Şimdi Ara

## Elpida'nın DDR-3 Bellekleri Intel Tarafından Onaylandı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Elpida'nın DDR-3 Bellekleri Intel Tarafından Onaylandı ##

Samsung, Hynix ve Micron ile birlikte dünyanın en büyük bellek üreticilerinden biri olan Elpida'nın hazırladığı yeni DDR-3 bellek çözümleri Intel tarafından kod adı Bearlake olan yeni 3 serisi yonga setlerine yönelik olarak onaylandı. Elpida'nın DDR-3 belleklerinşin özellikle Intel'in entegre grafik işlemcili G33 yonga seti için onaylandığı da ifade edilmekte.

DDR-3 belleklere yönelik çalışmalarına 2005 Ağustos ayında başlayan Elpida uzun çalışmalar ve ortaya konan birçok bellek örneğinden sonra diğer büyük üreticiler gibi Intel ile iş birliğine giderek firmadan yeni DDR-3 platformlarına yönelik onay almayı başardı. İlk etapta özellikle maliyetler nedeniyle yüksek performans kategorisinde yer alan PC'ler de kullanılması beklenen belleklerin daha sonra PC pazarının diğer kategorileirnde de yaygınlaşması akabinde ise özellikle düşük güç tüketiminin sağladığı avantaj ile dizüsü ve sunucu pazarına da girmesi bekleniyor.

Elpida'nın Intel'den onay alan bellekleri şu şekilde,

* DDR3 SDRAM 512MB EDJ5308BASE-AC- E/AE- E: DDR-3 1066MHz (7-7-7) ve EDJ5308BASE-8A- E: DDR-3 800MHz (5-5-5);
    * Non-buffered modules DDR3 DIMM 1GB EBJ11UD8BAFA-AE- E: DDR-3 1066MHz (7-7-7) ve EBJ11UD8BAFA-8A- E: DDR-3 800 (5-5-5);
    * Non-buffered modules DDR3 DIMM 512MB EBJ51UD8BAFA-AE- E: DDR-3 1066MHz (7-7-7) ve EBJ51UD8BAFA-8A- E: DDR-3 800MHz (5-5-5);

Elpida'dan gelen bilgilere göre, firmanın DDR-3 1333MHz'lik çözümleri de hazır. Intel tarafında DDR-3 1333MHz'lik belleklere doğal desteğinin Bearlake ailesinin en üst modeli olacak X38 yonga seti ile sağlanması planlanıyor. Yine Elpida'dan gelen bilgilere göre firma 70nm üretim teknolojisi ile DDR-3 bellekler için daha yüksek saat hızlarını görebilecek. Firmanın şimdilik öncelikli hedefi 1600MHz giib görünüyor. Zaten ilk etapta yüksek fiyat ve yüksek zamanlamalar ile piyasaya girecek olan DDR-3 belleklerin tek teknik özellikler açısından hemde fiyat olarak alınabilir seviyelere gelmesi bir süre daha pek mümkün görünmüyr.

• Elpida' TÜRKİYEYE GELECEKMİ FX 57 VE KAÇ USD DEN BAŞLIYACAK ACABA
    BU MARKANIN ÜRETİM ÜLKESİ NEY ACABA
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAX GAMER

Elpida' TÜRKİYEYE GELECEKMİ FX 57 VE KAÇ USD DEN BAŞLIYACAK ACABA
    BU MARKANIN ÜRETİM ÜLKESİ NEY ACABA

Elpida Memory, Inc. is a manufacturer of Dynamic Random Access Memory (DRAM) silicon chips with headquarters based in Tokyo, Japan, and sales and marketing ...

www.elpida.com

görüldüğü gibi japon menşeyli bir firma

• Elpida DDR3 ram olarak D3U1066K 1GB ve 512 MB olmak üzere 2 çeşit ürün piyasaya sürmüş bile
    D3U1066K DDR3 512 yaklaşık 183$
    D3U1066K DDR3 1GB yaklaşık 360$ ciarında

• Sen kullandığın ramlardan memnun musun GEIL den 900Mhz de çalişiyormu bende yazın PC toplarken o raamlarden almaya niyetliyim..10-15$ daha pahalı OCZ ler var onlarda 4-4-4 ama 5-5-5de 900Mhz çalişir demişler tanıtımında bu iki modelin arasında kalacak gibiyim.
    quote:

Orjinalden alıntı: elektronikman

Elpida DDR3 ram olarak D3U1066K 1GB ve 512 MB olmak üzere 2 çeşit ürün piyasaya sürmüş bile
    D3U1066K DDR3 512 yaklaşık 183$
    D3U1066K DDR3 1GB yaklaşık 360$ ciarında

• Bendeki 2x1GB DDR2 800 dual ultra ramler 900MHz çalışıyor. Hatta fiyatlarıda ben aldıktan sonra birazdaha düşmüş.250 ytl ye alabilirsin.Performansı gayet iyi.Ben memnunum. FSB 445 ile her türlü testleri yaptım.Ama sistem toplayacaksan anakart alırken fsb 1333 desteği olanlara bak. malum yeni işlemciler geliyor.bence biraz daha bekle.

Ramlerin özelliklerine aşağıdaki siteden de bakabilirsin

http://www.geilusa.com/products/showReview/id/65
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.