Şimdi Ara

Facebook Messenger Kids, Türkiye’de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Facebook’un çocukların mesajlaşması ve görüntülü görüşmesi için geliştirdiği Messenger Kids uygulaması bugün itibariyle Türkiye’de iOS ve Android platformları için indirilmeye sunuldu. Yurt dışında 2017 yılında faaliyete başlayan Messenger Kids, koronavirüs nedeniyle çocukların dijital konferans uygulamalarını kullanmaya başlaması nedeniyle Türkiye’de kullanıma açıldı.

Messenger Kids, ebeveynler için çocuklarına yönelik kapsamlı kontrol özellikleri sunuyor. Uygulama çocuklarının sadece ebeveynlerinin onayladığı kişilerle konuşmasına izin veriyor. Ebeveynler çocukların uygulamayı hangi günlerde ve saat aralıklarında kullanabileceğini belirleyebiliyor. Çocuklar uygulama içerisinden arkadaşlarıyla oyun oynayabiliyor. Tamamen ücretsiz olan uygulamada reklam ve uygulama içi satın alma bulunmuyor.

Ayrıca Bkz.Redmi 9 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Messenger Kids, 13 yaş altındaki çocukların güvenli bir şekilde arkadaşlarıyla görüşmesini sağlıyor. Uygulamayı App Store ve Play Store’dan indirebilirsiniz.

• Koca dunya nufusu yetmedi. Simdi de cocuklari izleyecek Facebook.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha çok popüler kitleye oynuyor Facebook. İnsanlar çocuklarının sosyal medyada güvenli şekilde takılmasını istiyordu, Facebook da talebe karşı arzını oluşturdu. Tabi bunun meyvesi olarak da çocukları küçük yaştan manipüle edebilecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hepimiz izliyor yetmedi şimdi de çocuklara mı sıra geldi facebook ?
  • Büyük oyunu bozdun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • facebook nereye hitap edecegini çok iyi biliyor
  • Ben bu tip projeleri doğru bulmuyorum. Platformlar yas sınırları icin bir cozum bulamayıp cezalardan kurtulmak icin bu yolları tercih ediyor.

• Facebook Kids olacak mı peki? İnternete adım atıldıktan sonra ne yapılırsa yapılsın denetim vs hikaye oluyor. İşin sonu yine eğitime ve bilinçli toplum yetiştirmeye kalıyor ama bizim gibi toplumlar da cezalar daha geçerli ama oda yetmiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.