Şimdi Ara

Android 11 silinen veriler için geri dönüşüm kutusuna sahip olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Android 11'in halka açık ilk beta sürümünün yayınlanmasıyla birlikte, yeni işletim sisteminin özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Bu özelliklerden biri de silinen fotoğraf, video ve dosya gibi veriler için olan geri dönüşüm kutusu oldu. 

Ayrıca Bkz.Milyonlarca akıllı cihaz kullanılamaz hale gelme riskiyle karşı karşıya!

Android 11 ile birlikte uygulama geliştiricilerine sunulan MediaStore API'sı sayesinde, kullanıcıların silmek istediği veriler tıpkı Windows ve macOS işletim sistemlerinde olduğu gibi ilk olarak geri dönüşüm kutusuna taşınacak. Bu veriler 30 gün boyunca çöp kutusunda saklanacak ve otuzuncu günün sonunda otomatik olarak işletim sistemi tarafından cihazdan tamamen silinecek.

Google'ın Android 11 ile birlikte kullanıma sunmak istediği geliştirilmiş kapsamlı depolama yönetiminin bir parçası olan bu özellik sayesinde Android kullanıcıları yanlışlıkla sildiği verileri, tek bir dokunuşla geri getirebilecek

• Telefonda yer açmak isteyen gidip birde geri dönüşüm kutusundan silecek.

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    3. parti üreticilerin telefonlarındaki temizleyici yazılımlarda geri dönüşüm kutusunu boşalt seçeneği olacaktır tahminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armin van Buuren* -- 14 Haziran 2020; 23:53:24 >
  • iphoneda yıllardır var

Yanlışlıkla silinen bir fotodan sonra ah vah etmektense çok acil yer açmam gereken durumlarda 2sn fazla vakit ayırıp geri dönüşümden silmeyi tercih ederim. Samsung'da yıllardır geri dönüşüm var çok da memnunum açıkçası.

• Yaklaşık 8-9 aydır honor 10 lite kullanıyorum, onda bu dediğinizden var.

• işte yenilik bu
  • Ayfonda yıllardır var

• Çöp kutusu samsung da var zaten

• Xplore dosya yöneticisi nde var geri dönüşüm arada bir yöneticiden sildiklerimi çöp kutusundan da silip temizlik yapiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    aynı zamanda yanlışlıkla sildiyse onu da geri yükler, bu özellik bunun için var yer açmak istiyosa ordan da topluca siler isteyen. her şeyi eleştirmek için bu kadar kasmasanız keşke komik oluyo çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayfonda var zotonnn. Sammsungda da var yillardir. Diger danngalak üreticiler yazilimina eklemiyorsa biz ne yapalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöp kutusunu tüm uygulamaların izinsiz bir şekilde okuyacağı bir yere koymazlar umarım veya okuma izni alan uygulama tüm çöpü okur vs. falan. Android 15'de de izin hakkı getirirler.

• Mesajı tekrar oku, o eleştiriyi bul, her şeyi olur olmadık düzeltmeye çalışmak da komik oluyor. Mesajımda olmayan anlamı sen yükleyip büyütmen komik.

Ben oraya ne gerek vardı diye mi yazmışım, gereksiz mi demişim, işe yaramaz mı demişim. Elbet işine yarayan olacak. Elbet işini güçleştiren de olacak. (bunca zaman yoktu, bunca zamandır bir şeyi silmeden zaten sileyim mi diye onay istiyordu)

Basit bir mesaj yazmışım ne rahatsız etmiş, yorum bu ya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bu hiç iyi bir şey değil, çok daha erken telefon yenilemek zorunda kalacağımızı şimdiden belirteyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: yorumculuklar

Çöp kutusunu tüm uygulamaların izinsiz bir şekilde okuyacağı bir yere koymazlar umarım veya okuma izni alan uygulama tüm çöpü okur vs. falan. Android 15'de de izin hakkı getirirler.
    Aynen imzamı atarım. Android 10 ile tek seferlik izin olayını getirmişler ama sadece konum için gelmiş.Kamera ve mikrofon için getirtmek heralde yemedi.Arka planda Yasadışı ortam dinlemesi yapan bir şirket bindiği dalı keser mi ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.