Şimdi Ara

4G'li iPhone 12 modelinin fiyatı sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
6.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçtiğimiz günlerde Wedbush analisti Daniel Ives'ın, iPhone 12 serisine ait düşük bütçeli beşinci bir modelin daha duyurulacağını öne sürmesi üzerine, bu modelin fiyatı bir hayli merak edilmeye başlanmıştı. Bugün ortaya çıkan raporla birlikte, iPhone 12'nin 5G desteğine sahip olmayan, ancak özellikleri iPhone 12 ile birebir aynı olan bu modelin fiyatını öğrenebildik.

Ayrıca Bkz.iOS 14 beta vs. iOS 13.5.1 hız karşılaştırması

4G iPhone 12, 549 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak

Paylaşılan bilgilere göre, yeni nesil 5G bağlantı teknolojisi yerine 4G bağlantısına yer verilecek olan bu model, 549 dolara mal olacak.

649 dolar fiyat etiketi taşıyacağı söylenen iPhone 12 ile mukayese edildiğinde, iPhone 12'nin 4G varyantının 100 dolar daha ucuza satılacağını görülmekte. 

5G teknolojisinin henüz istenen seviyelerde yayılmadığı göz önüne alındığında, Apple'ın düşük bütçeli 4G iPhone 12 hamlesi, özellikle iOS güncellemeleri almayıp yeni özelliklerden mahrum kalan ve zamanla aygıtları yavaşlayan iPhone kullanıcıları için ya da iOS ekosistemini deneyimlemek isteyip de yüksek fiyatlar sebebiyle iPhone alamayan tüketiciler için iyi bir seçenek olabilir. 

Kaynak:https://www.gsmarena.com/new_report_suggests_lte_iphone_12_will_cost_549-news-43964.php

• Fiyat performans mı?

64gb iPhone 11 aldığın fiyata, 128gb s20 alıp cebinde akıllı bir saat için para kalıyor.

S20 3 kamera ile geliyor ve özellikle gece çekimleri ve portrede 11den önde.

Ekranı 120hz ve hem renk hem de çözünürlük olarak ne kadar fark olduğunu ancak iPhone 12de 120hz ekranı görünce itiraf edeceksiniz.

Sınırsız Google Drive a sahip olsam bile 128gb ekran ve hafıza kartı desteği hala s20yi öne çıkarıyor.

iPhone 11in tüm bu artılar karşısına 2 şeyi kalıyor.

1. Appstore farkı

2. 2.el değerini koruma

Ben mesela işimle alakalı iOS uygulamaları ihtiyacım olduğu için bunu iPad ile çözdüm. 2. Madde ise çoluk çocuk ve öğrencileri ilgilendirir. Kişisel güvenlik için asla 2.el telefon almam, satmam.

Eğer aynı iPhone 11 gibi kamera, ekran ve kasa malzemesi dışında herhangi bir donanımdan kısmadan tek ekstra kısılan fark 4G olması olacaksa çok tercih edilen bir telefon olur. Özellikle bizim gibi 3. dünya ülkelerinde fazlasıyla tercih edilir. Ekonomimiz öyle bir düzeye geldi ki iPhone f/p ürünü oldu. Alırsın 6 sene kullanırsın mis gibi. Ekran koruyucu ve kılıf ile 6 sene götürür seni. Zaten bizde 5G adam gibi kaç sene sonra gelir ki gelse bile internet paketleri malum. O yüzden çok tercih edilecektir bu model.
    Bu arada güncelleme fetişlerine de bir sorum var.

iOS ile gelen yeniliklerden hangileri size verildi güncelleme ile?
    Mesela 10 yıl önceki telefonumda bile olan gece modu geldi mi?

Aa pardon karanlık tema aldık unuttum.

16gb modelleri kullananlar söyleyebilir mi? En son ios sistem dosyaları kaç GB yer kaplıyor şuan? 7? 8?

Geriye size ne kalıyor ya...

Gerçekten soruyorum. Ben 2 yıldır iPad Pro kullanıyorum. Daha 1 tane oh ne şunu dizelttiler dediğim bir güncelleme almadım. Onun için soruyorum. Ne gibi özelliklere kavuştunuz güncelleme ile?

Mesela şuan beta ocin çıldırıyor iPhone kullanıcıları, widget sizi bu kadar mı heyecanlandırıyor?

Altı üstü widget ya..

Yoksa arama geldiğinde ekranı kaplaması mı bu kadar can sıkıyordu?
    Samsungun modelleri çok çabuk eskiyor. Zamanında o kadar para verip aldığım note modelleri şu an piyasadan silindi. Ama iPhone eskimiyor. Yıllarca aynı tasarımı kullandığı için elindeki model hep güncel kalıyor. Güncelleme alıyor olması da bunu destekliyor. Samsungların bir kötü tarafı da işlemcisi. Exynos işlemciler çok pil tüketiyor. Çabuk ısınıyor. Isınınca güç kesiyor. Her ısındığında bataryayı da yıpratıyor. 2 sene geçmeden batarya sağlığı %80 in altına düşüyor.

Ben cevap vereyim diyorsun ya 10 yıl önce telefonunda gece modu vardı diye peki 10 yıl önce whatsapp facebook instagram twitter ve youtube ında da gece modu var mıydı ? HAYIR ahaha yani cevap çok açık ve net

Yani Apple bir şey yapınca trend oluyor ve diğer firmalar ayak uyuyor ve apple gelişitiric kitleriyle uyması için zorlanıyor ve kullanıcı için çok güzel bi deneyim bu .. EN dandik uygulamada bile gece modu var şuan Apple sayesinde

10 yıldır karanlık teman var ama hiç efektif kullanamamışsın androidde .. sorry

En son ios güncellemeleri git gide daha az yer kaplıyor :) Hatta lansmanda bunla övünüyorlar

İpad proya baya bi destek geldi baya bilgisayar gibi yaptılar aslında beğenmemeniz tuhaf

Son olarak da widgetlar iphoneda yıllardır var yeni bişi değil .. Ancak widgetler ana ekranda değildi soldaydı .. Şimdi sadece ana ekranda değil akıllı widgetlar yapmışlar ve daha interaktif

Androidde yıllardır var widget ama bak apple yaptı gör şimdi 3. parti üreticileirn ne güzel widget üreteceğini ve akıllı widget sistemini

Apple fanboy değilim ama apple ı sürekli gömenlere karşı savunuyorum

Yoksa eleştirilcek çok yönü var en başında da depolamayı gıdım gıdım vermesi çok haklısınız o konuda :)

hala 6s kullaniyorum telefonu degistirmek icin bir sebep yok zaten hersey hizli calisiyor hatta guncelleme almaya devam ediyor. su ana kadar ekrani kirildi, bataryasi eskidi, sarj portu temassizlik yapti. ekran 15-20 dolar, batarya 12 dolar, sarj portu dervresi 2 dolar hepsini kendim degistirdim, dikkatli olan herkes yapabilir bir zorlugu yok. zaten batarya ve ekran aldigimda icinden gerekli tornavidalar cikiyor. anakarti bozulmadigi surece devam..

• Eğer aynı iPhone 11 gibi kamera, ekran ve kasa malzemesi dışında herhangi bir donanımdan kısmadan tek ekstra kısılan fark 4G olması olacaksa çok tercih edilen bir telefon olur. Özellikle bizim gibi 3. dünya ülkelerinde fazlasıyla tercih edilir. Ekonomimiz öyle bir düzeye geldi ki iPhone f/p ürünü oldu. Alırsın 6 sene kullanırsın mis gibi. Ekran koruyucu ve kılıf ile 6 sene götürür seni. Zaten bizde 5G adam gibi kaç sene sonra gelir ki gelse bile internet paketleri malum. O yüzden çok tercih edilecektir bu model.

• Kim derdi ki Apple F/P konusunda Android rakiplerine tur bindirecek...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple ve f/p telefonları, dünya değişiyor :) Android amiral gemileri Apple'dan pahalı hale geliyor, Apple ise amiral gemisi işlemcisi ve kamerasına sahip telefonu fiyat olarak Android amiral gemilerinin altına konumlandırıyor, XR ile bu stratejiyi benimseyen Apple'ın bu stratejisini 12 serisinde iyice genişleteceği belli

• Yahu dolar 1.64 falan olurdu eskiden matematik yetmiyodu düz 2 le çarpıyordum. Yeter artık yeter her şeyim 10 senelik, yeni bir tane eşya yok gözümün önünde. Şu telefona bak 600 lira

• Umarım her sene 10 telefon çıkarma politikasına doğru ilerleme ve böylece samsung ve xiaomi ye rakip olma düşünceleri olmaz.

• Amiral gemisi katili diye buna denir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Muharrem096

Kim derdi ki Apple F/P konusunda Android rakiplerine tur bindirecek...

Fiyat performans mı?

64gb iPhone 11 aldığın fiyata, 128gb s20 alıp cebinde akıllı bir saat için para kalıyor.

S20 3 kamera ile geliyor ve özellikle gece çekimleri ve portrede 11den önde.

Ekranı 120hz ve hem renk hem de çözünürlük olarak ne kadar fark olduğunu ancak iPhone 12de 120hz ekranı görünce itiraf edeceksiniz.

Sınırsız Google Drive a sahip olsam bile 128gb ekran ve hafıza kartı desteği hala s20yi öne çıkarıyor.

iPhone 11in tüm bu artılar karşısına 2 şeyi kalıyor.

1. Appstore farkı

2. 2.el değerini koruma

Ben mesela işimle alakalı iOS uygulamaları ihtiyacım olduğu için bunu iPad ile çözdüm. 2. Madde ise çoluk çocuk ve öğrencileri ilgilendirir. Kişisel güvenlik için asla 2.el telefon almam, satmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    Samsungun modelleri çok çabuk eskiyor. Zamanında o kadar para verip aldığım note modelleri şu an piyasadan silindi. Ama iPhone eskimiyor. Yıllarca aynı tasarımı kullandığı için elindeki model hep güncel kalıyor. Güncelleme alıyor olması da bunu destekliyor. Samsungların bir kötü tarafı da işlemcisi. Exynos işlemciler çok pil tüketiyor. Çabuk ısınıyor. Isınınca güç kesiyor. Her ısındığında bataryayı da yıpratıyor. 2 sene geçmeden batarya sağlığı %80 in altına düşüyor.

• İphone se 399$ ile girdi, 5299 tl. Bakalim yeni 4g li iphone 12 549$ ile ne kadara ülkemize girecek? 6000-6900TL fiyat bandina gelirse o zaman f/p derim. Çünkü iphone 11 699$ bile hangi fiyat aralığında çıktığını hatirliyoruz. Bakalim iphone gerçekten f/p olacak mi? Yoksa bunlar hep PR çalışması mi?

• "iOS ekosistemini deneyimlemek isteyip de yüksek fiyatlar sebebiyle iPhone alamayan tüketiciler için iyi bir seçenek olabilir."

Su satir beni benden aldi, sanirsin 3 bin liraya iphone satiyorlar :D

• quote:

Orijinalden alıntı: techno.33

Ben sadece Note serisi kullanırım.

Note 2 2012de aldım, 2017ye kadar kullandım. Hala da evde oğlum oyunlar için kullanıyor.

Sonra Note 5 e geçtim. Hala da kullanıyorum. Telefonu oyun harici yoğun kullanırım. Aldığımdan beri hep hızlı şarj ile kullanıyorum. Şuan batarya %70 lerde.

Benim son 10 yılda telefona odedigim para 1500tl Note 2, 2100tl Note 5. Bu süreçte donanım ve yazılım olarak bir iPhone ile yapamayacağım pek çok işimi gördüm. Özellikle de kalemle. Şu aşamada Note serisinin piyasadan silinmesi beni neden irgalasin anlamıyorum.

2.el telefon almayan satmayan biri olarak, fiyat performansı konuşuyorsak yanlış birşey mi söylüyorum?

• A14 le gelsin, 11den ucuz olsun, çift kamera paketi olsun, küçük ama full ekran olsun canımı yesin.. Beklemedeyiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: kutlay17

Bu mesaj silindi.

Telefonu gösteriş için alıyorsanız dediğinizde haklısınız. Ancak 6800tl ye satılan bir telefon bu. Zaten üst seviye fiyat segmentinde değil şu şartlarda.

S20 ultra ne yazık ki Samsung dan soğumaya neden olacak kadar kötü bir telefon. Tasarımı falan geçtim "gimmick" olarak adlandırılan saçma sapan göz boyamaya yönelik özellikleriyle rezil etti koca firmayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 26 Haziran 2020; 13:29:0 >
  • Fiyatı çok iyi.

• Eğer bu fiyattan çıkarsa android katili olur gerçekten bu sefer
    iPhone 11 650 dolardan çıkınca bile milyonlarca sattı
    iPhone 12 hemde kopmakt tasarımda özellikle yurt dışında 550 dolara çatuçır çutur satılır

Türkiyede bile iphone alıyosun minimum 5 yıl kullanabiliyosun sorunsuzca f/p iyi bence

• Bu arada güncelleme fetişlerine de bir sorum var.

16gb modelleri kullananlar söyleyebilir mi? En son ios sistem dosyaları kaç GB yer kaplıyor şuan? 7? 8?

Gerçekten soruyorum. Ben 2 yıldır iPad Pro kullanıyorum. Daha 1 tane oh ne şunu dizelttiler dediğim bir güncelleme almadım. Onun için soruyorum. Ne gibi özelliklere kavuştunuz güncelleme ile?

Mesela şuan beta ocin çıldırıyor iPhone kullanıcıları, widget sizi bu kadar mı heyecanlandırıyor?

Altı üstü widget ya..

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    Az çok aynı kafadayız. Bende hep note kullandım. Zaten en iyi android telefonların note serisi olduğunu düşünüyorum. İlk çıktığında alırdım. Ben 8 bine alırdım 3 ay sonra millet 6 bine alırdı çok sinir bozucu olurdu. Bir de güncelleme olayına çok sinir olurdum. Telefonun yazılımında değişiklik olması insanı arada yeni telefon kullanıyormuş hissine götürüyor. O yüzden yılda bir güncelleme ile yeni sürüme geçmek insana heyecan veriyor. Note 3 ile başlayıp note 8 ile veda ettim androide. Şimdi iPhone kullanıyorum. Bir note kadar kullanışlı değil ama her güncelleme de bir şeyler eklenmesi bir şeylerin değişmesi ve güncelleme beklememe hissi güzel oluyor. Bir de piyasa da tüm alsesuarlar sanki iPhone için. Note 4 kullanırken gopro ile uyum problemleri yaşardım. Note 8 aldım hala bluetooth lu selfie çubukları ile uyum problemim oldu. Bir deklanşör için program yüklemek zorunda kaldım falan. Ben adobe mobil programları kullanırım. Androidden ios geçince meğerse bu programlar android de ne kadar yavaşmış dedim. Kaldı ki kullandığım androidler hep note serileriydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Bu arada güncelleme fetişlerine de bir sorum var.

Altı üstü widget ya..

Kesinlikle katılıyorum. Güncelleme gelince heyecandan bobrek ustu bezlerinden deli gibi adrenalin salgılanan insanlar güncellemeyi yukleyince menude iki ileri bi geri yapıyor tamam baska da bir sey yok.  

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.