245 beygir güç ve 370 Nm maksimum tork üreten 2.0 litre TSI turbo dört silindirli ünite bulunuyor. Standart olarak 6 ileri manuel şanzıman kombinasyonuyla gelen benzinli Octavia RS’te 7 ileri DSG çift kavramalı şanzıman da opsiyon olarak sunuluyor. 2020 Octavia RS, DSG ile tercih edildiğinde 0-100 km/s hızlanmasını 6.7 saniyede, yani hibrit versiyondan 0.6 saniye daha hızlı sürede tamamlıyor. Aracın maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlı.

Ayrıca Bkz.BMW'den iPhone ve Apple Watch'ları araba anahtarına dönüştüren CarKey özelliğiyle ilgili ilk adım geldi

2020 Skoda Octavia RS’in dizel versiyonunda 200 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 2.0 litre TDI ünite bulunuyor. Yalnızca 7 ileri DSG kombinasyonuyla tercih edilebilen dizel versiyon, aynı zamanda dört tekerlekten çekiş opsiyonuna sahip tek Octavia RS versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatıldığında Octavia RS TDI’ın 0-100 km/s hızlanması 6.8 saniye sürüyor.

Liftback ve station wagon gövde tipinde tercih edilebilen 2020 Skoda Octavia RS modelleri, versiyon fark etmeksizin tıpkı bu yılın başında tanıtılan RS iV gibi sportif bir gövde kitine sahip olarak geliyor. RS’e özel agresif tamponlar ve ızgara, siyah dokunuşlar, LED sis lambaları, 18 inç siyah alaşım jantlar ve kırmızı fren kaliperleri bu detaylar arasında. Ayrıca LED Matrix farlar da Octavia RS modellerinde standart donanımlar arasında.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Kusura bakmayın ama çalışmamışız kısmına katılmıyorum. Bu ülkede zeki, çalışkan çok sayıda genç var ama çoğunun önü ülkemizin siyaseti ve bürokrasisi tarafından kesiliyor. Çalışan başarılı adamın yükselmesi engelleniyor. Bunlar basit sıradan vatandaşın kendi başıma aşabileceği engeller değil. Güney Kore bugünkü konumuna oldukça kısa sayılabilecek bir sürede geldi. Önceden koreli ler tembeldide bir anda çalışmaya mı başladılar? Tabi ki hayır yönetin zihniyeti değişti. Çalışan zeki adama değer verildi önü açıldı. Bunlar yönetim zihniyetinin değişmesine bağlı olan şeyler.

O araba tutkusu olanlar zamanında çalışıp araba üretseydi o zaman. Elin avrupalısında mercedes audi bmw bosch siemens sap t-mobile dhl ve daha tonla şirket var ki bunlar sadece Almanyada olanlar. Bıktım bu sitede herkesin ağlamasından. Çalışmamışız, üretmemişiz cefasını çekiyoruz. G.Kore çalışmış mesela gayet güzel bir şekilde. Biz? Biz ne yapmışız? Çalışmamışız arkadaşlar. İstediğiniz kadar hükümetleri suçlayın şu partiye bu partiye bağlayın bizde adam akıllı bir tane marka yok. Dünya enerji piyasasında yokuz, gıda/sağlık piyasasında yokuz, yazılımda yokuz... Hiçbir haltta yokuz.

Artık ağlayacağımıza biraz da bizim üretmemiz lazım yoksa böyle bakar bakar dururuz. Çalışmamış bir milletiz biz, kaçırdığımız trene bakıyoruz.

Dün bu ülkede sırf araba telefon vs alabildiği için, ülkenin kötüye gidişine susan bizleriz. Dün dediğime de bakmayın 10 yıllık 20 yıllık bir suskunluk değil bu. 1945den bu yana suskunuz. Boşuna ağlamayın, çalışıp sizden daha iyi bir nesil yetiştirin. Ar-Ge yatırımı yapmadan, bilime teknolojiye yatırım yapmadan bir halt olmuyor.

Selametle.
    Bombos bir kafasın dijital cagda 20 yılda vergilerde gelinen durum ortada hala bok atmamaya çalışmak icin yok calismamisiz uretmemisiz. Ulan asgari ucretli bile 26 gün 10 saat calisiyor hala çalışmıyor diyorlar Türkler kadar sömürülen kac millet var bu dünyada ? Elin almani 1500 euroyu günde 5 saat haftasonu izinle alıyor 26 gün hergun 10 saat çalışsın 2500 euro alır asgari bossunuz bos
    Vergi indirimi yapılsa da galerici taifesi hemen araçları topladığı için ihtiyaç sahibi olanlar çok az faydalanabiliyor.

Bunun çözümü de basit.

5 yıl satmama koşuluyla %15 ötv imkanı getirilsin. Satmaya mı kalktı direkt kes eksik ötvyi.

Hatta ilk defa araba alacak olana 0 ötv getir yine 5 yıl satmak yok.

Böyle olunca işi ticarete dökemez kimse.

Acilen böyle bir uygulama lazım.
  • Daha ne olsun ki. Alıcaksın aileni iskandinavya nın eşsiz doğasında ülke ülke geziceksin. Yakında *sen rüya görüyorsun vergini ver" derlerse şaşırmam ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavenForce77 -- 3 Temmuz 2020; 19:43:5 >
  • Bu kasa octavia müthiş oldu. Bir de yol sesi problemi çözüldüyse çok canlar yakar.

• Bu ülkede 2.0 motor araba almak haram bize. Elin avrupalısı cüzi bir farkla Rs sahibi olabilirken bizde vergi yüzünden normal versiyonun en az 2 katı oluyor. Araba tutkusu olan insanlar için cehennem azabı gibi ülkemiz...

• Çok çocuklu ailelere (3 ve üstü) bu tarz arabaların vergisini düşürerek satmaları lazım. Hatta 7 koltuklu veya böyle büyük bagajlı arabalardan motor ne olursa olsun çok çocuklu aileler için vergi almamaları lazım.

Bu açıdan, vergi politikası ile diğer politikaların çeliştikleri yerler var. Umarım bu tarz şeyleri kendi arabalarımızı kendi markamızla yapmaya başladığımızda düzenlerler.

• Ortalığı yıkacak bu araç

• Vergi indirimi yapılsa da galerici taifesi hemen araçları topladığı için ihtiyaç sahibi olanlar çok az faydalanabiliyor.

Bunun çözümü de basit.

5 yıl satmama koşuluyla %15 ötv imkanı getirilsin. Satmaya mı kalktı direkt kes eksik ötvyi.

Hatta ilk defa araba alacak olana 0 ötv getir yine 5 yıl satmak yok.

Böyle olunca işi ticarete dökemez kimse.

Acilen böyle bir uygulama lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Audi benzemiş tasarımı güzel

• Önü Amerikana benzemiş, fiyatı yazılmamış ama tahminen 1 milyon TL' gibi olur, 2015 de çok rahat rs alabiliyorken şu anda alamıyoruz,

ÖTV değilsede en azından motor hacminlerine göre vergiyi kaldirsalar

Skoda Octavia RS RS 2.0 TDI CR DSG / 184 HP 128.900 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 4 Temmuz 2020; 11:40:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarımı güzel

• Bagaj hacmine bak bizim ülkede vergiler olsama hayalini kurabilirdim bunun ancak sağolsun ülkem hayal bile kurdurmuyor

• mansurmarsak kullanıcısına yanıt
    O araba tutkusu olanlar zamanında çalışıp araba üretseydi o zaman. Elin avrupalısında mercedes audi bmw bosch siemens sap t-mobile dhl ve daha tonla şirket var ki bunlar sadece Almanyada olanlar. Bıktım bu sitede herkesin ağlamasından. Çalışmamışız, üretmemişiz cefasını çekiyoruz. G.Kore çalışmış mesela gayet güzel bir şekilde. Biz? Biz ne yapmışız? Çalışmamışız arkadaşlar. İstediğiniz kadar hükümetleri suçlayın şu partiye bu partiye bağlayın bizde adam akıllı bir tane marka yok. Dünya enerji piyasasında yokuz, gıda/sağlık piyasasında yokuz, yazılımda yokuz... Hiçbir haltta yokuz.

Artık ağlayacağımıza biraz da bizim üretmemiz lazım yoksa böyle bakar bakar dururuz. Çalışmamış bir milletiz biz, kaçırdığımız trene bakıyoruz.

Dün bu ülkede sırf araba telefon vs alabildiği için, ülkenin kötüye gidişine susan bizleriz. Dün dediğime de bakmayın 10 yıllık 20 yıllık bir suskunluk değil bu. 1945den bu yana suskunuz. Boşuna ağlamayın, çalışıp sizden daha iyi bir nesil yetiştirin. Ar-Ge yatırımı yapmadan, bilime teknolojiye yatırım yapmadan bir halt olmuyor.

Selametle.

• Bombos bir kafasın dijital cagda 20 yılda vergilerde gelinen durum ortada hala bok atmamaya çalışmak icin yok calismamisiz uretmemisiz. Ulan asgari ucretli bile 26 gün 10 saat calisiyor hala çalışmıyor diyorlar Türkler kadar sömürülen kac millet var bu dünyada ? Elin almani 1500 euroyu günde 5 saat haftasonu izinle alıyor 26 gün hergun 10 saat çalışsın 2500 euro alır asgari bossunuz bos

• EagleTibet kullanıcısına yanıt

Kusura bakmayın ama çalışmamışız kısmına katılmıyorum. Bu ülkede zeki, çalışkan çok sayıda genç var ama çoğunun önü ülkemizin siyaseti ve bürokrasisi tarafından kesiliyor. Çalışan başarılı adamın yükselmesi engelleniyor. Bunlar basit sıradan vatandaşın kendi başıma aşabileceği engeller değil. Güney Kore bugünkü konumuna oldukça kısa sayılabilecek bir sürede geldi. Önceden koreli ler tembeldide bir anda çalışmaya mı başladılar? Tabi ki hayır yönetin zihniyeti değişti. Çalışan zeki adama değer verildi önü açıldı. Bunlar yönetim zihniyetinin değişmesine bağlı olan şeyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deboern94 D kullanıcısına yanıt

Arkadaşım beynin yoksa yorum yapmayacaksın. Boş ver. Herkes yorum yapacak diye bir kaide yok ki yahu. Benim oradaki çalışma lafımı, bilime yatırım, katma değere yatırım, kısacası "üretmek" olarak dediğimi anlayamayacak kapasitede biriysen, bırak yahu sen yorum yapma. Elin Almanının tonla şirketi var, saymışım orada bir kısmını sende ne var? Hiç. Doğal o elin almanının çalışma saati ücreti vs... Bilime teknolojiye yatırım yapmayan ülkelerdeki insanlar da zaten aynen böyle bizdeki gibi uzunn uzun "çalışırlar":D Üretmek farklıdır ama. Birazcık bile beynin yoksa yorum yapma arkadaşım boş verrr senlik değil demek ki bu konular, he yorum yapıyorsan da adabınla yorum yap. Edepli ol...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleTibet -- 5 Temmuz 2020; 15:3:2 >
  • MiZeL MitiYo moRuq yhaAa

• mansurmarsak kullanıcısına yanıt

Ben bunlara itiraz edemem ki bunlar zaten doğru, sadece yazdıklarınız biraz eksik. Bunlar zaten taa 1945den beri bu ülkede olan şeyler. Ancak gelin bu olaya biraz daha yakından bakalım isterseniz ama baştan belirteyim genel konuşmak yerine biraz şahsi fikirlerim ile harmanlayacağım.

Bizde o dediğiniz çalışkan insanların akıbeti malum beyin göçü oluyor. Peki ülkeden göçenlerin kaç tanesi daha sonra ben ülkeme hizmet etmeliyim katma değer katmalıyım ülkemin önünü açmalıyım diye mücadele etmeye geliyor? Ben pek görmedim maalesef. En bildiğim örnek rahmetli Oktay Sinanoğlu idi. Aklınıza gelenler varsa siz de sayabilirsiniz ama 3 5 kişiyi geçmez diye düşünüyorum, sonuçta unutmamak gerek binlerce beyin göçü var. Kalanı rahata erince unutuyor ülkelerini. Keza bugün isyan eden pek çok kişi belli bir konuma gelince susuyorlar. Yani çoğunluk kendisini kurtarana kadar konuşuyor. Zaten bu saydıklarım yüzünden ülke bu halde.

Yani ülkede, ülkeyi ileri götüreyim diye çalışan yok, çalışanın da önü kesiliyor. Bakın yeni değil bu 1945den beri böyle maalesef. Ve bizim garip insanımız da kalkıp bizim "büyük" markalarımıza dememiş ki yahu sizin milyar dolarlarınız var neden üretim yapmıyorsunuz? Üretimden kasıt katma değerli üretimdir. Bunu dememişiz ki halk olarak. Elimizdeki "beyinlerin" kıymetini de bilmemişiz. He burada itiraz edebilirsiniz o dönemki halk şöyle böyle diyebilirsiniz ama sonuç olarak biz bunlara "çalışmamışız". Karnımız doyduğu için susmuşuz. Avrupadakiler sanayide devrim yaparken biz susmuşuz maalesef.

Yani kısacası ben yazdıklarınıza itiraz edemem çok saçma olur :D bunlar gerçekler çünkü ancak bu yazdıklarınızın devamı da var, onu demek istiyorum. Mesela bugün insanlar araba alabilsin, ev alabilsin, işte oyun konsolu pc vs alabilsin ama ekonomi kötüye gitsin, susarlar. Tıpkı eskiden olduğu gibi. Benim demek istediğim de budur. Saygılar

Edit: 1945i özellikle vurgulamamın sebebi de o dediğiniz yönetim zihniyetinin aslında 1945den beri hiç değişmemesidir. İlk mesajımda da bunu vurgulamamın sebebi buydu. Hangi parti gelirse gelsin hangi yönetici gelirse gelsin vs sözde vaatler, düşünceler farklı olsa da :D zihniyet aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleTibet -- 5 Temmuz 2020; 16:52:55 >
  • Iste sende akıl olsa anlarsin 26 gün 10 saat calisan insan ne üretsin o adama hobileri icin düşünmesi icin firsat mi veriliyor bu ülkede ?

• deboern94 D kullanıcısına yanıt

haahahahahhaha ya sen bana bugünden örnek veriyorsun ben 1945den beri süregelen olayı anlatıyorum sana. Hadi git lütfen bu beyninle benden uzakta düşün. Bırak boş ver bunlar senin anlayabileceğin şeyler değil. O avrupa sanki 1 günde avrupa oldu hasjkaskjsakjsa lütfen arkadaşım başka kapıya sun bu güzel fikirlerini

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.