Şimdi Ara

UKOME, İBB'nin Uber benzeri taksi projesini kabul etmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
2.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz haftalarda duyurduğu, belediye tarafından kiraya verilecek 5 bin yeni taksi plakasına ilişkin proje bugün UKOME’de (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) görüşüldü.

Yeni taksi düzenini hayata geçirmek için atılan bu ilk adımdan olumlu karar çıkmadı. İBB’nin 5 bin taksi kiralama teklifi UKOME kararıyla kabul edilmeyerek, komisyona havale edildi. Toplantıya oy hakkı bulunan İBB’den 11, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından 16 üyenin yanı sıra çok sayıda gözlemci katıldı. Teklif UKOME tarafından onaylansaydı, yeni düzen İBB meclisine gelecekti.

Ayrıca Bkz.İBB'den yeni "sarı taksi" modeli: QR kodu ve İstanbulkart'la ödeme yapılabilecek

İBB’nin yeni taksi modeli, belediyenin sahibi olacağı 5 bin yeni taksinin kiralama modeliyle hizmet vermesi, bu sayede daha kontrollü bir sistem ortaya çıkarılmasını temel alıyordu. İmamoğlu, yeni projenin prensiplerini tek tip elbise, 3 vardiya, QR koduyla ve İstanbulkart’la ödeme olarak sıralamıştı.

• UKOME anlasilan taksi plakala sahiplerini savunmakta ! Normal vatandasi dusunmuyorlar...

• İBB'nin UBER benzeri taksi uygulaması zaten var İ TAKSİ ekrem beyin deri başkaydı gündemi üzerine çekmek.

• chpli üyelerde red vermiş, zaten belli red çıkacağı maksat bakın izin vermiyorlar algısı kasmak. yapmak isteyen her türlü yolunu bulur yapar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şimdi halktan tepki görünce Ekrem başkan nasıl akbil 50tl olsun dediklerinde yine kabul etmeyip sonra 40tl ye düşürdüler, bu iyi bir şey o zaman istanbul'a 7500 yeni taksi ve daha sıkı kurallar gelecektir :)

• Ben demiştim size rantcılar kendilerinden olmayanların plakalarını aldılar ucuzdan göbek atıyorlardır plaka değerleri yükseleceği için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 25 Haziran 2020; 16:8:19 >
  • hayır madem iyi bir şey CHP'li adamlar niye red onu kullanmış bunu çözemedim ben bir türlü

• projede neden tek tip kiyafet var ben anlamıyorum bu zihniyeti bir kiyafet sınırlaması olabilir ama tek tip kiyafet cok sacma geliyor

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Ekrem bey o kadar pro değil birileri gibi yerleri karıştırdın

• Wbsushwhsbs W kullanıcısına yanıt
    İroni mi var yoksa ciddi misiniz ?

• Yıl olmuş 2020 koskoca ülke hala mafyaların etkisi altında yönetiliyor.

• Sarı taksinin en sevdiğim özelliği şehir içinde uzun yol yolculuğu. Mesela uzun yol yapmak isteyen biri ille şehir dışına çıkmak zorunda ama taksilerimiz sayesinde şehir içinde bile uzun yol yolculuğunu deneyimleyebiliyoruz.

• Selam ve ben karşının taksisiyim ile.

• İbbnin bu zamana kadar hangi projeleri reddedildi acaba Ekrem Başkan geldikten sonra maşallah sürekli dışlanıyo sonra da yatıyo diyolar helal olsun başkanıma :D

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    hahahaha sizin gibilere çok gülüyorum ya. kaç kere itaksi kullandın? kullanamazsın çünkü ÇÖP. yine yandaşlara aktarılan milyonlarca dolarlar...

• Yeşil top da gelmiş.

• Sonuç ne şimdi , lansman yapıldı sonra kabul edilmedi mi

• 3 vardiya ile en az 15.000 kişiye istihdam sağlayacak bir projeydi oysa...

• Sadece birileri proje geliştirebilir, karar alabilir. Çıkarcılara ve avantasına bakanlara yer var ülkede, ileride komple şekilde zihniyet değişmeli. Musluk başını ısrarla tutanlar can sıkıyor, insanları bilerek ortada bırakıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 25 Haziran 2020; 17:14:20 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.