Şimdi Ara

Yeni iPhone SE'nin DxOMark puanı belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
3.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 399 dolarlık (ülkemizde 5299 TL) fiyat etiketiyle son zamanların fiyat/performans dengesi en başarılı telefonlarından biri olan ikinci nesil iPhone SE'nin merakla beklenen DxOMark puanı belli oldu. A13 Bionic çipiyle performans konusunda eline su döktürmeyen iPhone SE, iş kameraya geldiğine ise birçok rakibinin gerisinde kalıyor.

Ayrıca Bkz.4G'li iPhone 12 modelinin fiyatı sızdırıldı

Yeni iPhone SE kamera performansı nasıl?

DxOMark Görüntü Laboratuvarı'nın fotoğraf testinden 103, video testinden ise 98 puan elde eden 2. nesil iPhone SE; genel toplamda iPhone XR'ın da sahip olduğu 101 puan ile DxOMark kamera sıralamasına giriş yapıyor. Telefonun ön kamerasını da test eden uzmanlar, ön kameranın sergilemiş olduğu genel performans için de 84 puanı layık görüyor. 

Yeni iPhone SE; A13 Bionic'in görüntü sinyal işlem biriminin de vermiş olduğu güçle birlikte, iPhone 11 ile kıyas kaldırabilen kalitede bir kamera deneyimi sunuyor. DxOMark uzmanları iPhone SE'nin pozlama, kontrast, detay zenginliği, pozlama ve dinamik aralık konularında başarılı olduğunu belirtiyor.

Konu kameranın zayıf yönlerine gelince, iPhone SE gece moduna sahip olmayışının eksikliğini hissettiriyor. Zira iPhone SE ile düşük ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraflarda gürültü oranının yüksek olduğu görülüyor.

Tek bir kamera lensine sahip olan iPhone SE; bokeh efekti, yakınlaştırma ve ultra geniş açı konusunda da sınıfta kalıyor. 

iPhone SE 2020 kamera özellikleri

Yeni iPhone SE'de f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüklü bir arka kamera bulunuyor. Çift tonlu LED flaş ile desteklenen arka kameraya ek olarak, ön tarafta da f/2.2 diyaframlı 7 MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası yer alıyor. 

2. nesil iPhone SE, telefoto kameraya sahip olmasa da iPhone XR ve iPhone 11’deki gibi yazılımsal olarak arkaplanı bulanıklaştırıp, portre modunda fotoğraflar çekebiliyor.

5 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabilen telefon, video çekimleri esnasında ortaya çıkabilecek titreşimleri en aza indirmek için OIS (Optik görüntü stabilizasyonu) teknolojisini bünyesinde barındırıyor.

Telefonun 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebildiğini de ekleyelim.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    İşte karşınızda yeni iPhone SE!

Kaynak:https://www.dxomark.com/apple-iphone-se-2020-camera-review/
    Kaynak:https://www.dxomark.com/apple-iphone-se-2020-selfie-review/

• Kardeşim 2016 yılında 1. nesil SE zamanında bende seninle aynı şeyi düşünüyordum. Fakat bu telefonun, önümüzdeki 3 sene boyunca alacağın herhangi bir android telefondan daha uzun süre güncel, yazılımsal olarak yenilikçi ve güvenli olduğunu düşünürsen herşeyin tasarım olmadığını anlarsın.
    Artık cihazların fiyatı o kadar arttı ki insanlar uzun vadeli düşünmeye başladılar. Eskisi gibi her yıl veya 2 yılda bir telefon değişecek durum yok insanlarda

Iphone se almayın diyince hemen taşlıyorlar. Bu zamanda hd ekranlı, kalın çerçeveli, 1821 mAh bataryaya sahip, kamerası da berbat bir cihazın sırf apple yaptı diye savunulması ve alınması kesinlikle enayilik. Bu kadar para vericem ve kamera performansı böyle olacak şaka gibi. Kesinlikle fiyatını hak etmiyor.

Eğer;

- Mümkün olan en uygun fiyata piyasanın en güçlü işlemcisine sahip olmak istiyorsanız,
    - Yeni nesil tam ekran tasarım sizin için önemli değilse,
    - Büyük ekrana ihtiyaç duymuyorsanız,
    - Taşınması kolay, hafif, cebinizde ve elde tutarken sıkıntı yaratmayacak bir cihaz arıyorsanız,
    - Sürekli telefon değiştiren biri değilseniz,
    - Uzun süreli kullanımda yazılım desteğinden mahrum kalmak istemiyorsanız,

Bu telefon sizin için uygun olabilir.

Eğer yeni nesil modern tasarımlara ilgi duyuyorsanız bu telefon size cazip gelmeyecektir.

Ezber yorumlar mı hahaha.

Sen diğer üyeleri de kendin gibi zannediyorsun herhalde. APK ile halledecekmiş. İçindeki lensi de değiştir istersen.

Benim yeteri kadar param var arkadaşım, apk mapeka yüklemek istemiyorum kutudan çıkardığım gibi kullanmak istiyorum. Xiaomi diyor ya. Ne yapayım abi bu uyduruk markayı. Kullandım. Her markayı kullandım. Samsung Sony Apple Nokia Vestel her şeyi. Yok. Amiral genisi de alsan ne alırsan al aynı şey değil. Ben S7 kullanırken S7 amiral gemisiydi. O zaman da dalga geçiliyordu 6S ile. 6S iOS 14 alacak gelecek aylarda. Siz root atmak için uğraşın.

S7 nerede? Pardon onun ana ekran tuşu renk atıyordu.  

APK, Root atma, bunları hatırlayınca aklıma esenler otogarı geliyor aynı varoşluk  10 binlik kamerası kenardan çekiştiren Samsung  

Hadi abi hadi. Apple haterlığı gözünüzü boyamış. Parası olmayan Apple eziyor.

• bu hd ekranlı, 2012 tasarımlı, tek kameralı çöpe de 5000 lira verdirdiler ya. apple a helal olsun iyi güdüyor fanlarını Yeni iPhone SE'nin DxOMark puanı belli oldu 

Yeni iPhone SE'nin DxOMark puanı belli oldu
  • iPhone 8 ile mukayese edildiğinde bence 8 hala idare eder malum ülkede

• İstediği kadar performans canavarı olsun fiyatını kesinlikle hak etmiyor. Tasarım anlamında geride kaldı artık o çerçeveler.

• dodofran D kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 2016 yılında 1. nesil SE zamanında bende seninle aynı şeyi düşünüyordum. Fakat bu telefonun, önümüzdeki 3 sene boyunca alacağın herhangi bir android telefondan daha uzun süre güncel, yazılımsal olarak yenilikçi ve güvenli olduğunu düşünürsen herşeyin tasarım olmadığını anlarsın.
    Artık cihazların fiyatı o kadar arttı ki insanlar uzun vadeli düşünmeye başladılar. Eskisi gibi her yıl veya 2 yılda bir telefon değişecek durum yok insanlarda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Iphone se almayın diyince hemen taşlıyorlar. Bu zamanda hd ekranlı, kalın çerçeveli, 1821 mAh bataryaya sahip, kamerası da berbat bir cihazın sırf apple yaptı diye savunulması ve alınması kesinlikle enayilik. Bu kadar para vericem ve kamera performansı böyle olacak şaka gibi. Kesinlikle fiyatını hak etmiyor.

• 5.000 TL civarı bir bütçesi olan için biçilmiş kaftan android benzer fiyatına bir telefon alıp uzun vadede sıkıntılarla uğraşmak yerine iPhone SE her türlü daha cazip

• Şarap gibi telefon yani ileride kıymeti anlaşılacak. Rakamlara takılan düz mantıkçıların eleştirilerine kulak vermeyin, her iPhone telefonunu aşağı yukarı eleştirecek bir şey buluyorlar kendilerince.

• Ama derseniz benim için tasarım daha önemli derseniz varsın güncelleme almasın varsın takoz olsun derseniz android’te seçenekler sıkıntılılarla dolu telefon çok ama çok fazla

• herkes de takmış tasarımına zannedersin kendileri teknoloji duayeni

• 2020yi yarılarken, şu ekrana bu kadar para vermeyin arkadaşlar yazık

• iPhone 11 ve bu telefon gerçekten Türkiye gibi pahalı olan ülkelerde çok iyi f/p ürünü. Özellikle yazılım güncellemeleri ile yeni özellikler ve güvenlik yamalarını dikkate alırsak çok iyi seçenek olacağı kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkhair

Kardeşim 2016 yılında 1. nesil SE zamanında bende seninle aynı şeyi düşünüyordum. Fakat bu telefonun, önümüzdeki 3 sene boyunca alacağın herhangi bir android telefondan daha uzun süre güncel, yazılımsal olarak yenilikçi ve güvenli olduğunu düşünürsen herşeyin tasarım olmadığını anlarsın.

Üstad tamam da bataryası berbat. 1821 mah nedir sene 2020!

• 4500 civarına p30 alırım. 2020 yılında 1821mah bataryalı, çağ dışı ekrana bu parayı vermem.

• Eğer;

- Mümkün olan en uygun fiyata piyasanın en güçlü işlemcisine sahip olmak istiyorsanız,
    - Yeni nesil tam ekran tasarım sizin için önemli değilse,
    - Büyük ekrana ihtiyaç duymuyorsanız,
    - Taşınması kolay, hafif, cebinizde ve elde tutarken sıkıntı yaratmayacak bir cihaz arıyorsanız,
    - Sürekli telefon değiştiren biri değilseniz,
    - Uzun süreli kullanımda yazılım desteğinden mahrum kalmak istemiyorsanız,

Bu telefon sizin için uygun olabilir.

Eğer yeni nesil modern tasarımlara ilgi duyuyorsanız bu telefon size cazip gelmeyecektir.

• Iphone se o tek kamerasiyla piyasadaki bircok üc kamerali telefona fark atar! Ana kamerasi iphone 11 in kamerasinin aynisi.

Sadece hizli, basit ve güzel fotograf cekmek isteyenler icin harika bir telefon. Farkli odaklamalarla is yapmak isteyenler daha farkli seceneklere yönelmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErTuFx -- 27 Haziran 2020; 14:16:13 >
  • darkhair kullanıcısına yanıt

kardeşim fiyat odaklı düşünme diyorsun da zaten 5 bin ona vereceğine 2500 e güncel tasarımlı iyi bi android telefon alıp 2-3 sene kullanıp güncelleme almamaya başladığında da hiç satmaya falan uğraşmayıp (ki satsan gene üç beş bişe eder) çöpe atıp bi daha telefon alsan bile hem 4-5 sene aynı telefon yerine farklı daha güncel telefon kullanmış olursun hem paran bi süre daha cebinde kalmış olur. ayrıca bu güncelleme olayını anlamıyorum. telefon (bence) güzel olmadıktan tasarımı kamerası kaliteli olmadıktan sonra 10 yıl güncelleme alsa ne yazar ki? ne değişir? androidin son 5 sürümüne şahitlik ettim inan hayatımda hiçbir şey değişmedi. iphone da zaten batarya sürelerini kısaltmaktan (adamlar ceza yedi bu yaptıkları çakallık nedeniyle. kanıtlı yani.) bi de androidde yıllardır olan arama gelince ekranı kaplamama, widget giib özellikleri getirmekten başka neye yarıyor ki bu güncellemeler?

ben mesela işimi gördüğü müddertçe güncelleme yapmıyorum artık. bariz pil performansı düşüyor ve yenilik olarak hayatıma etkiyecek on numara şeyler gelmiyor. sırf güncelleme alacak bi de ikinci el satarken az değer kaybedecek diye 5 yıl boyunca şu telefonun yüzüne bakamam yani.

• şu telefonu beğenen alır beğenmeyen almaz, eleştirisini de buraya yazabilir, burası sizin dm kutunuz değil, milletin eleştirisine onu diyemezsin bunu o telefon hakkında yazamazsın deme lüksüne sahip değilsiniz, marka savunuculuğu yapcağınıza oturup kişisel hak ve özgürlükleri araştırın bi habersiniz çünkü hepsinden. bu arada gayet alınabilir telefon başta da dediğim gibi isteyen bunu alır isteyen huaweisini alır samsungunu alır buraya da yazar bunun yerine onu alırım diye çünkü bu onun kendi düşüncesidir.

• Enayi damgası da yedik durduğumuz yerde. Sizi gösteriş meraklıları :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

kardeşim fiyat odaklı düşünme diyorsun da zaten 5 bin ona vereceğine 2500 e güncel tasarımlı iyi bi android telefon alıp 2-3 sene kullanıp güncelleme almamaya başladığında da hiç satmaya falan uğraşmayıp (ki satsan gene üç beş bişe eder) çöpe atıp bi daha telefon alsan bile hem 4-5 sene aynı telefon yerine farklı daha güncel telefon kullanmış olursun hem paran bi süre daha cebinde kalmış olur. ayrıca bu güncelleme olayını anlamıyorum. telefon (bence) güzel olmadıktan tasarımı kamerası kaliteli olmadıktan sonra 10 yıl güncelleme alsa ne yazar ki? ne değişir? androidin son 5 sürümüne şahitlik ettim inan hayatımda hiçbir şey değişmedi. iphone da zaten batarya sürelerini kısaltmaktan (adamlar ceza yedi bu yaptıkları çakallık nedeniyle. kanıtlı yani.) bi de androidde yıllardır olan arama gelince ekranı kaplamama, widget giib özellikleri getirmekten başka neye yarıyor ki bu güncellemeler?

ben mesela işimi gördüğü müddertçe güncelleme yapmıyorum artık. bariz pil performansı düşüyor ve yenilik olarak hayatıma etkiyecek on numara şeyler gelmiyor. sırf güncelleme alacak bi de ikinci el satarken az değer kaybedecek diye 5 yıl boyunca şu telefonun yüzüne bakamam yani.

Mesajı okuyunca bir şey biliyorsun sandım ama bilmiyormuşsun. Batarya süresini kısaltmaktan ceza yemek ne demek cümlenin bir anlamı bile yok.

Önce doğrusunu bir öğren:

Apple telefonu yavaşlatmaktan ceza yedi. Batarya süresini kısaltmaktan(???) değil.

O da şu, pil eskidikçe kapasitesi düşüyor misal %20de çat kapanıyor. Bunun önüne geçmek için performans yönetimi uyguluyor erken kapanmayı önlemeye çalışıyor bu da telefonu yavaşlatmak. Bunu uygulamakta bir problem yok sorun bunu habersiz yapmakta.

Şimdi zaten pilin kapasitesi düştüyse bu ayarı kapatıp erken kapanmasını göze alarak tam performans kullanabiliyorsun.

2500 liralık malzeme kalitesi leş kamerası çamur telefonla mutluluklar. Bunun tasarımı eski ama en azından 2. Sınıf mal değil. Dere ortasında at değiştirmek zorunda kalmıyorsun. Küçük müçük. Alan bilerek alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 27 Haziran 2020; 14:51:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.