Şimdi Ara

Uygun fiyatlı Xbox Series X konsolu geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son dönemde oyun konsollarında birden fazla versiyon görmeye başladık. Biraz daha ince versiyon, biraz daha güçlü versiyon ya da disk barındırmayan versiyon şeklinde daha fazla kitleye hitap edebilmek adına iyileştirmeler yapıldı. Yeni nesilde de bunun işaretleri var.

Birden fazla Xbox Series X

Bilindiği üzere Xbox Series X konsolunun proje adı Project Scarlett idi. İlk dönemlerde Anaconda ve Lockhart şeklinde iki versiyon olacağı sızıntıları gündemdeydi ancak Xbox Series X tanıtımı sonrasında rafa kalktı.

Ayrıca Bkz.Çift ekranlı Asus ROG Zephyrus Duo 15 satışa çıkıyor

Ne var ki Xbox Series X geliştirici kitinin anakartında Anaconda simgesi ve geliştirici sayfalarında Project Scarlett konsolları şeklinde ifadeler iddiaların yeniden gündeme gelmesine neden oldu. Kaynaklar daha düşük bir Xbox Series X konsolu olabileceğini ifade ediyor.

Lockhart aslında standart geliştirici kitinde bir profildi. Bu profil aktif olduğunda 7.5GB RAM, daha düşük işlemci hızı ve 4 TFLOPS performans ortaya çıkıyordu. Geliştiriciler oyunlarını bu profile göre optimize edebiliyorlardı.

Bu düşük Xbox Series X konsolu Full HD veya 2K oyunculuğa odaklanacak. Daha düşük bir fiyat etiketiyle önemli bir oyuncu kitlesi barındıran bu aralığın ilgisini çekmeye çalışacak. Kaynaklar Xbox All Access aboneliği ile Lockhart konsolunu daha cazibeli hale getireceğini düşünüyor. İsimlendirme tarafında Xbox Series S tarzında bir değişiklik de yaşanabilir. Lockhart konsolu için şimdilik Xbox Series X konsolunu beklemek gerekecek.

Kaynak:https://www.theverge.com/2020/6/26/21304112/microsoft-xbox-series-x-lockhart-leaked-document-specs-rumors

• ps5 digital edition dan fiyatı düsük gelirse türkiye için düsünülebilir gamepass ile birlikte

• Telefon işine dönmesin iyice ya. Çıkarın işte 2 tane bitsin gitsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ramden, işlemciden kisamazlar. Aksi halde ya oyunlar düşük olana göre yapılır ya da iki farkli jenerasyona oyun çıkarıyormuş gibi gelistirilir. Kimse de bu masrafa girmek istemez.

Sadece gpu’dqn kısarlarsa da maliyet nasıl düşecek?? Bence böyle bir konsol hiçbir zaman gelmeyecek. Zaten xbox one 2 sene daha yeni oyunları oynatacak.

• Konsolların farklı teknik özelliklerde çıkmasını yanlış buluyorum. Zaten hali hazırda one x var. Yakında ps6 lite, ps6, ps6 pro şeklinde 3 ayrı konsol çıkar diye korkuyorum. Biri 1080p orta grafik, diğeri 2k yüksek grafik, diğeri 4k ultra vs.

• Keşke 1080p için özel konsol çıkarsalar.Şöyle ağız tadıyla ultrada 60 fps güzel olurdu.4kda detaylar düşük 60-120fpsye tercih ederdim.

• Bu olay çok mantıksız. Hem zaten one x car hemde yeni neslin taban gücü bu olsun istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Melkor -- 26 Haziran 2020; 18:13:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı anda birden farklı güç konsol yerine daha önce Playstationda olduğu gibi Ps 5 daha sonra Ps 5 Pro veya Xbox SerieX Pro diye 2-3 yıl sonra bir türev konsolu çıksa daha mantıklı.

• Xbox one x varken bu konsol gereksiz

• 2K çözünürlük harika gayet yeterli olur. Fiyatlar da uygun olursa iyi satış rakamları yakalayabilirler.

• Kırpılmış xbox modeli yüzünden düzgün oyun göremeyeceğiz. Ram da kırpılmış büyük ayakbağı olur. The Last of Us 2, Ghost of Tsushima, Horizon 2 kalitesini geçemezler

• quote:

Orijinalden alıntı: xsw

2K çözünürlük harika gayet yeterli olur. Fiyatlar da uygun olursa iyi satış rakamları yakalayabilirler.

2k bence çok ideal katılıyorum

• Zaten en dandik 4K Ultra HD TV'ler 2300 liradan başlıyor. Konsolla birlikte ikisinin maliyeti yine 5000 lirayı bulur geçer bile. Bakalım uygun dedikleri fiyat Türkiye'ye nasıl yansıyacak bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 26 Haziran 2020; 19:49:21 >
  • 4K Tv kullanmayanlar için bu konsol çıkmalı.

• Virtüöz V kullanıcısına yanıt
    Dediğin olay zaten var. 4k da zorlanan oyunu al 1080p ye 60 fps oynarsın zaten. Tv nin veya konsolun çözünürlüğünü düşüreceksin sadece o kadar

• Burası TÜRKİYE uygun fiyatlı hobi ürünü olamaz doğasına aykırı.

Eğlenmek haramdır. 

• Bu sızıntılar ilgiyi arttırmaya yönelik pazarlama taktikleri gibi geliyor bana. Hayır PS5 sunumundan sonra millet zaten gözünü size çevirmiş durumda. Tanıtım yapın artık da rahatlayalım.

• Uygun fiyat dediğimiz de en aşağı 5 bin lira olur 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.