Şimdi Ara

Kamu bankalarından ikinci el araçların da dahil olduğu yeni taşıt kredisi paketi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kamu bankaları (Vakıfbank, Halkbank, Ziraat), salgının ardından ekonomiyi canlandırmak adına yeni kredi paketleri hazırladı. Bunlar arasında ikinci el araçların da dahil edildiği taşıt kredisi paketi de bulunuyor.

Bu kapsamda, yerli üretim yapan anlaşmalı markalardan sıfır kilometre binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel veya kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0,49 – yüzde 0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

Ayrıca Bkz.Kazada ölüm oranı en yüksek otomobiller açıklandı

İkinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel veya kurumsal müşterilere de yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. Azami 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vadeli 2. el binek otomobil ve ticari taşıt kredilerinde üst limit 150 bin TL olacak.

İkinci el binek otomobil ve ticari taşıt kredilerinde kredi tutarı kasko değeri üzerinden özkaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplanacak olup, 7 yaşa kadar olan araçlar kredilendirilecek. Taşıt kredisi paketi için başvurular 5 Haziran’dan itibaren yapılacak.

Kamu bankalarının sunduğu kredi paketleri arasında Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketi, Tatil Destek Kredi Paketi ve Konut Kredisi de bulunuyor.

• ÖTV indirlip araba fiyatları düşmedikçe kredi almak enayilikten başka birşey değil..
    60 bin tl bile etmeyen araba110-120 bin tl..İthal arabaların sitelerde liste fiyatları var ama ellerinde araba yok.Bütün araçları Galeriler almış üstüne 40-50 bin lira koyup malum sitede satıyorlar.Böyle kepazelik denetimsizlik olmaz.
    Bu kadar rezilliğe rağmen hala bu fiyatlara Araba alanlara zaten denecek birşey yok...!!!!
  • boyuna krediyi tl yi dayıyorlar. umarım abd deki mortgage sistemi gibi patlamayız.

• ÖTV indirlip araba fiyatları düşmedikçe kredi almak enayilikten başka birşey değil..
    60 bin tl bile etmeyen araba110-120 bin tl..İthal arabaların sitelerde liste fiyatları var ama ellerinde araba yok.Bütün araçları Galeriler almış üstüne 40-50 bin lira koyup malum sitede satıyorlar.Böyle kepazelik denetimsizlik olmaz.
    Bu kadar rezilliğe rağmen hala bu fiyatlara Araba alanlara zaten denecek birşey yok...!!!!

• Fiyatlara zammı yapıştırdilar, kredi paketi boşa çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç gündür bunun için mi yaygara koparılıyordu. Ben de faizsiz birşeyler olacak sanmıştım.

• Şimdiye kadar 5 yaştı şimdi 7 yaş oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tasima su ile ekonomi dondurme bu oluyor. ekonominin donmesi icin piyasaya kredi pompalaniyor, krediyi karsilamak icin vergiler artiriliyor. gitgide daha cok batacagin bir kisir dongu.

• Bu saçılan kredilerin acısı çok fena çıkacak.Özel bankalar ve kamu bankalarının verdikleri kredi miktarının kıyaslandığı bir grafik görmüştüm bir ara, arada uçurum var.Sanırım cayır cayır para basılıyor şu an.
  • Sabah açıklanan Taşıt kredi paketi sonrası 206 bin tl lik honda'ya bakmaya bayiye gittim fiyatı 212 bin tl olmuş..
  • Oooo Faiz lobisi hayırlı işler :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fhrstw -- 1 Haziran 2020; 14:8:57 >
  • Tüm bayiler gün itibari ile 5.000 TL zammı yapıştırdılar, değişen birşey yok yani.

• MR.BERK kullanıcısına yanıt
    O zaman benim 2. el arabanın fiyatını da 5000yükselteyim

• Borçlandırsınlar bakalım parası olmayanları sonra patlamasında..

• Zaten vatandaşın en büyük ihtiyacı buydu daha da borca girmek, işsizliğe,yokluğa vs hala birşey yok.
  • Yeni ikinci el fiyat artışı dalgadı geliyoooor.

• 20000 tl edecek arabaya 40000 diyen var. Şaşıramıyorum bile. 2005 model, kilometresi 300 bin civarı arabaya 60000 tl demiş bir sitede. Boya yok, hasar kaydı yok ama! Yeminle soğudum her şeyden. Dini imanı para olmuş milletin. Bu kredi paketleriyle değişen bir şey olmayacak. 20bin tllik arabayı 50bin yapacaklar.

• Düşük faizli krediler kamu bankalarını gelecekte çok zor duruma düşürür mü?

• Ya boşverin patlayan patlasın. Alım gücü olan gidip alsın bir hevesle borç yapanın zaten batması an meselesidir. Umrumda bile değil kimin ne yaptığı atasözü açık, ayağını yorganına göre uzat

• ÖTV ve KDV yi biraz düşürseler krediye gerek kalmadan da alınabilir. Ama neredeee
  • çatır çatır para basıyorlar, la casa de papel bile yanında kırtasiye fotokopicisi kalır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.