Şimdi Ara

Diğer Firmalar da Yeni Nesilde Oyun Fiyatlarını Artırmayı Düşünüyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni nesilde oyun fiyatlarında artışa hazır olun.

NBA 2K21'in mevcut nesil sürümünün 60 dolar ve yeni nesil sürümünün 70 dolar olacağının açıklanmasından sonra diğer oyunlarda da fiyat artışı göreceğiz gibi duruyor.

GamesIndustry.biz'e konuşan oyun araştırma şirketi IDG Consulting başkanı ve CEO'su Yoshio Osaki tarafından belirtilene göre 2K Games'in dışında diğer oyun yayıncıları da PlayStation 5 ve Xbox Series X'te bazı oyunlarının fiyatlarını artırmayı düşünüyor.

Yoshio Osaki en son 2005 ve 2006'da Xbox 360 ile PlayStation 3 neslinin başında oyun fiyatlarının 50 dolardan 60 dolara yükseldiğini fakat oyun geliştirme masraflarının o zamandan bugüne %200-300 arasında arttığını söylüyor.

Yoshio Osaki diğer sektörlerden örnek vererek sinema biletleri fiyatının %39, Netflix abonelik servisi fiyatının %100 ve kablolu TV paketleri fiyatının %105 arttığını belirtti ve oyunlardaki 10 dolarlık artışın %17 ile diğer sektörlere kıyasla çok düşük kalacağını ekledi.

Yoshio Osaki NBA 2K gibi AAA oyunların dışında her oyunun da 70 dolardan satışa sunulmaması gerektiğini savundu.

• ben sunu söylemek istiyorum. piskolojik barasi gectiklerinde zaten anlayacaklar nasil hata yaptiklarini.

oyunlari asla ama asla "sale(s)" ve ucuzlama olmadan almayacagim.
    Yalan söylediklerini " gelistirme bütcesi bal bla" bunlar servis ve microtrans'lardan da kazaniyorlar.

cok veklerler artik cok. Firsat kollamakdan baska bir sey degil bu yaptiklari. Sadece bahanesi oldu.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Yoshio Osaki sen önce micro ödemelerden, saçma sapan Dlc'lerden gelen parayla ettiğiniz karları söyleyin sonra oyun fiyatları hakkında konuşuruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 3 Temmuz 2020; 2:18:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 dolarlık artışın bize yansıması 150 TL olur
  • şimdiye kadar hiçbir oyunu çıktığı gibi almadım beklerim 1 sene dlc mlc top tüfek ne varsa .çeyrek fiyatına bugsuz birşekilde alır oynarım :) bana bunun yansıması 2.5 dolar.

• Sürümden kazanmıyorlar mı? 4-5 milyon oyun satıp zaten zararını karşılıyorsun. Satamayan için birşey diyemem.
  • Sony veya Microsoft Türkiye özel fiyatlandırma yapmazsa konsol oyunculuğu bitmiş demektir Steam tek geçer hepsine mükemmel oyunlari çok uzuca sahip olabiliyorum
  • Kitlesel bir boykotla, o fiyatlar her türlü düşer. Yaptıkları iş direk keriz silkelemek, başka bir şey değil.

• Bizde oyun almayız kütüphanemiz ile devam ederiz. Yüzde seksen indirimleri bekleriz.
  • Almayın abi zamlı oyunları last of us 2 500 lira fiyat etiketi var almayın bakın almadım şahsen hala böyle kazık fiyatla oyun aldıkça nede olsa diğer pazarlarda nerdeyse 90 100 $ a gidiyor bu pazarlarda niye yapmayalımki nin derdine düşmüşler.
  • Torrent varken ne gerek var 200 tl oyuna vermek?
    Korsanci değilim ama yapacak bir şey yok naapalim

• korsancı değilsin ama torrent var :D güzel kafaymış kardeşim güle güle kullan. ha habere gelecek olursak çok yanlış bir hamle.

• Pişman olucak aburaya yazdim kendi istekleriyle pyunlarin fiyatlarini dusurucekler cunlu cig gibi elestiri alicaklar para gelmeyince mecbur fiyatlari dusurucekler

• kardeşliği kaldır kutulu oyunlara sınırlama getir 40 dolara bile satılır oyunlar ama gel görki dijitaller kardeşlik var üstüne ikinci elde satışı var böyle olunca 110 milyon ps4 satışında en iyi oyunu olan gow 13 milyon satmış last of 2 de 15 milyon satar ps4 içerisinde ps5te de ayrı bir satış olacak geriye uyumluluğa eklenmese eğer ! yani ucuza oyun için kardeşlik kalması şart kutulu oyunlara sınırlama gelmesi şart yoksa 80 90 dolara satışlar olacak standart sürümler ki insanlar tüm paketi almak ister ama oda 100 dolar koyar yani insana gerçi biz 100 birime alsak koymaz da nedense avrupalılara koyuyor :D
  • Bak hele laflara.Ben hic bitmemis bir filmin vizyona girdigini,bitmemis eksik cekilmis dizinin ciktigini,iceriginden apartilip cikmis hicbir film dizi omrumde gormedim.Sinemada bu filmin bir kismi diger kismini mikro odeme ve dlc lerle tamamlayin diyen sinema calisanida hatirlamiyorum.Ama oyun dunyasinda her turlu sacmaligi dayayan sizsiniz,sonra 70dolar gibi absurd fiyatlarla oyun satacaz diye cok ugrasirsiniz be.Zaten 60 dolarda bile zor satiyorsunuz oyunlari dakka basi indirim ustune indirim kasiyorsunuz.8 sene oyunun cikisini beklet,sonra suresi uzasin diye acik dunyayi koy,lootu daya formulude baydi.

Su an en cok kazanan oyunlarin hepsi f2p online oyunlar.Sen bunlara karsi hikayeli oyunlari hala severek alan kitleyi bu zamlarla daha da sogutacaksin.Adamlardaki yuzsuzluge bak .30 fps yi bile bitirmeyecek gelecek nesil ama her turlu zammi makul gostermeye calisiyor amcalar

• Yeni nesilde oyunların fiyatlarının artacağı bariz belliydi zaten o yüzden çokta bir şey demeye gerek yok.Olacakları söyleyeyim,Oyunlar 70$ bandına çıkacak.Amerika pazatı tepki göstermezse böyle kalacak gösterirse en fazla 65$'a iner.
  • bızım gıbı oyunların pahalı oldugu 3. dunya ulkelerını etkıler bu zamlar ama amerıka avrupa ve japonya kore gıbı ekonomık gucu yuksek ulkelerde satıslar full gaz devam edıcektır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Alim

Torrent varken ne gerek var 200 tl oyuna vermek?
    Korsanci değilim ama yapacak bir şey yok naapalim
    Korsancı olman için Torrent sitesi sahibi olman vs. gerekiyor herhalde sana göre.

Bal gibi de korsancısın işte. Bunu kötüleyerek söylemiyorum ülkenin ekonomik ortamı belli. Ama korsancısın işte torrent var diyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Numenorian Man

Korsancı olman için Torrent sitesi sahibi olman vs. gerekiyor herhalde sana göre.

Bal gibi de korsancısın işte. Bunu kötüleyerek söylemiyorum ülkenin ekonomik ortamı belli. Ama korsancısın işte torrent var diyorsun

Alıntıları Göster
    Diğer Firmalar da Yeni Nesilde Oyun Fiyatlarını Artırmayı Düşünüyor

Valla pc de yüklü olanlar bunlar. Bunların haricinde epic game üzerinden de indirimli olarak aldığım oyunlar da var. Gta 5 Ark farcry 4 falan da var

Torrent olarak en son 4-5 sene evvel oyun indirmiştim. Oyun Bug'ta kalınca orijinale döndüm.

Oyuna da fazla zamanım yok. Olanlar da bunlar. Hepsinin de makbuzu var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.