Şimdi Ara

2021 Jaguar I-Pace, yenilenen teknolojileriyle sahnede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2018 yılında tanıtılan ve geçtiğimiz yıl “Yılın Otomobili” ödüllerini toplayan elektrikli SUV yeniden sahnede. 2021 Jaguar I-Pace, güncellenen teknolojileriyle tanıtıldı.

2021 Jaguar I-Pace, Pivi Pro adı verilen yeni bilgi-eğlence sistemiyle dikkat çekiyor. Tıpkı bir akıllı telefon gibi pratik bir kullanım sunduğu belirtilen sistem, konsolun merkezine gömülü 10 inç dokunmatik ekran üzerinden kontrol ediliyor. Onun hemen altındaysa klima ayarlarının görüntülendiği 5 inçlik küçük bir ekran daha bulunuyor. Sürücünün önünde ise 12.3 inç boyutunda dijital gösterge paneli mevcut.

2021 Jaguar I-Pace’in bilgi-eğlence sistemi, güçlü işlemcisi sayesinde artık daha hızlı açılıyor ve entegre yedek batarya ile destekleniyor. Şirket, tüm sistemin sürücü koltuğa oturur oturmaz kullanılabilir hale geldiğini ve navigasyonun sadece birkaç saniyede yüklenebildiğini iddia ediyor. Bataryanın doluluk oranına göre en uygun şarj istasyonunun yerini gösteren sistem, uzun yolculuklarda varılacak noktaya ulaşıldığında bataryanın ne kadar dolu olacağını da tahmini olarak gösterebiliyor.

Ayrıca Bkz.Ford Focus da elektriklendi: Yüzde 17'ye varan yakıt tasarrufu

Android Auto ve Apple CarPlay desteğinin standart olduğu sisteme, Bluetooth teknolojisiyle iki cihaz aynı anda bağlanabiliyor. eSIM teknolojisi, opsiyonel olarak sunulan kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi ve PM2.5 filtre kullanarak kabin içerisindeki havayı zararlı maddelerden ve kötü kokulardan arındıran filtreleme sistemi de 2021 Jaguar I-Pace’in özellikleri arasında.

360 derece kamera sisteminin standart olarak yer verildiği 2021 Jaguar I-Pace’de, arka bölümdeki geniş açılı kameradan aldığı görüntüyü yansıtan dijital dikiz aynasına yer verilmiş. Opsiyonel olarak sunulan ses sistemine de iki yeni hoparlör eklenerek toplam hoparlör sayısı 16’ya çıkarılmış. Bunun yanı sıra, elektrikli SUV’un tüm donanım seviyelerinde tercih edilebilecek Black Pack opsiyonuyla gövdeye gri ve satin krom detaylar ekleniyor. Ayrıca Caldera Red, Portofino Blue ve Eiger Grey isimli yeni gövde renkleri ve yeni jant seçenekleri söz konusu.

2021 Jaguar I-Pace modellerinde 11 kW dahili şarj cihazı standart olarak geliyor. Bu sayede, 11 kW wall box ile 1 saatte WLTP’ye göre 53 kilometre menzil elde ediliyor ve bataryanın tam doluma ulaşması yaklaşık 9 saat sürüyor. Karşılaştırmak gerekirse, 7 kW wall box söz konusu olduğunda bataryanın dolu süresi yaklaşık 13 saate çıkıyor. 100 kW hızlı şarj istasyonunda ise sadece 15 dakikada 125 kilometre menzil elde etmek mümkün.

Elektrikli Jaguar I-Pace, ön ve arka akslarında bulunan iki elektrik motoru sayesinde 400 beygir ve 696 Nm tork’a sahip. 90 kWh’lık batarya paketi, elektrikli SUV’un 470 kilometreye kadar sürüş menzili sunmasını sağlıyor. Ülkemizde de satılan Jaguar I-Pace’in şu anki başlangıç fiyatı 727.552 TL. Yeni teknolojilere sahip 2021 Jaguar I-Pace’in fiyatı ise henüz belli değil.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Euro olmuş 8TL. ÖTV'si &100, vergisi kaskosu vs bu haberlerle artık hiç ilgilenmiyorum yani ilgilenemiyorum .

• zingfth kullanıcısına yanıt
    350k olsa alacaktın da 750k mı fazla geliyor...

not: ötv mtv bilmem ıvır zıvırı konusunda haklısın tabi

• dış göürnüşünü çok beğendim. Ama fiyatını görünce fiyatını daha çok beğendim    

• "Ülkemizde de satılan Jaguar I-Pace’in şu anki başlangıç fiyatı 727.552 TL. Yeni teknolojilere sahip 2021 Jaguar I-Pace’in fiyatı ise henüz belli değil."

Gerisini okumaya gerek dahi yok. Bu kadar para verip de exotic alacağına elektrikli Jag alana da gülerim anca.

• ahmet1905_47 A kullanıcısına yanıt

Evet alırdım. 350 olsa sıfır almam belki ama 270-300 arasını zorlar 2.el alabilirdim. Ama 750 olunca alma şansım sıfır. ;sadece benim değil, Bir çok kişinin sıfır.Ama gerçek şu ki bu ülkede alım gücü yerlerde, her şeyin en pahalısı en ilkeli ne ararsan burada. 180bine clio'ya anca biniyorsun. Ama bu ekonomi olmasa belki Clio yerine bir a3,1 serisi belki c serisine binebilirdik.

Kendin urermedigin surece disaridan alina hersey pahalidir. Ekonomi kotu evet ama kimse uretmedigi icin. 3 e alip 10 a satma derdinde bizim milletimiz imkani olup da kac kisi elini tasin altina sokuyor.

Yerli dedik kazansın büyüsün para dışarı gitmesin. Vestel tv aldik belki 100 tane

Her ay birinde problem cikiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1905_47

Kendin urermedigin surece disaridan alina hersey pahalidir. Ekonomi kotu evet ama kimse uretmedigi icin. 3 e alip 10 a satma derdinde bizim milletimiz imkani olup da kac kisi elini tasin altina sokuyor.

Yerli dedik kazansın büyüsün para dışarı gitmesin. Vestel tv aldik belki 100 tane

Her ay birinde problem cikiyor.

Yerli üretimi tabiki de sonuna kadar desteklerim. Ama öyle saçma fiyatlar var ki, elin gavuru aynı özelliklerde bir ürünü yerli olan ile aynı fiyata satıyor . Yani, yerli kar marjını çok yüksek tutuyor. Böyle olunca da ben ithal mala yöneliyorum. Halkı düşünen yok maalesef. Şu son dönemde gelen faturalar ek vergiler vs hepsinin göstergesidir. Ekonomide 10 senedir 1 tık iyileşme göremedim.

• e tron varken alınmaz.

Aradan gecen onca zamanda şahit oldugum cok şeyi şu an ihtiyac bunlar sıradan tabiki olmasi gerekir diye para harcadigimiz onlarca seyi goz onune getirdigimizde israfi harcamalari gorebilir ve neden ileri gitmedigini anlayabiliriz.uretmeden tuketrrek daha iyiye gitmesi zaten mumkun degil.

Ek. Ayrıca biz milletce calisip başardığımiz biryere getirdigimiz her isi başarı görüp orayi final kabul ediyoruz. Ama olmasi gereken basamak gorup daha ileri tasimaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1905_47 -- 23 Haziran 2020; 16:53:46 >
  • Tam elektrikli ise ÖTV en fazla yüzde 15 arkadaşlar. Kasmayın. Hibritlerde ÖTV yükseliyor. Bu aracın fiyatının yüksek olması Jaguar olmasından kaynaklanıyor ÖTV'sinden değil. Tabi ki insanımızın aç gözlü oluşundan. Amerika'da 70 bin dolardan başlıyor 480 bin lira civarı.

https://www.jaguarusa.com/all-models/i-pace/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 23 Haziran 2020; 16:56:16 >
  • Bu fiyata bu araba mı alınır larla bunu alacağına x alınırcıların hangi araba kullandıklarını çok merak ediyorum

• Acaba Jaguar F-Pace de bir makyaj operasyonu yapar mı? F-Pace 2015 yılından bu yana piyasada herhangi bir yenileme veya makyaj görmedi oda Jaguar'ın ayıbı bakalım sırada F-Pace var mı

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

Bu ulkede malesef Borusan kazigi diye bir sey var.

Yurtdisinda ayni fiyata satilan 2 aractan teki ulkemizde cok daha pahaliya satilabiliyor premium damgasina sahip oldugu icin. Land Rover'da da ayni politikayi izliyor Borusan. Bizim yurdum zenginlerine sorsak ama bu premium der. Alooo yurtdisinda ikisi de ayni orada premium degil mi deseniz anlamazlar.

Bunu yapan bir diger firma da DS. Yurtdisinda Golf Comfortline ile yeni getirdikleri DS3 ayni fiyattayken ulkemizde biri 150bin oburu 250bin liraya satiliyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu fiyat vergili hali mi vergisiz hali mi  

• güzel araba olmuş bu vergilerle yine ucuz valla

• Fiyat ucuz geldi

• Şu markanın ve modellerinin elitliği beni kendimden geçiriyor.  

• Tasarım olarak da fiyat olarak da her türlü Jaguar I-Pace alırdım.

• Sonunda jaguarların iç tasarımı fiat bravo sadeliğinden kurtulmuş. Bence gayet güzel olmuş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.