Şimdi Ara

Ay'ın Dünya üzerindeki gölgesi uzaydan görüntülendi: İşte müthiş fotoğraflar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 2020 yılının en önemli doğa olaylarından olan 'Ateş Çemberi' (Ring of Fire) güneş tutulması, dün sabah saatlerinde gerçekleşti. Tutulma özellikle de Çin, Hindistan ve Suudi Arabistan gibi Asya ülkelerinde ve Afrika'nın bazı bölgelerinde net bir şekilde gözlenebildi. Türkiye'de ise maalesef sadece kısmi bir tutulma görebildik. 

Ayrıca Bkz.Hubble, iki devasa yıldızın 'muhteşem ölümünü' görüntüledi

Ateş çemberi tutulmasının en ilginç görüntüleri ise Dünya üzerindeki herhangi bir ülkeden değil, uzaydan geldi. Tutulmayı yakından takip eden Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) astronotları, Ay'ın Dünya üzerindeki gölgesini yörüngeden görüntülemeyi başardı. 

NASA astronotu Chris Cassidy'nin yaptığı paylaşım:

Rus uzay ajansı Roskosmos da yine güneş tutulmasını yakından takip etti. Uzay ajansının yörüngede yer alan gözlem uydusu Elektro-L, 36 bin kilometre yükseklikten Ay'ın Dünya üzerinde ilerleyen gölgesini görüntüledi. Elektro-L'nin gönderdiği fotoğraflar kısa bir gif haline getirildi.

Halkalı güneş tutulması olarak da bilinen bu ilginç fenomen her birkaç yılda bir gerçekleşiyor. Tutulma, uydumuz Ay'ın Güneş'in önüne geçmesiyle gerçekleşiyor, ancak Ay Güneş'i tamamıyla örtemediği için ateş çemberine benzer bir görüntü ortaya çıkıyor. 

Pazar günü gerçekleşen tutulma için özellikle de Çin'den müthiş bazı fotoğraflar geldi:

• Dünyanın ay üzerindeki gölgesinin şekli bu kadar net iken. Dünya aslında armut gibi, yok tepelerden basık diyen bilim adamları var.

• ti7800 kullanıcısına yanıt
    Sen daha konuyu anlamamışsın yorum yapıyorsun. Dünyanın ay üzerindeki gölgesi değil ayın dünya üzerindeki gölgeden bahsediyor haber içeriğinde. Neyseki düz dünyacılar gibi dememişsin en azından. Armuta benzetmen daha iyi. Tabii konu dediğin gibi. Yanlış anlamışsın sen efendi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çok güzel duruyor ya. Adamlar neyin derdinde biz neyin derdindeyiz  

• Rusya'nın gif inde dünya hızla mars gibi toprak rengine dönüyor sanki ...

• bunları masa başında yapmak günümüzde bu kadar kolayken nasıl körü körüne inanılabiliyor hayret gerçekten gidin ilk nasa videolarını izleyin o günlerde insanlara normal gelmiştir eminim ama günüzmüzde o kadar beliki fake olduğu araştıran studio görüntülerinide bulabilir o ilk ve günümüze yakın zamanlarda arkada perde önde uzak aracının o görünen sürekli bozulup bir parça değiştirdikleri kısımları olan su altında uzay yürüyüşleri yaptıkları videolar canl nasa yayınlarında çıkan baloncuklar sinekler günümüz teknolojisiyle alçak yörüngeden internet paylaşmaya hazırlanan elam şu kadar gecikme falan günümüzde anca çözülmüş adamlar 69da uzaydan canlı yayın açmış stream ediyor meraba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz diyor ne yersen bu tarz haberlere gülüp geçiyorum yiyenlere afiyet olsun çoluk çocuk kandırır nasa tshirt falan çıkarsın imaj çalışması için gençlere giydirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: xamaximax

bunları masa başında yapmak günümüzde bu kadar kolayken nasıl körü körüne inanılabiliyor hayret gerçekten gidin ilk nasa videolarını izleyin o günlerde insanlara normal gelmiştir eminim ama günüzmüzde o kadar beliki fake olduğu araştıran studio görüntülerinide bulabilir o ilk ve günümüze yakın zamanlarda arkada perde önde uzak aracının o görünen sürekli bozulup bir parça değiştirdikleri kısımları olan su altında uzay yürüyüşleri yaptıkları videolar canl nasa yayınlarında çıkan baloncuklar sinekler günümüz teknolojisiyle alçak yörüngeden internet paylaşmaya hazırlanan elam şu kadar gecikme falan günümüzde anca çözülmüş adamlar 69da uzaydan canlı yayın açmış stream ediyor meraba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz diyor ne yersen bu tarz haberlere gülüp geçiyorum yiyenlere afiyet olsun çoluk çocuk kandırır nasa tshirt falan çıkarsın imaj çalışması için gençlere giydirsin

abi şaka mı bu ya dfglkdfjhgldfjhg

• quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

abi şaka mı bu ya dfglkdfjhgldfjhg

Alıntıları Göster

İnsanların Allaha inanmıyorum ateistim diyebildikleri ifade özgürlüğünün ilerlediği bu yıllarda nasaya iman etmediğimi ifade ediyorum sadece nasa günümüzde bir din gibi tapılan birşey bir bilim topluluğu değil hollywood stüdyosu gizli ajandası olan bir örgüt benim fikrim ve bunu ifade ediyorum her platformda da ifade edeceğim millet görsün sorgulasın araştırsın bi soru işareti size farklı ufuklar açabilir her konuda sorgulayın sonra inanın önünze konulan herşeye hee evet bu gerçek diye görüp geçmek yerine nasayı sorgulayıp inandıysanız saygı duyarım

• quote:

İnsanların Allaha inanmıyorum ateistim diyebildikleri ifade özgürlüğünün ilerlediği bu yıllarda nasaya iman etmediğimi ifade ediyorum sadece nasa günümüzde bir din gibi tapılan birşey bir bilim topluluğu değil hollywood stüdyosu gizli ajandası olan bir örgüt benim fikrim ve bunu ifade ediyorum her platformda da ifade edeceğim millet görsün sorgulasın araştırsın bi soru işareti size farklı ufuklar açabilir her konuda sorgulayın sonra inanın önünze konulan herşeye hee evet bu gerçek diye görüp geçmek yerine nasayı sorgulayıp inandıysanız saygı duyarım

Alıntıları Göster

kahkaha attım hocam sağol ksjfdhdgkldsjfhglkdsfh gdlksfjghdlksfjgh kdshgkdshgdksljdhklhfklhjg 

• quote:

Alıntıları Göster

NASA'nın varlığı bir inanç meselesi değildir, Allah'ın varlığı bir inanç meselesidir.

Ayrıca NASA yokken bilim adamları dünyanın şeklini ve evrendeki konumunu ispatlamışlardır. Bilimin her dalı da aynı şeyi ispatlar.

Uzaya ilk çıkanlar NASA değil, Sovyetler Birliği'dir. Ayrıca sadece NASA değil dünyadaki her ülkenin uzay kurumları aynı şeyi söyler.

Bi bitmediniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

NASA'nın varlığı bir inanç meselesi değildir, Allah'ın varlığı bir inanç meselesidir.

Ayrıca NASA yokken bilim adamları dünyanın şeklini ve evrendeki konumunu ispatlamışlardır. Bilimin her dalı da aynı şeyi ispatlar.

Uzaya ilk çıkanlar NASA değil, Sovyetler Birliği'dir. Ayrıca sadece NASA değil dünyadaki her ülkenin uzay kurumları aynı şeyi söyler.

Bi bitmediniz...

Alıntıları Göster

biliyorum hocam kimin nereye kadar çıktığını emin olun siz ikinci aşamadasınız daha çok araştırmanızı öneririm soğuk savaş dönemine ait bir konuydu ama nerelere geldi komplo teorisi bunar yea mal bunlar salak diye konuşup geçiniz boşverin milyar insan kralın giysisini görsede o kral çıplak

• quote:

biliyorum hocam kimin nereye kadar çıktığını emin olun siz ikinci aşamadasınız daha çok araştırmanızı öneririm soğuk savaş dönemine ait bir konuydu ama nerelere geldi komplo teorisi bunar yea mal bunlar salak diye konuşup geçiniz boşverin milyar insan kralın giysisini görsede o kral çıplak

Alıntıları Göster

Kardeşim, sizin gibi arkadaşlar kimsenin göremediklerini gördüğünüzü zannetmeye devam edin.

Bütün dünyadaki bilim adamları birleşip komplo kurmuş. Bir tek siz oturduğunuz sandalyeden oyunu çözmüşsünüz. Helal olsun.

Bir psikiyatriste görünseniz aslında, başka şeyler keşfetme potansiyeliniz de yüksek. Yok gitmezseniz kendinizi bir gün Mesih ilan etme potansiyeliniz de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Kardeşim, sizin gibi arkadaşlar kimsenin göremediklerini gördüğünüzü zannetmeye devam edin.

Bütün dünyadaki bilim adamları birleşip komplo kurmuş. Bir tek siz oturduğunuz sandalyeden oyunu çözmüşsünüz. Helal olsun.

Bir psikiyatriste görünseniz aslında, başka şeyler keşfetme potansiyeliniz de yüksek. Yok gitmezseniz kendinizi bir gün Mesih ilan etme potansiyeliniz de var.

Alıntıları Göster

siz kendinizi sorgulayın neden bu kadar itiraz ediyorum kafaya takıyorum diye ben kendimi hiç bir yerde görmüyorum tarihin her anında alışılagelmiş statükonun dışında bir şeyler söyleyen herkes sizin gibi insanla tarafından deli damgası görmüştür bilim hiç bir zaman statik değildir yığılarak ilerleyen bir bilgiler bütünüdür çoğu zamanda teorilerle hareket eder hatta teorileri yasa diye okutur okullarda bilim eskiden kilisenin tekelindeydi şimdi bazı grupların tekelinde ne derlerse doğru kabul ediliyor tıp alanında da böyle eczacılık alanında da böyle uzay konusunda da böyle sorgulama araştırma düşünme kapasiteniz yoksa yabancı diliniz yoksa geniş bir çerçeveniz yoksa size bir şey ifade etmeyebilir elinize ne verilirse onu yiyip içip uyuyup tekrar ederek devam edebilirsiniz nokta 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xamaximax -- 28 Haziran 2020; 18:46:17 >

• quote:

bunları masa başında yapmak günümüzde bu kadar kolayken nasıl körü körüne inanılabiliyor hayret gerçekten gidin ilk nasa videolarını izleyin o günlerde insanlara normal gelmiştir eminim ama günüzmüzde o kadar beliki fake olduğu araştıran studio görüntülerinide bulabilir o ilk ve günümüze yakın zamanlarda arkada perde önde uzak aracının o görünen sürekli bozulup bir parça değiştirdikleri kısımları olan su altında uzay yürüyüşleri yaptıkları videolar canl nasa yayınlarında çıkan baloncuklar sinekler günümüz teknolojisiyle alçak yörüngeden internet paylaşmaya hazırlanan elam şu kadar gecikme falan günümüzde anca çözülmüş adamlar 69da uzaydan canlı yayın açmış stream ediyor meraba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz diyor ne yersen bu tarz haberlere gülüp geçiyorum yiyenlere afiyet olsun çoluk çocuk kandırır nasa tshirt falan çıkarsın imaj çalışması için gençlere giydirsin

Madem o kadar kolay yap kendin bir görsel ekle bizde sana hak verelim, Ben eğitimini almadım benim işim değil deme ama.

Harika bir görüntü gerçekten 

• quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Madem o kadar kolay yap kendin bir görsel ekle bizde sana hak verelim, Ben eğitimini almadım benim işim değil deme ama.

Harika bir görüntü gerçekten 

Alıntıları Göster

interstellar filminin gerçekten uzayda çekildiğini biliyor musunuz ben onada inanıyorum uzayda çekildi  

• quote:

interstellar filminin gerçekten uzayda çekildiğini biliyor musunuz ben onada inanıyorum uzayda çekildi  

Alıntıları Göster

Evet tam beklediğim cevap 

• quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Evet tam beklediğim cevap 

Alıntıları Göster

ne mutlu sana güzel kardeşim önemli olan cevaplar değil sorulardır soru sormaya devam et hayatta sevgiler

• quote:

siz kendinizi sorgulayın neden bu kadar itiraz ediyorum kafaya takıyorum diye ben kendimi hiç bir yerde görmüyorum tarihin her anında alışılagelmiş statükonun dışında bir şeyler söyleyen herkes sizin gibi insanla tarafından deli damgası görmüştür bilim hiç bir zaman statik değildir yığılarak ilerleyen bir bilgiler bütünüdür çoğu zamanda teorilerle hareket eder hatta teorileri yasa diye okutur okullarda bilim eskiden kilisenin tekelindeydi şimdi bazı grupların tekelinde ne derlerse doğru kabul ediliyor tıp alanında da böyle eczacılık alanında da böyle uzay konusunda da böyle sorgulama araştırma düşünme kapasiteniz yoksa yabancı diliniz yoksa geniş bir çerçeveniz yoksa size bir şey ifade etmeyebilir elinize ne verilirse onu yiyip içip uyuyup tekrar ederek devam edebilirsiniz nokta 

Alıntıları Göster

Forum köşelerinde komplo teorileriyle gizemli yorumlar atmak bilim değildir kardeş.

Bilimi bırak bilim insanları yapsın. Yayılarak oturduğun sandalyeden internet köşelerinde okuduğun komplo teorilerini başkalarına satmak bilim değildir.

Ya hiç utanmanız arlanmanız yok mu? Bilim adamları ömrünü adıyor bu işe, sizin gibi tipler onca emeği yok sayıyorsunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.