Şimdi Ara

Marmaray'da yerli haberleşme sistemi devrede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Gebze-Halkalı arasında sefer gerçekleştiren Marmaray’da yerli komuta haberleşme sistemi kullanılmaya başladı. Türk mühendisler tarafından geliştirilen ”OTC-IP2000 Ses Haberleşme Sistemi” sayesinde maliyet avantajı sağlandı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi Band 5 tanıtıldı: Manyetik şarj, AMOLED ekran ve NFC

Yerli komuta haberleşme sistemi Onur Mühendislik A.Ş. tarafından geliştirildi. Alanında ilk yerli çözüm olma unvanına sahip. Marmaray’da 43 istasyondaki tüm operasyonun yönetiminde ve 90 operatör tarafından kullanılıyor. Sistem sayesinde operatörlerle, destek ekipleriyle ve istasyon personeliyle iletişim sağlanıyor.

Söz konusu sistem kontrol sistemlerinin yanı sıra sinyalizasyon sistemlerine de entegre edilebiliyor. Operasyon yönetimi ve güvenli seyahat için güncel teknolojilere sahip olduğu ifade ediliyor. Yerli sistem, yurt dışı muadillerinden yaklaşık yüzde 70 oranında daha ucuza mal oldu. Sistemin yurt dışına ihracı için bazı ülkelerle görüşmeler sürüyor.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2020/06/11/marmarayda-cifte-guvenlik-donemi

• Başlık eksik olmuş yerli ve milli yaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığı okuyunca Marmaray'a yerli baz istasyonlarından kurdular sandım. Yıl olmuş 2020 yer altında internet çekmiyor.
  • İşte İmamoğlu işte hizmet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

İşte İmamoğlu işte hizmet
    Marmaray ile ilgili iyi bir haber olunca reyis yaptı, kötü bir haber olunca imamoğlu istifa

not: eleştirim konuyu açan donanımhaber editörüne değildir, yanlış anlaşılmasın
  • Yerli mühendisler ???? Türk demek bu kadar mı zor ?!

• Şu metroda nerede oldugumu görüyorumda marmarayda hangi durakta oldumu göremiyorum çoğu kez sesli anons olmuyor duraklarda 1 tabela var Allaha emanet görürsen tabi.

• birseylereksikmoruk kullanıcısına yanıt
    İlgili kısmı senin için değiştirdim ve Türk mühendisler yazdım. Türklüğe garezim olsa böyle bir haberi yazmazdım. Yanlış eleştiriler yapıyorsunuz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • türk mühendisler yazsaydınız daha güzel olurdu bence
  • Yerli mühendişsler deyince Kızılderili mi anlıyor acaba arkadaşlar? Çok enteresan bir millet olduk.
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    marmararayı TCDD işletiyor.

• Ucuzluguna degil daha iyisini uretin! Yurtdisina birde satilacakmis :) . Dunya b u tur uygulamalari essiz birseyler koyar katma degerli yuksek fiyatla satar .. Turkiye'dekiler ise ufak dusunuyor... Yazik ...

• hidrojennn kullanıcısına yanıt
    Biliyorum
  • Kaynak sabah olunca herşeyden şüphe etmek gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Last Troll Bender kullanıcısına yanıt
    israil Sözcüsü okursa bu ülke batmı gitmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Gt95

Bu mesaj silindi.
    Sen şey değil misin ya kendisine saygı bekleyen ama karşısındakine saygı duymayıp üstüne ağız dolusu hakaretler savuran şahıs?

Şu hakareti tam tersi ben yapmış olsam cimer bimer egm a101 bim ne varsa şikayet etmiştin ama sen istediğin gibi hakaret edebiliyorsun öyle mi?

Çünkü hakaret ettiğin kişi ceğapeli yani bu size göre bir hak değil mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.