Şimdi Ara

bilgisayar açılmıyor ve bir uzun iki kısa bip sesi alıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
40.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarım Fujitsu Siemens Amilo Pro V2045 notebook. Bilgisayarı açtığımda bir uzun iki kısa bip sesi geliyor ve monitor açılmıyor. Bekledigimde windows acilis sesi geliyor ama görüntü olmuyor. Bilgisayar kapandıktan 3-4 saat sonra sorunsuzca açılıyor fakat kapattıktan sonra yine bir 3-4 saat açılmıyor. Sanırım sorun ekran kartımda. Bunu çözmek için ne yapabilirim?

• ALINTI:pc-system1

Hata
    Anlamı

1 Sürekli Ses
    Güç kaynağı arızası

2 Birçok kısa bip
    Anakart arızası

3 1 uzun
    Bellek tazelenmesinde hata

4 1 uzun 1 kısa
    Anakart veya BIOS çipi arızası

5 1 uzun 2 kısa
    Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)

6 1 uzun 3 kısa
    Ekran kartı arızası

7 2 uzun 1 kısa
    Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )

8 2 kısa
    Bellek parity (eşlik) hatası

9 3 kısa
    Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata

10 4 kısa
    Timer hatası

11 5 kısa
    İşlemci hatası

12 6 kısa
    Klavye işlemcisi hatası

13 7 kısa
    İşlemci hatası

14 8 kısa
    Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası

15 9 kısa
    BIOS ROM hatası

16 10 kısa
    CMOS okuma/yazma hatası

17 11 kısa
    Tampon Bellek Hatası

• yalniz bilgisayarim belirttigim bir önceki mesajımda belirttigim gibi notebook ve müdahaleyi tam olarak nasıl yapacağımı bilemiyorum. bilgisayarın içini açmalı mıyım sizce? ya da bu konuda yardımcı olabilecek ankara'da iyi bir servis biliyor musunuz?
  • Bilgisayarının Garantisi Devam Ediyor Sanırım Acmamanı Öneririm Ankaradan Aldıysan Servisine götür derim ben.
  • su anda derslerde ve odevlerde bilgisayar cok lazim oldugu icin okulun kapanisini bekliyorum servise vermek icin, cunku en az bir ay suruyor gelmesi. okullar kapanana kadar kullanabildigim kadar kullanacagim artik. sonra servise veririm, garantisi suruyor. yine de benim bu konuda yapabilecegim bir sey var mi diye sormak istemistim. yanitlariniz icin tesekkur ederim.
  • x factor,
    Gerçekten notebook olduğunu okumadan yazmışım. Yanlış anlama için üzgünüm.

Laptop'unuzun içini açmayı tavsiye etmiyorum, zira oldukça sıkışık ve hassastır. Servise vermeniz en doğrusu olacaktır.
  • MERHABA ARKADASLAR BENİM BİLGİSAR ACILIRKEN DEGİŞİK BİR MÜZİK ÇALIYOR BUNU NERDEN DEGİŞTİREBİLİRİZ. YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN .
  • sölediğin hatanın açıklaması bu,

görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.
    Ancak laptopta bu hata diyorsun o yüzden bi servise götürmeni öneririm
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetin_003

MERHABA ARKADASLAR BENİM BİLGİSAR ACILIRKEN DEGİŞİK BİR MÜZİK ÇALIYOR BUNU NERDEN DEGİŞTİREBİLİRİZ. YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN .

denetim masası ses efekti ve ses aygırları özellikleri/ses efekti/ses düzenini windows varsayılan yap uygula tamam de sorun kalkacaktır
  • aynı sorun bende de var. Bir daha HP alanın ben ya...

Durup duruken bozulan salak bir notebook
    aynen 1 uzun 2 kısa bip sesi.

online destek diyorki yüklediğin bir oyunun uyumsuzluğundan olabilir.
    2 yıl sorunsuzca kullandım bugün açılmıyor.

Servislere güven olmuyor sağlam makineyi iyice bozuyorlar ve dünyanın parasını istiyorlar.

Yada şöyle bildiği güvendiği bu işten anlayan birileri var mı istanbul için.
  • Laptopunuz dvxxxx serisi ve ndivia ekran kartı kullanıyorsa bu sorun mainboard tamir yada değişmeden giderilebiliyor. benimle irtibata geçiniz cigamail@hotmail.com
  • RAM ?
  • bende de aynı olay vardı ram kontrolü yap dandik ramin varşa değiştir
  • ram 2gb kingston .

nvdia geforce ekran kartı var. bir uzun iki kısa bip sesi ekran kartı sorununu gösteriyor sanırım.
    Durup dururken oldu.
    ekran kartıyla alakalı notebook'a ne yapabiliriz ki...¿
  • arkadaşlar bu bip sesleri her bios üreticisinde farkı olur...
    sanırım fujitsularda senin söylediğin bip sesi ram arızalı olduğunda çıkarması gerek
  • bende dv 6500 et modeli var aynı sorun bendede var
    mailto:cigamail@hotmail.com mail sahipli arkadas cozerim demiş ekledim ins yardımcı olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.