Şimdi Ara

Dünyanın seri üretime hazır ilk ekran altı kamera çözümü duyuruldu! Ekran altı kameralı telefonlar yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çinli ekran üreticilerinden Visionox, dünyanın seri üretime hazır ilk ekran altı kamera çözümünü duyurdu. İnovasyon noktasında heyacan yaratan bu gelişmeyle birlikte, ekran altı kameralı telefonların konsept olmaktan çıkıp son tüketiciyle buluşması için önemli bir aşama kaydedilmiş oldu. 

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi Band 5 en net haliyle karşınızda: İşte Mi Band 5 tasarımı ve renk seçenekleri

Gerçek tam ekran deneyimi sunulacak

Visionox'un ekrana gömülü kamera çözümü için geliştirdiği ve seri üretime hazır hale getirdiği şeffaf ekran, yeni sürücü devreleri ve gelişmiş piksel yapılarından istifade ediyor. Bu sayede ekran parlaklığı ve ekran şeffaflığı arasında optimum denge sağlanarak, hem ön kameranın hem de ekranın bu şeffaflıktan olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçiliyor. 

Kameranın yer alacağı kısımda, ışık geçirgenliği daha yüksek olan organik ve inorganik film malzemeler kullanılıyor. Ekranın altındaki şeffaf iletken tabaka da saydamlığı artırma ve kırınımı bastırma gibi ikili etkiye sahip yeni bir malzemeden üretilmiş. 

Visionox, şeffaf ekranının beraberinde getirdiği handikapları en aza indirmek için çeşitli yazılımsal çözümler de sunuyor. Öyle ki ön kameranın çekim performansını etkileyen yansıma ve parlama gibi olumsuz durumlar için telefon üreticileriyle işbirliği yapıp özel algoritmalarla bu sorunları kompanse edebileceklerini belirtiyor. 

Şimdiye dek Xiaomi, Oppo, Samsung, LG ve Vivo gibi markalar şeffaf ekran ve ekran altı kamera teknolojisinin prototiplerini sergileseler de seri üretimin önünde önemli zorluklar bulunduğu için bu cihazlar konsept olarak kalmıştı. Görünen o ki Visionox, yeni paketleme yöntemleriyle seri üretimdeki darboğazı aşmış. 

Kaynak:https://m.ithome.com/html/491437.htm

• Hala inkâr edecekler mi acaba Çin'in artık teknolojinin öncüsü olduğunu iphonecular !

• Çin donanım konusunda teknolojinin öncüsü olabilir ama yazılım konusunda öncü olabileceğini sanmıyorum.

• fameka F kullanıcısına yanıt
    Huawei olayindan sonra oda olacaktir. Hatta tahminim tencent bu alanda lider olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • koca ekranda mercimek kadar yerde yapamadığımız göremediğimiz ne vardı da ve şimdi başımız göğe erecek?

• Normal ekran ve ön kamera kadar kaliteliyse neden olmasın, HA değilse sıkıntı

• Neden hâlâ on kameraya bu kadar ihtiyaç duyuluyor anlamadım. Asus un dönebilen kameralı zenfone 6 si var . Tek bi kamera ve kalite de aynı arka 30mp ön 15mp gibi bi saçmalık yok. Bence bu teknoloji üzerinden gidilse herşey daha kaliteli olur.

• tobepeople kullanıcısına yanıt
    Teknoloji ve para son 200 senedir kimlerin elindeyse hala onların elinde . Dün e kadar amerikaya veriyordular bugun çin e veriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çin tekenolojiye yön veren ülke oldu artık ama
  • Uzun zaman sonra heyecanlandım. Bu teknoloji telefonlarda bir devrim olucak.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Pek sanmıyorum İçinde Bulunan Mekanizma Pek Kararlı Değil Ve İp Sertifikası Sunamıyor Ve İnsanlar Bu Tür Teknolojilere Ön Yargılı Oluyorlar Acaba Kaç Kişi Zenfone 6 Aldı Ekran Altı Kamera Her Açıdan Daha İyi Ben Kullanıcagım Telefonda Hareketli Bir Parça Olmasını İstemem Büyük İhtimalle Kırılacaktır En Mantıklısı Ekran Altı Kamera

• Çin donanım konusunda teknolojinin öncüsü olabilir yazılım konusunda pek öyle oldugunu düşünmüyorum
  • fameka F kullanıcısına yanıt
    Yazılım konusunda zaten tek el Hintlilerdir!
    (Acı verici olanı ise aynısını biz de çok kolay yapabilirdik; şuan ülkeler bizim insanlarımızı aynı şekilde kapmak için yarışırlardı, imam hatip okulları açmak yerine mevcut okullarda yazılımı öne çıkartmak gerekiyordu. Hintlilerin tek yaptığı bu ve sadece bununla program konusunda lider konumda; Ama adamlar ilk öğretimde bile buna hazırlık yapıyorlar!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 8 Haziran 2020; 19:20:52 >
  • oly1786 kullanıcısına yanıt
    Alnından öpülesi mesaj.

Çok basit inkar edebilirim ben donanımsal anlamda çinin çok başarılı olduğunu kabul ediyor fakat yazılımsal alanda aynı şeyi söyleyemeyeceğim

• He işte aradığım inovasyon

• Imarex kullanıcısına yanıt
    Benim ise farklı bir düşüncem var
    Kamera cihazın içine farklı bir açıda gömülür ön tarafa kamera yerine ışığı periskop gibi alıp aşşağı kameraya taşıyacak bir kanal yapılabilir böylece motorlu bir sistem kullanmadan tek kamera ile hem ön hem arka kısımdan görüntü alınır. Ancak ne kadar verimli olur ne kadar düzgün görüntü alınır muamma

• quote:

Orijinalden alıntı: FoBç

Çok basit inkar edebilirim ben donanımsal anlamda çinin çok başarılı olduğunu kabul ediyor fakat yazılımsal alanda aynı şeyi söyleyemeyeceğim
    2 mesaj önce ona da cevap verdim zaten, Ayrıca mevzu tamamen farklı, teknoloji ile yazılım bağlantılı olsa da aynı şey değil!
    Doğrudur ben ilk cümlene cevap niteliğinde söyledim yazılımda hintlileri bende es geçerim

• Sahsi fikrim telefonda on kamera kadar gereksiz bisey yok yap arka kamerayi one donebilecek sekilde isteyen one katlayip kullansin yada koy arkaya ufak bir ekran goruntulu gorusmeyi oradan yapalim. 8500 tl ye aldigim note 10 plus in ustunde koca bir sivilce varmis gibi yada olupixel gibi duruyor sinir bozucu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.