- x
Bilgisayardan istediğimiz frekansta ki telsizleri dinlemek
37 Cevap55398 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

300 Mesaj
2 Aralık 2004; 12:21:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet

Arkadaşlar bilgisayardan telsiz seslerini dinleyebilirmiyiz cb. yani halk bandı gibi frekansları özellikle nasıl yapılır...

593 Mesaj
3 Aralık 2004; 8:28:05 

bunu için brnde bir program vardı bulursam sana yollarım

48 Mesaj
3 Aralık 2004; 17:01:39 

Kulaklık çıkışı olan bir telsiz ile olur.
Kulaklık çıkışını birgisayarın Line in girişine takacaksınız.

Telsizden istediğiniz frekansı seçtikten bilgisayardan dinleyebilirsiniz.

300 Mesaj
4 Aralık 2004; 12:16:01 

teşekkür ederim arkadaşım çok basit bir cevap olmuş ama benim dediğim o değil bi arkadaşta görmüştüm bir program indiriyo onu kuruyor o aynı winamp gibi ama telsiz görünümünde oradan istediği frekansı ayarlıyordu ve dinliyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinancık -- 6 Aralık 2004, 13:25:08 >

300 Mesaj
4 Aralık 2004; 16:13:13 

ya okadar basit bi şeyi bizde biliyoz amaç bilgisayarda bi program aracılığı ile istediğimiz frekansı dinlemek

quote:

Orjinalden alıntı: aliaygun

Kulaklık çıkışı olan bir telsiz ile olur.
Kulaklık çıkışını birgisayarın Line in girişine takacaksınız.

Telsizden istediğiniz frekansı seçtikten bilgisayardan dinleyebilirsiniz.

2472 Mesaj
6 Aralık 2004; 14:12:05 

radyolu tv kartı ile mümkün olabilir

2661 Mesaj
6 Aralık 2004; 16:16:31 

quote:

Orjinalden alıntı: goke

radyolu tv kartı ile mümkün olabilir

dediğin doğru peki bu işi TV kartı olmadan yapabilirmiyiz?internet aracılığıyla yada programla?

2332 Mesaj
6 Aralık 2004; 19:57:55 

alıcı olarak ne kullanacaksin pc den telsiz frekanslarını yakalamk için?

İNADINA TRABZONSPOR!!!

788 Mesaj
7 Aralık 2004; 0:08:33 

valla böle bişi varsa süper olur.hatta bilen birisi varsa sölesin ömür boyu dua ederim ona

361 Mesaj
7 Aralık 2004; 0:27:31 

ya bende tv kartı var nasıl yapacam heyacanlandım şimdi

1515 Mesaj
7 Aralık 2004; 0:57:27 

Oyle her istediginiz frekansdaki yayini siradan radyo yada tv kartlari ile dinleyemezsiniz.

Cok istenirse bir iki sey yapilabilir.

Ornegin FM 88-108Mhz araligini dinlememize imkan veren bir kartin RF-Mixer ve OSC devrelerine mudahale yaparak (filitre ve rezonas elemanlarini degistirerek) frekansi farkli bir bolgeye kaydirabilirsiniz. PLL devresinde varsa xtali de uygun olani ile degistirmeniz gerekir. Bu durumda 88-108 MHZ disinda FM yayini yapan vericileri yakalayabilirsiniz.

Ancak bu islemlerden sonra aliciniz artik orjinal frekans araliginda calismayacaktir. Ayrica yeni frekans bolgesinde alici devreleri ne kadar iyi calisir kestirilemez.

Bence arkadasin soz ettigi program ozel bir donanimi kullaniyor. Yani PC icinde cok genis bandli PC tipi bir alici karti olabilir. (Muhakkak birileri uretip satiyordur.)

http://groups.yahoo.com/group/Antrak_Gazetesi/ grubunda bu soruyu sorarsaniz size fazlasiyla yardimci olacaklardir.

300 Mesaj
10 Aralık 2004; 13:02:39 

quote:

Orjinalden alıntı: erdemt

TV KARTIN RADYOLU İSE OLUYOR AMA BENİMDE İSTEDİĞİM BİR PROĞRAMI VAR ONUN BİLGİSAYAR İNDİRİYON ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜMLÜ BİR MASA ÜSTÜ RADYO GÖRÜNÜMÜNDE ORADAN DİJİTAL GÖRÜNÜMLÜ AYARLARI VAR FREKANSLARI AYARLADIKÇA KARŞINA SESLER GELİYOR YALNIZ İYİ BİR ANTEN GEREKLİ İMİŞ O DA BASİT İŞ ZATEN BENİM İÇİN
PROGRAMI KULLANAN O ARKADAŞA Bİ TÜRLÜ ULAŞAMIYORUM ULAŞSAM ZATEN BURADAN HERKESE GÖNDERECEM PROGRAMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinancık -- 18 Aralık 2004, 15:59:57 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Aralık 2004; 4:42:38 

bunun olabilmesi için mutlaka hardware denilen radyo dalgalarını algılayacak bir sensöre ihtiyaç var...velev ki program olsa bile bu dalgaları yakalama şansına bilgisayaraın hangi parçası uygundur ve yakalamakla bitmeyecek onun vasfını değiştirecek...zaten radyo dediğimiz devre bunu yapar...şimdi madem bu programla oluyor ve olabilir...demekki radyo üreten firmalar da IQ problemi var...adamlar bize radyolu telefon mp3 player yaparken hiç zorlanmazlar nasılsa yazılımla oluyor onu ucuz ve kısa yoldan hallederlerdi...

ama arkadaşın dediği gibi bir radyo tv kartın varsa onunla oynayarak buna ulaşman teorik olarak mümkün...

251 Mesaj
11 Aralık 2004; 15:48:40 

Selam

Bir frekansı dinlemek istiyorsanız o banda ait bir anten yapmanız gerekir
Örneğin 7Mhz için tam dalga bir anten için 40, yarım dalga için 20m uzunluğunda dipol antene ihtiyacınız olacak.

Peki Pc den dinlemek mümkünmüdür?

İnternet yolu ile evet. ancak diğer taraftan anten yapsanız bile sinyali alıp işleyecek bir devrenin olması şart. Bunun için Receiver aletleri vardır. Scanner olarak da tabir edilebilir.

Her ne kadar pc kullanılsada pc den oluşan gürültü neticesinde RF alışımız oldukça düşük ve gürültülü olacaktır.

Eğer bu tür işler le uğraşmak istiyorsanız Amatör Telsizcilik lisansı alıp bu işi legal yoldan halletmenizi öneririm.

www.tk.gov.tr
www.trac.org.tr
www.antrak.org.tr

Selamlar Burak ( Ta1gs )

300 Mesaj
18 Aralık 2004; 15:48:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Vodka

Selam

Bir frekansı dinlemek istiyorsanız o banda ait bir anten yapmanız gerekir
Örneğin 7Mhz için tam dalga bir anten için 40, yarım dalga için 20m uzunluğunda dipol antene ihtiyacınız olacak.

Peki Pc den dinlemek mümkünmüdür?

İnternet yolu ile evet. ancak diğer taraftan anten yapsanız bile sinyali alıp işleyecek bir devrenin olması şart. Bunun için Receiver aletleri vardır. Scanner olarak da tabir edilebilir.

Her ne kadar pc kullanılsada pc den oluşan gürültü neticesinde RF alışımız oldukça düşük ve gürültülü olacaktır.

Eğer bu tür işler le uğraşmak istiyorsanız Amatör Telsizcilik lisansı alıp bu işi legal yoldan halletmenizi öneririm.

www.tk.gov.tr
www.trac.org.tr
www.antrak.org.tr

Selamlar Burak ( Ta1gs )

Zaten benim amatör telsizci lisansım var ben yıllardır bu işlerle ve elektronik ve bilgisayarla uğraşıyorum
Nereye kaç cm anten yapılacağınıda hesabı kitabı var öyle senin anlattığın kadar basit değil sakın kızma ama arkadaşım tereciye tere satmışsın sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinancık -- 18 Aralık 2004, 15:56:59 >

251 Mesaj
18 Aralık 2004; 16:03:43 

:) kızmak ne kelime canım
çağrı işaretinizi öğrenebilir miyim acaba?

Bu arada bu işleri biliorsanız sorunuzun cevabını da biliyor olsanız gerek veya sormak istediğinizi tam olarak ben anlamadım??

selamlar
Burak ta1gs/8

101 Mesaj
15 Ocak 2005; 19:33:01 

bence internet üzerinden nasış radyo dinleniyor yada tv izleniyorsa telsiz konuşmalarınıda bir program vasıtasıyla belirli bir adresten mümkün olabilir.

bu ne kadar gerçekçi bilemiyorum ama yalnızca varsayım.

ve hiçte olmayacak birşey değil

biraz daha araştırma yapmak gerek ...

3824 Mesaj
15 Ocak 2005; 21:40:38 

temin google den araken bir site buldum öztürkler adlı bir firmaya aitti dallas uçak konuşmalarını, maimi polsiz telsizlerini.... dinleyebileceğiniz linkler vardı

Alper Yazar | Blog

4186 Mesaj
16 Ocak 2005; 0:44:25 

merhaba arkadaşlar... İnternet üzerinden telsiz konuşmalarını dinlemek istiyorsak , bir kere dinlemek istediğimiz yerin telsizlerini çekebilecek bir alıcı olmalı... Üstelik bu alıcı aynı anda birçok kanalı aynı anda alamayacağına göre , bahsedilen link e her bağlanan kişi için , veya herbir kanal için bir telsizin bu server a girilmesi gerekir... Yani bu hizmeti vermek isteyen sitenin örneğin sadece İstanbul için mesela VHF bandında ( ki 136.000 - 174.000 MHz arasıdır ve kanal aralığı 25kHz dir ) 38 MHZ için , 1520 kanal ( teorik olarak !!! özel boş kanallar olabilir...) olduğuna göre , 1520 adet telsizi sistemine bağlaması gerekir... Bu adet sadece bir vilayet merkezi için ve sadece VHF bandı için geçerlidir. Türkiye ' de en son hatırladığım kadarı ile 6000 den çok belde olmalı... Varın yapılacak yatırımın boyutunu bir düşünün. Ayrıca yalnız VHF ve İstanbul için 1520 adet ses sinyalinin nasıl bir bilgisayar sistemine bağlanabileceğini bilgisayar işi ile uğraşan arkadaşlarımız bizden daha iyi anlayacaklardır. Ve hepsi bir yana 1520 kanalın sesini internetten verebilmek için sitenin up-load hızının ne olması gerektiği de ayrı bir muamma bence... Benim şahsi kanaatimce ( gönlüm olmasını çok istese de ) böyle bir sistemin internet üzerinden mümkün olmadığı yönünde. Yatırım aşırı pahalı ve muhtemelen getirisi çok az olacaktır ( teknik olarak başarılsa bile ) ...
Radyo / TV kartı ile de ( standart kartları kast ediyorum !!! ) olabileceğini sanmıyorum... Çünkü bu kartlar PLL kontrollü olduğu için lokal osilatörünün ayarlarını değiştirirseniz , frekans kilitlenemez (referans kristali ile oynayarak pek fazla kaymayacaktır ! ). Yazılım ile yapmaya kalksanız , alıcının band aralığı belirli olduğu için,istediğiniz frekanslara gelmeyecektir... gelse bile giriş ( Front-end / giriş önkuvvetlendirici ) devrelerin belirli frekansa akordlu olmasından dolayı , alıcı hassasiyeti aşırı düşecektir...Bu durum bir dereceye kadar kazançlı antenlerle telafi edilebilir belki ama daha önce telekom kurumu veya emniyet çatıdaki veya yüksek bir yerdeki iri antenin ne işe yaradığını merek etmez ise.
Scanner tabir edillen ve örneğin 100kHz-1GHz arası alcı ihtiva eden cihazlar ise el altından piyasada dolaştığı halde kanunen ithali yasak olan cihazlar statüsünde olduğu için riskli ve bilgisayara bağlamak çok mantıklı değil...
Bence yine eskisi gibi el yapımı amatör cihazlar bu konunun en kolay çözümü gibi görünüyor... tabii ki PC olmadan...
Bu arada legal yolla ithal edilebilen ve birçok bandı kapsayan bir PCI radyo kartı var ise bilen arkadaşlardan bu konuda bilgi almak da isterim... nerededir , kaçadır vs gibi ... Saygılarımla

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3652 Mesaj
16 Ocak 2005; 19:55:18 

quote:

Orjinalden alıntı: untayk

merhaba arkadaşlar... İnternet üzerinden telsiz konuşmalarını dinlemek istiyorsak , bir kere dinlemek istediğimiz yerin telsizlerini çekebilecek bir alıcı olmalı... Üstelik bu alıcı aynı anda birçok kanalı aynı anda alamayacağına göre , bahsedilen link e her bağlanan kişi için , veya herbir kanal için bir telsizin bu server a girilmesi gerekir... Yani bu hizmeti vermek isteyen sitenin örneğin sadece İstanbul için mesela VHF bandında ( ki 136.000 - 174.000 MHz arasıdır ve kanal aralığı 25kHz dir ) 38 MHZ için , 1520 kanal ( teorik olarak !!! özel boş kanallar olabilir...) olduğuna göre , 1520 adet telsizi sistemine bağlaması gerekir... Bu adet sadece bir vilayet merkezi için ve sadece VHF bandı için geçerlidir. Türkiye ' de en son hatırladığım kadarı ile 6000 den çok belde olmalı... Varın yapılacak yatırımın boyutunu bir düşünün. Ayrıca yalnız VHF ve İstanbul için 1520 adet ses sinyalinin nasıl bir bilgisayar sistemine bağlanabileceğini bilgisayar işi ile uğraşan arkadaşlarımız bizden daha iyi anlayacaklardır. Ve hepsi bir yana 1520 kanalın sesini internetten verebilmek için sitenin up-load hızının ne olması gerektiği de ayrı bir muamma bence... Benim şahsi kanaatimce ( gönlüm olmasını çok istese de ) böyle bir sistemin internet üzerinden mümkün olmadığı yönünde. Yatırım aşırı pahalı ve muhtemelen getirisi çok az olacaktır ( teknik olarak başarılsa bile ) ...
Radyo / TV kartı ile de ( standart kartları kast ediyorum !!! ) olabileceğini sanmıyorum... Çünkü bu kartlar PLL kontrollü olduğu için lokal osilatörünün ayarlarını değiştirirseniz , frekans kilitlenemez (referans kristali ile oynayarak pek fazla kaymayacaktır ! ). Yazılım ile yapmaya kalksanız , alıcının band aralığı belirli olduğu için,istediğiniz frekanslara gelmeyecektir... gelse bile giriş ( Front-end / giriş önkuvvetlendirici ) devrelerin belirli frekansa akordlu olmasından dolayı , alıcı hassasiyeti aşırı düşecektir...Bu durum bir dereceye kadar kazançlı antenlerle telafi edilebilir belki ama daha önce telekom kurumu veya emniyet çatıdaki veya yüksek bir yerdeki iri antenin ne işe yaradığını merek etmez ise.
Scanner tabir edillen ve örneğin 100kHz-1GHz arası alcı ihtiva eden cihazlar ise el altından piyasada dolaştığı halde kanunen ithali yasak olan cihazlar statüsünde olduğu için riskli ve bilgisayara bağlamak çok mantıklı değil...
Bence yine eskisi gibi el yapımı amatör cihazlar bu konunun en kolay çözümü gibi görünüyor... tabii ki PC olmadan...
Bu arada legal yolla ithal edilebilen ve birçok bandı kapsayan bir PCI radyo kartı var ise bilen arkadaşlardan bu konuda bilgi almak da isterim... nerededir , kaçadır vs gibi ... Saygılarımla

Niye 1520 kanalı da internete versinler ki, özel ve herkese hitap edebilecek birkaç kanalı verirler yeter. Ayrıca bir telsizden sadece bir kanal dinlenmiyor, telsizin özelliğine göre kanalları sürekli scanleyebiliyor ve hangi kanalda ses iletimi varsa o kanala odaklanıyor. Ben bir sitede görmüştüm, Amerika'da bir bölgenin polis, tıbbi yardım ve itfayi hizmetleri, şerifin bürosu fln tek bir telsiz üzerinden internete aktarılıyordu. Hangi kanalda konuşma geçiyorsa onu dinliyordun, dinlediğin kanal da ekranda EMS, Fire Dept falan diye yazıyordu. Bu konularla ilgili olduğumdan bir araştıracağım, o siteyi bulurum kapanmadıysa.

Ayrıca bahsettiğim gibi Amerika'da internet üzerinde devlet kurumlarının telsizlerini dinlemek yasal ama Türkiye'de yasak. Gerçi bazı olaylarda internetteki telsiz dinleme sitelerini kapatıyorlar mesela banka soygunlarında gibi. Ama onun dışında herşey şeffaf. Zaten yasaklamak çok saçma, zaten niyeti bozuk olan adam açar polis frekansını her bişeyi dinler kimse de anlamaz mandallamadıkça, kime yasaksa? Bir de gazeteciler falan polis telsizlerini olay yerine ulaşmak için dinliyorlar, bunlar da yasak mı? Bilgisi olanlar açıklarsa sevinirim.

Sitenin adresini en kısa zamanda ulaştıracağım.

Ford Focus TDCi güncel ortalama yakıt tüketimim :

4186 Mesaj
17 Ocak 2005; 0:28:55 

[/quote]

Niye 1520 kanalı da internete versinler ki, özel ve herkese hitap edebilecek birkaç kanalı verirler yeter. Ayrıca bir telsizden sadece bir kanal dinlenmiyor, telsizin özelliğine göre kanalları sürekli scanleyebiliyor ve hangi kanalda ses iletimi varsa o kanala odaklanıyor. Ben bir sitede görmüştüm, Amerika'da bir bölgenin polis, tıbbi yardım ve itfayi hizmetleri, şerifin bürosu fln tek bir telsiz üzerinden internete aktarılıyordu. Hangi kanalda konuşma geçiyorsa onu dinliyordun, dinlediğin kanal da ekranda EMS, Fire Dept falan diye yazıyordu. Bu konularla ilgili olduğumdan bir araştıracağım, o siteyi bulurum kapanmadıysa.

Ayrıca bahsettiğim gibi Amerika'da internet üzerinde devlet kurumlarının telsizlerini dinlemek yasal ama Türkiye'de yasak. Gerçi bazı olaylarda internetteki telsiz dinleme sitelerini kapatıyorlar mesela banka soygunlarında gibi. Ama onun dışında herşey şeffaf. Zaten yasaklamak çok saçma, zaten niyeti bozuk olan adam açar polis frekansını her bişeyi dinler kimse de anlamaz mandallamadıkça, kime yasaksa? Bir de gazeteciler falan polis telsizlerini olay yerine ulaşmak için dinliyorlar, bunlar da yasak mı? Bilgisi olanlar açıklarsa sevinirim.

Sitenin adresini en kısa zamanda ulaştıracağım.
[/quote]

Merhabalar sayın arkadaşım... Öncelikle telsiz dinlemek deyince ne anladığımı açıklarsam sanırım daha kolay anlaşacağız... Benim anladığım ve birçok RF meraklısı dostumun anladığı manada telsiz dinleme işlemi , istediğim herhangi bir frekansı hiçbir kısıtlama olmadan dinleyebilmem manasına gelir. Bir scanner bana bunu rahatlıkla sağlar. Ayrıca Amerika nın Boston eyaletinin belediye zabıta telsizini dinlemek acaba kaçımıza cazip gelecektir. Bu arada bu 1520 tahmini kanal sadece bir şehir için ve sadece VHF 136-174 MHz aralığı için geçerli. Daha birçok şehir,bant ve kanal da mevcut. Ben şahsen yaşadığım şehrin telsizlerini dinlemeyi tercih ederim . Bu bakış açısı ile sorularınızı açıklamaya çalışacağım.
1. niçin 1520 kanalı versinler : Ben ormanlık bir alanda yaşıyorum ve buraya hitap eden 5 adet VHF kanalını ( Orman İdaresi ) her an seçip dinleyebilmeliyim. Veya bu 5 veya 10 vs vs kanallar , hava ulaşımı , emniyet , askeriye , karayolları , marine (deniz) veya kıyı koruma vs yani 144-146 MHz amatör bandı da dahil olmak üzere herhangi bir amaca hizmet eden kanal olabilir. Herkes sadece itfaiyeyi dinlemek istemeyecektir. Şayet bir site telsizleri dinleyebilirsiniz gibi bir hizmet verdiğini iddia ediyorsa , bandın tamamını hizmet kapsamına alırsa mantıklı olacaktır bu hizmet. Sadece birkaç kanalı içern bir hizmetin adı telsiz dinleme değil mesela itfaiye dinleme hattı gibi birşey olurdu.
2.bir telsizden bir kanal dinlenmiyor: Bu dediğiniz doğru.yasak sınıfına girmeyen ve halka açık ( Citizen Band , PMR veya amatör bant gibi ) olmayan telsizler 8-16 gibi kanal adetlerine sahipler.Yani mesela 16 adet yayını alıp-verirler. Bahsettiğiniz Trunk tipi cihazlar ise kanal tararlar. Anons yapılacağı anda boş bulunan bir kanalı seçerler. Ancak bildiğim hiçbir telsiz aynı anda 2 kanalı almaz. Bahsettiğiniz filmdeki alet ya özel imal edilmiş ve içerisinde birden fazla alıcı ihtiva eden bir cihazdır , ya da o şehirdeki tüm hizmetler için tek bir frekans kullanılıyordur ki bu çok mantıklı olmaz. Yangın yerine giden bir itfaiye kendi merkezi ile konuştuğu sırada bir banka soyuluyor ise ne olacak... Peki o kanalı dinleyen bir vatandaş sadece itfaiyeyi dinlemek istiyor ise , hepsini mi dinlemek zorunda kalacak.
3. polis muhabiri telsizi: Bu telsizler , sadece hizmete yönelik olarak ve kurumlara zimmetli olarak izin verilen telsizlerdir. Bu telsizler yasaldır ancak tek kuralı verici çıkış programlarının girilmemiş olmasıdır. Yani belirli emniyet kanallarını dinleyebilir ancak konuşma yapamazlar. Şayet çıkış yapabiliyorsa illegaldir ve bulundurulması suçtur.
Sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki tüm bu laf kalabalığı , kamu veya özel şahısların telsiz haberleşmelerinin yasal olarak dinlenebildiği coğrafyalarda yaşayan kişiler için geçerlidir. Yani zaten kanunen yapılması mümkün olmayan bir konu üzerine konuşuyoruz. Şayet tüm maddi ve teknolojik sıkıntıları aşıp böyle bir hizmet verdiğini açıklayan bir site ortaya çıksa bile , sanırım 1 saate kalmaz tarih olur .
Zaten dediğiniz gibi , niyeti kötü olan kimsenin yapamayacağı iş yok... Evinde oturur bir adet alıcı yapar ve dinler. Şunu da belirtmeliyim ki , ülkemizde maalesef sadece verici değil , örneğin merkezi vaaz veya anons sistemini dinleyebilecek bir cihazı üretmek dahi izine tabi.
Çok uzattığım için bağışlayın... Saygılarımla...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

212 Mesaj
21 Ocak 2005; 5:46:58 

Bilgisayar la Radyo frekansı dinlemek isteyen arkaşlar, Yani Bilgisayar larını bir Alıcı Telsiz e dönüştürmek isteğen arkadaşlar, LINRAD diye olay var. Eğer google da aratırsanız. açıklaması LINux RADio olarak geçiyor.

Ama neticede yine özel birkaç devre satın almak yada yapabiliyorsanız evde yapmak gerekiyor, ayrıca sağlam bir ses kartı lazım, hatta iki tane sağlam ses kartı.

Bilginize ....

Densev

470 Mesaj
18 Haziran 2010; 15:37:35 

bu adresten http://tinychat.com/telsiz hamsphere telsiz operatörlerini dinleyebilirsiniz.(ingilizce)

1053 Mesaj
19 Haziran 2010; 2:45:06 

yeni hortlak gelmiş

99 Mesaj
19 Haziran 2010; 11:49:12 

Bende oyuncak telsiz vardı sucunun konuşmaları falan geliyodu kopuyodum :D:D:D

Musty-Jan

32 Mesaj
26 Haziran 2010; 0:10:28 

quote:

Orijinalden alıntı: erdemt

hahahahah ne güldüm la şaka maka bende merak ettim biraz araştırıyım bakim varmı öyle bişey

Yaptıklarıma kefilim.. Gidenlerime vedayım...

448 Mesaj
30 Haziran 2010; 12:36:31 

5 sene dile kolay...

Aura#2127

51 Mesaj
10 Ekim 2010; 16:58:06 

Evet 5 yıl önce Sinancık sorarken hayal olan bişey şimdi gerçek olmuş ama.. İşte dünyanın farklı yerlerinden dinleme yapan sitelerin bir listesi. Tabii bunlar bizim köyümüzdeki şehrimizdeki frekanslar değil eskiden fm çıkmadan dinlediğimiz kısa dalga kanallar ama olsun arada belki türkçe de yakalayabilirsiniz.
http://www.websdr.org/
http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/ bu da Hollanda dan bir üniversitenin emekleme aşamasındaki ama çok güzel bir çalışması.
İlk defa ben de Internet'ten HF dinle diyen amatorTV sitesinde bulmuştum. Bir başlayan bırakamaz bi daha sanırım. Şimdilik benim yakalayabildiğim anlamlı sesler yok elbette ama maksat müzik dinlemek değil o telsizin o hoş cızırtısı herşeye değer... Hoşçakalın.

Falconnnn

5505 Mesaj
12 Ekim 2010; 23:07:45 

quote:

Orijinalden alıntı: zoptrik

yeni hortlak gelmiş

beş sene sonra gelmiş hemde.

34 Mesaj
14 Ekim 2010; 8:39:51 

MÜMKÜN AMA CW HALK BNDI ÇOK DÜŞÜK FREKANSLARDA BUNU Bİ TV VS KARTLA ALMAK BİRAZ UGRAŞTIRIR
Bİ ARA BEN YAPMIŞTIM TV KARTI İLE FM UHF VHF DİNLEYEBİLİYORDUM AMA
PLL ADIMI 5KHZ OLMASI GEREKİYOR YOKSA DİNLEMEK ZOR
SONUÇ İTİBARİ İLE DUAL BAND BİR ALICI GEREKİYOR YAESU GİBİ BİR TELSİZ 0-1000MHZ ARASI DİNLEYEBİLİYORSUN
http://www.antrak.org.t...n=com_content&task=view

BU LİNKTEKİ DEVREYİ YAPMIŞTIM BEN 1-10-50 KHZ ADIMLA ARAMA YAPABİLİYORSUNA AMA
HALK BANDINI DİNLEYEMEZSİN FM-UHF-VHF VS BAZI BANDLARI DİNLEYEBİLİRSİN
BURDA ÖNEMLİ OLAN TUNERDİR İŞ ONDA BİTER
MESELA SPECTRÜM ALIRSAN 0-22000 MHZ ARASI BİLE DİNLERSİN

mega.herz@hotmail.com
skpe:mega.herzz

1233 Mesaj
22 Temmuz 2011; 17:09:47 

iststatus.com tarzı siteler yok mu?

Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir

2718 Mesaj
22 Temmuz 2011; 19:28:10 

bu işi yapan cihazlar var fakat ulaşabilirmisiniz,sanmıyorum.

1 Mesaj
7 Nisan 2013; 20:46:49 

Telsiz Programı İsteyenler Alın size program Haydi Kolay Gelsin MERKİT

http://www.pmr-radio.net/index_uk.html

224 Mesaj
9 Nisan 2013; 18:37:48 

avg truva atı tesbit ediyor program tehditi yoksay desemde açılmadı bilginize

Bilgisayar donanım uzmanı -Elektromekanik Teknikeri

224 Mesaj
9 Nisan 2013; 18:40:32 

yeni nesil telsizler dijital veri aktarımı yapıyor yani eski analog radyo yayını gibi değil cep telefonu gibi yani tuner ile duyabileceğiniz sesler sadece dıt sesleri olur bence

Bilgisayar donanım uzmanı -Elektromekanik Teknikeri

5 Mesaj
10 Nisan 2013; 20:30:26 

arkadaşlar öncelikle selamlar ben ses algılayan anahtar yapmak istioyorum sitelerde hep yanlış verilio elinde ısıs çizimi olan arkadaşım atarsa çok sevinirim

162 Mesaj
12 Haziran 2013; 17:11:01 

55 Mesaj
13 Eylül 2013; 23:46:37 

Atatürk Hava Alanının telsizi için : http://www.liveatc.net/flisten.php?mount=ltba Aynı siteden diğer havaalanlarının telsizlerini de bulabilirsiniz ama Türk telsizlerini dinleseniz gülmekten ölürsünüz:

İrtibayı düşürüyoruz van tu van van
Törkiş nayn for nayn nayn babay
Çok teşekkürler Törkiş babay

---

İyi akşamlar Törkiş Van Tu Ziro
Sani Ekspires Törkiş Van Tu Ziro iyi akşamlar

hatta şunu bile duydum: Abla iyi akşamlar van tu nayn ziro

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » Bilgisayardan istediğimiz frekansta ki telsizleri dinlemek
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.515