- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
İHLAS AURA CLEANMAX VE DİGER SAGLIK ROBOTLARI HAKINDA GÖRÜŞLERİNİZ ACİİİİLLL GEREKLİ
550 Cevap349692 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:06:25 

TEKRAR MERHABALARRR

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

1068 Mesaj
22 Mayıs 2007; 2:11:48 

Valla biz hanımla çok heveslendik ve aldık dostum, geçenlerde arkadaşın philips maraton süpürgesini deneme firsatımız oldu. O kadar parayı boşuna vermişim diye düşünüyorum. Çok aşırı gürültülü, çekim gücü maraton' la kıyaslanırsa gerçekten zayıf kalıyor, her kullanımdan sonra separatörü temizleyim derken, kazanı temizleyeyim derken yarım saat gidiyor. Ben yaşadığımız deneyimden dolayı verdiğimiz paraya acıyorum şahsen, bu işlerden hiç anlamam sadece paylaşmak istedim. Anlayan arkadaşların görüşlerini almakta fayda var.

209 Mesaj
29 Mayıs 2007; 10:26:51 

bende aynı sorunla karşılaşıyordum hem ev normal süpürgeyle süpürülmüyordu gönül rahatlığıyla temizlenmediği için bende satın almaya karar verdiydim ama o kadar çok kurcaladım o kadar çok araştırdım ki neredeyse kafayı yeme noktasındayken 30 mart tarihinde hepsiburada üzeriden thomas ın sulu sistem süpürgesini aldım(kırmızısından yani 1600 w olup halı yıkamayan modeli)fişe taktım suyunu doldurdum ve makineyle aramda resmen duygusal bir bağ oluşturacak kadar özel bir bağ oluştu süpürme işlemi sonundaki kirli suyu boşaltma esnasında.Su resmen zift gibiydi ve halılarım tertemiz olmuş resmen rengi açılmıştı.O yüzden diğer firmaların hakkında yapılan şikayetleri de göz önünde bulundurursanız thoması da düşünün derim
inanılmaz temizliyor çünkü kullanımı da çok basit suyu dolduruyor sonra da suyu boşaltıyorsunuz(kirlendikten sonra) filtreleri de son derece basit temizleniyor
fiyatına gelince ben 890 ytl ye almıştım eminim diğer markalarda süper süpürüyordur ama parasını görünce insan bir süpürgeye de o kadar parayı vermeye acıyor kaldıki benim aldığımda az bir fiyat değil ama kullanınca helal olsun dedirtiyor

2 Mesaj
29 Haziran 2007; 2:59:03 

merhabalar,şimdi tam konunun üzerine rast geldi,ben ihlas holdingde çalışıyorum,konunun tamamen içinde olan bir kişi olarak konuşmak istedim sizinle.anladığım kadarıyla astım kronik rahatsızlık var evinizde,bir de kedi beslenmesi hele ki çocuk varsa evde.rainbow görmüşsünüz ve ihlas aura cleanmax ta,size tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki rainbow la bizim cihazımın arasında hiçbir fark yoktur.rainbow yurt dışında üretimi yapılan bir cihazdır ,aura cleanmax ise türkiyede.sizi tenzi ederim ki aralarındaki tek fark bu.ve ihlası ben kendi evimdede kullanan birisi olarak kullanmaya başladığınızın 17. günü evinizdeki tüm tozlardan kurtulmuş olursunuz,keza tanıtımımızı izlemişsiniz.eğer böyle bir cihaza gerçekten sahip olmak istiyor ve ihtiyaç duyuyorsanız ihlas derim.çünkü gerçektende hiçbir kalite farkı yoktur ikisi arasında.hem kendi malımız varken neden almanların yaptığı bir cihaz.fark olsa tamam derim ama boş boşuna 3 milyar fark vermek var işin ucunda.ve ben bu işin içinde bir bilir kişi olarak size elimden gelen yardımı göstermeye hazırım.auranın çok farklı özellikleri var sonuç itibari ile alınmış alınmıştır,en azından ömürlük bir cihaza sahip olmanızı sağlamış oluruz.fiyat konusundada yetkiliyizdir.eğer gerçekten sahip olmayı düşünüyorsanız cevabınızı bekliyorum çünkü ürüne zam geldi,ama eski fiyat tarifesinden yararlandırabilirim sizi.saygılar esra güngör tel=0212 551 10 81

2 Mesaj
29 Haziran 2007; 3:02:52 

ben ihlas holding genel müdürlükten esra güngör,telefonumu bırakıyorum ararsanız her konuda yardımcı oluruz. 0212 551 10 81

798 Mesaj
29 Haziran 2007; 8:48:10 

jennyferr86, benim de oğlumda alerjik astım sorunu var, dolayısıyla ortamda toz, akar vs ne varsa etkin temizliği şart. Arayışımda ben de senin gibi ikilemde çok kaldım. Rainbow hakikaten abartının da ötesinde (gereksiz yere) pahalı. Ihlas'cı arkadaşlarım ne olur alınmasınlar, tecrübe ettiğim bir kaç ihlas ürünü sonrasında bende ihlas önyargısı oluştu, ihlasfobik oldum. Belki son zamanlarda servis ve müşteri memnuniyeti ilkelerine yatırım yapmışlardır, bunları tartışmak yerine ben sana kendi çözümümden bahsedeyim. Ben Dyson firmasının Allergy modelini aldım. 3 senedir kullanmaktayım. Temizliği, sessizliği, pratikliği ve göreceli olarak uygun fiyatı ile çok memnunum. Tavsiye edebilirim.

*** Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir! [İbni Sina]

826 Mesaj
29 Haziran 2007; 10:52:01 

quote:

Orjinalden alıntı: esr111

merhabalar,şimdi tam konunun üzerine rast geldi,ben ihlas holdingde çalışıyorum,konunun tamamen içinde olan bir kişi olarak konuşmak istedim sizinle.anladığım kadarıyla astım kronik rahatsızlık var evinizde,bir de kedi beslenmesi hele ki çocuk varsa evde.rainbow görmüşsünüz ve ihlas aura cleanmax ta,size tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki rainbow la bizim cihazımın arasında hiçbir fark yoktur.rainbow yurt dışında üretimi yapılan bir cihazdır ,aura cleanmax ise türkiyede.sizi tenzi ederim ki aralarındaki tek fark bu.ve ihlası ben kendi evimdede kullanan birisi olarak kullanmaya başladığınızın 17. günü evinizdeki tüm tozlardan kurtulmuş olursunuz,keza tanıtımımızı izlemişsiniz.eğer böyle bir cihaza gerçekten sahip olmak istiyor ve ihtiyaç duyuyorsanız ihlas derim.çünkü gerçektende hiçbir kalite farkı yoktur ikisi arasında.hem kendi malımız varken neden almanların yaptığı bir cihaz.fark olsa tamam derim ama boş boşuna 3 milyar fark vermek var işin ucunda.ve ben bu işin içinde bir bilir kişi olarak size elimden gelen yardımı göstermeye hazırım.auranın çok farklı özellikleri var sonuç itibari ile alınmış alınmıştır,en azından ömürlük bir cihaza sahip olmanızı sağlamış oluruz.fiyat konusundada yetkiliyizdir.eğer gerçekten sahip olmayı düşünüyorsanız cevabınızı bekliyorum çünkü ürüne zam geldi,ama eski fiyat tarifesinden yararlandırabilirim sizi.saygılar esra güngör tel=0212 551 10 81

Esra hanim,

Bizim icin sizin gibi uretici firmalardan insanlarla buradan dogrudan konusabilmek buyuk bir sans. Ilginiz icin tesekkurler.

Demissinizki "rainbow la bizim cihazımın arasında hiçbir fark yoktur". Iki firmanin urunlerinin hic farksiz ayni olabilmesi icin ya aralarinda patent anlasmasi gibi anlasmalar olmasi yada birinin digerini aynen kopya ediyor olmasi gerekir. Beni yanlis anlamayin eger olay kopya olayiysa belkide rainbow sizi kopya ediyordur yani muhakkak siz kopya ediyorsunuz demiyorum.

Sorum sudurki; eger aranizda bir anlasma yoksa ve kopya olayida yoksa nasil oluyorda bu iki cihaz ayni olabiliyor, bu benim icin kafa karistiran bir olay bir aciklama yaparsaniz sevinirim.

Bir diger sorum ise fabrikanizin yerinin nerede oldugudur, Tesekkurler.

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

1075 Mesaj
29 Haziran 2007; 11:10:56 

aynı olsalar da patent anlaşması olsada ikisi de kurtarmaz. bi süpürge bir milyara olamaz. milleti ve duyguları kullanaktan başka bişey değil bunlar.

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

227 Mesaj
1 Temmuz 2007; 6:07:24 

Hem m1c9i7l7 hem de esr111 arkadaşımızın önerileri yerinde ve yararlı. İhlâsın bu konuda en iyi markalardan biri olduğunu, piyasa araştırması yaparasanız anlarsınız. Yanlız bildiğim kadar Rainbow Alman değil Amerikan malı. Patentinin Amerika'ya ait olduğunu biliyorum. Nerede üretildiği hakkında bilgim yok. Bundan bir yıl kadar önce iki arkadaşım sıkı bir piyasa araştırması yapmışlardı. O zaman fiyat-perfprmans orantısı bakımından THOMAS en cazip ürün olarak temayüz etmişti. THOMAS diğerlerine göre daha yeni. Ayrıca orijinal Alman malı olduğu söyleniyor. m1c9i7l7 sözlerine hak veriyorum. Gerçekten etkileyici bir dizaynı var. Yanlız bu markada karar kılarsanız Thomas Twin TT Aquafilter modelini (mavi renkli olanı) öneririm. Çünkü bu modelin halı yıkama özelliği de var ve satıcı bu özelliğin laf olsun diye eklenmiş bir özellik olmadığını uzun uzun bize anlatmıştı ve ben ikna olmuştum. Zaten diğeri ile (sadece süpürme özelliği olan kırmızı renkli ürünle) aralarında 100-150 YTL civarında bir fark var ki, bu fark yüzünden halı yıkama özelliğinden vazgeçmeye değmez. Bu ürün hakkında aşağıdaki linklerden bilgi edinebilirsiniz.
http://www.koysepete.co...bjcashY0CFQ7tlAod8HIyhg
http://www.ozelsiniz.co...auequhY0CFQPclAodGGM2iQ
Fakat "buradan satın alın" demiyorum. Eminim piyasa araştırması yaparsanız daha ucuza da bulabileceksinizdir. Özellikle Sirkeci-Doğubank'a uğramanızı ve sabırla araştırmanızı öneririm. Zaten Doğubank ve karşısındaki iş hanında en fazla iki, bilemediniz üç satıcı bulabilirsiniz. En azından bir yıl önce öyle idi.
Sonuç olarak ben size çok ihtiyaç dumadığım için satın almadığım ama gerçekten etkilendiğim THOMAS'ı (Twin TT Aquafilter modelini) öneriyorum. Ancak ille de ihlası beğendiyseniz hiç tereddüt etmeyin. Çünkü diğer ihlâs ürünlerine benzemiyor. Hakikaten piyasanın lideri denecek bir konumda. Ama ben alsam THOMAS'ı (görüntüsü yeter) tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ponponius -- 1 Temmuz 2007; 6:35:14 >

KARADENİZİN MERKEZİ, EN BÜYÜK VE GÜZEL ŞEHRİ SAMSUN'DUR.

2333 Mesaj
3 Temmuz 2007; 13:44:40 

esra hanım ,

bizde aqua cleanmax kullanıcısıyız.süpürgeden memnunuzda(fiyatı uçukta olsa)ama ihlas firmasından resmen bıktık.hergün durmaksızın arayıp ısrarcı çalışanlar tarafından rahatsız ediliyoruz.o kadar yüzsüzlerki ne derseniz deyin ertesi gün yine arıyorlar.bu sayedede makinayı aldığımıza binpişman ediyorlar. bunada söleyecekleriniz vardır umarım

826 Mesaj
3 Temmuz 2007; 17:19:37 

quote:

Orjinalden alıntı: esra23

Selamlar Cengiz Umur Bey
Ürünler aynı dememde ki kasıt şudur tabiki de tüm parçaları aynı değil ama yapılan işlem ve sistem aynı.örnek vermek gerekirse rowenta da bir elektrik süpürgesi arçelik te öyle değil mi?bir patent olayı söz konusu değildir anlatmak istediğim.yani ikisininde üretiliş yerleri şekilleri birbirinden bağımsızdır.görüşlerinizi bekliyorum.ESRA GÜNGÖR

Esra hanim,

Goruslerimi bekliyorsunuz ama daha ilk sorduum sorulari tam olarak cevaplamamissiniz. Yeniden soruyorum.Bu supurgelerin fabrikasinin nerede oldugunuda sormustum. sorumu biraz daha aciyorum. Bu fabrika eger Turkiyede ise uretimin yuzde kaci yerli malzeme ile yapilmaktadir ? Yani motoru filan disaridan almiyorsunuz degilmi ?

Dahada onemlisi Bunun arastirma gelistirmesini hangi laboratuarlarinizda yapiyorsunuz ? Boyle ustun bir makinayi gelistirip dizayn ettiginiz bir yer olmali. Buralarda calisan teknisyen, muhendis, bilim adamlariniz olmali. Biz bunlari bilmek tanimak ve bu isi Turkiyede basarabilen bu insanlari tebrik etmek, ornek almak istiyoruz, ama bir turlu bulamiyoruz. Rainbow'un internet sitesinde ise neredeyse bir yuz yildir bu supurgeyi nasil gelistirdiklerini, patentlerini aldiklarini adim adim goruyoruz. Sadece yabanci markalar degil mesela Arcelik'inde Arge tesislerinin yerlerini buralarda calisan doktorali muhendislerin kimler olduklarini duyuyor, istersek bulabiliyoruz, istersek bizide ise alin diye basvurabiliyoruz. Sizinkiler nerede acikca merak ediyorum.

Sanayi sitesinde bisikletine aku takip yuruten insanlarin haber oldugu ulkemizde, sizin yani ihlasin arastirma faaliyetlerinizi neden duyamiyoruz ?

Rainbow ile sizin Aura Cleanmax'in parcalarinin farkli oldugunu soyluyorsunuz. Niye farkli ? Sadece benzememek icinmi yoksa arastirmalariniz sonucu vardiginiz dizaynmi bu parcalari farkli yapiyor ?

Ihlas'in urunlerini hararetle bu mallar bizdenir seklinde pazarlamasi beni biraz ihlastan sogutuyor. Buna gerek yok zaten herzaman cin mali almaya alistik.

Size daha bu hafta sonu yasadigim bir ihlas hikayesini anlatayim. Her hafta sonu oldugu uzere bizim kayinpederle kayinvalideyi ziyarete gittik. Ikiside artik hastalikli, namazinda niyazinda, emekli memur maasiyla gecinen insanlar. Bir suru ihlas urunuyle onlarin sayesinde tanistim, bir cogunu tamir etmeye calistim, bir cogunun ise neden iddia edilen fonksiyonu zaten yerine getiremiyecegini anlatmaktan yoruldum. Bizim teknikten anlamayan ama vatanina sonsuz bagli kayinpeder bu ihlas olayina takilmis birkere aslinda cin mali aldigini bilmeden, neyse. Bu hafta sonu tanistigim ihlas urunu bir klima idi, evet bir ihlas klima.

Adamcagiz hafta sonu benim gelmemi beklemis. Onume bir kara kutu getirdi yaklasik 40*30*12 boyutlarinda, yillar once ihlastan almis. Bunu klima zannediyor. Ihlascilar bunu oyle satmis. Bu bildigimiz fan gibi degilmis, yazin sogutur, kisin isitirmis. Birde odanin neminide ayarlarmis. Ama maalesef pek sogutmuyormus. Benden bir bozukluk varmi bakmami istedi. Baktim uzerinde gercekten isi ayari filan var, sogutmak icin bizim kayinpeder 15 dereceye ayarlamis bekliyor.

Klimadan anlayanlar zaten durumun ne oldugunu anladi, benim gibi. Bu icinde isitici rezistans olan bir fandan baska birsey degil birde su haznesi var kisin odaya nemde ekliyor. Acaba evaporative sogutucumu diye baktim ama oda degilki oyle olsa daha kotu, bu ancak tavuk ciftliklerinde kullanilir. Simdi bunu bizim yetmislik kayinpedere nasil anlatirsin. Bu adam kandirilmis, parasi alinmis, yazik.

Velhasil Ihlas konusunda cevap ariyorum, memleketimizde yaratilan bu degerleri gormek istiyorum ama olmuyor. Ayni zamanda bu markayi soranlara tecrubemi burada anlatiyorum. Ama maalesef Ihlasin musterisi birakin internette arastirma yapmayi adini yazmayi zor beceriyor, e tabii buda bir pazar, azda olsa paralari var.

Bir not: Internette herkes herkes olabiliyor. Esra hanimda ihlastanim demis bende samimiyetine guvenip ihlasa hitaben yazdim. Eger yok o ihlastan degil esas ihlasci biziz diyen varsa buyursun.

Ikinci bir not: Ben Ihlasin Aura cleanmax supurgesini cok pahali ve kullanissiz buluyorum. Benim kayinvalidede buda var ama kadin bunu kullanamiyor. Zaten suna bir bakiyim dedigimde oyle bir yer atmiski cikarirken anam agladi. Rainbow'a gelince, ben 230 YTL'lik bir sulu supurge kullaniyorum. Evde hem astim hastam, hem cocuk hemde kedi var, gayet memnunum. Rainbow o fiyata daha fazla ne yapar bilemiyorum, inanilmaz pahali. Ihlasta cok pahali ve kullanissiz.

Bunlar benim fikirlerim ve tecrubelerim.

Herkese hayirli gunler dilerim.

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

6714 Mesaj
3 Temmuz 2007; 17:55:08 

Rainbow konusunda bu topikte eski bir hatıramı naklettim...Yine bu süpürgelerle ilgili topikti....Ben evimde tam 5 yıldır AURA kullanıyorum...Yedek parça bol ve ucuz....Kendi fiyatı Rainbow dan çok çok uygun...Evde gelip çalıştırıyorlar....Servise yarım süpürge parası istedikleri zaman aglayarak süpürgenizle vedalaşmak istemiyorsanız Yerli malı alın...Ben yaşadıklarımı yazdım...AURA aldım....Memnunum.. ÇÖP TORBASI YOK. SUYA TOPLUYOR.TUVALETE DÖKÜYORSUNUZ TAMAM...HALI YIKIYOR...VE EN ÖNEMLİSİ YATAGINIZDAKİ VE ÇARŞAFINIZDAKİ MUTELERİ TEMİZLİYOR... Tertemiz sandıgınız yatak çarşafınızda ne kadar canlı var suya cıkınca görünüyor...Ezbere konuşmuyorum. Beş yıldır evimizde kullanıyoruz...Haftada iki kez bütün ev süpürülüyor...Daha ne olsun ?......Saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 3 Temmuz 2007; 17:59:35 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

826 Mesaj
3 Temmuz 2007; 18:03:25 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Rainbow konusunda bu topikte eski bir hatıramı naklettim...Yine bu süpürgelerle ilgili topikti....Ben evimde tam 5 yıldır AURA kullanıyorum...Yedek parça bol ve ucuz....Kendi fiyatı Rainbow dan çok çok uygun...Evde gelip çalıştırıyorlar....Servise yarım süpürge parası istedikleri zaman aglayarak süpürgenizle vedalaşmak istemiyorsanız Yerli malı alın...Ben yaşadıklarımı yazdım...AURA aldım....Memnunum...Saygılarımla....

taskafa,

Tecrubenizi bu topikte goremiyorum, baska bir topikte olmali..

Yerli mali kullanmayi bizde istiyoruz. Yerli mali supurgeler hangileridir, Ihlasmi ?

Tamire yarim supurge parasi vermeyi istemeyiz ama supurgeyi alirken sekiz supurge parasi vermeyi hic istemeyiz, yani bence 1500 YTL'lik supurgenin kattigi artiyi ogrenmek istiyorum. Ben goremedim, fark nedir ?

12219 Mesaj
3 Temmuz 2007; 18:43:19 

quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

Ikinci bir not: Ben Ihlasin Aura cleanmax supurgesini cok pahali ve kullanissiz buluyorum. Benim kayinvalidede buda var ama kadin bunu kullanamiyor. Zaten suna bir bakiyim dedigimde oyle bir yer atmiski cikarirken anam agladi. Rainbow'a gelince, ben 230 YTL'lik bir sulu supurge kullaniyorum. Evde hem astim hastam, hem cocuk hemde kedi var, gayet memnunum. Rainbow o fiyata daha fazla ne yapar bilemiyorum, inanilmaz pahali. Ihlasta cok pahali ve kullanissiz.

Bunlar benim fikirlerim ve tecrubelerim.

Herkese hayirli gunler dilerim.

Size katılıyorum cengizumur bey.Ben de o süpürgeye milyarlar verilmesini çok mantıksız buluyorum.İhlas'ın görünüşü demode,kullanması zahmetli ve hatırladığım kadarıyla emiş gücü tatmin edici değildi.
Bir forumda da Türk malı olmadığını duydum.Yanılmıyorsam Macaristan malı olduğu yazıyordu.Ancak kesin bilgiye ulaşamadım,bu konuyu ben de merak ediyorum.
Elektrikli süpürgelere milyar liralar verilmesi mantıksız bence.En fazla 600 YTL civarı olabilir.
Su filtreli süpürge alsam emiş gücü tatmin edici,küçük boyutlu,temizliği kolay,turbo fırçalı ve fiyatı uçuk olmayan dayanıklı bir süpürge isterim ama nedende piyasada böyle bir model yok.
Fakir Prestige duo güzel gibi ama onda da suyun köpürmemesi için bir sıvı almak gerekliymiş ve çabuk biten pahalı bir ürünmüş.
Ben 130 liralık torbalı süpürgemden memnunum ama istediğim şekilde sulu bir model çıksa almayı düşünürüm de yani Ama kuru hazneli süpürgeleri hiçbir zaman düşünmem.
Bana en güzeli Thomas gibi geliyor ama o da çok hantal ve pahalı.Fakir deseniz onda da kimyasal gerekiyor.Arnica da dayanıksız ve hantal.King de emiş gücü yönünden ve kalite bakımından kötü.
Bence acelesi olmayanların biraz daha beklemesi gerek.Sulu sistemin henüz gelişimini tamamlayamadığını düşünüyorum.
Ama almak zorunda olsam Thomas alırdım

1075 Mesaj
3 Temmuz 2007; 19:10:26 

150 ytl lik arnica, gözle görülemeyecek toz zerreciklerini bile kaçırmama, sık ve yüksek havlı halıların dibindeki toz ve kum taneciklerini bile çıkarabilme. kullanım kolaylığı, sağlamlık, gibi en önemli aşamaları bizzat yaptığım denemelerde başarıyla geçebilmiştir. üstelik kullanılmaya başlayalı henüz bir ay olmasına rağmen evin havasının değişmesi, yapılan temizliğin hissedilmesi ve daha uzun müddet sürmesi, bir de mobilyaların daha geç toz zerrecikleri ile kaplanması gibi izlenimlerle kendini kanıtlamıştır.

burada önemli olan bu aletin adı, markası değil, bunları 150 ytl karşılığında yapmasıdır. bu arada şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. hepa filtre bırakın değiştirmeyi, sanırım yıkanmayı bile gerektirmeyecek. neden koyduysalar artık ...

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

227 Mesaj
3 Temmuz 2007; 19:14:33 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

ize katılıyorum cengizumur bey.Ben de o süpürgeye milyarlar verilmesini çok mantıksız buluyorum.İhlas'ın görünüşü demode,kullanması zahmetli ve hatırladığım kadarıyla emiş gücü tatmin edici değildi.
Bir forumda da Türk malı olmadığını duydum.Yanılmıyorsam Macaristan malı olduğu yazıyordu.Ancak kesin bilgiye ulaşamadım,bu konuyu ben de merak ediyorum.
Elektrikli süpürgelere milyar liralar verilmesi mantıksız bence.En fazla 600 YTL civarı olabilir.
Su filtreli süpürge alsam emiş gücü tatmin edici,küçük boyutlu,temizliği kolay,turbo fırçalı ve fiyatı uçuk olmayan dayanıklı bir süpürge isterim ama nedende piyasada böyle bir model yok.
Fakir Prestige duo güzel gibi ama onda da suyun köpürmemesi için bir sıvı almak gerekliymiş ve çabuk biten pahalı bir ürünmüş.
Ben 130 liralık torbalı süpürgemden memnunum ama istediğim şekilde sulu bir model çıksa almayı düşünürüm de yani Ama kuru hazneli süpürgeleri hiçbir zaman düşünmem.
Bana en güzeli Thomas gibi geliyor ama o da çok hantal ve pahalı.Fakir deseniz onda da kimyasal gerekiyor.Arnica da dayanıksız ve hantal.King de emiş gücü yönünden ve kalite bakımından kötü.
Bence acelesi olmayanların biraz daha beklemesi gerek.Sulu sistemin henüz gelişimini tamamlayamadığını düşünüyorum.

Eğer diğer markalara ait temizlik robotu (Elektrik Süpürgesi değil) ürünleri ile mukayese ederseniz THOMAS oldukça şık ve zarif dizayn edilmiş. Özellik olarak da oldukça iyi durumda. Ama alternatif şık bir dizayn arıyorsanız, DYSON modellerini önerebilirim. Ben gene de THOMAS'ı en güzel dizayn edilmiş temizlik robotu olarak görüyorum.

1075 Mesaj
3 Temmuz 2007; 19:18:36 

dyson süpürgeleri ilgiçekici bir dizayna sahip evet. ama almayı düşünenler, dyson incelememi okumalı.

mbbilici

6714 Mesaj
3 Temmuz 2007; 20:55:09 

Tecrübe soran arkadaşıma cevabımdır. Bir malı en iyi kullanan iyi ve kötü yönleriyle bilir...O dediginiz İHLAS AURA elektrik süpürgesi degil. Temizlik robotu. Normal süpürgeye farkı emdigi toz ve pisi suya veriyor. Süpürgenin arkasından gözle görülmeyen toz zerrecikleri uçuşmuyor. Torbasıyla tozuyla boşaltmasıyla ugraşmıyorsunuz. Klozete döküyorsunuz tamam... Diger bir özelligi halı yıkaması. Evvinizde halı yıkama makinası olarak kullanabiliyorsunuz... İsterseniz haznesindeki temiz suya parfüm katıp süpürgeyi boş çalıştırarak evin her tarafına parfüm yayabiliyorsunuz...Ev tertemiz parfüm kokuyor.. Süpürgeyi temiz su doldurup boş çalıştırırsanız çalıştıgı ortamdaki bütün tozları emip suya biriktiriyor. Tertemiz su 15 dakika sonra havadan aldıgı her türlü tozu, partikülü bünyesine katıp çamurlu , bulanık hale geliyor. Günlük hayatımızda bunları afiyetle cigerimize çekiyoruz...BUNUN ADI HİJYEN.....Tertemiz hava solumak....Nerede ? Aura nerede çalışıyorsa orada...tozları yutuyor... Bu özellikler RAİNBOW da kaç lira ? Ve en ufak arızası kaç USD ? Kullananlardan sorunuz...Çekim gücü yetersizmiş diye yazan arkadaşa bir teklif....Eve çagırın yattıgınız yataktan neler çıkıyor gözünüzle görün....Tertemiz deyip yattıgınız yatak mute kaynıyor.. Çok kücük canlılar, böcekler, akarlar.....Suya çıkanları görün...İnanımayın....İşte İHLAS AURA nın farkı.... Alırsınız almazsınız kendi tercihiniz.....En önemlisi parçası bol ve ucuz.....Tam 5 yıldır kullanıyoruz... Saygılarımla....

1693 Mesaj
3 Temmuz 2007; 21:13:34 

Bu cihazın resmini koyar mısınız. Çok merak ettim bu kadar marifet nasıl bir cihazda buluşmuş? İhlas robotu biliyorum fakat Cleanmax'ı hiç duymamıştım. Anneannem de bir ara heves etmişti ama sonradan çok pahallı olduğu için ve çok aksesuarı olduğu için vazgeçti almaktan, şimdi Philips Triathlon kullanıyor çok memnun.

12219 Mesaj
3 Temmuz 2007; 21:17:21 

Getirin benim süpürgemle karşılaştırın hangisi daha iyi çekiyor görelim.Sanki bilmiyor muşum gibi de anlatmıyor mu. Yobazlara milyarlar veremem ben.Daha tanıtmaya gelen adamların ayakları kokuyordu bir de bana hijyen dersi vermeye çalışıyorlar. Kısacası milyarlar dökme meraklısı değilim ne Rainbow ne de taklidi olan İhlas al birini vur ötekine.Thomas'ı ikisine de tercih ederim.

6714 Mesaj
3 Temmuz 2007; 23:51:19 

Candogan yobazlara degil İsraile para vermeye devam...İstedigin malı kullan..Hayrını gör... Birde süpürgenin özellikleriyle gelen adamın ayagının kokmasının ne ilgisi var ? Süpürgeyimi alacaksın ? Adamın çorabınımı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 3 Temmuz 2007; 23:57:08 >

12219 Mesaj
4 Temmuz 2007; 1:04:45 

quote:

Candogan yobazlara degil İsraile para vermeye devam...İstedigin malı kullan..Hayrını gör... Birde süpürgenin özellikleriyle gelen adamın ayagının kokmasının ne ilgisi var ? Süpürgeyimi alacaksın ? Adamın çorabınımı ?

Evimde İsrail malı bi ürün yok taşkafa bey,o nereden çıktı?
Adamdan bahsederken de tanıtıma gelen elemanların ciddiyetinden bahsettim.Adama süpürgenin motor gücünü sordum ona bile cevap veremedi.Benim süpürgemden ışık tutarak toz çıkaramadı,sonra bu süpürgeyi atın bu ne böyle diyerek saçmalamaya başladı kusur bulamayınca.(makinem 3 senelik orijinal Alman Siemens halı yıkama makinesi idi-Thomas ile aynı tipi)Tanıtıma gelen adamlar böyleyse servisini hiç düşünemiyorum.Ben almam.Zaten gelen adamlar süper olsa bile bir süpürgeye o kadar para verilmez,kullanışlı değil o kadar parayı hakedecek kalite de yok.Önceden dediğim gibi Thomas'ı tercih ederim illa sulu sistem almam gerekiyorsa.Hani 400-700YTL osla tamam da o kadar para insaf yani.Kazıklamaktan başka birşey değil.

227 Mesaj
4 Temmuz 2007; 9:10:51 

quote:

Getirin benim süpürgemle karşılaştırın hangisi daha iyi çekiyor görelim.Sanki bilmiyor muşum gibi de anlatmıyor mu. Yobazlara milyarlar veremem ben.Daha tanıtmaya gelen adamların ayakları kokuyordu bir de bana hijyen dersi vermeye çalışıyorlar. Kısacası milyarlar dökme meraklısı değilim ne Rainbow ne de taklidi olan İhlas al birini vur ötekine.Thomas'ı ikisine de tercih ederim.

Evimde İsrail malı bi ürün yok taşkafa bey,o nereden çıktı?
Adamdan bahsederken de tanıtıma gelen elemanların ciddiyetinden bahsettim.Adama süpürgenin motor gücünü sordum ona bile cevap veremedi.Benim süpürgemden ışık tutarak toz çıkaramadı,sonra bu süpürgeyi atın bu ne böyle diyerek saçmalamaya başladı kusur bulamayınca.(makinem 3 senelik orijinal Alman Siemens halı yıkama makinesi idi-Thomas ile aynı tipi)Tanıtıma gelen adamlar böyleyse servisini hiç düşünemiyorum.Ben almam.Zaten gelen adamlar süper olsa bile bir süpürgeye o kadar para verilmez,kullanışlı değil o kadar parayı hakedecek kalite de yok.Önceden dediğim gibi Thomas'ı tercih ederim illa sulu sistem almam gerekiyorsa.Hani 400-700YTL osla tamam da o kadar para insaf yani.Kazıklamaktan başka birşey değil.

Arkadaşlar teknoloji ile meşgul olduğumuz bu forumda işe ideoloji katmaya ne gerek var? Üstelik konu hakkında söyleyecek sözünüz, paylaşacak bilgileriniz de var. O halde neden bu bilgileri, ideolojik görüşlerle bulandırıyorsunuz?

321 Mesaj
4 Temmuz 2007; 22:21:04 

bu akşam libelle aldım...şu an kullanıyoruz...1400 e 10 taksite aldım...evin havası değişti,,hava yumuşadı evde daha rahat gezer olduk sanki yani evin havası mı ne hafifledi bize mi öyle geldi anlamadım...misafirler gelince soracağım evimin havasını ...
aslında şu anda bi test halindeyim. odanın birine libelleyi attım şu an tam devir çalışıyo..birazdan kontrol edeceğim odanın havası nasıl diye...

321 Mesaj
4 Temmuz 2007; 22:30:32 

evet , libelle mi şimdi diğer odalara götürdüm...sanki evde klima varmış gibi oldu..ama tabi havayı soğutuyo anlamında değil...herkese tavsiye ederim ilk günden....
bu arada, aylardır araştırmalarım sonucu libelleyi tercih ettim...

2142 Mesaj
4 Temmuz 2007; 22:54:43 

http://www.hepsiburada....57&productid=evphfc9160

Yukarıdakini aldım. Toz torbası çok ucuz. Capitol Philips bayisinden 1 kutu aldım 12 YTL verdim. Hem de orjinal ve içinden 4 tane torba çıkıyor. Sulu süpürgelerin pis kokusuyla temizliğiyle uğraşmak istemiyorum ya da toz torbasız süpürgelerin haznesinde biriken tozlarlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız piyasadaki en iyi süpürge. En büyük artısı ise çoz az süpürgede olan HEPA 13 filtre ve HEPA contaya sahip olması... Çekiş gücü ise 500W...

Honda Jazz CVT, Asus Eee PC 1005HA, Logitech Anywhere MX, iPhone 4S 64GB, iPad3 64GB, Philips HTR5000, Philips DVP720SA, Philips DVDR3590H, Epson EMP-TW20, WDTV HD Media Player

1693 Mesaj
5 Temmuz 2007; 0:42:23 

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Yukarıdakini aldım. Toz torbası çok ucuz. Capitol Philips bayisinden 1 kutu aldım 12 YTL verdim. Hem de orjinal ve içinden 4 tane torba çıkıyor. Sulu süpürgelerin pis kokusuyla temizliğiyle uğraşmak istemiyorum ya da toz torbasız süpürgelerin haznesinde biriken tozlarlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız piyasadaki en iyi süpürge. En büyük artısı ise çoz az süpürgede olan HEPA 13 filtre ve HEPA contaya sahip olması... Çekiş gücü ise 500W...

Güle güle kullanın güzel süpürgeymiş fakat birşey dikkatimi çekti. Verdiğiniz linkte, süpürge hakkında yapılan iki yorumun ikisinde de toz torbalarının pahallılığından söz ediliyor. Fakat siz de çok ucuza aldım diyorsunuz. Demekki onlar kazıklanmış biraz

12219 Mesaj
5 Temmuz 2007; 1:56:58 

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Ben de size katılıyorum.Süpürge alırken torbalı model tercih ettim ve hepa filtre taktım.Metro da da ucuza torba buldum orijinalinden bile daha güzel.İstanbul'daysanız oraya da bakmanızı öneririm.Bayide 5 torba 12 ytl metrodan 3 torbayı yanılmıyorsam 4 ytl civarına aldım.

27 Mesaj
5 Temmuz 2007; 10:44:56 

arkadaşlar ürünü yaklaşık beş ay önce aldım
aslında ihlas bayinde çalışan arkadaşı tanıtıma çağırmadan önce almayaı okadar da düşünmüyordum ama saolsun arkadaş öyle bir satış yaptıki üstüne birde su arıtıcısınıda aldım:)
uzun lafın kısası ihlas sın cleanmax ı gerçekten ama gerçekten kaliteli bir o kadar da sağlam bir ürün o bahsettiğiniz thomasıda biliyorum yanına bile yaklaşamaz en basitinden bu boru kalitesinden bile anlarsınız ihlasın aletinin borular o kadar sağlam ki iki arab ayı nerrede ise bağlasanız çekme halatı olarak kullanırsınız malzeme işciliği süper aldığım anda baya moralim bozulmuştu okadar para verilirmi diye ama verilir arkadaşlar hiç düşünmeden eğer paranız varsa alın
evet doğrudur bir arkadaş demiş suyu boşaltı speratör ile temizle yarım saat alıyor demiş ama belki kısmen haklı olabilir ama en azından temizlediğini biliyorsunuz güzel alet

227 Mesaj
5 Temmuz 2007; 18:56:36 

Arkadaşlar, özür dileyerek yeni aldığım bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Özür diliyorum, çünkü başından beri dizayn ve fonksiyon bakımından hep THOMAS'ı tavsiye ettim. Ancak daha evvel bu ürünü aldığından söz ettiğim iki arkadaşımdan biri ile bunun üzerine konuşma imkânım oldu. O pek memnun değilim dedi, ama bunu ben "hiç memnun değilim" olarak anladım. Bir defa arkadaşım bu makineyi sıfır bakteri, %100 hijyen için almıştı ve bu bakımdan hayal kırıklığı yaşadı. Ötesi teferruat zaten. Demek ki, THOMAS'ı elemek gerekiyormuş. Umarım önceki yazdıklarımla kimsenin başını derde sokmamışımdır. Ha, şunu da belirteyim; ürün dizaynı bakımından hala THOMAS Twin TT'yi tek geçerim. Ama elbette kuru kuruya dizaynla bu iş olmuyor.

2142 Mesaj
5 Temmuz 2007; 21:13:16 

Evet zaten o yazılan yorumlara cevap olsun diye yazdım. Çünkü yanlış yönlendiriyorlar insanları. Orjinal philips kutusunda 4 tane Sbag sistem torbayı 12 YTL ye alıyorsun. Bir tanesi 3 YTL. Hatta arkadaş Metro'dan daha ucuza bile almış. Ve çoğu torbaya göre çok daha uzun gidiyor. Bunun neresi pahalı?

5 gün oldu süpürgeyi suyla tozla uğraşmak istemeyenlere pratik olsun isteyenlere ve gerçek temizlik yapıp çektiği tozu arkasından vermesini istemeynlere kesinlikle öneriyorum. piyasada toz torbalı en iyi ürünlerden biri. Ayrıca dizaynı da süper. Aşağıdaki linkten resimlerine bakabilirsiniz. Ayrıca çekiş gücü o kadar yüksek ki yarım ayarda kullanmak zorunda kalıyorum. Philipsin bu modelinin syclon süpürlerden ve sulu süpürgelerden hiç bir eksisi yok hatta bir sürü artısı var. özelliklerine bakın ve siz karar verin.

ha bu arada annemlerde Rainbow var onunla kafa kafaya ve inanın kesinlikle abartmıyorum. Rainbow un bütün parçalarını saklamak için odanızın bir köşesini ayırmak zorunda kalıyorsunuz ayrıca.. ve 5000 dolar

edit: yazım hatası

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Güle güle kullanın güzel süpürgeymiş fakat birşey dikkatimi çekti. Verdiğiniz linkte, süpürge hakkında yapılan iki yorumun ikisinde de toz torbalarının pahallılığından söz ediliyor. Fakat siz de çok ucuza aldım diyorsunuz. Demekki onlar kazıklanmış biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 5 Temmuz 2007; 21:17:06 >

Honda Jazz CVT, Asus Eee PC 1005HA, Logitech Anywhere MX, iPhone 4S 64GB, iPad3 64GB, Philips HTR5000, Philips DVP720SA, Philips DVDR3590H, Epson EMP-TW20, WDTV HD Media Player

826 Mesaj
6 Temmuz 2007; 12:32:18 

quote:

cengiz bey ayak kokma hikayesi size değildi kusura bakmayın candoğan nickli kişiyeydi...

Onemli degil, duzeltmeniz icin tesekkurler.

6714 Mesaj
6 Temmuz 2007; 18:15:06 

Rainbow konusunda tecrübem yok yaşadıklarım var. Altunizade İş Bankasının tam karşısında bir şirkette çalışıyordum. Şirkette çok güzel bir Rainbow kullanıyorduk. Bozuldu. Garantisi biteli 1 yıl olmuştu...Alıp Altunizade Asya Finansın tam arkasında Rainbowun merkezine götürdük. İncelendi tamiri mümkün birkaç gün sonra alabilirsiniz....Dendi..Peki ne kadar masraf tutuyor ? 1500 USD. Tekrar okuyun tamire istenen rakam 1500 USD. Yaptırmadık. Süpürgeyi alıp şirkete geldik. Rainbowa veda edip şirkete yeni bir süpürge aldık... Şunu alın bunu alın diye muhtelif markaları tarif edip bizim malları kötülerken devamını yazılarınızda belirtin. GARANTİ BİTİNCE NE OLUYOR ? Tamir,servis, parça kaç lira ? Onlarıda anlatın arkadaşlarım....Saygılarımla.

1 Mesaj
6 Temmuz 2007; 18:21:08 

Foruma tesadüfen göz atıyordum ve sadece birşeyler yazabilmek için üye oldum.. Arkadaşlar münferit olaylar olmuştur muhakkak ancak ihlas ta bulunan hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti yaklaşımını hiç bir firmada göremedim.. Bu ürününü bilemem ancak şohbenini tam 7 yıl kullandık ve taşınırken usta hatası ile kırıldı sanırım kullanmaya devam edebilirdik. Bu referansla gidip 12 BTU 2 adet klima aldım ve işyerimdeki Arçelik 12 Btu klimanın tek odayı soğutamamasına ina Aura 12 btu nun teki nerede ise eve yetecek. Gerçekten paranızın karşılığını alıyorsunuz. Saygılarımla

826 Mesaj
6 Temmuz 2007; 19:26:04 

quote:

Orjinalden alıntı: sevalsonmez

Foruma tesadüfen göz atıyordum ve sadece birşeyler yazabilmek için üye oldum.. Arkadaşlar münferit olaylar olmuştur muhakkak ancak ihlas ta bulunan hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti yaklaşımını hiç bir firmada göremedim.. Bu ürününü bilemem ancak şohbenini tam 7 yıl kullandık ve taşınırken usta hatası ile kırıldı sanırım kullanmaya devam edebilirdik. Bu referansla gidip 12 BTU 2 adet klima aldım ve işyerimdeki Arçelik 12 Btu klimanın tek odayı soğutamamasına ina Aura 12 btu nun teki nerede ise eve yetecek. Gerçekten paranızın karşılığını alıyorsunuz. Saygılarımla

sevalsonmez,

Kusura bakmayin yukarida kayinpederimin bana tamir ettirmeye calistigi ihlas cihaza aslinda klima olmadigi halde "ihlas klima" diyerek bir karisikliga yol actim. O kucuk cihaza klima dedim cunku kayinpederim oyle oldugunu ve oyle bir fonksiyonu oldugunu dusunerek satin almis. Ihlasin Aura adli gercek bir klimasinin oldugunu simdi sizden ogreniyorum. Kayinpederimin aldigi ve benim bahsettigim cihaz bu Aura klima degildir.

12219 Mesaj
6 Temmuz 2007; 19:48:04 

Esra hanım amacım firmayı rencide etmek değil.Ama bana tanıtıma gelen insanlar yeterli teknik bilgiye sahip olmayan insanlardı.Süpürgenin menşei hakkında detaylı bilgi vermediler ayrıca cihazın motor gücünü sordum 26bin devir dediler.Ben ısrarla onu değil motor veya emme gücünü soruyorum dememe rağmen geçiştirip cevap veremediler.Evimizdeki Siemens halı yıkama makinesine ışık tutup toz çıkaramadılar ve cihazımı yumruklayarak toz çıkarmaya çalıştılar.Sizce bana ukalaca hijyen dersi vermeye çalışan insanların kendi hijyenine dikkat etmemesi mantıklı mı?Bir de cihazlarını almayınca da benim süpürgemin olumsuz yanını bulamadıkları halde çöpe atın bunu işe yaramaz vs şeklinde komik laflar ettiler.Ben bir süpürgede aradığım temel özellikleri belirttim ve İhlas bunları karşılamıyor.Tek tesellisi iyi filtreleme yapması.Bunun dışındaki olumsuz yanlarını birçok kez belirttim.
Ayrıca bana orada test ettikleri cihazı veriyorlar eğer alırsam.Almazsam da o cihazı fabrikaya götürüp bakımdan geçirerek başkasına satıyorlarmış.Bu da ayrı bi muamma.
Kısacası ben cihazı beğenmedim,ha beğenen de olabilir her malın bir alıcısı vardır.Ama daha cihazı satmak için eğiltilmiş kişiler böylesine davranıyorsa yetkili servisleri nasıldır düşünmek istemiyorum.
Kısacası ben olumsuz gördüğüm yönleri söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 6 Temmuz 2007; 19:50:21 >

826 Mesaj
6 Temmuz 2007; 22:26:14 

quote:

Rainbow konusunda tecrübem yok yaşadıklarım var. Altunizade İş Bankasının tam karşısında bir şirkette çalışıyordum. Şirkette çok güzel bir Rainbow kullanıyorduk. Bozuldu. Garantisi biteli 1 yıl olmuştu...Alıp Altunizade Asya Finansın tam arkasında Rainbowun merkezine götürdük. İncelendi tamiri mümkün birkaç gün sonra alabilirsiniz....Dendi..Peki ne kadar masraf tutuyor ? 1500 USD. Tekrar okuyun tamire istenen rakam 1500 USD. Yaptırmadık. Süpürgeyi alıp şirkete geldik. Rainbowa veda edip şirkete yeni bir süpürge aldık... Şunu alın bunu alın diye muhtelif markaları tarif edip bizim malları kötülerken devamını yazılarınızda belirtin. GARANTİ BİTİNCE NE OLUYOR ? Tamir,servis, parça kaç lira ? Onlarıda anlatın arkadaşlarım....Saygılarımla.

taskafa,

Bizim mallar derken Aura Cleanmaxin Turk mali oldugunumu kastediyorsunuz ? Eger boyle ise Aura Cleanmaxin Turk mali oldugu bilgisini hangi kaynaktan edindiniz ? Benim ogrenmeye calistigim, ihlasin bu makinayi gelistirip urettigi yerlerin nerelerde oldugu konusunda bilginiz varmi ?

Bu arada okudugum degerlendirmelere gore Rainbow'da Amerikada cok muteber bir makina degil. Orada cok daha ucuz olsada performansinin fiyatina degmeyecek seviyede oldugundan ve satis yontemlerinden duyulan rahatsizliktan bahsediliyor. Oradada ihlasin sattigi gibi ev ev gezme yontemi var. Benzerlik inanilmaz.

1075 Mesaj
6 Temmuz 2007; 22:35:20 

sayın cengizumur!, esra hanıma, yanıtlarını benim de merak ettiğim güzel sorular yöneltiyorsunuz ama onun umrunda bile değil.

mbbilici

826 Mesaj
6 Temmuz 2007; 23:27:10 

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

sayın cengizumur!, esra hanıma, yanıtlarını benim de merak ettiğim güzel sorular yöneltiyorsunuz ama onun umrunda bile değil.

Tesekkurler mbbilici,

Ayni seyleri merak ettigimize sevindim, tek ben degilim demekki.

12219 Mesaj
6 Temmuz 2007; 23:48:27 

Ben de varım

1075 Mesaj
6 Temmuz 2007; 23:55:54 

evet aynı seyler. benim nacizane bir fikrim vardı. bu adı geçen firmaya bunu bildirmek istedim. ve tencere üretimine ilişkin bir yenilik olduğundan bahsederek, bir ön açıklama ile konuyu ilettim. ilk önce ilgili davranıp ayrıntıyı istediler. sonra işlerine ne gelmediyse bilmem artık, biz tencere üretim bölümümüzü devrettik şeklinde cevap verildi. baştan söyleseydiniz ya madem. halbuki üretimi kolay, araştırma geliştirme istemeyen, evlerde tanıtıma uygun ve yine birçok kesimin tercihine aday ama milyarlar kazandıramayabilecek bir faydalı modeldi bu. bunlardan dolayı bir kırgınlığım mı var? yoo siz böyle araştırma geliştirmeden bahsedince, belki birilerine birşeyler ifade edir diye anlatmadan edemedim.

mbbilici

12219 Mesaj
7 Temmuz 2007; 0:32:26 

quote:

sayın candoğan;
öncelikle hayırlı günler diliyorum sizlere.evet sizinde ve benim de dediğimiz üzere isteyen beğenir cihazı isteyen beğenmez.isteyen alır isteyen almaz.çok doğru.ama evinize gelen tanıtım uzmanı eğer sizin alma konusunda bir yaklaşımınız olduğunu görseydi ve siz böyle bir isterkte bulunsaydınız; evinizde bu tanıtım testi yapılan robotu geri getirip size sıfır olan robotu hemen ertesi gün teslim ederdi.siz zaten aura cleanmax a sahip olmayı gerçekten istememişsiniz.he bir de şu var tanıtım robotları dediğiniz robotlar sıfır açılıyor;zaten gidildiği en fazla 3 evde alıcısını buluyor.yani fabrika kadar büyük bir teşkilata gitmesine gerek kalmıyor.kulaktan dolma şeylerle konuşuyorsunuz.hayırlı günler

Kulaktan dolma bir bilgiyle konuşmam mümkün değil çünkü ben sadece evde yapılan tanıtımdan kalanlar üzerine konuşuyorum.Ayrıca tanıtıma gelenlerin yeterli teknik bilgiye sahip olmaması konusunda yorum yapmamışsınız ki benim en çok takıldığım nokta buydu.Bir süpürgede en çok merak edilen şey emiş gücüdür ve gelen elemanların bunu bile bilmemesi norma mi dersiniz?Bir de cihazın nerede üretildiğini halen yazmadınız?Benim bu düşüncelerim tamamen tanıtıma gelenlerden sonra bu hale geldi.Önyargılı olsam zaten eve gelmelerini engellerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 7 Temmuz 2007; 0:34:38 >

321 Mesaj
7 Temmuz 2007; 0:44:06 

Libelle den memnunum arkadaşlar...buharlı makine de hediye edecekler....bakalım daha gelcek..alalı 3 gün oldu libelle yi.

799 Mesaj
7 Temmuz 2007; 2:20:43 

bu aletin bi resmi felen yokmu tam modeli yada biz bulalım resmini var bikaç resim ama bunlar bildiğin ceryanlı süpürke

imla

HeRKeS OyuNcu OLaBiLiR
Ama YöNeTMeN BeNiM.
İsTeDiĞiMe RoL VeRiRim,
İsTeDiĞiMe YoL VeRiRim..!!!

1693 Mesaj
7 Temmuz 2007; 2:31:43 

quote:

Orjinalden alıntı: LejyoneRr

bu aletin bi resmi felen yokmu tam modeli yada biz bulalım resmini var bikaç resim ama bunlar bildiğin ceryanlı süpürke

imla

Sanırım ben bir tane buldum:

0

Ekteki dosya (1)

826 Mesaj
7 Temmuz 2007; 10:29:31 

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

evet aynı seyler. benim nacizane bir fikrim vardı. bu adı geçen firmaya bunu bildirmek istedim. ve tencere üretimine ilişkin bir yenilik olduğundan bahsederek, bir ön açıklama ile konuyu ilettim. ilk önce ilgili davranıp ayrıntıyı istediler. sonra işlerine ne gelmediyse bilmem artık, biz tencere üretim bölümümüzü devrettik şeklinde cevap verildi. baştan söyleseydiniz ya madem. halbuki üretimi kolay, araştırma geliştirme istemeyen, evlerde tanıtıma uygun ve yine birçok kesimin tercihine aday ama milyarlar kazandıramayabilecek bir faydalı modeldi bu. bunlardan dolayı bir kırgınlığım mı var? yoo siz böyle araştırma geliştirmeden bahsedince, belki birilerine birşeyler ifade edir diye anlatmadan edemedim.

mbbilici,

Size batida "Non Disclosure Agreement" denen seyden bahsedeyim. Iki kurulus veya kisi veya kisi ve kurulus bir araya gelip birbirlerine teknik bilgi transferi yapmadan once bu isimdeki bir anlasma imzalarlar. Bu illede birlikte calisacagiz anlaminda olmayan, kisacik bir yazidir.

Konunun ozetlendigi tarihin yazilip iki tarafca imzalanan bu belge sayesinde ileride olabilecek patent anlasmazliklari, kopyalama gibi olaylarin onune gecilmeye calisilir ve bu belge sayesinde taraflar bir yandan kendi haklarini korurken bir yandanda ozgurce fikir alisverisinde bulunup isbirligi ihtimallerini degerlendirirler. Bu illede beraber calisacagiz demek degildir, hic bir sey olmayabilirde. Bu durumda fikir sahibi daha sonra karsi tarafin kendi fikrini kendinden habersiz kullanimasini onlemis olur. Patent sahibi olunsa bile bu kagit imzalanmadan kimse kimseyle konusmaz.

Turkiyede bunun karsiligi nedir, varmidir bilmiyorum. Eger boyle birsey varsa bunu uygulayip hakkinizi koruyun derim. Oger bu yoksa hic olmazsa karsi tarafa gonderilen noterden tasdikli bir yazi veya bir email ile bunu belgelemeye calisin. "Dun yaptigimiz, su konudaki gorusmeye zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim" gibisinden bir email bile olabilir, maksat ileriye donuk bir yazi kalsin. Bu email silinse bile ileride serverdan geri bulunabilir. Email Turkiyede mahkemede hala gecerli degil galiba ama Avrupa ve Amerikada gecerli hic olmazsa hakkinizi orada korumus olursunuz.

Iste bir seyi kopyalamak yerine sifirdan yapmanin zorluklarindan biri.

mbbilici, size ve sizin gibi memleketimizde yaratici deger ureten herkese saygilar, selamlar, kolay gelsin.

1068 Mesaj
7 Temmuz 2007; 13:46:08 

Bu süürgeden almıştık 3 yıl önce, tanıtm falan istemedik çok sevdiğim bit arkadaşımın tavsiyesi ile...3 yıldır yaşadığımız genel sıkıntılar:
1-Aşırı gürültülü,özellikle dövücü başlıkla birlikte çalışıtğında (3. katta oturuyoruz) sokaktan rahatlıkla sesi duyuluyor,yakınında olmanın nasıl bir duygu olduğunu düşünün.

2- Saptan kumanda bazı zamanlarda cevap vermiyordu, çalıştırmak istiyorsunuz çalışmıyor falan.

3-Net 350W çekim gücüne sahip deniliyordu (yanlış hatırlamıyorsam kitağçığında yazıyordu) ancak Philips'in Maraton modelini deneme fırsatımız oldu ve o da 350W çekim gücüne sahipti, Cleanmax bu emiş gücünün yanına yaklaşamıyor.

4-Separatoru her defasında temizlemek zorundasınız, eğer tamizlemezseniz emişinde ciddi bir düşüş olduğu rahatlıkla gözlemleniyor.

5-Temizliği zahmetli, öyle su tankını boşaltmakla olmuyor (ki zaten kullanım klavuzunda da haftada bir separatoru temizleyin deniliyor) tankın temizliği, gövdenin temizliği,separator temziliği derken neredeyse yarım saat gidiyor.

Kısacası (bana göre) verdiğimiz paraya göre memnuniyetim yeterli değil,ilk günler "vay be" diyorduk ama zamanla bu saydığım sebeplerden ötürü bir memnuniyetsizlik var (gerçi zaten süpürgeyi değiştirdik) şimdi gerçekten verdiğim o kadar paraya acıyorum.

6714 Mesaj
7 Temmuz 2007; 19:13:38 

Seperatör temizligide nereden çıktı ? Beş yıldır temizlemedim. Varda benmi bilmiyorum ? 1,5 Lt çamur gibi pis suyu klozete döküyoruz tamam...Önü arkası hepsi bu ? Diger anlattıgınız bir anahtar...Saç kurutma makinasının anahtarı gibi...Kaç paralık şey ? Yıpranmışsa kaldırıp atarım...Servise telefon açın bakalım....Hemen gelip yapılıyormu ? Yok bedava yapsınlar derseniz ona bir diyecegim yok....

34 Mesaj
8 Temmuz 2007; 22:51:04 

Merhabalar,
İhlas Aura Cleanmax'tan elimde 2 adet açılmamış kutulu ürün mevcut, şu an kullandığımız cihaz 9 sene önce aldığım ilk modeli olup haala kullanıyoruz ve de memnunuz. Bu 2 adet ambalajı açılmamış temizlik robotundan birini (nakite sıkışıklığım nedeniyle) isteyen olursa 1250YTL ye satmak istiyorum..
Not: ürünlerin garanti süreleri henüz başlatılmamıştır..

İrtibat için;
Yusuf 532-5160543--505-2673128
Beylikdüzü'ndeyim..

826 Mesaj
10 Temmuz 2007; 13:02:54 

quote:

herkese hayırlı akşamlar.evet bugün cumartesi ve bu konu hakkında bayağı bir zamanım var.açıklamalara geçebiliriz.
cengizumur bey;1997 yılında ürünümüz üretime şu şekilde geçmiştir.aura %100 yerli değildir.ürünümüzün patenti reinbowdur.97 yılında reinbow ihlasa dava açmış;davayı ihlas kazanmıştır.çünkü reinbow piyasada tekti mutlaka bir rekabet olması gerekliydi.ihlas holding davayı kazanınca aura cleanmax üretimine başlandı.sadece motor ve seperatör yurt dışından(almanyadan)geliyor.buda reinbowun motor ve seperatör malzemesinde kullanılan malzeme ama sadece şekil farklılığı var.diğer bütün aparatları ise türkiye beylikdüzünde üretilmektedir.bu yüzdende motorunun 3 yıl diğer tüm aparatların yerli olması nedeniyle 10 yıl garantisi vardır.eğer başka bir şüpheniz varsa ürünümüz hakkında dile getirebilirsiniz.saygılarımla

Tesekkurler Esra hanim,

Sorularimi benim kendi fikrimi yeterince olusturabilmeme yardim edecek seviyede cevaplandirdiniz.

Bunu yazmakta geciktigim icin kusura bakmayin daha once firsatim olmadi.

1043 Mesaj
11 Temmuz 2007; 13:52:41 

arkadaşlar bu arada eğer ihlas süpürgenizin su püskürtme özelliği çalışmıyorsa servise götürmenize gerek yok. 5 ytl yi sokağa atmayın. böyle bir sorunla karşılaşan pm atsın.

27 Mesaj
11 Temmuz 2007; 22:43:42 

quote:

ize katılıyorum cengizumur bey.Ben de o süpürgeye milyarlar verilmesini çok mantıksız buluyorum.İhlas'ın görünüşü demode,kullanması zahmetli ve hatırladığım kadarıyla emiş gücü tatmin edici değildi.

bir kere ihlasın modelini kullanan birisi olarak demeliyimki emiş gücü bundan daha iyi olan süpürge yoktur sanırım rainbow ile beraber.
emiş gücüne bakarken aletin wattı deyil yani 1300,1500,2000,3000 watt olmasına değil aletin devir sayısına bakmak önemli ihlasın moturu dakikada 2700 devir yapıyor piyasada çok iyi denen başka firmaların devri 1000 bile yaklaşamıyor en iyisi 1200 görmüştüm yalnış hatırlamıyorsam. ve motor olarak da general motor kkullanmışlar e haliyle dakikada okadar devir yapan ufak bir jet motoru var ve tanıtıma gelen arkadaşın dedğinie göre onun yalancısıyım bir gün süre ile açık unutun gidin diyor kesinlikle bu motoru y akamazsınız diyor ki inanıyorum ve aletin bu kadar pahalı olmasının sebebide bu sanırım motor farkından meydana geliyor.
sadece motoru deyil tüm aksanı çok kaliteli yapılmış boruları iki arabaya bağlayıp çekme halatı olarak kullanabilirsiniz nerede ise çelikten yapılmış.
halı çırpma aparatı varki anlatmak ile olmuyor kesinlikle görmeniz lazım
bana bir süpürgeye bu kadar da para verilirmi diyen tüm hekim arkadaşlarım bu aleti tanıtıma çağırdıklarında almak zorunda kaldılar çünkü inanın tanıtımı evinizde yaptıkları zaman tanıtıcının o makinayı alıp götürmesi hiç içinizden gelmiyor almak zorunda kalıyorsunuz:))
ve kesinlikle düzenli kullandığınızda evinizde toz felan olmuyor iki günde bir tozlanan evinizi on beşgünde bir tozlandığını görüyorsunuz
şimdi sanki bir cleanmax satıcısı gibi neden yazı yazdığımı gelince:) insan o kadar parayı bayılınca kendini savunmak zorunda hissediyor :) kayıtsız kalamıyorsunuz
tamam bir konuda hak var şekli büyük her seferinde o suyu boşaltmak durumunda kalıyorsunuz ama bu daha sağlık lı bence
toz torbasının dolması yeri geliyor bir ayı buluyor ve bir ay boyunca o toz torbası oluyor size bir çöplük resmen evin içinde çöplük barındırıyorsunuz ve makinayı her açtığınızda o mikropların evin içine nasıl dağıldığını tanıtıma gelen arkadaşlar gayet yoruma açık bırakmıyacak şekilde anlatıyorlar
o yüzden makina çok iyi arkadaşlar yani kafanıza takılıyorsa muhakkak çağırın birilerini ama çağıracaksanıız mutlaka almaya hazır olun çünkü görünce dayanamazsınız

27 Mesaj
11 Temmuz 2007; 22:55:19 

quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

Esra hanim,

Konu teknigin ve aura clenmaxin disina kayiyor. Bu benim yapmak istedigim bir sey degil bende buna sebep olmusumdur ozur dilerim.

Son defa kendimi savunmak istiyorum ve bundan sonra teknik konularin disina cikma hevesim hic yok.

Size ihlastan olmayabilirsiniz deme sebebim size saygisizlik etmek degil fakat bilakis Ihlas holdinge haksizlik etmemek maksadiyladir. Daha once baska bir forumda "Elektrik Supurgesi Incelenirmi" konulu bir tartismada Ihlastan oldugunu soyleyen bir kisi once normal davranmis fakat daha sonra kufurlere ve hanim uyelere tuhaf sorular sormaya baslamistir. Daha sonra yazdiklari moderator tarafindan silinmis ve konu kilitlenmistir. Ben boyle davranan bu arkadasin Ihlastan oldugunu zannetmiyorum bence bu arkadas ihlasa zarar vermek isteyen ve ihlasla alakasi olmayan bir kisi idi. Siz oyle davranmiyorsunuz ve daha once soyledigim gibi size inaniyorum.

Size hitaben ilk yazdigim yaziya bakin. Burada sordugum seyler sizden asil ogrenmek istedigim seylerdi. Maalesef fabrikanizin nerede oldugunu ucuncu defadir soruyorum ama cevap vermiyorsunuz.

Ben Aura cleanmax'in Turkiyede dizayn edilip Turkiyede uretildigi konusunda sizden bir guvence vermenizi bekliyorum

Kayinpederimin tecrubesini anlattigim ikinci yazimda anlattiklarim bununla ilgilidir. Kayinpederim teknik acidan degerlendirme yapamadigi konularda Turk mali olmasi sebebiyle Ihlasi secmektedir. Bence bu dogru bir hareket , aldigi alet iddia edilen isi azda olsa yaptigi ve cihaz gercekten Turk mali oldugu surece.

Benim Aura Cleanmax'in Turk mali oldugu konusundaki suphem sizinde israrla bu konuda cevap vermemeniz sebebiyle artiyor.

Neden Turk malina bu kadar saplantili davraniyorum ? Ben profesyonel hayatimda yillardir Turkiye sartlarinda teknoloji konusunda birseyler yaratmanin zorluklarini yasadim. Ya bilimsel kaynak yoktur, ya parca yoktur,ya burokratik engeller vardi vesaire.

Bu yuzden Turkiyede sifirdan birsey uretildigi soylendiginde ben onu yapanlarin hangi zorluklardan gectigini aslinda basarilarinin gorunenden cok daha derinlikli oldugunu takdir ediyorum. Engelleri nasil astiklarini merak ediyorum.

Ihlas almam diyen biride degilim. Ihlas su temizleyicisini yillarca kullandim. ve parasini hakettigini dusunuyorum yine dikkatimi ceken bir urunleri olsa yine alirim.

Bu yazdiklarimi teknik bir forumda yazmak istemezdim. Dogrudan teknik bir konu olmasada son defa sormak istiyorum.

AURA CLEANMAX TURKIYEDE HANGI MERKEZDE KIMLER TARAFINDAN DIZAYN EDILIP GELISTIRILMISTIR ? FABRIKANIN YERI NERESIDIR ? KULLANILAN MALZEMENIN YERLILIK YUZDESI NEDIR ?

bende aynı soruyu gelen arkadaşa sormuştum sadece şu kadarını söyleyim motoru kesinlikle general motor. yani GENERAL MOTOR da herkezin bildiği gibi türk malı deyil
ama bir cleanmax kullanıcısı olarak sadece şahsi fikrim pek de yerli malına benzemiyor :) yani biraz fazla kaliteli geldi.
sanki montajı ı burda oluyormuş gibi geliyor