Şimdi Ara

Ford Focus mu, Renault Megane I mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
27.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004-2005 model megane II'lerde bile radyo/teyp standart olarak sunulmus. megane I'de olmasi cok normal. 2004 modelde karartmali dikiz aynasi varken, benimki 2005 model ve ayna normal. anlamak zor valla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: x15

Yokuş aşağı gitse değil uçurumdan atlasa son surat megane 1.6 o hıza ulaşamaz..

Arkadaşın dili sürçmüş olabilir 220 de anlaşalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: x15

Yokuş aşağı gitse değil uçurumdan atlasa son surat megane 1.6 o hıza ulaşamaz..

arkadaş yorumun on numara.nasıl 250 ya bmw oldu mübarek.kesinlikle focsu almalısın biladerim
  • Konu açılalı 1 yıl olmuş ama araç alırken çarpışma testlerine de bakın derim.

Ford Focus mu, Renault Megane I mı?

• Çalıştığım şirkette Renault'un her tür aracını yıllardır kullanıyoruz..

Araçlar 300 bin km civarında iken satışa çıkıyor..

Konfor diyorsan focus,

sağlamlık,sorunsuzluk,performans diyorsan megane derim..

Hele ki megane 1 ler tabiri caizse taş gibi arabadır..
  • hiç toyota corolla kullanmadığın belli oluyor. megane 1, corolla'nın özellikle 1.6 motorlu 2000-2001 model 110 hp vvt-i'nin her türlü hızlanmada belki plakasını okuyabilir. megane 1, 1994-1998 model 1.6 motorlu corolla'ya rakip olabilir mi diye de aklımdan geçti ama o da mümkün değil.
    quote:

Orjinalden alıntı: caniceboys

megane1 lerin performansı çok iyi 1.6lar arasından geçebileni görmedim çok denedik.. focusu hiç kullanmadım ama yan koltuğunda yolculuk yaptım oda güzeldi ama meganı tavsiye ederim megane1 ve megane2
  • quote:

Orjinalden alıntı: lmnggen

250 mi ... düz yolda imkansız tabi chip falan takılı değilse. rampa aşağı inerken yapılmıştır diye düşünüyorum. benim aracım 2.0 focus 130 hp ben bile bu değerlere ulaşamam.
    quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

1.6 16v 115hp megan diyorum başka bişey demiyorum 250yi gören var

115 HP LİK ARAÇ 250 YAPAR MI HİÇ AKIL VAR MANTIK VAR MATEMATİK VAR.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nebel

hiç toyota corolla kullanmadığın belli oluyor. megane 1, corolla'nın özellikle 1.6 motorlu 2000-2001 model 110 hp vvt-i'nin her türlü hızlanmada belki plakasını okuyabilir. megane 1, 1994-1998 model 1.6 motorlu corolla'ya rakip olabilir mi diye de aklımdan geçti ama o da mümkün değil.
    quote:

megane1 lerin performansı çok iyi 1.6lar arasından geçebileni görmedim çok denedik.. focusu hiç kullanmadım ama yan koltuğunda yolculuk yaptım oda güzeldi ama meganı tavsiye ederim megane1 ve megane2

HIZLANMADA JAPONLARI GEÇEN YOK.Bİ ÖNCEKİ COROLLA 0 100 10.2 SN HONDA DESEN BUNA YAKIN.SİZ KALKMAYI BİLMEYENLERLE KALKMIŞSINIZ. FOCUS OPEL MEGANE BUNLAR YAVAŞ ARABALAR.

• quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

quote:

hiç toyota corolla kullanmadığın belli oluyor. megane 1, corolla'nın özellikle 1.6 motorlu 2000-2001 model 110 hp vvt-i'nin her türlü hızlanmada belki plakasını okuyabilir. megane 1, 1994-1998 model 1.6 motorlu corolla'ya rakip olabilir mi diye de aklımdan geçti ama o da mümkün değil.
    quote:

HIZLANMADA JAPONLARI GEÇEN YOK.Bİ ÖNCEKİ COROLLA 0 100 10.2 SN HONDA DESEN BUNA YAKIN.SİZ KALKMAYI BİLMEYENLERLE KALKMIŞSINIZ. FOCUS OPEL MEGANE BUNLAR YAVAŞ ARABALAR.

Megane 1 1.6 16v 110hp 0-100 9.8sn
    Bilip bilmeden atıp tutmayın..

• quote:

Orjinalden alıntı: Jubax

Konu açılalı 1 yıl olmuş ama araç alırken çarpışma testlerine de bakın derim.

Baktık ikiside 4 yıldız almış.

http://www.euroncap.com/tests/renault_megane_1999/41.aspx

http://www.euroncap.com/tests/ford_focus_1999/34.aspx

• Megane I'den daha yüzkarası birşey tanımıyorum.seçiminiz mutlaka Focus olmalı asla şüpheniz olmasın...

Düzenleme:Performans tartışması olmuş,en iyi şartlarda 100'e kadar başa baş gider(16v megane)130'dan sonra toyota hoplatır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 30 Temmuz 2008; 12:53:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: greatchecker

quote:

quote:

quote:

Zaten Çoğu 1.6 Arabanın Öyledir
    Focus 2 Olsun Megane 2 Olsun Hepsi Olsun 9.0-10 SN Arasında Hepsi

Şimdi Ben Megane 1 Al Derim Performans İstiyosan Geri Kalan Konularda Focus Alabilirsin Yol Tutuş Vs
    Ama Megane II Veya Focus II Düşünüyosan Performans-Yol Tutuş-Konfor Konusunda Focus Derim.Megane Alırsan Rahat Edersin Geniş Arabadır Rahattır.Sürme FIrsatım Bir Kere Oldu Performansları Hemen Hemen Aynıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: de33000

quote:

quote:

Zaten Çoğu 1.6 Arabanın Öyledir
    Focus 2 Olsun Megane 2 Olsun Hepsi Olsun 9.0-10 SN Arasında Hepsi

Şimdi Ben Megane 1 Al Derim Performans İstiyosan Geri Kalan Konularda Focus Alabilirsin Yol Tutuş Vs
    Ama Megane II Veya Focus II Düşünüyosan Performans-Yol Tutuş-Konfor Konusunda Focus Derim.Megane Alırsan Rahat Edersin Geniş Arabadır Rahattır.Sürme FIrsatım Bir Kere Oldu Performansları Hemen Hemen Aynıdır.

Ben zaten biliyorum öyle olduğunu da arkadaş kalkmış bana focus,opel, megane yavaş arabalar diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harimole -- 30 Temmuz 2008; 14:08:40 >

• megane 1 110 hp değildir, 107 hp'dir. kw olarak da 79 kw tekabül eder. türkiye'de renault bizleri böyle kandırıyor. avrupa'da istediğin siteye gir megane 1 107 hp'dir. bu kandırmacaları renault çok eskiden beri yapar. 68 hp'lik broadway'i 72 hp olarak lanse eder. aynı kandırmacayı megane 2 de de yaptılar. 115 hp diye milleti aldattılar. şimdi kendi sitelerinde 110 hp olarak gösteriyorlar. ayrıca megane 1 yapılan hiçbir testte fabrika verisi 100 metrede 9.8 saniyeyi görememiştir. gördüğü en iyi derece 10.2 sn'dir.
    quote:

quote:

quote:

quote:

• Bende bi yorum yapmak istedim nasılsa herkes bi yorum yapmış bende megane 1 RXT "1,6 16V 115 beygir " 2001 model bi araç var şimdi herkesin bildigi üzere megane 1 in 2 ayrı kasası var bendeki halk arasında süslü kasa diye geçiyo arka çıtası biraz uzun ön dizaynı degişik. Ben geçen yıl 64,000 km de aldım bu arabayı şu anda 88,000 oldu sadece 10,000 de bir yagını degiştirdim Allah var öyle kolay kolay arıza yapıcak bi araba degil " tabi senden öncekiler biraz düzgün kullanmışsa" zaten kullanan yormuşsa bu Ferraride olsa araba yıpranmıştır sonuçta demirin dahi bi kapasitesi bi ömrü var. Megane 1 "150 160 km " hızlara kadar yol tutuşu iyi ama 200 lere filan gelirsen biraz tedirginlik veriyo hafif dik aşagı bi yolda ben 230 a kadar gördüm bir dahada bu hızı basmadım. Performans olarak uzun yolda araba sollamaya filan çıktıgınızda çok çok bir vites aşagı alırsanız it gibi fırlar yolda koymaz. Focuz kim ne derse desin yol tutuşta megandan daha iyi fakat dedigim gibi 150 ve 160 larda megane yolda duruyo bu hızada öyle her yerde çıkılmıyo. Uzun yol dersek ankaradan şırnaga gittik 2 şoför en uzun durdugumuz asker ziyareti için 2 saatti birimiz sürekli uyuyoduk ve tekrar çıktık yola ankaraya geldik en ufak bi tekleme dahi olmadı Megane 1 de. Focus a gelince gerçekten güzel araba ve dimdik duruyo yolda süspansiyonları daha iyi viraj dengeleri daha iyi ama ilk atiklik konusunda megane 1 derim. Ben 2 arabayıda tercih ederim ikiside seni yolda koymaz 2 side keyif verir. Focusun her kasası olabilir ama megane 2 yi tavsiye etmiyorum. Konfor olarak 10 numara genişilik desen öyle ama çok dayanıklı bi araba degil megane 2. Tabiki kati karar herkesin kendi kararıdır ve herkesin ayrı bi zevki arabadan ayrı bi beklentisi var. Ben bildiklerimi paylaştım umarım bi arkadaşımın işine yarar. Teşekkürler...

• Megane 1, 2 serisine göre çok daha üstün 2003 model megane 1 dynamique'e sahibim çok memnunum
  • konu açılalı 3 yılı geçmiş ama ben konuyu açan arkadaşın hangi arabayı tercih ettiğini merak ettim. Bu iki araba yıllardır ateşli bir şekilde karşılaştırılır. Tabiri caizse otomobil dünyasının ezeli ve en büyük rakipleri ama hala hangisinin daha iyi olduğuna karar verilemedi. Siz hangisinin daha iyi olduğuna karar verdiniz merak ettim.
  • tabiki ford focus
  • Yeni konu açacaktım gerek kalmadı. Arkadaşlar sizden 2001 focus ve 2001 1.6 16 valf meganeları puanlamanızı isteyecem.

örnek;
    puanlama 5 üzerinden olsun.

performans 4
    yakıt tüketimi 3
    konfor 5
    yol tutuş 4 gibi. Bu arada hangi modeli belirtmeniz gerektiğini söylememe gerek yoktur umarım.

Bende bu iki model arasında kaldım. Tecrübeli arkadaşlar puanlamanın yanında yorumda yaparlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cochari

Yeni konu açacaktım gerek kalmadı. Arkadaşlar sizden 2001 focus ve 2001 1.6 16 valf meganeları puanlamanızı isteyecem.

örnek;
    puanlama 5 üzerinden olsun.

performans 4
    yakıt tüketimi 3
    konfor 5
    yol tutuş 4 gibi. Bu arada hangi modeli belirtmeniz gerektiğini söylememe gerek yoktur umarım.

Bende bu iki model arasında kaldım. Tecrübeli arkadaşlar puanlamanın yanında yorumda yaparlarsa sevinirim.

Performans

Megane 1 : 5
    Focus 1 : 3

Yakıt tüketimi

Megane 1 : 4
    Focus 1 : 3

Konfor

Focus 1 : 4

Yol tutuş

Focus 1 : 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 24 Ağustos 2012; 4:23:00 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.