Şimdi Ara

YouTube Türkiye'den uygunsuz içerikli çizgi filmler hakkında açıklama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• YouTube’da çizgi film formatında uygunsuz hikayeler anlatan videolar son günlerde gündem oldu. YouTube, büyük tepki çeken bu içerik hakkında açıklama yayınladı.

YouTube’da bazı kanallar erotik, ensest, tecavüz, pedofili vb. hikayeler yazarak Gacha Life gibi oyun motorları aracılığıyla çizgi film formatında videoya dönüştürüyor. Bu videoları yayınlayan kanallar 500 binin üzerinde aboneye ve 250 binin üzerinde görüntülenmeler sahip. Sıradan çizgi film gibi görünen bu içerikler çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor.

Ayrıca Bkz.Steam Yaz İndirimleri 2020 ne zaman başlayacak?

YouTube söz konusu popüler kanalların videolarını sildi ve Türkiye’den erişime kapattı ancak hala benzer videolar bulunuyor. YouTube’dan yapılan açıklamada videoların makine öğrenimi ve insanlar tarafından incelenmelerin sürdüğü belirtiliyor. Karşılaştığınız uygunsuz içerikli kanalları şikayet et butonu vasıtasıyla YouTube’a bildirerek uygunsuz içeriklerin daha hızlı şekilde silinmesine yardımcı olabilirsiniz.

YouTube Türkiye’nin açıklaması şöyle:

"YouTube’da çocukların güvende kalmalarını sağlamak bizim için son derece önemlidir. Uygunsuz içerikleri mümkün olan en kısa sürede kaldırdığımızdan emin olmamızı sağlayan net yönergelere ve kapsamlı yaptırım süreçlerine sahibiz. Bu konuda daima teknolojiyi ve uzmanları bir araya getiren çok titiz bir yaklaşımla hareket ediyor, yasadışı aktiviteleri ilgili kanuni mercilere bildiriyoruz.

Bu konudaki şikayetleri titizlikle inceliyoruz. Kuralları ihlal etme potansiyeli olan videoları makine öğrenimi teknolojisinden ve otomasyon araçlarından yararlanarak hızlı şekilde tespit ediyor ve insanlar tarafından incelenmeye yönlendiriyoruz.

Türkiye'de de bu alanda önemli paydaşlarla yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Bu çalışmalardan biri olarak geçen yıl başlattığımız “Internot Olmaya Var mısın?” projesi kapsamında, 6-12 yaş arası binlerce çocuğun, ailelerinin ve öğretmenlerinin çocukların internet dünyasını güvenle keşfetmelerine yardımcı olacak eğitimler almalarını sağladık. Platformlarımız üzerinde çocukların güvenliğini sağlamak, her zaman olduğu gibi bundan sonra da en temel önceliklerimizden olmaya devam edecek."

https://beinternetawesome.withgoogle.com/tr_all/

• Çocukların eline youtube açıp vermek bırak onu internete bağlı bir cihaz vermek kadar zararlı bir durum yok. Çizgi film de bile abuk subuk reklamlar çıkıyor.

YouTube, instagram, Facebook vs bunların hepsi herkes için bir zehir. Değerli ömür dakikalarını boşa harcamaya yarayan boş ve zararlı şeyler.

Çocuğunu seven gerçek bir anne baba, çocuğuna interneti açık bir cihazı sınırsız bir şekilde asla vermemeli.
  • Bunun dışında ebeveynler de "saldım çayıra mevlam kayıra" yapmasa daha iyi olur. Çocuk isterse her türlü bulur bu tarz videoları.

• Binlerce kişi tepki gösterene kadar bu yüzlerce videonun yayında kalmış olması Youtube'un ne kadar boş beleş çalıştığını da kanıtlıyor. Kanalların binlerce abonesi, on binlerce izlenmesi var sonuçta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Baby Kids Tube indirin rahat edin.

https://apps.apple.com/tr/app/baby-kids-tube-video-oyun/id1481854085?l=tr

• söz konusu içerikler kesinlikle uygunsuz ancak instagramda post olarak daha beterleri mizah adı altında paylaşılıyoken hiç bi işlem görmemesi gerçekten haksızlık

• https://www.youtube.com/watch?v=W43dDOjqB20&feature=youtu.be

Bu videoyu ve kanalı şikayet edelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocukların eline youtube açıp vermek bırak onu internete bağlı bir cihaz vermek kadar zararlı bir durum yok. Çizgi film de bile abuk subuk reklamlar çıkıyor.

YouTube, instagram, Facebook vs bunların hepsi herkes için bir zehir. Değerli ömür dakikalarını boşa harcamaya yarayan boş ve zararlı şeyler.

Çocuğunu seven gerçek bir anne baba, çocuğuna interneti açık bir cihazı sınırsız bir şekilde asla vermemeli.

• youtube kids indirin çocuklar için en azından daha denetlenen bir yer

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

https://www.youtube.com/watch?v=W43dDOjqB20&feature=youtu.be

Bu videoyu ve kanalı şikayet edelim

nesi var bunun

• İnternet bağlı herhangi bir cihaz vermeniz zaten en büyük tehlike, youtube bahane. Şahsen ben internetten izleyebileceği çizgi filmleri indiriyorum, sonra izlemesi gereken saatlerde izletiyorum. Sen internet bağlı olan ne verirsen ver farketmez, bir şekilde çocukların önüne müstehcen bir sürü reklam çıkıyor engel olamazsınız

• lazer__ kullanıcısına yanıt
    Çizgi filmin tanımını doğru yapmak lazım.Çocuklara yönelik içerik farklı bir şey çizgi film olması animasyon olması farklı bir şey.Bu videoyu izlemedim yüzeysel baktım.Anladığım kadarıyla bir kurgusal hikayeyi kendi çapında görselleştirmiş.Olumlu yorumlar da almış zaten.Çocuk içeriği diye sunuyorsa orası ayrı ama her animasyon her çizgi film çocuk içeriği demek değildir bunu vurgulamak istedim sadece.

• Geçmiş olsun gunaydiiiiinnnnn.

• Hep bu Z nesli Nasil yetistilerse artik...

• Çok tehlikeli. YouTube da Türkiye üzerine müthiş bir operasyon dönüyor. Almanya nin fonladigi çakma haber kanalları sürekli karanlık atmosfer yaratıyor, birileri çocukların beynini zehirliyor.. Planları aşama aşama işliyor.

• Çocuk eline Youtube tutuşturacak kadar ebeveynlik kalitesine ve çocuk yetiştirme bilgisine sahip büyük resimciler küresel oyunu hemen çözmüş.

• Youtube’un çocuklara izletilmesi hakkında konuşuluyor. Çocuğun instagram’da ne işi var? Ailesi çocuğunun nerelere girip ne yaptığını kontrol edemiyorsa zaten daha büyük bir sorun var ortada.

• bytar89 kullanıcısına yanıt
    sizin kafanızla düşüneceksek çocuğun youtube'da ne işi var:D?

• Youtube ve İnstagram içerik olarak benzer mi? YouTube’da çok güzel eğitici ve öğretici içerikler de mevcut. Sınırlı süre ve gözetimle pekala izletilebilir. İnstagram çok çok ayrı bir mecra sadece benzetmenize takıldım ben.

• Sadece türkiye değil bütün youtube böyle acayip çocuk "çizgi film" leriyle kaynıyor. Rahatsız edici çok şey var

• Youtube ülkemizde halen youtube çocuğu aktif etmedi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.