Şimdi Ara

Poco F2 Pro’nun Türkiye lansman tarihi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Xiaomi çatısı altında faaliyet gösteren Poco markasının üst seviye özelliklere sahip modeli Poco F2 Pro, ülkemizde satışa sunulmaya hazırlanıyor. Telefonun Türkiye tanıtımının yapılacağı tarih resmen açıklandı. 18 Haziran saat 15.00’te başlayacak lansman ile birlikte telefonun çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgi sahibi olacağız.

Poco’nun bir önceki nesil telefonu Pocophone F1 ülkemizde oldukça rekabetçi fiyata satışa sunulmuş ve beklenilenin üzerinde satış rakamları elde etmişti. Fiyat/performans açısından tepeye oynamayı hedefleyen Poco, yeni telefonunda teknik özelliklerin yanı sıra tasarımı ve malzeme kalitesinin artırarak daha üst seviye bir telefon çıkarmayı başardı ancak fiyatı bir miktar yükseldi.

Poco F2 Pro özellikleri

Telefonda FullHD+ çözünürlüğünde 6.67 inç büyüklüğünde AMOLED ekran bulunuyor. Gorilla Glass 5 ile çizilmelere karşı dayanıklı. Ekran çentiksiz yapıda. Ön kamera açılır kapanır mekanizmaya yerleştirilmiş.

Gücünü 5G’li Snapdragon 865 yonga setinden alıyor. 128 GB/256 GB depolama ve 6/8 GB RAM seçeneği ile geliyor. 30W hızlı şarj desteğine sahip Poco F2 Pro’nun bataryası 4700 mAh kapasite sunuyor.

Ayrıca Bkz.Xiaomi'nin yeni amiral gemisi katili | Karşınızda POCO F2 Pro

Telefonda 8K video kayıt desteği sunan 4’lü arka kamera dizilimi yer alıyor. Ana sensör 64 MP çözünürlüğe sahip. Ön kamera ise 20 MP çözünürlüğünde. Arka kamera özellikleri şöyle:

• 64 MP Sony IMX686 ana kamera sensörü (1/1.7 inç sensör boyutu, 26 mm odak uzaklığı, 0.8µm piksel boyutu, piksel birleştirme teknolojisi ile 1.6µm süper piksel oluşturma)

• 13 MP çözünürlüklü ultra geniş açılı kamera sensörü (123 derece çekim imkanı)

• 5 MP çözünürlüklü telefoto kamera sensörü (50 mm odak uzaklığı, 2 kat optik yakınlaştırma)

• 2 MP çözünürlüklü derinlik kamera sensörü

Poco F2 Pro’nun yurt dışı fiyatı 6GB RAM, 128 GB hafızalı versiyonu için 499 Euro; 8 GB RAM, 256 GB hafızalı versiyonu için 599 Euro olarak duyurulmuştu. 18 Haziran’da gerçekleştirilecek lansmanda telefonun Türkiye çıkış tarihi ve Türkiye fiyatının açıklanmasını bekliyoruz. Lansmanı "Poco Global" YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

• yılın her günü telefon çıkaran koca yürekli xiaomi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockies -- 16 Haziran 2020; 12:40:9 >
  • Şu telefonun kamerasında OIS var mı, yok mu? Haber siteleri bir türlü karar veremedi.

• Sande S kullanıcısına yanıt
    4 kamerada da OIS YOK.
    Poco F2 Pro’nun Türkiye lansman tarihi belli oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 256 GB almak istiyorum ama 256 GB değil en fazla 100 GB kullanırım. Oyun da oynamıyorum. 128 GB/6 B yeterli mi yoksa arada çok mu fark var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sande

Şu telefonun kamerasında OIS var mı, yok mu? Haber siteleri bir türlü karar veremedi.
    OIS değil EIS var. OIS ne işe yarıyor pek anlam veremiyorum. Şimdiki telefonumda OIS var ama videolarda olağanüstü bir farklılık göremedim. Video pek çekmiyorsanız hiç de farketmez.
  • oturkmen kullanıcısına yanıt
    Şuan için yeterli olsa bile telefonu 3 yıl gibi bir süre kullanacağınızı düşünürsek bence ileride sorun teşkil edebilir.

Ancak bulut depolama olayını güzel kullanırsanız, whatsapp'tan gelen çöp videolara çözüm bulursanız 128GB yeterli olacaktır.

• Lansman fiyatı 6/128 için 6000, 8/256 için ise 7000 olur bence.

• Fiyat performas telefonu Pocophone. Türkiye'de sanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kıyaslama açısından İspanya'ya bakıyorum. 128/8 Poco F2 Pro'nun fiyatı 128/6 Mi Note 10'dan daha ucuz. 256/8 Poco F2 Pro'nun fiyatı da 256/8 Mi Note 10 Pro'dan ucuz.

Bizde 128/8 Mi Note 10 5500TL, 256/8 Mi Note 10 Pro ise 6200TL civarında.

128/8 Poco F2 Pro 5000TL, 256/8 Poco F2 Pro 6000TL'den gelse alınır.

Ama benim tahminim 128/8 modeli 7000TL'den, 256/8 modeli de 8000-8500TL civarından satışa çıkar.

Mi 10'un fiyatını zaten çaktırmadan 10500TL'ye çıkarmış. Daha 2 ay önce 8500TL'den girmişti.

Bu fiyatlardan almayın, aldırmayın.
  • oturkmen kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki crop işlemi, eis videodan iyi kırpıyor, 3 eksende hareketi algılayan mekanik bir olay gimball etkisi yaratır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.500 civarı gelirse tutma ihtimali var. Çinli bir markaya haziran 2020 şartlarıyla 6 bin liradan fazla verilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Şuan için yeterli olsa bile telefonu 3 yıl gibi bir süre kullanacağınızı düşünürsek bence ileride sorun teşkil edebilir.

Ancak bulut depolama olayını güzel kullanırsanız, whatsapp'tan gelen çöp videolara çözüm bulursanız 128GB yeterli olacaktır.
    256GB olanın 8GB RAM'ı daha hızlı. Ama oyun oynanmayan telefon için farkeder mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.