Şimdi Ara

Televizyon pazarında akıllı telefon üreticileri asıl oyuncuları zorluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 80 yıldan fazla bir süredir evlerimizde olan televizyon sektöründe bugüne kadar belli başlı markaların egemenliği ile gelinmişti. Samsung, LG, Philips, Panasonic, Grundig, Arçelik, Beko gibi yerli ve yabancı pek çok marka saymak mümkün. Ne var ki televizyonlar akıllanmaya başlayınca sektörde de büyük bir değişim yaşandı.

Akıllı telefon üreticileri hakim hale geldi

Yapılan araştırmalara göre televizyonların akıllı özellikler kazanması ile birlikte akıllı telefon üreticileri sektöre hamle yapmaya başladı. Yavaş yavaş ülke bazında da olsa bu üreticilerin lider olduklarını görüyoruz.

Ayrıca Bkz.Dell dünyanın ilk USB Tip-C hoparlör ve bağlantı merkezini duyurdu

Akıllı telefon pazarından televizyon sektörüne erken geçiş yapan Xiaomi hali hazırda Hindistan pazarında liderlik kovalıyor. Firmanın global pazardaki payı ise yüzde 7 seviyesine ulaşmış durumda.

OnePlus ve alt markası Realme de ilk akıllı televizyonlarını Hindistan’da piyasaya sürdü. 1.5 milyara yaklaşan nüfusu ile Hindistan pazarı uygun fiyatlı televizyonlar için oldukça cezbedici bir pazar durumunda.

Diğer taraftan Huawei ve Honor markaları da kendi akıllı televizyonları ile pazarda boy göstermeye başladı. Yine Nokia ve Flipkart perakendecisi de Hindistan’da ortak televizyon üretimi yapıyor.

Elbette sektörün dev isimleri halen yüksek pazar paylarını koruyorlar ancak önümüzdeki yıllarda yeni oyuncular bu payları daha fazla eritecek potansiyele sahip gibi görünüyor.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2020/06/19/smartphone-makers-are-slowly-capturing-the-smart-tv-market/

• Bizimkiler uyusun, haber okusun. Teknoloji Bakanımız acaba bu sayfaları okuyor mu? küçük küçük bakancıklar geçiyor sayfadan herkes okuyor bakıyor ama iş yok. Herkes okuyor ama üreten yok. Okuda geç bari bir sonraki habere işte günlerinde böyle geçiyor.

Halbuki ben bakan olsam. Üniversiteleri toplarım tvyi açtırırım plastik elektronik bileşenlerine ayırtırım. Önce plastiğinden vidasından itibaren yeniden yapmayı denerim. Vestelin eskiden lg ile bir ortaklığı vardı. Panel üretiyor biliyordum. Eğer üretmiyor ise çinden bir panel üretiic satın alırım. Bu arada nasıl yapıldığını öğrenirim! Elektronik devresini aselsana yaptırırım. Android tv opensource uyarlaması vs. en önemlisi ise kendi ülkeme yurtdışı tv fiyatları ile karşılaştırıp doları TLye çevirip satmam ! Satma kazanma amaçlı değil savunma amaçlı. Dışarıdan giren tvleri seni vuran bir füze gibi düşün ! Atatürk gibi düşün. "Her fabrika bir KALE'dir." Kalelerimizi dışarı satanlara güvenenler var hala buralarda !!! içerden füze yapıp içeri atacaklar. Düşmana içeride cephane fabrikası açıp halkıda önüne kurşuna dizmeye koyuyorlar, adam hala milli füze yaptık haberini okuyor ! Daha anlayamamış ! Dön bi daha oku !
    Bu akıllı TV sektörü ilk başlarda hoşuma gitti de şuan çok gereksiz görüyorum. Cihazlara o kadar kötü donanım koyuyorlar ki kullanmak eğlenceli değil. Samsung'un büyük ekran akılsız bir şeyini alıp Chromecast takmak daha efektif. Bunun yanında bu firmalar, TV panellerini asıl üreticiden aldığı için aman aman zorlanmazlar diye düşünüyorum.
  • vay be bir zamanların trinitron devi sony bile artık listelerde yer almıyor , ne oldum değil ne olacağım demek lazımmış (:

• quote:

Televizyonlar akıllanmaya başlayınca

tüketiciler de akıllandı.

• Hocam çeviri yapılan haberde tek bir büyük markanın ismi dahi geçmiyor. Sony bizim editörlerin azizliğine uğruyor maalesef.

• Bu akıllı TV sektörü ilk başlarda hoşuma gitti de şuan çok gereksiz görüyorum. Cihazlara o kadar kötü donanım koyuyorlar ki kullanmak eğlenceli değil. Samsung'un büyük ekran akılsız bir şeyini alıp Chromecast takmak daha efektif. Bunun yanında bu firmalar, TV panellerini asıl üreticiden aldığı için aman aman zorlanmazlar diye düşünüyorum.

• Bizimkiler uyusun, haber okusun. Teknoloji Bakanımız acaba bu sayfaları okuyor mu? küçük küçük bakancıklar geçiyor sayfadan herkes okuyor bakıyor ama iş yok. Herkes okuyor ama üreten yok. Okuda geç bari bir sonraki habere işte günlerinde böyle geçiyor.

Halbuki ben bakan olsam. Üniversiteleri toplarım tvyi açtırırım plastik elektronik bileşenlerine ayırtırım. Önce plastiğinden vidasından itibaren yeniden yapmayı denerim. Vestelin eskiden lg ile bir ortaklığı vardı. Panel üretiyor biliyordum. Eğer üretmiyor ise çinden bir panel üretiic satın alırım. Bu arada nasıl yapıldığını öğrenirim! Elektronik devresini aselsana yaptırırım. Android tv opensource uyarlaması vs. en önemlisi ise kendi ülkeme yurtdışı tv fiyatları ile karşılaştırıp doları TLye çevirip satmam ! Satma kazanma amaçlı değil savunma amaçlı. Dışarıdan giren tvleri seni vuran bir füze gibi düşün ! Atatürk gibi düşün. "Her fabrika bir KALE'dir." Kalelerimizi dışarı satanlara güvenenler var hala buralarda !!! içerden füze yapıp içeri atacaklar. Düşmana içeride cephane fabrikası açıp halkıda önüne kurşuna dizmeye koyuyorlar, adam hala milli füze yaptık haberini okuyor ! Daha anlayamamış ! Dön bi daha oku !

• 10 yıldır aynı LCD tv yi kullanıyorum.. Gayette memnunum.. Tüketim toplumu olduk iyice..

• yorumculuklar Y kullanıcısına yanıt
    samsund lcd - led üretmeyi beceremiyor

• Ben senelerdir Sony kullanıyorum gayet te memnunum hiçbir sorun çıkarmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yorumculuklar Y kullanıcısına yanıt
    Teknoloji ilerledikçe ve ucuzladıkça Google android tv pazarına daha fazla önem verdikçe büyük markaların yanında bu şekilde esnek firmalar daha fazla yer bulmaya başlayacak.

Vestel ve Arçelik gibi firmalar telefon işine odaklanacaklarına Akıllı TV işine odaklansalar daha iyi olur bence.

• Hele ki bir de bulut oyun sistemi oturur ise artır oyun için bilgisayara da gerek kalmayacak konsol da olmayacak her şeyi TV üzerinden halledeceğiz. Bu da en iyisi zaten.

• Tv sektöründe rekabet oldukca az. O yüzden fazla oyuncu girmesi bizim yararımıza

• Tv de Vestel'i tek geçerim

• quote:

Orijinalden alıntı: 007css

Tv de Vestel'i tek geçerim

sesli guldum 

• Yakında telefonlara gelen vergiler TV kere de gelir mi

Vatandaşı yerli ve milli ! ürünler kullanmaya yöneltmek ek için.

• Extreme Victory kullanıcısına yanıt

Çok komik   

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önemli olan panel kalitesi ve görüntü işleme algoritmasıdır. Koy içine mediatek işlemci yada yükle uyduruk androidi yasla gitsin millete. Benim evdeki 2013 model sony tvnin görüntü kalitesini şuanki tvlerde bulamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: 007css

Çok komik   

oldukca     

• Extreme Victory kullanıcısına yanıt

Bencede       

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.