Şimdi Ara

İPad boyutlarındaki elektrikli scooter WalkCar, satışa hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Japonya merkezli Cocoa Motors’un bundan yaklaşık beş yıl önce duyurduğu WalkCar isimli elektrikli scooter, aradan geçen bunca zaman sonra sonunda satışa çıkıyor.

Ayrıca Bkz.Resident Evil Village’ın envanter sistemi ortaya çıktı

Dört tekerleğe sahip İPad boyutlarındaki scooter, karbon fiber ve alüminyum malzeme kullanılarak imal edildiği için 2.9 kg’lık ağırlığıyla ortalama bir dizüstü bilgisayar ağırlığına sahip. Kare bir platform üzerine konuşlandırılmış dört tekerleğe sahip aracın ön tekerlekleri motor görevi görürken arka tekerlekler ise scootera yön verecek şekilde tasarlanmış. Hareketli arka tekerlekler sayesinde kullanıcılar vücutlarını sağa veya sola yatırarak araca yön verebilecek. Kullanıcıların hızlanmak için öne eğilmeleri ve fren yapmak için ise geriye yaslanmaları gerekiyor.

68 Wh gücünde pille gelen scooter, haliyle çok uzun süreli kullanım vadetmiyor. Taşınabilirliğin ön planda olduğu araçta farklı kullanım modları bulunuyor. Buna göre spor modunda 5 km kullanılabilen WalkCar, eko modda 7 km mesafeye yetecek kadar enerji sağlıyor. Aracın spor modundaki azami hızı ise 16 km/s olarak ölçülmüş. Eko modda ise azami hız 10 km/s. WalkCar’ın 10 dereceye kadar olan eğimleri tırmanacak şekilde tasarlandığını da ayrıca belirtelim.

Japonya’da ön siparişe açılan araç için talep edilen fiyat ise 12 bin liranın üzerinde. WalkCar’ın diğer ülkelerde ne zaman satışa çıkacağı ise henüz belli değil.

Kaynak:
    https://electrek.co/2020/06/13/walkcar-electric-scooter-laptop-sized-escooter/

• 4-5 bin kadar olsa alırdım ancak 12 çok fazla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamların kaldırımları bile on numara. Bizde yolda bile gitmez bu alet, her yer çukur dolu ??

• Çok güzelmiş. Muhtemelen kullanılan malzemeden dolayı pahalı.

Max. Load Capacity
    80 kg
    Min. Load Capacity
    30 kg
    Maximum output
    600 W
    Rated output
    260 W

29.4v 3A'lık bir adaptörle geliyor
    muhtemelen bataryası da 7s.

20000lik power delivery destekleyen bir powerbankle şarj etmek mümkün gözükmüyor, şu an kadar 20v üzeri veren yapan bir powerbank görmedim. Olsaydı 400gramlık power bankle bir full yedek depo olurdu.

• ipad bir ölçü birimi olduğu için adı anılıyor sanırım sıklıkla.

• nasıl bir crossover episode bu ? ipad boyutunda falan ? b*kunu çıkardınız iyice

• karbon fiber ve alüminyum malzemede kullanılsa burda 12 bin tlik bir maliyet olacagını düşünmüyorum.

• Ha bire düşer lan insan bununla.
  • Bizim yollar için bunun paletli modeli lazım.

• ipade benzetilmesini garipseyerek videoyu açtım, ilk başta tuhafıma gitti sonra şaşırtıcı bulup beğendim. Bu tarz ürünleri bir mühendis olarak takdir ediyorum ama fiyatı motorsiklet seviyesinde...

• Olaya bak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.