Şimdi Ara

S&P 500 listesinde en çok kazanan CEO; Lisa Su oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD’yi kötü günlerinde adeta sırtlayarak ayağa kaldıran ve bugün hem grafik hem de işlemci sektöründe rakiplerinin korkulu rüyası haline getiren Lisa Su haklı bir şekilde kazançlarını da katladı.

En yüksek kazanan CEO

Associated Press; ABD’nin 500 büyük şirketini içine alarak hazırlanan S&P 500 endeksinde 2019 yılının en çok kazanan CEO’sunu belirlemek için anket gerçekleştirdi. 2011 yılından bu yana yapılan anket sonucunda Lisa Su en fazla kazanan CEO ünvanını elde etti.

Ayrıca Bkz.Yapay zekaya karşı mücadele ettiğiniz Hello Human çok kısa süreliğine ücretsiz

EPYC sunucu işlemcileri, Ryzen masa üstü işlemcileri ve Radeon grafik birimleri gibi AMD’nin çok önemli silahlarının hazırlanmasında büyük emeği olan Lisa Su sayesinde firma hızlı bir yükseliş içerisine girdi. Son yılların en yüksek faaliyet karına imza atan firma ayrıca üst üste kar açıklama rekorunu da kırdı.

2019 yılında Lisa Su’nun toplam kazancı 58.5 milyon dolar olarak gerçekleşirken bunun 56 milyon doları hisse senedi, 1.2 milyon doları ikramiye ve 1 milyon doları da yıllık maaş olarak yansıdı. Yani Lisa Su şirketin hisselerini değerlendirdiği ölçüde kazanmış oldu.

Bu sonuçlarla ilk kez S&P 500 endeksinde bir bayan yönetici zirveye çıktı. Firmalar arasında sadece 20 bayan yönetici mevcut ve Lisa Su en çok kazanan erkek yöneticiden 13 milyon dolar daha fazla kazandı.

• İşin açıkçası bir gram kıskanmıyorum, AMD'yi şâha kaldırdı kadın.

• Valla ben AMD sahipleri olsam helal olsun son kuruşuna kadar derdim.
  • Haber içeriğindeki CPU kısmına katılmayanlar varsa zaten son birkaç yıldır PC dünyasının içindiler mi bunu bi' sorgulamaları gerekir. Ancak, GPU kısmına maalesef ki tamamıyla katılmak mümkün değil. Giriş-Orta/Orta-Üst seviyeler için rakibi ile (sürücü sorunlarını bi' kenara bırakırsak) kısmen rekabette denebilse de Üst-En Üst seviyelerde NVIDIA uzun zamandır rakipsiz konumdadır. AMD'nin bir an önce sürücü ekibini ciddi ciddi gözden geçirmesi gerekmektedir.
  • kadın AMD yi uçurdu hak ediyor
  • Başarı olarakta en iyisi zaten kolay değil fx döneminden sonra bu kadar toplamak şirketi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimle evlenir mï acaba ?ben eve bakarim parasını harcarım oda çalışır

• Intel ve Nvidia'nın hükmünü bitirip, getirdiği rekabetle piyasaya su serpen, çiçek açan kadın gibi kadın Lisa Su.

S&P 500 listesinde en çok kazanan CEO; Lisa Su oldu
  • Silikon vadisinin hanım ablası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kadın işin hakkını veriyor. parasını da hak etmiştir
  • Bu şirketleri ya Asyalılar kalkındırıyor ya Yahudiler. Arkandayız Lisa Su sıra Nvidia'da.

• Yabancı kaynaklarda bazı Donanımhaber kullanıcılarına mirasından pay verecekmiş diyolla. :) Noterle görüşmüş diyolla.
  • Armin van Buuren* kullanıcısına yanıt
    Peki madem öyle diyorsun elini kalbine koy ve doğru söyle paran olsa Amd yoksa Nvidia mı kullanırsın hatta ben sana verileride verimhttps://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2080-Ti-vs-AMD-Radeon-VII/4027vs4035 karşılaştırma sana kalmış

• quote:

Orijinalden alıntı: FoBç

Peki madem öyle diyorsun elini kalbine koy ve doğru söyle paran olsa Amd yoksa Nvidia mı kullanırsın hatta ben sana verileride verimhttps://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2080-Ti-vs-AMD-Radeon-VII/4027vs4035 karşılaştırma sana kalmış
    Yanlış anladın galiba, daha Nvidia karşısında duramıyor, onun da karşısına çıksın demek istedim. AMD'nin ekran kartı gamı, özellikle üst seviyede berbat. Ayrıca param da var ama artık pek oyun oynamıyorum, Mac falan takılıyorum o açıdan uzaktan takip ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armin van Buuren* -- 4 Haziran 2020; 16:11:42 >

• Canım lisa. Çok başarılı bir ceo kendileri.
  • kadına saygı duyuyorum helal olsun
  • Armin van Buuren* kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma yanlış anlaşılmalar olabiliyor yazım dili insanın kafasını karıştırabiliyor birde haberde sadece en çok kazanan ceo nun lisa su olduğunu yazıyor Nvidia la karşılaştırmanında bir manası yok o zaman

• Amd yi ipten alıp bu yerlere getiren Lisa Su gerçekten taraflı tarafsız saygı duyulması ve takdir edilmesi gereken bir kadın. İşlemci tarafındaki başarısını zamanla ekran kartı tarafında da göstereceğinden şüphem yok.
  • Hakediyor vallahi helal olsun hele de kadınlar başarıyor ya ayrı gurur duyuyorum

• emirdovencioglu E kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.