Şimdi Ara

Türkiye'de koronavirüsün bölgelere ve cinsiyete göre dağılımı açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin ayrıntılı koronavirüs raporunu yayınladı. Koronavirüsün Türkiye’de bölgelere, cinsiyete ve yaşa göre etkisinin nasıl olduğu görülebiliyor. Rapor 28 Haziran gün sonuna kadarki verilerden oluşuyor.

Vakaların coğrafi dağılımına baktığımızda Türkiye’deki toplam 198 bin 284 vakanın 108 bin 749’u yani yaklaşık olarak toplam vakanın yüzde 54’ü İstanbul’da tespit edildi.

Ayrıca Bkz.Koronavirüs vakalarında iyileşme devam ediyor (1 Temmuz)

Vakaların Demografik Dağılımı

Bildirilen vakaların %48'i kadın, %52'si erkek. Vakaların 14.388'i 15 yaş ve altı çocuklarda (%7,3), 27.199'u 15-24 yaş arasında (%13.7), 98.032'si 25-49 yaş grubunda, 36.777'si 50-64 yaş arasında, 16.672'si 65-79 yaş grubunda gerçekleşmiş olup 5.215’i 80 yaş ve üzerindedir (%2,6).

Vefatların cinsiyet, yaş ve bölgeye göre dağılımı şöyle:

28/06/2020 itibarıyla toplam hastaneye yatış sayısı 105.416’dır. Hastane yatışlarının %21,1’i 1-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşmiştir. Hastaneye yatırılan hastaların %7,4'ü entübe edilmiş olup %93,4'ü ise taburcu edilmiştir.

• Sürekli yarım yamalak bilgi paylaşımı yapılıyor. Ver şurada şehir şehir güncel vaka sayısı, toplam vaka sayısı, iyileşen vaka sayısı vs. Saçma sapan muhtemelen insanların %1'inin işine yarayacak yüzdelik dilim paylaşıyorlar.

• Tümü bildik bilgiler. Büyük şehir ve nüfusu kalabalık bölgeler daha fazla ölüm ve enfekte oranına sahip. Erkekler kadınlara oranla iki veya üç kat ölüm oranına sahip ve 24 yaşından sonra her bireyin koronadan dolayı enfekte olup ölme olasılığı çok fazla. Ve 80 yaşından sonra kadın veya erkek ölüm oranında cinsiyet fark etmiyor.

• keşke vaka sayılırını doğru açıklasalar da ona göre evde gerçekten oturabilsek bizde. Vaka sayısı daha da düşer öyle

• serhatkabak kullanıcısına yanıt
    Sen soyle gercek degerleri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaynak neydi; emekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: nsar

Sen soyle gercek degerleri

bir prof'un dediğini söyleyebilirim. Amerikayla yarışıyoruz şuanda. Bakan'mıyım ben gerçek değerleri söylim onlar söyleyecek

O zmn bu ulkenin bakani yada prof u yalanci. Kime guvencez biz?

• quote:

benim kafama takılan da bu. Ya profumuz yalancı ya bakanımız. Sözüm o ki ikisi de yüksek mecralardaki kişiler

Amerika ile yarisiyor olabilmemiz hayal gibi geliyor bana her acidan. Ama gosterdikleri kadar da iyi bi tablo yok hic bi ulkede teknik olarak da herseyi bilemessin ztn. Almanya da yasiyorum ayni sekil burda da oyle

• quote:

Amerika ile yarisiyor olabilmemiz hayal gibi geliyor bana her acidan. Ama gosterdikleri kadar da iyi bi tablo yok hic bi ulkede teknik olarak da herseyi bilemessin ztn. Almanya da yasiyorum ayni sekil burda da oyle

öyle bir şeyi düşünmek bile istemeyiz tabiki de ama sözüm o ki konuşan bir prof olunca dikkate almak zorunda kalıyoruz. Nitekim sonuçlarımız da gerçekliği yansıtıyor mu yansıtmıyor mu orası da muamma.

• Geriye donuk ve bundan sonrasi icin keske soyle olsaymis :/ :

Gunluk saglik calisanlarinki ayri, TSK mensuplarinki ayri belirtilmis sekilde olmali.

Her sehrinde ayri ayri belirtilmeli.

Bu bilgiler islenebilir halde veritabani dosya bicimlerinde olmali .

Sadece gorsel grafiklerle bu isler olmaz!

• Birisi de aşıyı buldum diye atıp tutuyordu? Nerde hani? Bir başkası bu virüse herkes yakalanacak diyordu. Gündeme gelmeye çalışanlara inanmayın

• quote:

Bu arkadaşa[sm=evillol.gif] Güncel rakamları verse de rahat etsek ama malum gizli oyun bozulur[sm=icon_ohmygod.gif]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet rapordan da anlaşılacağı gibi salgın yönetimi sürecinde yapılan en büyük yanlış İstanbul’a giriş çıkış yasağının kaldırılması olmuş.

• Orta Karadeniz nerede? Unuttular mı? :)

Kanıt göstersin o zaman göstermez ise hikaye herkes atıp tutuyor.

ABD yarışma olayı tam komedi bizde hastaneler bile dolmadı inanmayın böyle dedikoduculara.

• İstanbul düşmüş güzel ancak Güney Doğu Anadolu neredeyse yaklamış hatta nüfusa oranla geçmiş bile.

Onun dışında İstanbul çevresi ve Ege’de biraz kötü durumda kendilerine dikkat etmeliler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.