Şimdi Ara

2020 yılı Haziran ayında Türkiye'de en çok otomobil satan markalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle son aylarda daralan otomotiv pazarı haziran ayında toparlanmaya başladı. Türkiye otomobil ve hafif ticari araç satışları 2020 Haziran ayında yüzde 66,3 oranında artış gösterdi.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından paylaşılan verilere göre, geçtiğimiz ay 70.973 adet otomobil ve hafif ticari araç satıldı. Otomobil satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 58,4 artarak 57.067 adet oldu. Hafif ticari araç satışları ise yüzde 108,7 artarak 13.906 adet oldu. 10 yıllık haziran ayı ortalama satışlara göre otomobil pazarı yüzde 6,2 oranında artarken, hafif ticari araç pazarı ise yüzde 15,9 azaldı.

Ayrıca Bkz.Yeni Land Rover Defender Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri

2020 Haziran ayında en çok otomobil satan marka 12.094 adetle Renault oldu. Fransız markayı 9.231 adetle Fiat izlerken, koronavirüs nedeniyle Türkiye yatırımını durdurma kararı alan Volkswagen 3.444 adetle üçüncü sırada yer aldı. Haziran ayında en çok otomobil satan ilk 10 marka şöyle:

Marka Haziran Ocak-Haziran
    Renault 12.094 adet 36.305 adet
    Fiat 9.231 adet 25.212 adet
    Volkswagen 3.444 adet 18.885 adet
    Skoda 3.205 adet 7.649 adet
    Dacia 3.033 adet 9.778 adet
    Opel 2.913 adet 11.775 adet
    Toyota 2.718 adet 11.626 adet
    Peugeot 2.661 adet 15.244 adet
    Citroen 2.644 adet 8.981 adet
    Hyundai 2.470 adet 9.122 adet

Otomobil ve hafif ticari araç toplam satışlarına baktığımızda ise 14.661 adet ile Fiat'ın başı çektiğini görüyoruz. Fiat'ı 12.408 adetle Renault izliyor. Ford 5.971 adetle üçüncü sırada kendine yer bulurken, Volkswagen de toplam satışlarda 4.462 adetle dördüncü sırada yer alıyor.

• Zamma gerek yok. Herkesin canını tehlikeye atan 3-5 ağır kaza geçirmiş pert durumdaki ama dışarıdan 0 gibi görünen, sanayide toplanmış 4-5 tramerli araçlar bir yasaklansa o zaman asıl zengin ile fakir belli olur. Çünkü trafikteki araçların %50'den fazlası pert. Ağır hasarlı. Herkese tehlikeli. Mercedes'i de, kıytırık markasıda. 4 senenin üzerinde neredeyse tramersiz araç yok Türkiye'de. Kemerler dirençli, hava yastıkları yok. Dışarıdan bakıyorsun, oo sağlam araba 6 hava yastığı var diyorsun. 1 tane bile yok ya. O mercedes yerine sağlam linea'da hala daha 2 hava yastığı var en azından :) Akrabalara eşe dosta hava atacağıza diye metalden tekrar toplanmış arabayı hala bmw, mercedes, land rover adı altında kullanıyorlar :)
  • Renault tam 12 bin adet satmış . 12 bin !
    Tek bir ayda bi kadar satabilmek büyük başarı gerektirir renaultu tebrik ediyorum
    Bir söz vardır 'bir gün herkes Renault sahibi olacak ' diye gerçek oluyor galiba . Millet boşuna mercedesini satıp Renault almıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-Renault/Clio
    2-Fiat/Egea
    3-Vw/Passat

Son 4 yıldır her ay düzenli olarak bu kadar Passat satılması normal mi acaba

• Moueson kullanıcısına yanıt
    iyi misin kardeş yardım lazım mı

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

1-Renault/Clio
    2-Fiat/Egea
    3-Vw/Passat

Son 4 yıldır her ay düzenli olarak bu kadar Passat satılması normal mi acaba

Üstad bunları çoğunu acaba kamu yani devlet mi alıyor acaba??

• quote:

Orijinalden alıntı: tahtaci

iyi misin kardeş yardım lazım mı

Yok iyiyim sadece şaşırdım renaultun bu kadar satmasına ayrıca çok gurur duydum yerli markamıza

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Renault tam 12 bin adet satmış . 12 bin !
    Tek bir ayda bi kadar satabilmek büyük başarı gerektirir renaultu tebrik ediyorum
    Bir söz vardır 'bir gün herkes Renault sahibi olacak ' diye gerçek oluyor galiba . Millet boşuna mercedesini satıp Renault almıyor

çok şükür geçte olsa insanlarımız renault'nun kıymetini anlıyor. bundan 100 sene sonra renault'lar rolls royce ile aynı değerde olacak buraya da yazıyorum.

• Kamuda bu kadar çok amir ya da müdür olduğunu sanmıyorum

Her ay düzenli olarak yeni birim açıp yeni müdür atıyorlarsa eğer mümkün

• Benim dikkatimi çeken Ford markasının ülkemizde adeta bitmesi oldu. Yollarda hiç yeni focus ve fiesta görmüyorum ki ülkede Ford sevilen bir markaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

çok şükür geçte olsa insanlarımız renault'nun kıymetini anlıyor. bundan 100 sene sonra renault'lar rolls royce ile aynı değerde olacak buraya da yazıyorum.

Alıntıları Göster

Yok hocam naptınız rolls Royce falan o kadar da değil  

• quote:

Orijinalden alıntı: lido

Benim dikkatimi çeken Ford markasının ülkemizde adeta bitmesi oldu. Yollarda hiç yeni focus ve fiesta görmüyorum ki ülkede Ford sevilen bir markaydı.

Pahalı çok pahalı !

• lido kullanıcısına yanıt

Normal

Ford Türkiye hiçbir zaman binek tarafına önem vermedi ki, varsa yoksa ticari ticari ticari

• lido kullanıcısına yanıt

Yerli üretimi olmadığından aynı sınıfta fiyatları çok aşırı pahalı kalıyor, mainstream dediğimiz bol üretilen ve satılan araçların C sınıfı olanları içinde en pahalısı Focus...

• Otomobil Genel Bolumunun en cok onerdigi araclar Volvo Mazda ve Alfa yine ilk 3 u kapatmis helal olsun :)

• Ötv indirimi bekleyenler görüyorsunuzki çatır çatır satıyor. Satmakla kalmıyor fiyat bu beğenmiyorsan alma deyip dükkanın kapısını gösteriyorlar. Buna rağmen insanlar sıraya giriyor. Şöyle adam akıllı bir zam gelsede fakirler ile zenginler belli olsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    reno şirket arabası, ucuzcu. son senelerde daha yakışıklı araçlar yapsalarda diğer markalar daha iyidir.

• Fabrikası olmayan vw bu ülkede ilk üçe oynuyorsa Passat 1.000.000₺ olur İnşallah

Continental Türkiye haritasını sildi yeah almanlar şöyle böyle yeah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Hocam muhtemel eski kasalar yenileniyor olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.