Şimdi Ara

2020 Peugeot 308, markanın i-Cockpit tasarımına geçiş yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
2.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni nesil gelene kadar elindeki modeli rakipleriyle rekabet edebilir düzeyde tutmaya çalışan Peugeot, 308 modeli üzerinde küçük güncellemeler yaptı.

Dış tarafta yeni gövde rengi ve kişiselleştirme seçenekleri gibi küçük dokunuşlarla yetinen 2020 Peugeot 308’in en büyük yeniliği kabinde. Zira aracın iç mekanında markanın yeni nesil modellerinde gördüğümüz i-Cockpit tasarımına geçiş yapılmış. Bu kapsamda gelen 10 inçlik dijital gösterge panelinin, yeni 208 ve 2008’dekiyle aynı grafiklere sahip olduğu belirtiliyor.

Konsolun merkezindeki 9.7 inçlik dokunmatik ve kapasitif bilgi-eğlence ekranı da parlak siyah bir tasarıma bürünmüş. Donanım seviyesine bağlı olarak Mirror Screen fonksiyonuna sahip olan sistem, kullanıcının akıllı telefonunu ekrana yansıtmasına imkan veriyor. Mirrorlink, Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu olan sistemde sesli komut özelliğine sahip 3D navigasyon da bulunuyor.

2020 Peugeot 308’in renk paletinde artık Vertigo Blue adı verilen gövde rengi de bulunuyor. Bunun yanı sıra, Allure donanım seviyesiyle tercih edilebilecek opsiyonlar arasına 16 inç Zircon jantlar ve satın alınabilirliği pazara bağlı olarak değişen yeni 17 inç Boca jantlar eklenmiş.

Ayrıca Bkz.Renault da "Şimdi al 2021'de öde" diyor

2020 Peugeot 308’in üst donanım seviyelerinde sunulan “Black Pack” opsiyonu da müşterilerin araçlarını krom ve parlak siyah detaylarla süslemesine imkan veriyor. Ön ızgara ve logo, sinyal ve sis farlarının çevresi, cam çerçeveleri, station wagon versiyonda tavan rayları ve 18 inç elmas kesim jantlar, bu paket kapsamında krom ve parlak siyahla süslenen detaylar arasında.

2020 Peugeot 308’in kaputu altındaki seçenekler iki benzinli ve iki dizel üniteden oluşuyor. 110 ve 130 beygirlik güç çıkışları bulunan 1.2 litre PureTech benzinli tarafını, 100 ve 130 beygirlik versiyonlara sahip 1.5 litre BlueHDi da dizel kanadını oluşturan motorlar. Giriş seviyesi paketlerde 6 ileri manuel şanzıman tercih edilebilirken, üst seviyelere çıkıldıkça 8 ileri otomatik şanzıman seçeneği karşımıza çıkıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://int-media.peugeot.com/en/new-peugeot-308-range-n-digital-peugeot-i-cockpit%C2%AE

• Arkadaşlar bu 308’ in yeni kasası değil. Yeni kasa gelene kadar araçta ufak tefek güncellemeler yapmışlar. Salgından dolayı yeni kasanın gelmesi biraz gecikecek sanırım. Bu araç Golf 7,5 un rakibi. Golf 8’ in rakibi henüz çıkmadı bilginize. Ama şu haliyle bile bir çok rakibine taş çıkartır.
    edemez olay sadece tasarım değil 2019 da sıfır araç aldım almadan önce tüm firmaları araştırdım ama en g*tu kalkık olan pejoydu..

daha 3000 kelimesini bitirmeden adamlar, elimizde kalmadı bitti, zaten sınırlı sayıda gelmişti kapış kapış gitti yokk. Sanki ezberlemişler kelimeleri bedava veriyorlar araçlarını öyle bir tavır takınmışlar ki

tamam 3008 güzel araç az heybetli yapmışlar c segmente göre dıştan heybetli duruyor şık iç tasarm şık dış tasarm ama senin bundan başka tutan araban yokki bu neyin havası ayrıca bu araçla offroada cıkmıyıcam bıldıgın c sınıfı sehır içi suvu bu , filo aracı dısında nereye ne satış yapmışsın 2017 de 29 bin 981 adedi binek, satmışsın

leonun sadece mk3 kasası 1 milyon tane satmış, onlardaki hava bunlarda yok sanki bana suburban satıyorlar
  • Keşke 2017'de makyaj ile gelseydi.Neyse bu hali ile de severiz aslanı
  • Berbat şu son tasarım anlayışı ile golf ü yerle bir edebilecekken elinin tersiyle itmişler.

• çöp
  • simdi bu kasa 2020 golf/leon ile nasil rekabet edecek?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2020 Peugeot 308, markanın i-Cockpit tasarımına geçiş yaptı
  • nikony kullanıcısına yanıt
    edemez olay sadece tasarım değil 2019 da sıfır araç aldım almadan önce tüm firmaları araştırdım ama en g*tu kalkık olan pejoydu..

daha 3000 kelimesini bitirmeden adamlar, elimizde kalmadı bitti, zaten sınırlı sayıda gelmişti kapış kapış gitti yokk. Sanki ezberlemişler kelimeleri bedava veriyorlar araçlarını öyle bir tavır takınmışlar ki

tamam 3008 güzel araç az heybetli yapmışlar c segmente göre dıştan heybetli duruyor şık iç tasarm şık dış tasarm ama senin bundan başka tutan araban yokki bu neyin havası ayrıca bu araçla offroada cıkmıyıcam bıldıgın c sınıfı sehır içi suvu bu , filo aracı dısında nereye ne satış yapmışsın 2017 de 29 bin 981 adedi binek, satmışsın

leonun sadece mk3 kasası 1 milyon tane satmış, onlardaki hava bunlarda yok sanki bana suburban satıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 11 Haziran 2020; 20:28:38 >
  • Arkadaşlar bu 308’ in yeni kasası değil. Yeni kasa gelene kadar araçta ufak tefek güncellemeler yapmışlar. Salgından dolayı yeni kasanın gelmesi biraz gecikecek sanırım. Bu araç Golf 7,5 un rakibi. Golf 8’ in rakibi henüz çıkmadı bilginize. Ama şu haliyle bile bir çok rakibine taş çıkartır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Arkadaşlar bu 308’ in yeni kasası değil. Yeni kasa gelene kadar araçta ufak tefek güncellemeler yapmışlar. Salgından dolayı yeni kasanın gelmesi biraz gecikecek sanırım. Bu araç Golf 7,5 un rakibi. Golf 8’ in rakibi henüz çıkmadı bilginize. Ama şu haliyle bile bir çok rakibine taş çıkartır.
    Aynen,3.makyaj bir nevi.Aslında 17 deki makyajda gelse daha iyi olurdu ama o ekranın başkangıcını 208-2008 e saklamışlar.

• Gerçekçi olup hep bir ağızdan şunu diyelim.
    - Olmamış.

• Bu tasarım ilk çıktığı günden beri hoşuma gitti. Ama şu jantlar gerçekten olmamış ve artık şu direksiyonu değiştirme zamanı geldi çok kaba duruyor

• Pejo benim kafada anladım
    Bu kasa güzel kasa, bir ara güncellemeyi hak ediyor.
    Zorla yurtdışından istediğim paketi bulup aldıracaklar bana da yurda nasıl sokarız bilmiyorum

Yeni bir mavi renk seçeneği geliyor, hayalet 3d gösterge, yeni koltuk döşemesi, yeni manuel vites kolu, şu foto gel beni bul Avrupadan birlikte dönelim diyor (TR'ye manuel gelmiyor malesef):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 11 Haziran 2020; 22:59:43 >

• turkeril kullanıcısına yanıt
    koltukta hala golfteki alcantaranın gerisinde gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

koltukta hala golfteki alcantaranın gerisinde gibi duruyor
    Evet golf o konuda önde.
    Hatta orta ekran, hayalet, yalıtım olarak da önde. Golfün 7.5 kasası zirve olur artık, 8 bile 7.5'i aratacak.

Ama bu araçta da farklı şeyler var ki belki bu da efsane olacak çevik şasisiyle, kompakt boyutlarıyla, aşırı sade iç tasarımı bile gittikçe güzelleşiyor bence :) Firma da memnun ki minör bi güncellemeyi daha hak ettiğini düşünmüşler.
  • Bu aracın iç tasarımına bayılıyorum. Çok sade ve bir o kadar da şık ama dış tasarımı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim; dış tasarımındaki sadelik rakipleri karşısında biraz hafif kalıyor sanki... Firmanın son dönemdeki tasarım anlayışı ise çok dinamik ve güzel muhtemelen bir sonraki nesil 308 bundan ziyadesiyle faydalanacaktır...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 308 olmadı. Makyaj kurtaramıyor.

Yeni kasada bir çok değişiklikler gerek. Golf parasına o zaman belki satarsın.

• Bunu kim koyacak diye bakmaya gelmiştim, Eline sağlık
  • peugeot 308e harika yenilikler gelmiş özellikle i-cockpit tasarımını bende çok sevdim :D
  • 207m kullanıcısına yanıt
    Salgınla alakası yok 2022 de gelecek yeni kasa.

• Bu arabayı çok beğeniyorum. Küçük bir güncelleme almasına rağmen bana göre bir takım eksiklikler var.

-Panoramik cam tavan artık açılır olmalı.
    -Yeni nesil direksiyon keşke bu arabaya da konulsaydı.
    -Mevcut 308’deki ekran felaket. En azından klima kontrol grubuna girmek için fiziksel bir tuş olsaydı.

Ayrıca Pug yeni 308 için sanki geç kalmadı mı? Yeni 308 gelene kadar rakipler 2/3 yıllarına girecek. Merakla bekliyorum yeni 308 ve Astra’yı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.