Şimdi Ara

İHLAS AURA CLEANMAX VE DİGER SAGLIK ROBOTLARI HAKINDA GÖRÜŞLERİNİZ ACİİİİLLL GEREKLİ!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
593
Cevap
5
Favori
462.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: candogan62

Esra hanım amacım firmayı rencide etmek değil.Ama bana tanıtıma gelen insanlar yeterli teknik bilgiye sahip olmayan insanlardı.Süpürgenin menşei hakkında detaylı bilgi vermediler ayrıca cihazın motor gücünü sordum 26bin devir dediler.Ben ısrarla onu değil motor veya emme gücünü soruyorum dememe rağmen geçiştirip cevap veremediler.Evimizdeki Siemens halı yıkama makinesine ışık tutup toz çıkaramadılar ve cihazımı yumruklayarak toz çıkarmaya çalıştılar.Sizce bana ukalaca hijyen dersi vermeye çalışan insanların kendi hijyenine dikkat etmemesi mantıklı mı?Bir de cihazlarını almayınca da benim süpürgemin olumsuz yanını bulamadıkları halde çöpe atın bunu işe yaramaz vs şeklinde komik laflar ettiler.Ben bir süpürgede aradığım temel özellikleri belirttim ve İhlas bunları karşılamıyor.Tek tesellisi iyi filtreleme yapması.Bunun dışındaki olumsuz yanlarını birçok kez belirttim.
    Ayrıca bana orada test ettikleri cihazı veriyorlar eğer alırsam.Almazsam da o cihazı fabrikaya götürüp bakımdan geçirerek başkasına satıyorlarmış.Bu da ayrı bi muamma.
    Kısacası ben cihazı beğenmedim,ha beğenen de olabilir her malın bir alıcısı vardır.Ama daha cihazı satmak için eğiltilmiş kişiler böylesine davranıyorsa yetkili servisleri nasıldır düşünmek istemiyorum.
    Kısacası ben olumsuz gördüğüm yönleri söylüyorum.

halı yıkama makinasının neresine ışık tutup toz çıkarmaya çalışmışlar anlamadım
    halı yıkama makinasında toz olmaz ki
    süpürge deyil halı yıkama makinası

• quote:

Orjinalden alıntı: angina76

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Esra hanım amacım firmayı rencide etmek değil.Ama bana tanıtıma gelen insanlar yeterli teknik bilgiye sahip olmayan insanlardı.Süpürgenin menşei hakkında detaylı bilgi vermediler ayrıca cihazın motor gücünü sordum 26bin devir dediler.Ben ısrarla onu değil motor veya emme gücünü soruyorum dememe rağmen geçiştirip cevap veremediler.Evimizdeki Siemens halı yıkama makinesine ışık tutup toz çıkaramadılar ve cihazımı yumruklayarak toz çıkarmaya çalıştılar.Sizce bana ukalaca hijyen dersi vermeye çalışan insanların kendi hijyenine dikkat etmemesi mantıklı mı?Bir de cihazlarını almayınca da benim süpürgemin olumsuz yanını bulamadıkları halde çöpe atın bunu işe yaramaz vs şeklinde komik laflar ettiler.Ben bir süpürgede aradığım temel özellikleri belirttim ve İhlas bunları karşılamıyor.Tek tesellisi iyi filtreleme yapması.Bunun dışındaki olumsuz yanlarını birçok kez belirttim.
    Ayrıca bana orada test ettikleri cihazı veriyorlar eğer alırsam.Almazsam da o cihazı fabrikaya götürüp bakımdan geçirerek başkasına satıyorlarmış.Bu da ayrı bi muamma.
    Kısacası ben cihazı beğenmedim,ha beğenen de olabilir her malın bir alıcısı vardır.Ama daha cihazı satmak için eğiltilmiş kişiler böylesine davranıyorsa yetkili servisleri nasıldır düşünmek istemiyorum.
    Kısacası ben olumsuz gördüğüm yönleri söylüyorum.

Hayır. Aslında bu cihazlara halı yıkama makinesi diyoruz ama hata ediyoruz. Onlar da aslında normal bildiğimiz elektrikli süpürge. Onlarda, buna ek olarak halı yıkama fonksiyonu mevcut. Ben, yalnızca halı yıkayıp normal elektrikli süpürge gibi kullanılamayan bir cihaz hiç duymadım

• quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

150 ytl lik sulu süpürge kullananlara bir sorunuz yok mu?

Olmaz mı. Kusura bakma ben bunu görmemişim, atlamışım.
    Aslında arayıpta bulamadığım bir şey 150 YTL lik sulu süpürge kullanan birisi. Sanırım arnica kullanıyormuşsunuz. Nasıl memnunmusunuz. İçine kaç litre su konabiliyor. Bazı markalarda 0,5 lt su konuyor buda bana çok az gibi geliyor. Parça kalitesi nasıl, Çekişi nasıl, tavsiye edermisiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: angina76

Halı yıkama makinesiyle halı-döşeme yıkayabilir,ıslak kir emebilir veya toz torbası takarak normal bir süpürge gibi kuru temizlik yapabilirsiniz.Bu test de toz torbası takılı iken yapıldı.
  • Merak ettim AURA CLEANMAX robotun su haznesini mutfaga götürüp ölçülü kap ile ne kadar su aldıgına baktım...AURA CLEANMAX temizlik robotu 2,5 Lt su alıyor...Su haznesi bu büyüklükte...Pisligi, tozu seperatör vasıtasıyla bu suya hızla çarpıp yapıştırıyor...Ancak içinde tavsiye edilen su yüksekligi ölçüsü var. Bu ölçüye kadar doldurulması tavsiye ediliyor...O seviyeyi ölçülü kap ile çok hassas ölçtüm...Tam 1,6 Lt su koyarsam o seviyeye geliyor...Tam agzına kadar su doldurulmuyor...Arkadaşlarıma ayrıntılı bilgi....Saygılarımla...
  • Güzel paylaşım olmuş herkesin eline sağlık. Ben de eşimin isteği doğrultusunda robotlardan birisini alacağım.
    Cleanmaxı kullanan arkadaşımda demosunu izledim. Ancak üreticisinden kaynaklı almak istemiyorum. Rainbow da çok uçmuş gözüküyor. Garantisi 4 yıl, motor 8 yıl denmiş sitesinde.
    Thomasta hem beğenilmiş hem de aksi yorumlar yapılmış.

Sanırım mite'larla yaşamaya devam. :=)

Eşimi kandırabilmek için cleanmax ayarında bir model bulmam lazım rainbow dışında tabi....
  • Bulamazsın....Rainbow yerine AURA CLEANMAX düşünürüm....Bu ikisinin rakibi yine kendileri....Benzerleri yanlarında basit kalıyor....
  • evet arnica kullanıyorum, çok memnunuz. evde temizlik anlayışı ve gidişatı değişti. içine 2 litre su alıyor. ilk başlarda bu iki litre bile halı havlarını toplamakta zorlandı, öyle ki tüm ev için 10 kez su değiştirmek gerekti. bunun nedeni bizim halıların çok sık ve yüksek havlı olması ve eski süpürgenin bunları almamış olması olmalı. ama şimdi tüm ev için 2-3 kez su değiştirmek yetiyor ve sanırım bu 1'e bile düşebilir. benim evin şu anki durumuna 0,5 litre alanlar bile cevap verebilir sanırım. önemli olan ilk günleri atlatmak. ama daha önce de bahsettim, halıların durumuna göre bu değişir ama sonuç olarak az su kapasiteliler bile sorunsuz görev yapacaktır.

parça kalitesine gelince. aygıt zaaten olabildiğince az parçadan üretilmiş,

1-su hazne kısmı: gayet sağlam düşmeye çarpmaya dayanıklı kırabileceğini sanmıyorum.
    2-motor kaput kısmı: deformasyona dayanıklı elastikiyette ve yine kırılmalara dayanıklı. hepa filtre bağlantısı amaca ulaştıracak sızdırmazlıkta ve sağlam. üzerine abanabilirsin.
    3-motor ve elektrik aksamı: motor bildiğin galveniz veya demir-alüminyum gibi bir alaşım. bence oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı. ayrıca emiş havası ve motor soğutma havası ayrı kanallardan geçiyor. bence gayet başarılı bir tasarım. elektrik kabloları da yeterince sağlam.
    4-boru aparat vb.: boru metalden ve teleskobik. gayet şık ve sağlam krom kaplaması pürüzsüz. süpürme aparatları orta kalitede ama zaaten onlar temin edilebilen şeyler bilirsin. bir iki milim bol gelen bişeyi koli bandı sararak halledebilirsin.

umarım açıklama yeterlidir. olmazsa yine açıkça sor. gerekirse deney yapar buluruz. ben aletin içini bile açtım.

quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

quote:

Aslında arayıpta bulamadığım bir şey 150 YTL lik sulu süpürge kullanan birisi. Sanırım arnica kullanıyormuşsunuz. Nasıl memnunmusunuz. İçine kaç litre su konabiliyor. Bazı markalarda 0,5 lt su konuyor buda bana çok az gibi geliyor. Parça kalitesi nasıl, Çekişi nasıl, tavsiye edermisiniz.

• quote:

evet arnica kullanıyorum, çok memnunuz. evde temizlik anlayışı ve gidişatı değişti. içine 2 litre su alıyor. ilk başlarda bu iki litre bile halı havlarını toplamakta zorlandı, öyle ki tüm ev için 10 kez su değiştirmek gerekti. bunun nedeni bizim halıların çok sık ve yüksek havlı olması ve eski süpürgenin bunları almamış olması olmalı. ama şimdi tüm ev için 2-3 kez su değiştirmek yetiyor ve sanırım bu 1'e bile düşebilir. benim evin şu anki durumuna 0,5 litre alanlar bile cevap verebilir sanırım. önemli olan ilk günleri atlatmak. ama daha önce de bahsettim, halıların durumuna göre bu değişir ama sonuç olarak az su kapasiteliler bile sorunsuz görev yapacaktır.

parça kalitesine gelince. aygıt zaaten olabildiğince az parçadan üretilmiş,

1-su hazne kısmı: gayet sağlam düşmeye çarpmaya dayanıklı kırabileceğini sanmıyorum.
    2-motor kaput kısmı: deformasyona dayanıklı elastikiyette ve yine kırılmalara dayanıklı. hepa filtre bağlantısı amaca ulaştıracak sızdırmazlıkta ve sağlam. üzerine abanabilirsin.
    3-motor ve elektrik aksamı: motor bildiğin galveniz veya demir-alüminyum gibi bir alaşım. bence oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı. ayrıca emiş havası ve motor soğutma havası ayrı kanallardan geçiyor. bence gayet başarılı bir tasarım. elektrik kabloları da yeterince sağlam.
    4-boru aparat vb.: boru metalden ve teleskobik. gayet şık ve sağlam krom kaplaması pürüzsüz. süpürme aparatları orta kalitede ama zaaten onlar temin edilebilen şeyler bilirsin. bir iki milim bol gelen bişeyi koli bandı sararak halledebilirsin.

umarım açıklama yeterlidir. olmazsa yine açıkça sor. gerekirse deney yapar buluruz. ben aletin içini bile açtım.

quote:

quote:

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, annem de su filtreli süpürge istiyor ama çok para da veremeyeceğim iyi oldu okuduğum bende araştırayım bir kere, tekrar teşekkürler

• Dostum, daha ne olsun herşeyi yazmışsın, eline sağlık. Bu durumda bende bu cihazdan alayım diyorum.
    Birkaç sorum, daha doğrusu teyit almak istediğim birkaç konu var.
    Bunlar ; Anladığım kadarıyla 1.) Çekiş gücü sana göre yeterli ve işini iyi yapıyor. 2.) Su kabı hacmi oldukça yeterli ve rahat temizlenebiliyor. 3.) Parça kalitesi normal ev kullanımı için gayet tatminkar.
    Bu durumda Fakir, Rovus gibi markalara gerek yok gibi algılıyorum, bu doğru mu. Çünkü arnica nın fiyatı bunların yarısı.
    Fazla oluyorum ama birde nereden ve kaça aldın, nereden almamı tavsiye edersin. Bugün alman gerekse kullanan biri olarak tekrar alırmısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 31 Temmuz 2007; 17:00:29 >
  • çekiş gücünden memnun olacağına, sağlamlığından memnun olacağına ve herşeyi emebilip tutablme kabiliyetine memnun olacağına eminim.

ancak belki aparatları beğenmeyebilirsin. lakin birçok süpürge için de geçerli olmak üzere bunda da bu sorunu yaşarsın belki. örneğin ben pazar tezgahlarından ayrı bir halı ve sert zemin süpürmek için başlık aldım. emiş noktasında küçük bir döner fırça var, hani şu gırgırlardakinin aynısı. bu sayede halıyı adeta yiyiyor. çok sık dokumalı halının tabanından hava geçirtiyor. yani halının altına konan kağıt halıya yapışıyor. bu başlığın marifeti. ve bu başlık sert zemindeki mikroskobik tozu adeta yalıyor vileda gibi.

bu anlattıklarım benim becerime ve konuya alakama kalmış bişey ben kendi bacağımdan asıyorum kendimi. beğenmediğim ve bulamadığım şeyi kendim yapıyorum. nalet üretici beni bu hale getirdi.

fiyatı için farketmez dersen sana fakiri tavsiye edebilirim. sanırım onun aparatları daha tatmin edici.

ama arnica da o haliyle gayet yeterli aslında. biraz da işin üstesinden gelmek gerek.

temizleme kolaylığına gelince: kirli su haznesi bildiğin bir kova gibi. bunu boşaltmanın ve durulamanın en kolay yeri küvet. klozete boşaltılır ama lavobada durulanmaz. temizleme kolaylığı açısından fakir va rovus kesinlikle avantajlı. eğer bu senin için önemli ise onlardan birini al.

arnicayı satılan biyerde incele, aparatlarına bak ve dediğim olumsuz yönlerini kendi açından değerlendir. öyle karar ver seni yanıltmayayım. ne dersin.

• ben arnicayı alırken 'olmazsa başka bişey alırım' diyerek aldım ve çok memnun kaldım. neden . . .? çünki çok ucuz. zaaten böyle olmalıydı. su filtreli bir süpürge, plastik bir tasarım ve motor. bu kadar. fiyatı da bu kadar olmalı. normali bu ucuz değil aslında. içinde fırsatçılık yok ondan böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 31 Temmuz 2007; 17:30:28 >
  • Detaylı açıklamalar için çok teşekkürler, tekrar elinize sağlık..
    Bahsettiğiniz döner fırçalı halı aparatı üstünde gelen orjinal parçamı yoksa sonradan pazardan aldığınız parçamı tam anlayamadım kusura bakmayın. Eğer sonradan aldığınız ise üstünde gelen parçalarda bu işi görecek bir parça yok mu..
  • döner fırçalı değil. aslında dönüyor da motor kuvvetiyle değil, halı üzerinde sürtüldükçe dönüyor. gırgırlardaki gibi. ben onu sonradan pazardan aldım.

altında daha az fırça tüyü olan şeyler halıyı daha iyi emiyo ama sert zeminde biraz fırçalı bişey gerekiyo. bu pazar malı iki işe de yarıyor. gırgırlar gibi. aslında aletin kendi halı ve setr zemin aparatı yeterli. ama bizimki huysuzluk işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 31 Temmuz 2007; 17:57:24 >
  • Teşekkürler, huysuzluk demeyelimde titizlik diyelim.. Çok sağol..
  • birşey değil! umarım seçimden memnun kalırsınız.
  • Seçmek öyle kolay değilmiş. Arnica nın sitesine bakınca dakika 1 gol 1, hemen takıldım. Çünkü 2 çeşit ürün var. Hydra Su Filtreli Elektrikli Süpürge ve Proclean 2001WF Su Filtreli Islak & Kuru Elektrikli Süpürge. Linkini aşağıda veriyorum. Bunların arasında 10 YTL gibi küçük bir fark var. Birincisi nette 144 diğeri 154 YTL civarı.
    Aralarındaki fark nedir. Acaba hangisini almalıyım..

http://www.arnica.com.tr/main.aspx?Action=DisplayItemCat&CatName=EVTEMIZ

• quote:

Seçmek öyle kolay değilmiş. Arnica nın sitesine bakınca dakika 1 gol 1, hemen takıldım. Çünkü 2 çeşit ürün var. Hydra Su Filtreli Elektrikli Süpürge ve Proclean 2001WF Su Filtreli Islak & Kuru Elektrikli Süpürge. Linkini aşağıda veriyorum. Bunların arasında 10 YTL gibi küçük bir fark var. Birincisi nette 144 diğeri 154 YTL civarı.
    Aralarındaki fark nedir. Acaba hangisini almalıyım..

http://www.arnica.com.tr/main.aspx?Action=DisplayItemCat&CatName=EVTEMIZ

Sayın Ege45 ben bu modeli beğendim, daha iyi gibi duruyor diğer modelden:
    http://www.arnica.com.tr/main.aspx?Action=DisplayProduct&ProdID=ET55

Bu da diğer süpürge:
    http://www.arnica.com.tr/main.aspx?Action=DisplayProduct&ProdID=ET51

Fiyatlar da uygunmuş. Para biriktirme çalışmalarıma bugünden itibaren başlıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Sayın Ege45 ben bu modeli beğendim, daha iyi gibi duruyor diğer modelden:
    http://www.arnica.com.tr/main.aspx?Action=DisplayProduct&ProdID=ET55

Bu da diğer süpürge:
    http://www.arnica.com.tr/main.aspx?Action=DisplayProduct&ProdID=ET51

Fiyatlar da uygunmuş. Para biriktirme çalışmalarıma bugünden itibaren başlıyorum

Bu 2 modelle ilgili sorduğum soruya Arnica müşteri hizmetlerinin verdiği cevap aşağıdadır. Bilginize;

" Her iki model de su filtreli olmakla birlikte Hdyra daha geniş kapsamlı bir üründür. Hepa filtresi sayesinde %99,99 tozu içinde hapseder ve dışarıya vermez. Proclean 2001 WF de ise hepa filtre bulunmamaktadır. Yine Hdyra modelinde ılık hava üfleme özelliği vardır ki bu da tıkanan lavobo vb. açmak için kullanılır. "

• Ne kadara alınabiliyor bu aura cleanmax..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.