Şimdi Ara

Araştırmalara göre kahve tüketimi aritmi riskini azaltıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırmalara göre kahve tüketimi aritmi riskini azaltıyor

Heart Rhythm Society grubunun 2020 yılı online buluşmasında sunulan yeni araştırmaya göre günlük düzenli kahve tüketimi aritmi riskini anlamlı ölçüde azaltıyor.

University of California in San Francisco kurumunda görev alan tıp doktoru Eun-Jeong Kim önderliğine bir araya gelen araştırma ekibi kahve tüketimi ile aritmi riskini araştırmak amacıyla Biobank adlı veri bankasında bulunan 357.022 kişinin verilerini inceledi.

Biobank veri bankası

Verileri inceleyen araştırma ekibi yaklaşık 5 yılı aşan süreç içerisinde 8,149 hastanın aritmi tanısı aldığını ve kahve tüketen bireylerin kahve tüketmeyen bireylere oranla aritmi açısından daha düşük risk grubunda bulunduğunu tespit etti.

Ayrıca Bkz.Kafeinsiz kahve nasıl elde edilir ?

Ayrıca günlük tüketilen kahve miktarı arttıkça aritmi ( prematür ventriküler kontraksiyon hariç ) risklerinin azaldığı tespit edildi.

Yeni araştırma HRSOnline platformunda yayımlandı.

Kaynak:https://www.hrsonline.org/news/press-releases/frequent-coffee-consumption-associated-lower-incidence-arrhythmias

• Yaşlılardan duyduğumuz "Ben içmeyim çarpıntı yapıyor." lafı kuruntudan ibaret miymiş bu durumda?

• alaz1903 kullanıcısına yanıt
    Komşumuzdan örnek vereceğim. Biri 64 yaşında diğeri 61. 61 yaşındaki komşumuz 1 dilim bile baklava yiyemiyor gözleri kararıyor vb. 64 yaşındaki ise tatlı ne ikram etsen yiyor kahve vs sorun bile değil.

Ben genetik olduğunu düşünüyorum. İkisindede şeker vb yok

• 18 yaşından 24 yaşına kadar devamlı kafein içeren gıdalar tükettim, Migren Depresyon Dikkat dağınıklığı Halsizlik uykusuzluk eklem ağrıları inatçı enfeksyonlar ile uğraştım Kahve Kola Çikolata Enerji içecekleri kısaca kafein içeren herşeyi kestim Ve hepsi 2-3 ay içinde tamamen düzeldi. hiçbir araştırma beni kafeinin faydalı olduğuna ikna edemez

• 0LDB0Y kullanıcısına yanıt
    Her şey zehir olabilir önemli olan dozudur.
    Kahveyi abartmazsan faydaları olduğuna inanıyorum ben.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam sen zararlı ne varsa tüketmişsin. Kahveyi de bunların içine katmışsın. Günde en fazla 2 fincan şekersiz Türk kahvesi iyidir, daha fazlası zararlı.

• Önceden çok kahve içmezdim fakat bu sıralar günde bir fincan Türk kahvesi sardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buna benzer haberleri her gün görebilirsiniz. Modern tip cok yeni bir alan. Insan vücudunu daha yeni yeni yakindan taniyoruz.

1930larda da sigara sagliga yararli bir sey olarak kabul ediliyordu. Bakiniz asagidaki reklam :) Sonradan anlasildi nasil bir zehir oldugu. Kahve icin aynisi olur demiyorum ancak aynisi olmasi beni sasirtmazdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneu -- 21 Haziran 2020; 1:54:18 >

• Kafeinli ilacların yan etkilerinde bile ritim problemi yazar.tabi sadece o ilaclarda degil antidepresan grip vs ivs.
    her arastirma dogru degil
    bu devirde hersey paraya dönmus zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • caneu kullanıcısına yanıt
    Yalnız o reklamda sigara faydalıdır demiyor. Viceroy marka sigaralarda filtre var, dişlerinize daha az zarar verir demeye getirmişler.

• Fazlası iyi değil eklemlere. Herkesin kendinde deneyimleyip ona göre değerlendirmesi lazım zararlı olup olmadığını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman doğru yoldayım, kahve tüketmeye devam edeceğim :)

• Bi bitmediniz.Kahvenin tek zararı insanı çok iyi hissettirmesi.Bir kahvemiz vardı.Ona da salça olun!

• Her şeyin fazlası zarar tabii, doz miktarı da önemli.

Hocam merhaba, mesajınız beni düşündürdü. Ben de kola vb. şeyleri de tüketmekle beraber, çok kahve tüketiyorum. Kafeini kesmenizin psikolojinize nasıl bir etkisi oldu? Hissedilir boyutta bir fayda sağladı mı? Biraz anlatabilirseniz direkt etkisini çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden. İyi forumlar...

• Sadece şu, şuna iyi geliyor şeklinde lanse edilen şeylere aldanmamak lazım. Çalışma mekanizmasını, vücudun hangi bölgelerini nasıl etkilediğini bilmek lazım. Örneğin kahve dikkati arttırır tamam ama her gün içmeye başladığında beyindeki dopamin reseptörleri zarar görür. Kahvesiz hiç dikkat toplayamamaya başlarsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The False Shepherd kullanıcısına yanıt

kafeini bırakınca 1 hafta baş ağrıları oldu takip eden 1 ay yakın zamanda enerjisiz, konsantrasyon eksikliği ve depresif hissettim bu süreçten sonra çok erken ve enerjik uyanmaya başladım ve hiçbir şikayetim kalmadı uzun zamandır hiç grip olmadım ve en son nezaman doktora gittiğimi hatırlamıyorum bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0LDB0Y -- 5 Temmuz 2020; 9:13:25 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.