Şimdi Ara

2004 Avensis Direksiyon Problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kullandığımız avensisle ilgili bir problemimiz var.Araba 2004 model ve 19000 km de,Fazla kullanmadığımız bir araba.Geçtiğimiz yaz Derindere ye direksiyonda boşluk olmadığını,direksiyonu çevirdikten sonra arabanın toplamadığını belirterek şikayette bulunduk.Araba örneğin bir yere dönüp direksiyonu bıraktıgımızda azda olsa topluyo fakat dönülen yere doğru gitmeye devam ediyo.

Derindere direksiyonda mavsal(Tam hatrlamıorum bole bı ısmı vardı) denilen parçanın değişmesi gerektiğini soyledı ve değiştirdiler.Fakat değişen pek bişey olmadı.Aynı sorunla tekrar gittiğmizde bunun toyota nın bi özelliği olduğu soylendi

Arkadaşlar bu bana göre anormal bi durum.Yaşayanınız varsa ve bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

• sanırsam aynı sorun değil ama benimde başımdam direksiyon problemi geçti. Bende 2004 Avensis kullancısıyım.

yaklaşık 1 sene önce 30.000 bakımı için aracımı götürdüm. Kış lastiklerinide aynı zamanda çıkartayım demiştim ve ozaman biraz sola çekme durumu vardı. Yetkili arkadaşa ,araçta hafif bir soldan kayma şikayeti ile birlikte gittim ve aracımı bıraktım. Sonra aracımla test sürüşüne çıkmışlar. Benım farketmedigim bir şekilde ses duymuşlar. Direksiyon kolonundan geliyormuş. Telefon ettiler ve garanti kağıdını istediler. Sonra aracımı almaya gittigimde , benim hiç farkına varamadıgım "Direksiyon Kolonu" komple değiştirdiler. faturası tam 900 ytl.. Bakım ücreti dşında 1 kuruş para vermedim.

Gerçekten servisimiz, eskişehir bazında konuşursam 3 yıllık dilimde beni kendilerine hayran bıraktılar.. Umarım böyle devam ederler...

Seninde sorunun umarım bu tarz birşeydir ve en kısa zamanda çözerler ..

• gerçekten adam gibi işini yapmış servis... tebrikler, bravoo
  • görüyorum ki şikayet daha çok servis tabanlı.bu durumlarda en iyi yöntem derhal servisi değiştirmektir.

adamlar sorun olmadığında ısrar ediyor ve sizde sorun olduğunu biliyorsanız,aynı servise gitmenin bir anlamı yok.
  • Arkadaşlar sanırsam direksiyon sorunu tüm 1,6 Avensislerde gözlendi.
    Bu yüzden ilk 1000 bakıma götürdüğümde ücretsiz olarak Direksiyon Mili İyileştirmesi adı altında bir işlem yapılacağını, bunun nedeninin aracımla ilgisnin olmadığını genel anlamda yapıldığını söylediler.
    Şikayetteki arkadaşlar sanırsam 1.6 kullanıcıları.
    Fakat ağzından laf almaya çalıştığım servis görevlileri araçlarda sorunun 60bin km'de ortaya çıktığını söylemişti. Arkadaşın şikayetinde 19bin rakamı geçiyor.
    Bu tür iyileştirmeler kullanıcılar için iyi oluyor.
    Geçmiş olsun .
  • Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.Şöyle de anlatabirim sorunu.

Direksiyona dokunmayla dahi araba feci derecede oynamaya başlıyo.Mesela bazen salakça şakalarımız olur gıderken direksiyonu aniden oynatmak gibi.İşte dokunmayla dahi araba sanki manevra yapmışçasına oynuyor.
  • up
  • biraz önce 0212 354 03 54 den bi arkadaş ile görüştüm. Bazı avensislerde iyileştirme adı altında direksiyon mili değiştiriliyormuş. Ücretsiz. Bilginize...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hedo5

sanırsam aynı sorun değil ama benimde başımdam direksiyon problemi geçti. Bende 2004 Avensis kullancısıyım.

yaklaşık 1 sene önce 30.000 bakımı için aracımı götürdüm. Kış lastiklerinide aynı zamanda çıkartayım demiştim ve ozaman biraz sola çekme durumu vardı. Yetkili arkadaşa ,araçta hafif bir soldan kayma şikayeti ile birlikte gittim ve aracımı bıraktım. Sonra aracımla test sürüşüne çıkmışlar. Benım farketmedigim bir şekilde ses duymuşlar. Direksiyon kolonundan geliyormuş. Telefon ettiler ve garanti kağıdını istediler. Sonra aracımı almaya gittigimde , benim hiç farkına varamadıgım "Direksiyon Kolonu" komple değiştirdiler. faturası tam 900 ytl.. Bakım ücreti dşında 1 kuruş para vermedim.

Gerçekten servisimiz, eskişehir bazında konuşursam 3 yıllık dilimde beni kendilerine hayran bıraktılar.. Umarım böyle devam ederler...

ya hocam benim araçta da bunun gibi bi poblem var, direksiyonu düz tuttuğumda araç sola çekiyor mecburen düz yolda direksiyonu hafif sağ tutuyorum, aslında bu durum yaklaşık 1.5 seneden beri vardı ancak çok üstünde durmuyordum. şimdi ise kafama takıldı hatta dün gittim rot ayarı yaptırdım fakat yine değişen bi şey olmadı. üstelik direksiyon mili de ücretsiz olarak değişti. Acaba ben de sizin yaptığınız gibi komple mi değiştirsem hazır garantisi daha bitmemişken?

• quote:

Orjinalden alıntı: mussa

quote:

Orjinalden alıntı: hedo5

sanırsam aynı sorun değil ama benimde başımdam direksiyon problemi geçti. Bende 2004 Avensis kullancısıyım.

ya hocam benim araçta da bunun gibi bi poblem var, direksiyonu düz tuttuğumda araç sola çekiyor mecburen düz yolda direksiyonu hafif sağ tutuyorum, aslında bu durum yaklaşık 1.5 seneden beri vardı ancak çok üstünde durmuyordum. şimdi ise kafama takıldı hatta dün gittim rot ayarı yaptırdım fakat yine değişen bi şey olmadı. üstelik direksiyon mili de ücretsiz olarak değişti. Acaba ben de sizin yaptığınız gibi komple mi değiştirsem hazır garantisi daha bitmemişken?

ben sadece sola çekme zannediyordum megersem direksiyon kolonuymuş. seninkide aynı olabilir tabi. valla garanti bitmeden bir an önce servise götür ve söyle bence. bi test sürüşüne çıksınlar eğer aynı problemse değiştiriyolar . Garanti bitmeden hallet bence

• 40000 km bakımına götüreceğim zaman söyliycem halletsinler
  • 1.6 Avensis almayı düşünüyorum,gerçi corolla ile arasında kararsızım.Avensisleirn bakım masrafı nedir?Kaç km 'de bakımı gidiyorsunuz?Corlla orta sınıf bir araç bakım masrafları benim keseme daha uygun .ama Avensis de bir üst segment araba,hesaba uyarsa Avensis alacam 2005-2006 model..
  • geçen sene 30.000 bakımım 190 ytl tutmuştu. Ortalama 10.000 km katları bu civarda oluyor zaten. En pahalı bakımımız 40.000 ve katları. Ben ne yaptıysam bütün fren balatalarını bitirmişim. zorunlu olarak değiştirdik. toplam 634 ytl..

Corolla-Avensis mukayesi son derece zor bir karar. Yeni corollalar en az avensisler kadar rahat. Ama bir üst segment olsun dersen avensis..
  • Tavsiye ve görüşler için teşekkrüler...2005-2006 model Otomatik Corolla (SOL) ile 1.6 Avensis aarsında hala kararsızım .İkisinin de fiyatı hemen hemen aynı seviyede 30-33 milyar...Eski bir Corolla (95 xei) kullanıcısı olarak kalbim corolla ,gözüm Avensis de
  • quote:

Orjinalden alıntı: PNOUMA

Tavsiye ve görüşler için teşekkrüler...2005-2006 model Otomatik Corolla (SOL) ile 1.6 Avensis aarsında hala kararsızım .İkisinin de fiyatı hemen hemen aynı seviyede 30-33 milyar...Eski bir Corolla (95 xei) kullanıcısı olarak kalbim corolla ,gözüm Avensis de

pardon hocam ben sizi sıfır alacak zannediyordum, diğer başlıkta sıfır alacağınızı göz önüne alarak cevap yazmıştım, ancak ikinci el olunca işin rengi değişir.
    İkinci el olunca zaten aracı değer kaybetmiş halde alıyorsunuz, yani sizin çok zararınız olmuyor, mesela avensis alacaksınız diyelim 32 milyara ( ki biraz fazla değer kaybettiği için fiyat uygun) ve 5 yıl kullandınız, sonra da aracı diyelim ki 21 milyara sattınız. bu durumda sizin zararınız 5 senede 11 milyar oluyor.
    Fakat eğer sıfır alıp (43 milyar) 5 sene sonra 25 milyara satardınız, bu durumda 5 senede zararınız 18 milyar olacaktı, yani demek istediğim şu; eğer ikinci el alıyorsanız zaten çok aşırı bi değer kaybı olmayacaktır satarken.

• Görüşler için teşekkürler.Avensis'te karar kıldım .Kendi arabamı sattıktan sonra araştırmaya başlayacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.