Şimdi Ara

Apple, ABD'deki eylemlerde yağmalanan iPhone'ları devre dışı bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, George Floyd adlı siyahi vatandaşın bir polis memuru tarafından öldürülmesi sonucu çıkan protestolar sırasında, mağazaları yağmacılar tarafından hedeflenen şirketlerden biri ve söylemeye gerek yok ki iPhone'lar da dahil olmak üzere şirketin birçok cihazı çalınmış durumda.

Ayrıca Bkz.Google ve Samsung "lanetli" duvar kağıdını düzeltmeye çalışıyor

Kaç iPhone'un çalındığı belli değil

Yağmacılar ücretsiz bir iPhone elde ettikleri için şanslı olduklarını düşünebilirler. Ancak Cupertino merkezli teknoloji devin her durumla başa çıkmak için gerekli araçlara sahip. Zira şirket, yağmalanan Apple Store'lardan çalınan iPhone modellerini devre dışı bıraktı ve bir uyarı mesajı yayınlayarak Apple Store'lara geri getirilmesini istedi.

Çalınınan iPhone'ların ekranında: "Bu cihaz devre dışı bırakıldı ve izleniyor." mesajı yayınlayan Apple'ın tek ümidi cihazların geri getirilmesi. Ancak göstericilerin yakayı ele vermemek için bunu yapmaları beklenmiyor. Buna paralel olarak kaç iPhone'un yağmalandığı belli değil ancak Apple'ın, cihazlarının yanlış ellere ulaşması durumunda, buna karşı nasıl savaşacağını tam olarak bildiği çok açık.

Kaynak:https://www.bbc.com/news/technology-52903677

• Ya kardeşim yağma yağma diyorsunuz da bu adamlar yıllar yılı yağmalandı sömürüldü siyahıyla beyazıyla yağmalandı. E o tarafa bişey demiyorsunuz tutturmuşsunuz yağma da yağma. Bu kadar zulm ve sömürüye maruz kalan insanlardan erdemli olmalarını beklemek komik. Bir tarafta hırsız var herseyinizi çalmış çırpmış hatta çocuğunuzun geleceğine ambargo koymuş sonra diyorsunuz ki etik ahlak. Fransız ihtilalinde de yağmalar talanlar oldu. Hatta Arthur Rimbaud’nun hatıratlarında yazar ailem yağmacıydı diye. Gerçekten adil nizam olsa ve bu olaylar patlak verse yağmacılık kınanacak bir olgu kabul ama bu şartlar altında yağma yapmasam bile yağmacılara karşıda tek satır olumsuz bişey demeyi onurlu bulmuyorum. Söylediklerim tüm evren için geçerli bir tarafta sermayedarlar yağmalayacak bankalar şirketleri kurtarmak için karşılıksız para basacak insanlar bunlara susup yağmacılara hebele hübele yok öyle yağma :)
    Kesinlikle problemli bir bakış açısı. Eğer ki sana yapılan zulme karşı dik durmayı bunun için savaşmayı dava edindiysen, bir yerleri yağmalamak, çalıp çırpmak, kendine haksız fırsatlar yaratmaya çalışmak yapacağın son şeydir. Orada yağmalama yapanların hiçbirinin umurunda bile değil Floydmuş, ırkçılıkmış. Çünkü kendinden 1 nesil önce yaşananlardan bile haberi yok ne yazık ki. Başkaldırı ile fırsatçılığı birbirinden ayırırsan yanlış düşündüğünü anlarsın.
  • Yağmalayanlarda azıcık akıl varsa zaten o telefonu kullanmaz, parçalarına ayırarak satarlar
  • Irkçılık bahane yağma şahane.

• Ya kardeşim yağma yağma diyorsunuz da bu adamlar yıllar yılı yağmalandı sömürüldü siyahıyla beyazıyla yağmalandı. E o tarafa bişey demiyorsunuz tutturmuşsunuz yağma da yağma. Bu kadar zulm ve sömürüye maruz kalan insanlardan erdemli olmalarını beklemek komik. Bir tarafta hırsız var herseyinizi çalmış çırpmış hatta çocuğunuzun geleceğine ambargo koymuş sonra diyorsunuz ki etik ahlak. Fransız ihtilalinde de yağmalar talanlar oldu. Hatta Arthur Rimbaud’nun hatıratlarında yazar ailem yağmacıydı diye. Gerçekten adil nizam olsa ve bu olaylar patlak verse yağmacılık kınanacak bir olgu kabul ama bu şartlar altında yağma yapmasam bile yağmacılara karşıda tek satır olumsuz bişey demeyi onurlu bulmuyorum. Söylediklerim tüm evren için geçerli bir tarafta sermayedarlar yağmalayacak bankalar şirketleri kurtarmak için karşılıksız para basacak insanlar bunlara susup yağmacılara hebele hübele yok öyle yağma :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fhrstw kullanıcısına yanıt
    Olumsuz, olumsuzdur; kötü, kötüdür.
    Yani iki tarafta yanlış yapıyor olamaz mı, yağmacılar başka insanları da mağdur ediyor, ha diyelim apple çok kötü bir şirket insanları sömürüyor. Ama orada kendi hakkıyla iş yapan ahmet jhon amca, ayşe jenny teyzeyi yağmalamanın neresini hoş görebiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • talhadogdu T kullanıcısına yanıt
    harcanıyorsun buralarda, tornacı olmalısın bence

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    apple nasil milleti somuruyor? Devletten bedava para almiyor, ihale almiyor. sadece telefon, bilgisayar satiyor alan alir, almayan almaz. apple neyi yanlis yapiyor veya somuruyor? dediklerinizde banka ile olanlara katiliyorum, karsiliksiz paralar gibi ama her sermayeyi dusman bellemek aptalliktan baska birsey degil.

• Benzer olaylar Türkiye ve bir çok ülkede yaşandı.

Benim anlamadığım, haklı bir konu üzerinden protesto yaparken neden yağma yapıp haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz?

Protesto yap,eylem yap,sisteme karşı duruşunu göster fakat protesto bahane yağma şahane olayına dönüyor bir zaman sonra.

Büyük mağaza zincirlerini geçtim küçük müstakil dükkanlara bile sahibi yapmayın diye yalvardığı halde saldırıp yakıp yıkıyorlar.
  • sahoron S kullanıcısına yanıt
    “ha diyelim”
    Varsayım yaptım hocam
    Konu apple ile ilgili olduğu ve cevapladığım kişiye yönelik bir mesaj yazdığım için

Yani X y z de olabilir orada şirket adı konuya uysun diye varsayımın içinde kullanmıştım
    Varsayımda isim verirken dikkatli olmak gerekiyor galiba yanlış anlaşılmaya ve yorumlanmaya çok müsait.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahya Yahya

Benzer olaylar Türkiye ve bir çok ülkede yaşandı.

Benim anlamadığım, haklı bir konu üzerinden protesto yaparken neden yağma yapıp haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz?

Protesto yap,eylem yap,sisteme karşı duruşunu göster fakat protesto bahane yağma şahane olayına dönüyor bir zaman sonra.

Büyük mağaza zincirlerini geçtim küçük müstakil dükkanlara bile sahibi yapmayın diye yalvardığı halde saldırıp yakıp yıkıyorlar.
    bu durumun cok basit bir aciklamasi var, yagma yapan insanlar ile amaci protesto olan insanlar aynı insanlar degil.

yagmacilar karmasadan yararlananlar.

bir eylemi terörize etmek cok kolaydir , bazı kişiler karştırırsın içine toplulugun icine , ortaligi yakip yikar yagmalar.

bunlari tvye cikartip dersin ki bunlar terörist.

burda basının cok onemi var olayları tarafsız sekilde aktarması gerekiyor ama basın özgür olmadığı sermaye gruplarına hizmet ettiği için insanlari manipule etmekten baska ise yaramiyor.

amerika'ya uzulecek halimiz yok, karistigi cografyalarin bedelini fazlasiyla oder umarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Ya kardeşim yağma yağma diyorsunuz da bu adamlar yıllar yılı yağmalandı sömürüldü siyahıyla beyazıyla yağmalandı. E o tarafa bişey demiyorsunuz tutturmuşsunuz yağma da yağma. Bu kadar zulm ve sömürüye maruz kalan insanlardan erdemli olmalarını beklemek komik. Bir tarafta hırsız var herseyinizi çalmış çırpmış hatta çocuğunuzun geleceğine ambargo koymuş sonra diyorsunuz ki etik ahlak. Fransız ihtilalinde de yağmalar talanlar oldu. Hatta Arthur Rimbaud’nun hatıratlarında yazar ailem yağmacıydı diye. Gerçekten adil nizam olsa ve bu olaylar patlak verse yağmacılık kınanacak bir olgu kabul ama bu şartlar altında yağma yapmasam bile yağmacılara karşıda tek satır olumsuz bişey demeyi onurlu bulmuyorum. Söylediklerim tüm evren için geçerli bir tarafta sermayedarlar yağmalayacak bankalar şirketleri kurtarmak için karşılıksız para basacak insanlar bunlara susup yağmacılara hebele hübele yok öyle yağma :)
    hapisanelerdeki hırsızlara sor hepsinin bir bahanesi vardır iş yok, sistem kötü falan alın teriyle çalışıp çocuğuna ekmek götüren adamın ne suçu var da dükkanını yağmalıyorsun haklıyken haksız konumuna düşmeye gerek yok.

• İşte ekosistem 😀

• Dogu banka göndersinler 200 liraya hallederler imei unlock dkskk sanki adam geri getiricek skkskskkd ben bu amerikalilarida anlamiyorum kendilerini cok met edip dünyaya böyle bir kargasada salak salak hareketler yapacaka kadar aptal insanlar birde ellerine silah almis sanki bir sey yapabilceklermis gibi video oyunu asalaklari kendilerini kandirirlar anca

• fhrstw kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle problemli bir bakış açısı. Eğer ki sana yapılan zulme karşı dik durmayı bunun için savaşmayı dava edindiysen, bir yerleri yağmalamak, çalıp çırpmak, kendine haksız fırsatlar yaratmaya çalışmak yapacağın son şeydir. Orada yağmalama yapanların hiçbirinin umurunda bile değil Floydmuş, ırkçılıkmış. Çünkü kendinden 1 nesil önce yaşananlardan bile haberi yok ne yazık ki. Başkaldırı ile fırsatçılığı birbirinden ayırırsan yanlış düşündüğünü anlarsın.

• Sokaklar eylem yerleri değildir sokaklarda hak aranmaz neticede olaylar Farklı yönlere kaymaya çok müsaittir bedeli ağar olur .

• Yine bu sorunlu forumda, yapılan editler pc sürümünde görünmüyor. Cache işini abartmış gibisiniz sanki. Yukardaki mesajın değişmesi için up.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilirKişi00 -- 7 Haziran 2020; 19:30:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Ya kardeşim yağma yağma diyorsunuz da bu adamlar yıllar yılı yağmalandı sömürüldü siyahıyla beyazıyla yağmalandı. E o tarafa bişey demiyorsunuz tutturmuşsunuz yağma da yağma. Bu kadar zulm ve sömürüye maruz kalan insanlardan erdemli olmalarını beklemek komik. Bir tarafta hırsız var herseyinizi çalmış çırpmış hatta çocuğunuzun geleceğine ambargo koymuş sonra diyorsunuz ki etik ahlak. Fransız ihtilalinde de yağmalar talanlar oldu. Hatta Arthur Rimbaud’nun hatıratlarında yazar ailem yağmacıydı diye. Gerçekten adil nizam olsa ve bu olaylar patlak verse yağmacılık kınanacak bir olgu kabul ama bu şartlar altında yağma yapmasam bile yağmacılara karşıda tek satır olumsuz bişey demeyi onurlu bulmuyorum. Söylediklerim tüm evren için geçerli bir tarafta sermayedarlar yağmalayacak bankalar şirketleri kurtarmak için karşılıksız para basacak insanlar bunlara susup yağmacılara hebele hübele yok öyle yağma :)
    Detroit: Become Human diye bir oyun var. Oradaki androidleri kafanda bu siyahilerin yerine koyup yapacağın şeylere alacağın tepkileri öğrenebilirsin. Birebir olarak kıyaslayamasakta en azından doğru düşünmen konusunda fikir verebilir.

Sanki hergün siyahilerin dükkanı yağmalanıyorda bunlar ayda yılda bir yağma yapmışlar gibi yazıyorsunuz.

Alakasız:
    Forum yine sorunlu, yapılan editler pc sürümünde görünmüyor. Cache işini abartmış gibisiniz sanki. Yukardaki mesajın değişmesi için up.

• E hanı Iphonelar, bilgisayarlar, saatler her bi şey ABD'de çok ucuzdu bir iki gün çalışıp alınıyordu? Millet niye kıtlıktan çıkmış gibi mağazalara saldırıyor talan ediyor yağmalıyor anlamıyorum, üstelik suçlu konumuna düşüyor kameralar önünde kayıt edilip sosyal medyaya konulup bir de sicile işleniyor. Yani bu kadar ucuz bir şey için değer mi düşünmek gerek ya da bize yalan söylüyorlar, onlarda da pahalı, Kara Cumalar için birbirlerini ezmelerinin nedeni de bu mu olsa gerek! Bilemedim Altan.

• Yapsa ne olcak adamlar parça fiyatına geri satar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.