Şimdi Ara

PlayStation 5 tasarımı tanıtıldı! İşte PS5'in görünüşü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
5.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• PlayStation 5'in tasarımı nihayet ortaya çıktı. Sony bugünkü etkinlikte en büyük sürprizini sona sakladı. Dikey bir tasarıma sahip olan PlayStation 5, tıpkı Dualsense gibi siyah-beyaz renklere sahip.

İşte donanımın ortaya çıktığı video:

Sony bugün büyük bir sürprize imza atarak PlayStation 5'in dijital versiyonunu da duyurdu. Dijital versiyonun normal diskli konsola göre daha uygun bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Ancak her iki konsol için de henüz fiyat konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 5, AMD'ye ait RDNA 2 mimarisinde bir grafik kartıyla piyasaya sürülecek. Ekran kartının 10,28 TFLOPs seviyesinde performans sunacağı açıklanmıştı. PlayStation 4 (1,84TFlops) ve PlayStation 4 Pro'ya (4,2TFlops) göre çok ciddi bir artış var. Xbox Series X'in (12TFlops) ise biraz gerisinde kalıyor.

CPU tarafında ise PlayStation 5'in kalbinde beklendiği gibi özelleştirilmiş bir AMD Zen 2 işlemcisi yer alıyor. 8 çekirdek barındıran işlemcinin 3,5 GHz frekans seviyesinde çalıştığı açıklandı. PlayStation 4'e göre yine müthiş bir performans artışı var, bu kısım da PS5'in performansı için en az grafik kartı kadar önemli olacak. 

PlayStation 5'in belki de en heyecan verisi kısımlardan birisi ise yeni SSD depolama alanı oldu. PlayStation 5, 825GB depolama alanı sunan özel bir NVMe SDD'yle piyasaya sürülecek. Konsollarda bildiğiniz gibi yükleme ekranları oyunseverlerin uzun yıllardır büyük dertlerinden birisiydi. Yeni nesilde nihayet bu duruma bir son verilecek.

Sony özellikle de SSD kısmına aylardır çok fazla dikkat çekti. PC'ler de dahil olmak üzere piyasadaki en hızlı SSD'nin PS5'te olduğunu belirtiliyor. Yeni SSD'nin ayrıca oyun geliştiricileri için de sayısız yeni fırsat sunacağı ve artık oyunlarda hızlı SSD'lerin güçlü ekran kartları gibi yeni bir standart haline geleceği söyleniyor.

PlayStation 5, bu yılın sonlarına doğru Kasım-Aralık ayı gibi piyasaya sürülecek. Konsolun fiyatı henüz belli değil. Muhtemelen Ağustos ayındaki ikinci büyük etkinlikte de fiyat konusunda bilgiler verilecek.

Kaynak:
    https://www.theverge.com/2020/6/11/21212989/ps5-playstation-5-console-announcement-design-hardware-specs-sony

• X box'ın tasarımı daha iyi olmuş bunu soğutmak daha zor olacak ondan sonra gene şu oyunda fanlar daha gürültü çıkarıyor diye yorum yapacaklar belli ki o ızgaralar ne kadar etkin soğutur makineyi, xbox mini pc kasası gibi etkin soğutucuya sahip güzel bir tasarım gibi görünüyor,tasarımda zaten en önemli şey sessizliği sağlamak hem de makine fazla ısınıp sorun çıkarmamasını sağlamak zaten ekrana bakıyoruz konsola değil sessiz olması en önemli konu.
  • Dijital sürümü hoş, lakin bu kur ve vergiler ile 5-10 tane satar ancak.

• tasarım tırt, kullanşssz olmş

• Xbox’ın ilk tasarımına benzemiş.

• Nasıl olsa alamayacağız

• Bence güzel tasarım. Füturistik mi derler doğru kelime bu herhalde onun gibi olmuş. Tabii fiyatı da çok güzel batı bizi kıskandığı için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu renk paletini çok düşünmüşler mi, klasik bir tane çıkarsaydın yanına renk seçeneği ekleyebilirdin, ayrıca flat tasarım gayette hoştu. Ben beğenmedim şahsen.

• Diskli versiyonu bilerek çirkin yapmişlar gibi.

• Çok iyi tasarım. ileride oyun paketleri ile beyaz renk değişir ve daha efsane olur.

• şeye benzemiş , yok yok bi boka benzemio.

• Güzel ama kullanışsız içini açmak hard disk takmak falan zor olacak gibi.

• Ucube gibi gözüküyor, 2020 tasarım dilinden çok uzak. Beyaz eşyalar bile isminin aksine inox ve siyaha döndü iyice bunlar 2000'lere gitmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarım güzel çıkınca dedikleri gibi değişikrenklerle gelirse daha iyi olur.
    ( Koltuklara dantel koyan evlerde tasarım beğenilmeyebilir. ) :)

Saygılar.

• Bu tasarım bir ürün olmuş en azından, xbox bildiğin dikdörtgen kutu, ama bana da çok hoş gelmedi. Açıkçası fazla toz tutacak girinti çıkıntısı olmasın benim için dış görünüşün bir önemi yok, o yüzden xbox diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 11 Haziran 2020; 23:45:3 >
  • Dosya Klasörü olmuş...

• Güzel, ama Xbox Series X “bence” daha ikonik ve daha akılda kalıcı bir tasarıma sahipti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

Güzel ama kullanışsız içini açmak hard disk takmak falan zor olacak gibi.
    Hdd değil o

2 TB NVMe SSD 3000-10000 TL Arası fiyatı var biraz zor takarsın 1 tb için 3000 verecekmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bio technolog -- 12 Haziran 2020; 0:47:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geldim buraya, asgari maaşla çalışanların milyon euroluk projenin tasarımını eleştirmelerini okuyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tasarım olarak hiç hoşuma gitmedi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.