Şimdi Ara

Hangi Mac bilgisayarlar macOS Big Sur 11 güncellemesi alacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Birçok duyuruya sahne olan WWDC20'de tanıtılan yeni işletim sistemlerinden biri de yeni macOS Big Sur 11 oldu. Önemli değişikliklere sahne olan macOS Big Sur güncellemesini alacak cihazlar, WWDC20 bitimi sonrası yayınlanan basın bildirisi ile netlik kazandı.

İşte Apple tarafından açıklanan macOS Big Sur 11 güncellemesi alacak Mac modelleri:

Ayrıca Bkz.watchOS 7 duyuruldu! Virüslere karşı el yıkama takibi, uyku takibi, yeni saat kadranları ve daha fazlası

macOS Big Sur 11 güncellemesi alacak Mac modelleri

• MacBook (2015 ve daha sonrası)

• MacBook Pro (2013 sonu ve sonrası)

• MacBook Air (2013 ve sonrası)

• Mac Mini (2014 ve sonrası)

• Mac Pro (2013 ve sonrası)

• iMac (2014 ve sonrası)

• iMac Pro (2017 ve sonrası)

macOS Big Sur 11 ne zaman çıkacak?

Geliştirici hesabı olanlar için geliştirici betası az önce yayınlanan macOS Big Sur 11'in halka açık betası da önümüzdeki ay yayınlanacak. İşletim sisteminin final sürümü ise sonbaharda son kullanıcıyla buluşacak. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur
    MacOS 14 Big Sur

• 10.16 diye gelecek düşündüm ama direk 11 olarak gelmesi iyi oldu

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Her beş sürümde tasarımı geliştirip değiştiriyorlardı. 10.15 sürümünde tasarımı değiştirmediler. 10.16 sürümünde de değiştiremezlerdi, o yüzden 11.0 oldu.

• 10 yıldır macos kullanıyorum. bugüne kadar ki en kötü tasarım en boş sürüm bu! macos un bir tarzı vardı. şu tasarım gerçekten berbat olmuş. ilk defa ana sürüme 1 veya 2 sene sonra geçiş yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: RadioactiveBlackBox

Her beş sürümde tasarımı geliştirip değiştiriyorlardı. 10.15 sürümünde tasarımı değiştirmediler. 10.16 sürümünde de değiştiremezlerdi, o yüzden 11.0 oldu.

tasarim degistigi icin olmadi. islemci mimarisi degistigi icin oldu.

• Daha Mojave'ye yeni geçtim.Umarım pil ve benzeri sıkıntıları yaşatmaz bu sefer.

• Yani macOS X devri bitti hocam öyle mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öyle duruyor. Bazı kodları 10.16 diye gözükse de Apple'ın bunu uzun sürdüreceğini sanmıyorum. Tamamen 11.0 sürümüne geçeceklerdir

• 2015 Macbook Pro kullanıyorum ;Son Catalina sürümlerinde dahi bazı özellikler kırpılıp verildi.(Örn.Batarya ömrü)

BigSur sürümünü çok begendim ancak özellik kırpmalarından sonra yüklemiyim emin değilim.Üstelik cihazımda 5 yıl sonra son 3-4 aydır ciddi yavaşlamalar gözlemliyorum.Bu zamana kadar hiç format atmadan ve nerdeyse elle sayılacak kadar kapattığım bir cihazdan çok şey mi bekliyorum ,bilmiyorum ama bu haliyle beni iyi bir süre daha götüreceğini düşünüyorum.

• Tam olarak hangi gün yayınlanacak bilen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: İsism

Tam olarak hangi gün yayınlanacak bilen var mı

belli değil henüz

• Macbook Pro 2014 cihazımda hala Mojave kullanıyorum. Sizce Big Sur'a atlasam çok şey kaybeder miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scientia -- 19 Eylül 2020; 0:35:22 >
  • big sur için bi beta daha yayınlandı

• quote:

Orijinalden alıntı: Doanc4n

10 yıldır macos kullanıyorum. bugüne kadar ki en kötü tasarım en boş sürüm bu! macos un bir tarzı vardı. şu tasarım gerçekten berbat olmuş. ilk defa ana sürüme 1 veya 2 sene sonra geçiş yapacağım.

Direkt çöp.. Gerçi mobil islemciyle de bu kadar olur.. Yani ipad olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 30 Eylül 2020; 11:38:55 >
  • 12'sinde yayınlanacak diyorlar 2 gün kaldı ha gayret :)

Nereden aldınız bu bilgiyi ?

Eeee

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pore

Eeee

23'e ertelenmiş , lanet gelmesin böyle işe 2 aydır update bekliyorum :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.