Şimdi Ara

iOS gidiyor iPhone OS geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mobil dünyaya Scott Forstal imzalı iPhone OS işletim sistemi ile merhaba diyen Apple; uzun bir süre tablet, müzik çalar, medya oynatıcı ve akıllı telefonlarını bu çatı altında toplamıştı. Ne var ki ürün gamı farklılaşmaya başlayınca optimizasyonlar kaçınılmaz oldu ve işletim sistemi isimleri de arttı.

iPhone OS geri geliyor

Hali hazırda iOS işletim sistemi iPhone ve iPod modellerinde kullanılırken akıllı saat ve medya oynatıcı ürünlerinde farklı yazılımlar mevcut. Son olarak iPad ailesi de iPad OS olarak kendi işletim sistemine kavuşmuştu.

Ayrıca Bkz.Dell dünyanın ilk USB Tip-C hoparlör ve bağlantı merkezini duyurdu

Firmaya yakın kaynakların iddialarına göre iPhone ailesi de iPhone OS olarak ekosistemde farklılaşacak. Yani iPhone bir nevi köklerine geri dönmüş olacak. Bu durumda iOS sadece iPod için mi kullanılacak yoksa tamamen mi isim listesinden silinecek bilinmiyor.

Diğer bir ilginç iddia ise iPhone ailesinin yakın zamanda Apple Phone olarak isimlendirileceği. Artık bir ikon haline gelen iPhone isimlendirmesinden Apple’ın vazgeçerek Apple Phone şeklinde devam etmesi pek mümkün görünmüyor ancak zamanın neler getireceği de bilinmez. En azından bu yılın iOS 14 ile geçileceği kesin gibi.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2020/06/18/apple-may-rename-ios-to-iphoneos/

• Yani?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iOS gidiyor iPhone OS geliyor

• iPhone adını değiştirmek çok büyük saçmalık olur Apple adına.

• quote:

Orijinalden alıntı: ppobelter

Yaw yine yetişemedim, ben ekleyecektim resmi

• APOLL0 kullanıcısına yanıt
    Bana kısmetmiş bu sefer

• Bi süreyya hanımı atamadım ya şuraya ...

• bari ismi değişmişken şu sıkıcı arayüze de el atsalar baydı artık iphone 5sten beri aynı yeter yani

• Diğer bir ilginç iddia ise iPhone ailesinin yakın zamanda Apple Phone olarak isimlendirileceği.
    Okumadan yorum yapmayın. Önce Okuyun, Anlayın daha sonra yorum yapın.

• Bir tüm ekosistemi birleştirelim diyorlar, sonra çıkmaza girince hadi ayıralım diyorlar. Bu nasıl iş belli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TylerDurden_35 T kullanıcısına yanıt
    baştan sona okudum o kısmı atlamışım, haklısınız büyük hata olur iphone ismini bi kenara bırakmak

• Ios acilimi neydi ki

• ios herzaman iphone os idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarptekbas -- 19 Haziran 2020; 11:24:21 >
  • Artık pos derler yeni tip ayfon

• KemalSanlii kullanıcısına yanıt
    değil.ürünlerin başına gelen i ekiydi kaldırdılar.ipad os ve iphone os olarak ayırdılar.

• Bu da mı fos

• TylerDurden_35 T kullanıcısına yanıt
    Yapmazlar öyle bir şey zaten.

• Görsel açıdan baştan sona yenilik gerekiyor sıkıldı insanlar artın. Stabil görsel bir sistem olsunda adı önemli değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.