Şimdi Ara

Google, gizli modda kullanıcıları izlemekle suçlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
2.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ABD'nin Kaliforniya eyaletinde açılan bir sınıf davasına göre arama devi Google, kullanıcılar Chrome'un gizli modunu aktif etse dahi arka planda gizli bir şekilde veri toplamaya devam ediyor.

Ayrıca Bkz.Android 11 Beta yanlışlıkla yayınlandı: İşte yenilikler

San Jose'deki federal mahkemede açılan dava, 1 Haziran 2016'dan itibaren gizli modu kullanan kullanıcıları kapsıyor. Mahkemeye yapılan şikayete göre Google, Chrome'u gizli modda kullanan kullanıcıların Google Analytics, Google AdSense gibi çeşitli Google servisleri aracılığıyla verilerini topluyor.

Davacılar, Chrome'u gizli modda kullanırken Google ile paylaşılan veriler üzerinde kontrol sahibi olduklarına inanmaya kasten aldatıldıkları gerekçesiyle Google'dan şikayetçi.

Google: "Gizli modda veri toplanabilir"

Bu iddialara karşı Google cephesinden gelen cevap ise şu şekilde: "Her yeni gizli sekme açtığınızda, daha önce de açıkça belirttiğimiz gibi web siteleri oturumunuz sırasında gezinme etkinliğiniz hakkında bilgi toplayabilir." 

Kullanıcı gizliliğini ihlal etmekle suçlanan Google, iddialar doğru çıkarsa en az 5 milyar dolarlık bir maddi yaptırımla karşı karşıya kalabilir.  .

• bedava sirke baldan tatlıdır.Adamların bedava diye sundukları bütün servisler kullanıcıların bilgilerini toplama, reklam yönlendirme, ses ve görüntü bilgilerinin işlenmesi vs üzerine yaptıkları araştırmaları daha da geliştirmek ve dünya üzerinde bu teknolojileri kullanarak daha da fazla rant elde etmek üzerine.
    Evet belki de amaç masum insanlara hizmetler sunmak ama bunu babalarının hayrına yapmıyorlar. Ben de bir Google kullanıcısı olarak yazıyorum. Elimden geldiğince bu sistemin bizi kullanmasının önüne geçebilmek için yerli, farklı ve daha güvenli teknolojileri maddi ve manevi desteklemeye hazırım.
    Bir babayiğit de çıkıp yerli servisleri düşük bir ücretle hizmet olarak sunarsa neden olmasın. Hiç bir şey için geç kalınmış sayılmaz.
  • Umarım izlettiklerimden memnun kalmışlardır

• Şaşırtıcı gelmedi nedense, mr. veri tüccarı gogle.

Ellerindeki veya ele geçirecekleri diğer verilerle 5 milyarı tekrar kazanabilecek olması ise yorumsuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • doğru izleniyo size özel sonuçlar sıralanıyor mesajı gördüm geçen +18 site değildi googleye birşey yazmıştım ve gerçekten görmek istediğim şeyler çıktı

• pek hoşnut şeyler izlememişler galiba
  • bedava sirke baldan tatlıdır.Adamların bedava diye sundukları bütün servisler kullanıcıların bilgilerini toplama, reklam yönlendirme, ses ve görüntü bilgilerinin işlenmesi vs üzerine yaptıkları araştırmaları daha da geliştirmek ve dünya üzerinde bu teknolojileri kullanarak daha da fazla rant elde etmek üzerine.
    Evet belki de amaç masum insanlara hizmetler sunmak ama bunu babalarının hayrına yapmıyorlar. Ben de bir Google kullanıcısı olarak yazıyorum. Elimden geldiğince bu sistemin bizi kullanmasının önüne geçebilmek için yerli, farklı ve daha güvenli teknolojileri maddi ve manevi desteklemeye hazırım.
    Bir babayiğit de çıkıp yerli servisleri düşük bir ücretle hizmet olarak sunarsa neden olmasın. Hiç bir şey için geç kalınmış sayılmaz.

• celeroni kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ben de desteklerim ama Google gibi bir devi geçmek zor,imkansız değil.Intel'le AMD arasında olan haksız rekabet Google ve diğer browserler(Yandex v.b.) arasında da var.

• neyi izliyorlar acaba
  • hit2934 kullanıcısına yanıt
    Tamamda diğer arama motorları bu davayı açmamış haber içeriğine göre kullanıcılar Chrome'un gizli modunu aktif etse dahi arka planda gizli bir şekilde veri toplamaya devam ediyor diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heryer’de röntgenciler var :)

Yerli farklı mı olcak milleti fişlerler.

• Google bunu zaten bize soylemiyor mu ? İnternet sağlayıcısının bildiği şeyi niye kendileri bilmesin. Karşiniza çikan reklamları inceleyin. Hep aratıp baktığınız şeyler

• E malum işi yaparken bizimi izliyorlar 😯

Yerli olanları kullanmak çok daha sakıncalı bence, yabancı en azından seni fişlemiyor. Yerli direk seni fişler. 7 gün 24 saat seni gözetler illaki bir gün, gerektiğinde, yıllar önceki verileri önüne serer elini kolunu bağlar.

• Yaktın Bizi Chrome 😂

• FoBç kullanıcısına yanıt
    Onun farkındayım ben diğer arkadaşa cevap niteliğinde yazdım.İşin benim bahsettiğim boyutu da hep vardı ve var.

• bizi izlemedikleri bir orası kalmıştır
    Yerliciligin de civigini cikartmayalim isterseniz. Ben gizli mod hiç kullanmadım ama Türkiye'deki kişilerin bilgilerini yabancı ne yapsın genelde reklam bilgisi alınıyor. Yerli senin nefes aldığını bile bilmek ister. Ellerinde olsa dakka durmaz yaparlar. Zaten adım sesleri yavaş yavaş gelmeye başladı. Her yerdeki kısıtlamalar internete de gelecek nabız yokluyorlar. TC ile üyelik TC ile internette gezinti gündemde yapılabilirse yapacaklar o zaman görün özgürlüğü :)

• Oha gerçek mi bu beni izlese herhalde der bu ödevden başka bir şey yapmıyor mu diye ya ödev ya sınav ya da okulun sistemi

• osmanucdal O kullanıcısına yanıt
    Aynen her yer bitti şimdi Google kaldık şaka gibi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.