Şimdi Ara

Kamu içi mesajlaşma uygulaması İleti'nin testleri tamamlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kamu kurum ve kuruluşunda çalışanlar şirketle ilgili sohbetleri WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyor. Bu durum kamunun veri güvenliği açısından büyük risk taşıyor. Kurum içi sohbetin yerli uygulamalardan yapılması amacıyla HAVELSAN tarafından geliştirilen İleti isimli sohbet uygulamasının testleri tamamlandı.

Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen uygulama ilk olarak İletee ismiyle duyurulmuştu ancak Habertürk’ün haberine göre isminin İleti olarak değiştirildiği görülüyor. "İleti" ismi, daha doğru bir seçim olmuş.

Ayrıca Bkz.Yeni iPhone SE'nin DxOMark puanı belli oldu

İleti, sunucularını Türkiye’de barındırıyor ve yüksek güvenlikli iletişim sağlıyor. Beyaz kutu kriptosu adı verilen teknolojik altyapıyı kullanıyor. Bu altyapı, bankacılık sektöründe yoğun şekilde tercih ediliyor.

İleti’nin testleri başarıyla tamamlandı. Sistemin tanıtımının kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor. İleti ilk olarak kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılacak. Ardından vatandaşın kullanımına sunulabilir. Havelsan'ın Zoom vb. dijital konferans uygulamalarına alternatif olarak geliştirdiği Havelsan Diyalog, kullanılmaya başlandı.

Kaynak:https://www.haberturk.com/son-dakika-haberler-havelsan-gelistirdi-whatsapp-in-yerini-alacak-2726395-teknoloji

• Beklediğimiz geç kalınan güzel hareketler. Vatandaşın kullanımına da açılsın. Kullanalım. Sunucuların ülkemizde olması çok önemli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonra milleti fişleyin

• Bence sadece kamu personeli kullansın. 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: sounderland

Bu mesaj silindi.

Aklın bacaklarının arasında çalışınca öyle düşünmen normal. Fişlenme için bulunduğun kurumla ve bakanları ile ilgili olumsuz düşüncelerini dile getirmen yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apk’ları yayınlayın da sağlam mı değil mi bakalım 😂

• porsche911gt2 kullanıcısına yanıt
    Olumsuz düşüncelerini kurum içi yazışma uygulamasındamı yapacaksın? :) Tam bir zeka örneği, ayakta alkışlıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: sounderland

Olumsuz düşüncelerini kurum içi yazışma uygulamasındamı yapacaksın? :) Tam bir zeka örneği, ayakta alkışlıyorum..

Lync benzeri bu uygulamada arkadaşın ile sohbet ederken bunu yapmaya vaktin olacaktır memursan emin ol. Oturarak alkışlayabilirsin zira zekan iki işi aynı anda yapmaya yeterli olmayabilir.

Sende ki aklı kuşa taksak kuş ters uçar, artık buna şüphem yok. :)

Kamu çalışanı olarak kamu içinde işle ilgili yazışmayı sağlamak için geliştirilmiş uygulamada devlet ve bakanlar aleyhinde yazmayı düşünüyor ve bunun makul olduğunu mu iddia ediyorsun aqaslkajda

• quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

Aklın bacaklarının arasında çalışınca öyle düşünmen normal. Fişlenme için bulunduğun kurumla ve bakanları ile ilgili olumsuz düşüncelerini dile getirmen yeterli

Alıntıları Göster

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

Kamu çalışanı olarak kamu içinde işle ilgili yazışmayı sağlamak için geliştirilmiş uygulamada devlet ve bakanlar aleyhinde yazmayı düşünüyor ve bunun makul olduğunu mu iddia ediyorsun aqaslkajda

Kamu içindeki bilgisayarlar da çalışmak için veriliyor ama bizimkiler solitare oynuyor. Demek ki neymiş kamuda herşey amacına uygun kullanılmıyormuş. Ki bunun makul olduğunu söylediğim bi mesajım da yok lütfen neticenizden uydurmayınız böyle birşeyin olabileceğini söyledim. Yani uygulama üzerinden geyik yaparken araya söylenen sözler gibi. Aaa memurlar hiç geyik yapmaz dimi hep iş hep iş

• Mantık doğru dışarıya veri sızmaması ama diğer taraftan eğer konum kullanımı mevcutsa sıkıntı her gittiğin yer kayıt edilir. Bunu zaten her uygulama yapıyor demeyin , resmi bir devlet uygulamasının yapması başka şey.

• PTT Messenger ile aynı akıbeti paylaşacak gibi. Ama umarım beni yanıltır.

• Kullanmaya başvurmak için gerekli belgeler.

1-ikametgah belgesi(edevletten kabul edilir.)

2-ne ayaksınız, niye kullacaksınız konusunda dilekçe.

3-arkali önlü kimlik fotokopisi

4-aile nüfus kayıt örneği

• quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

Kamu içindeki bilgisayarlar da çalışmak için veriliyor ama bizimkiler solitare oynuyor. Demek ki neymiş kamuda herşey amacına uygun kullanılmıyormuş. Ki bunun makul olduğunu söylediğim bi mesajım da yok lütfen neticenizden uydurmayınız böyle birşeyin olabileceğini söyledim. Yani uygulama üzerinden geyik yaparken araya söylenen sözler gibi. Aaa memurlar hiç geyik yapmaz dimi hep iş hep iş

Alıntıları Göster

Ya kardeşim bak hala normalmiş gibi yazıyorsun. yok millet solitare oynuyor bilmem ne. O bilgisayara ne solitare oynamak için verildi sana ne de laf arasında geyik yap diye, hele devletin kurumunda o devletin ileri gelenleri aleyhinde yazmak bile bile lades yahu. Onu bırak sen sivil hayatından bir başkası aleyhinde konuşsan davalık olursun, bakanı vs geçtim. Neyin kafasındasınız siz ya. Ben özel sektörde çalışıyorum, bilgisayarlarımızda kurumsal yazışmalarımız için kurulu uygulamadan şirket yöneticileri aleyhinde yazmayı aklımızdan dahi geçirmeyiz. Sen bir de kamuda yazmışsın :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.