Şimdi Ara

Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı Mayıs'ta yüzde 29,6 arttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan verilere göre, Ocak-Mayıs döneminde 311 bin 998 taşıtın trafiğe kaydı yapılırken 18 bin 702 taşıtın trafikten kaydı silindi. Böylece söz konusu dönemde trafikteki toplam taşıt sayısı 293 bin 296 artış gösterdi.

Mayıs sonu itibariyle trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,77 artarak 23 milyon 448 bin 381’e yükseldi. Bu araçların yüzde 54,1’ini otomobil, yüzde 16,4’ünü kamyonet, yüzde 14,4’ünü motosiklet, yüzde 8,2’sini traktör, yüzde 3,6’sını kamyon, yüzde 2,1’ini minibüs, yüzde 0,9’unu otobüs ve yüzde 0,3’ünü özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

Mayıs’ta bir önceki aya göre yüzde 29,6 artış söz konusu

Mayıs’ta trafiğe kaydı yapılan toplam taşıt sayısı 52 bin 80 oldu. Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre yüzde 29,6 arttı. Bu artış otomobilde yüzde 15,7, motosiklette yüzde 71,1, traktörde yüzde 30,6, otomobilde yüzde 15,7, kamyonette yüzde 3,5, minibüste ise yüzde 2,6 oldu.

Mayıs ayını geçen yılın aynı ayıyla kıyasladığımızda ise trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısında yüzde 9,8 oranında azalış söz konusu. Bu dönemde traktör ve kamyon sayısı artarken; otomobilde yüzde 16,2 ve motosiklette yüzde 0,4 oranında azalış yaşandı.

Ayrıca Bkz.Makyajlı Audi Q5, hafif hibrit teknolojisi ve OLED stoplarla geldi

Mayıs ayında trafiğe kaydı yapılan 22 bin 748 adet otomobilin markalara göre yüzdelik dağılımı şöyle (İlk 10):

• %19,1 Renault

• %15,2 Peugeot

• %9 Opel

• %9 Fiat

• %6,3 Citroen

• %5,3 Volkswagen

• %5 Honda

• %4,5 Mercedes-Benz

• %3,6 Hyundai

• %3,1 Dacia

Mayıs ayında trafiğe kaydı yapılan otomobillerin 12 bin 452 adeti yüzde 54,7 payla benzinli otomobiller oldu. 8 bin 833 adet ve yüzde 38,8 payla dizel ikinci sırada yer alırken, 899 adet ve yüzde 4 payla LPG üçüncü sırada, 564 adet ve yüzde 2,5 payla elektrikli-hibrit son sırada yer aldı.

• hayret toyota yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN -- 29 Haziran 2020; 22:39:28 >
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Toyota da araç yok. Soruyorsun belki ağustosta diyor satış.

Bu uygun kredi sevdasına millet ne kadar araba varsa alıyor maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnsanlar uygun fiyata araba değil de uygun borçlanmaya zorlandı resmen. Korona ile otomobil bir ihtiyaç oldu, herkesi kredi kullandırttılar. Sonumuz hayrolsun

• Nevfel kullanıcısına yanıt
    ondan değil bro 2. el aç gözlü insanlar nedeniyle 0 fiyatlarını geçti ondan

• E hani ekonomik kriz vardı, millet ağlıyor sızlıyordu, bu nasıl iş? Burada kriz konusunda yazılar yazanların bile otomobil forumlarında minimum 150.000'e şunu mu alsam bunu mu alsam diye karar veremediği başlıkları görünce hakikaten tereddüt ediyorum. Peki bu arabaları uzaylılar mı kullanıyor? Kredi mıredi sonuçta bu kadar araba alındığına göre millette para var herkes bir kirli çıkı.

Kirli çıkı deyiminin anlamı:
    Yoksul görünmesine karşın çok para biriktirmiş kimse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 30 Haziran 2020; 7:50:52 >
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Almanya da 170 bin, nufüsumuz aynı sayılır, 80 milyon ülke de 20 bin yeni araç girişi olmuş, aynen kanka çok zenginiz, Türkiye ekonomisi uçuşa geçti. Al burada da kaynak belki anlamazsın ama anlayan birisi illa ki olur.https://www.autozeitung.de/zulassungsstatistik-140455.html

• Arkadaşlar araba bir ihtiyaçtır özellikle coronadan sonra insanlar toplu ulaşıma binmek istemiyor.

İnsanlar kredi ile almak zorunda kalıyor çünkü bekledikçe fiyatlar 10ar 10ar her ay inanılmaz şekilde artıyor Türkiyede bekleyip para biriktireyim dersen birikmez o para.

2020de bile arabayı lüks yaptılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 30 Haziran 2020; 11:21:26 >
  • Ceqa kullanıcısına yanıt
    Tamam araba ihtiyaç ama Millet araba alamıyor edebiyatı yapılmıyor ki, yapılan edebiyat Millet yiyecek ekmek bulamıyor şeklinde.

• Bayi ve müşterileri azimleri için tebrik etmek gerekir. Ayın 15 gününün korona sebebiyle evde geçirildiği bir ay için bu satış rakamlarının üstüne TÜİK'e olan sonsuz güvenimizide koyduğunuzda durum çok net anlaşılıyor.

• edd121 kullanıcısına yanıt

Ne zaman Türkiyeye döneceksin?

• monacomen kullanıcısına yanıt

Zaten bulunduğum yere geri dönemem ?

• Sorsan açlık var kriz var.

Alana hayırlı olsun. Var ki harcıyorlar. Yeter ki kimse yalan söylemesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ibrahim Akca kullanıcısına yanıt

Sorma. Çok kirli çıkı bir milletiz. Benim komşum adamı ne zaman görsem ağlıyor, alacaklarımı alamıyorum, işler kesat, bu ne bizim ülke, ortamlar fena diyor da diyor. Ya adam senede bir araba değiştiriyor. Hem de modelini bile bilmediğim garip lüks büyük avrupa arabaları. Bilmem nereden dükkan almış orayı beğenmemiş daha da önemli bir başka semtten almış! Antalyada yazlık felan. Yahu diyorum bunlar nasıl iş yapıyor, ağlamak eğer maaş olsa bu kesin bu ağlama maaşı ile geçiniyor başka türlü bu kadar ağlayıp da böylesine zengin olamaz bu insanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Sorma. Çok kirli çıkı bir milletiz. Benim komşum adamı ne zaman görsem ağlıyor, alacaklarımı alamıyorum, işler kesat, bu ne bizim ülke, ortamlar fena diyor da diyor. Ya adam senede bir araba değiştiriyor. Hem de modelini bile bilmediğim garip lüks büyük avrupa arabaları. Bilmem nereden dükkan almış orayı beğenmemiş daha da önemli bir başka semtten almış! Antalyada yazlık felan. Yahu diyorum bunlar nasıl iş yapıyor, ağlamak eğer maaş olsa bu kesin bu ağlama maaşı ile geçiniyor başka türlü bu kadar ağlayıp da böylesine zengin olamaz bu insanlar.

Herkeste deli para var. Malını mülkünü gizliyor bunlar. Parası olmayan da babasından harçlık dilenen çalışmak istemeyenler. Birini tanıyorum öyle yaşı 30u geçti hala çalışmaz evde oturur baba parası yer.  

• Zaten lazım, artık daha çok lazım. Ülke insanı cidden zorda fakat görmeyen sayısı o kadar çok ki.

İnsanımız biraz kirli çıkı. DH'de ağlayıp sızlayan ve kaç tane yazarın eski mesajlarına baktım biri otomobilini değiştiriyor 180.000'e araba beğenmiyor veya dükkan almış ya da havuz yaptırırken yakalıyorum. Bu nasıl iş anlamıyorum. :))) Aman olsun da kirli çıkı olsun. Dilenci ruhluyuz valla.

:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 2 Temmuz 2020; 15:40:0 >
  • quote:

İnsanımız biraz kirli çıkı. DH'de ağlayıp sızlayan ve kaç tane yazarın eski mesajlarına baktım biri otomobilini değiştiriyor 180.000'e araba beğenmiyor veya dükkan almış ya da havuz yaptırırken yakalıyorum. Bu nasıl iş anlamıyorum. :))) Aman olsun da kirli çıkı olsun. Dilenci ruhluyuz valla.

:))

Aynen öyle. Benim Türkçem çok iyi değil tabi ki ben bu anlamı bilmiyordum. Ancak çok doğru bir kelime gerçekten bunun sebebi şu etrafta eş dost para istemesin, yardım istemesin derler. Tamamen bencil bir anlayış bence. Yoksa ben öğrendim artık herkeste para var. Biraz da şikayet etmek hoşlarına gidiyor o yüzden dedikodu gibi konuşuyorlar. Alıştım ben de artık. Kim derse ki ben zor durumdayım yalan söylüyor diye düşünüyorum. Haklı da çıkıyorum. Herkes ev araba derdine düşmüş keyifleri yerinde.  

Ağlamayana meme yok diye sürekli ağlıyorlar. Ne zaman ki komşusu şuyum var buyum var diye hava atıyor o zaman mal varlığı ortaya çıkarıyorlar. Yani gösterişe kinaye ve kıskançlığa gelince herkes inanılmaz zengin. Borç istemeye, vergiye, kredi borcuna gelince ölüyorum fakirim işler kesat batıyorum moduna giriyorlar. Değişik bir hayatta kalma stratejisi :))))

• quote:

Ağlamayana meme yok diye sürekli ağlıyorlar. Ne zaman ki komşusu şuyum var buyum var diye hava atıyor o zaman mal varlığı ortaya çıkarıyorlar. Yani gösterişe kinaye ve kıskançlığa gelince herkes inanılmaz zengin. Borç istemeye, vergiye, kredi borcuna gelince ölüyorum fakirim işler kesat batıyorum moduna giriyorlar. Değişik bir hayatta kalma stratejisi :))))

Hocam Allah herkesin gönlüne göre versin. Aç gözlülük kötü şey vAllahi. Böyle çok akrabam var. Ne zaman Türkiye ye gitsek borç para isterler, aynı senin söylediğin gibi sürekli ağlar durur. Ancak baktığın zaman kaç tane evi, son model lüks arabası herseyi var. Bundan sonra kimseye tek kuruş vermiyorum kimseden de istemiyorum. Çok isteyene bankadan kredi al diyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.