Şimdi Ara

Tesla, Toyota'yı geçerek 'en değerli otomobil markası' oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Elektrikli araç pazarının en önemli üreticilerinden biri olan Tesla’nın piyasa değeri dün itibariyle listenin tepesindeki Toyota’yı geçti. Böylelikle Tesla, dünyanın en değerli otomobil markası oldu.

Çarşamba sabahı yüzde 5 oranında değer kazanarak 1,133 dolar gibi rekor bir fiyattan işlem görmeye başlayan Tesla hisseleri, ABD merkezli elektrikli araç üreticisinin piyasa değerini 209.47 milyar dolara yükseltti. Bu da listenin daha önceki lideri olan Toyota’ya yaklaşık 6 milyar dolar fark attığı anlamına geliyor.

Tesla’nın piyasa değerini ABD’li dev otomotiv üreticileri General Motors ve Ford ile karşılaştırdığımızda ise şu anda bu iki şirketi tek başına üçe katladığını görüyoruz.

Ayrıca Bkz.Hibrit motorlu yeni Suzuki Across, RAV4'ün ikizi olmaya geldi

Geçtiğimiz yıllarda zor dönemler atlatan Tesla, 2019 yılının son çeyreğinden bu yana oldukça karlı bir üç çeyrek geçirdi. Şirket, koronavirüs salgınının patlak verdiği 2020 yılı ilk çeyreğinde bile eksiksiz teslimatlar yaparak yatırımcıları şaşırtmayı başardı. Şirketin hisseleri 2020 yılının başından bu yana yüzde 163’ün üzerinde artarak dikkatleri üzerine çekti.

Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Toyota, 2019 finansal yılı sonuçlarına göre toplamda 10.46 milyon araç sattı. Şirket, söz konusu dönemde yaklaşık 281.20 milyar dolar net gelir elde etti.

Tesla ise buna karşılık aynı dönemi 367.200 araç satışı ve 24.6 milyar dolar net gelirle kapattı. Elon Musk, daha önce yaptığı bir açıklamada 2020 yılında en az 500 bin adet teslimat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtmişti. Koronavirüs salgınına rağmen şirketin bu hedefinde herhangi bir esneme olmadı.

Kaynak:https://www.reuters.com/article/us-tesla-shares/tesla-becomes-most-valuable-automaker-in-latest-stock-rally-idUSKBN2426E8

• Teknoloji satmak deyiminin karşılığı. Tesla bir otomobil firmasından çok bir yazılım geliştirme firması aslında, sattığı araç sayısına bakıp değerlendirmek çokta doğru olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gümmm 2020 marka değerleri

Tesla, Toyota'yı geçerek 'en değerli otomobil markası' oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi tesla ovuyoruz gelir misin?

Yok canim ben ovdum de geldim.

• Balon. Yakında patlar. Hollywood sisirmesi.

• işte biz de internetin falan kapatılmasını konuşuyoz burda!

• Marka olarak daha değerli olabilir ama şirket olarak toyotanın 100 de 1 i etmez.

• Ibrahim Akca kullanıcısına yanıt
    Ya kaç senedir ağlıyorsunuz bir şey olduğu yok düşükken hisse almazsınız sonrada ağlarsınız.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Ağlama bir kaç seneye onda da geçecek.

• Şimdi hisse fiyatlarına baktığımda iyi ki zamanında Tesla hissesi almışım diyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikliarabasever

Ya kaç senedir ağlıyorsunuz bir şey olduğu yok düşükken hisse almazsınız sonrada ağlarsınız.

Üç beş kuruşla işim olmaz kardeş. Kaç para kazandın? Borsada para kazanmak için milyonlar ile oynamak lazım. Teselli etmeye devam et kendini. Balon yakında patladığı zaman üç kurusundan da olacaksın. Tesla, Toyota'yı geçerek 'en değerli otomobil markası' oldu 

• toyotayı nasıl geçmiş ya

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt

Vah vah vaaaaah

• serhatkabak kullanıcısına yanıt

ya günlük rakamlar üstünden değerler bunlar. Toyota varlıklarını satsa bin tane tesla parası çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

ya günlük rakamlar üstünden değerler bunlar. Toyota varlıklarını satsa bin tane tesla parası çıkar

mmm o zaman olur. Yoksa toyota'yı geçmesi imkansız gibi bir şey şuan ki durumlara göre :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Üç beş kuruşla işim olmaz kardeş. Kaç para kazandın? Borsada para kazanmak için milyonlar ile oynamak lazım. Teselli etmeye devam et kendini. Balon yakında patladığı zaman üç kurusundan da olacaksın.  

Alıntıları Göster

Ne kadar kazandığımı söylememe gerek yok kanıtlamamada gerek yok insanları kendiniz sanmayın. Balon olmayan şey patlamaz merak etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Vah vah vaaaaah

Ya sen ağla Tesla diyen adam değil misin bir gıcığı var sana firmanın. Git alamadığın Mercedes'i savunmaya devam et sen ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikliarabasever

Ne kadar kazandığımı söylememe gerek yok kanıtlamamada gerek yok insanları kendiniz sanmayın. Balon olmayan şey patlamaz merak etmeyin.

Alıntıları Göster

Birkaç bin dolar kazanıp da milyoner oldum tribine girenler aklıma geldi. Allah gönlüne göre versin. Tesla, Toyota'yı geçerek 'en değerli otomobil markası' oldu 

• Şaka maka 2020 yılında 500 bin otomobil satarlarsa ve daha açılmadıkları bir sürü pazar çıkarmadıkları bir sürü model olduğu düşünülürse çok çok iyi durumdalar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de bu saçmalığı anlamıyorum. Toyota'nın her sene sattığı araç sayısı Tesla'nın ömrü billah sattığı araçtan daha fazla ama Tesla daha değerli. Neye göre değerli şimdi? Sadece bu konu için söylemiyorum böyle saçmalıklar çok oluyor konu finans piyasası olunca.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.