Şimdi Ara

iPhone SE 2020'i kim neden alır? iPhone SE 2020 inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
7.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iPhone SE 2020, iPhone 11 ve iPhone 8 ile harmanlanmış yapısı ile Apple ekosisteminde farklı bir yere sahip. Peki tasarımı 2014'ten donanımı 2020'den gelen bu telefonu kim ne yapar? Neden alır? 

• Mesut Çevik 6 sene önceki tasarımı utanmadan sunan Apple'ı gene güzel bir yaladı. Efendim şöyle video çekiyormuş böyle fotoğraf çekiyormuş. Arkadaş sanki telefonu alacak olan elamanların hepsi profesyonel içerik üreticisi!!! Zaten profesyonel içerik üreticileri ellerinde en baba ekipman ile işlerini görüyor. Bu telefonu alacak olanlar telefonlarının arkasında elma logosu görmek isteyenlerden başkası değil. Bu elemanlara 1500 tl'lik Android telefon da verseniz yapacakları iş aksamayacak hayat kaliteleri değişmeyecek.
    Ortaokul çocuğuna 5300 liralık telefon ideal mi oluyor?
    Sadece alo diyecek dedeye - nineye 5300 liralık telefon ideal mi oluyor?
    Apple istese bu telefonu 4500'e satabilirdi. Daha doğrusu satmalıydı.
    Zaten alıcısı var diye 800 lira isheep farkı eklemişler.
    700$ lık iPhone 11 7300 lira. İsteseler 4200'e bile gelirdi.
  • çöpçüler içindeki bakır için alabilirler mesela.

• Valla küçümsemeyin. Büyükanne büyükbabaya telefon alıp facetime yapmak isteyenlere ideal, ortaokul çocuklarına ideal... Alıcısı, marketi var. Çöp dememek lazım. Allah ulaşamayanlara da nasip etsin.

• Bence güzel bir model ancak yıl olmuş 2020 artık minimum full hd ekran olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 3 Haziran 2020; 21:34:24 >
  • Xagdas kullanıcısına yanıt
    valla hocam o facetime yerine başka konuşma programları var ama şu telefon gm 9 pro dan benim ihtiyaçlarıma göre daha aşağı ve gm 9 pro 1600 tl.

• 5 W adaptör ayıp bir şey. Apple'ın ne kadar hıyar bir firma olduğunun özeti gibi.

• Hele pil ömrü ve gücü rezalet.

• Bu telefon 4K60 çekimi HDR açık şekilde yapabiliyor mu? HDR ile 4K30 üzeri desteklemiyor diyenler var.

Bazıları büyükanne telefonu demiş neremle güleceğimi şaşırdım. Tasarım bir telefonda bakılması gereken en son özelliktir. Telefonda çatır çatır oyun oynanır. Ben iPhone 6s ile gayet rahat oynuyorum. CODM’de hiç sıkıntı yok çatır çatır oynatıyor da yetiyor da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

Valla küçümsemeyin. Büyükanne büyükbabaya telefon alıp facetime yapmak isteyenlere ideal, ortaokul çocuklarına ideal... Alıcısı, marketi var. Çöp dememek lazım. Allah ulaşamayanlara da nasip etsin.
    Ortaokul çocuğuna 5300 liralık telefon ideal mi oluyor?
    Sadece alo diyecek dedeye - nineye 5300 liralık telefon ideal mi oluyor?
    Apple istese bu telefonu 4500'e satabilirdi. Daha doğrusu satmalıydı.
    Zaten alıcısı var diye 800 lira isheep farkı eklemişler.
    700$ lık iPhone 11 7300 lira. İsteseler 4200'e bile gelirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefonun tek eleştirilecek yeri kasa tasarımı onun dışında harika bir telefon fiyatıda gayet iyi bir seviyede.

• Symbianist S kullanıcısına yanıt
    hocam o küçücük ekranda oyun mu oynanır şimdi yeme bizi. Benim 15.6 inç monster notebookum var sırf devil may cry 5 i daha iyi oynamak için freesync büyük monitör aldım telefon da göze yakın olduğu için film veya oyun için en az 6 inç olmalı yoksa gözü ağrıtıyor indireceksin 1080 p filmi amoled ekranlı 6 inç telefonda paşalar gibi izleyeceksin. oyun oynayacaksanda özelliklerden 1080p veya 2k ya ayarlayıp öyle oynayacaksın sony 4k ekranlı telefon çıkarmış bunlar hala 750 p 4.7 inç ekran kakalıyolar 400 dolara o paraya redmi note 9s al sd 720g ile pubg 1080p 60 fps veriyor.

• javaprof kullanıcısına yanıt
    cop dedigin telefona androidler karsi koyamiyor en az ios 18 kadar guncelleme gelcek

• quote:

Orijinalden alıntı: emre50900

cop dedigin telefona androidler karsi koyamiyor en az ios 18 kadar guncelleme gelcek
    Hangi androidler hocam gm8 go karşı koyamıyor mesela ya da redmi 8 redmi note 8 değil bak o bundan iyi direk redmi 8.
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

Hangi androidler hocam gm8 go karşı koyamıyor mesela ya da redmi 8 redmi note 8 değil bak o bundan iyi direk redmi 8.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam çok haklısın. Redmi 8 iPhone 4s'den iyi olabilir bu konuda ben de hem fikirim.
  • Neden alır sorusuna cevaben bir insan telefonu iletişim için alır iPhone se farklı birşey içinmi alınıyor.

• İhtiyacınız kadarını alın, marka olması, sizi üstün bir insan yapmaz..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Size yalan borcum mu var? Gayet de rahat oynanıyor. Hatta sıralamada efsanevi rütbelerim mevcut. Hem ÇO hem de BR’de.

400 dolara gidip de Redmi Note 9s mi alayım? Dört kamerası olmasına rağmen HDR açık şekilde 1080p60 kayıt yapamayan cihazı mı alayım? 1080p’yi geçtim bu cihaz HDR video kaydı yapamıyor. Dört kamera var ama kuru kalabalık. Müzik kalitesi desen yanından geçemez. İçinde hangi DAC kullanıldı bilmiyoruz. Çoğu kişi bilmez ama 2015’te çıkan iPhone 6s’te Cirrus Logic 338S1285 çift amplifikatör mevcut. Ses kalitesi de oldukça iyidir. Kaç yıl önceki model üstelik. Note 9s’in muhtemelen ses performansı iPhone SE’nin yanından dahi geçemez. Video ve müzik konusunda pek bir şey beklememek lazım. Dahası saçma sapan hatalarla dolu arayüzü ve iki yıl sonra güncellenmeyecek olması da cabası. Ben nasıl bankacılık uygulaması yükleyip güvenle kullanacağım? Hele de böyle bir cihazda. Bir sorun ya da arıza yaşadığında karşınızda bir yetkili yok. Resmi bir teknik servisi ve çağrı merkezi yok. Ama ben iPhone SE’yi aldığımda 6 yıllık gücelleme desteği alacağımı, herhangi bir sorunla karşılaştığımda gerekirse cihazımı sıfır modelle değiştirebileceğimi biliyorum.

Note 9s’e karşı eksisi küçük ekranı sayılabilir. Film ve video izlemek daha keyiflidir. Ama hepsi bu kadar. Daha fazlası yok. Ayrıca GarageBand gibi bulunmaz bir nimet mevcut. Android’de bu kalitede bir stüdyo uygulamasını bulamazsın. Ayrıca iRig gibi özel aparatlar da cabası. Stüdyo kalitesinde müzik yapabilme imkanı tanıyor. Tüm bunlar bir araya gelince ekran dezavantajını düşünmüyorsun.

Ha benim bunlarla işim yok. Kamerası ve sesi idare etsin oyunu 60 fps oynatsın video içeriklerini büyük ekranda izlemek istiyorum diyen gider alır o başka. Sonuçta herkesin tercihi. Sheeplik olarak görenler önce kendi sheepliklerine baksınlar diyorum.

Mi 10 4K HDR kayıt yapmaktan aciz mesela ve iPhone SE 4K HDR kayıt yapabiliyor. Video konusunda karşı koyamıyor gördüğün gibi. O kadar kamerası var ama demek ki olmayınca olmuyor. Tek kamerayla videoda tokatlıyor mesela.

• Bu telefon sular seller gibi satacak tıpkı iphone 11 gibi, Apple'ın gizli silahı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Androge0s -- 3 Haziran 2020; 22:29:58 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.