Şimdi Ara

Qualcomm Snapdragon 875'in teknik detayları netleşiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Qualcomm bu yılın sonunda 2021 model amiral gemisi akıllı telefonların temelini oluşturacak güçlü bir Snapdragon 875 işlemci duyurması bekleniyor. Sızan bilgiler, bu yonga seti ile ilgili yeni detayları ortaya koyuyor.

Ayrıca Bkz.Çeyrek asırlık programlama dili: Java 25 yaşında

Gelen bilgiler, Qualcomm Snapdragon 875'in "1 + 3 + 4" konfigürasyonunda sekiz çekirdeğe sahip olacağı yönünde. Ürünün, ARM tarafından bir gün önce sunulan bir “süper çekirdekli” Cortex-X1 içereceği iddia ediliyor. Bu çekirdeğin, mevcut Cortex-A77'ye göre pik performansta yüzde 30 artış sağlayacağı ifade edilmiş. Öte yandan ise geliştiriciler Cortex-X1'i cihazları için bağımsız olarak optimize edebilecekler.

Yüksek performans sunacak

Üç çekirdekli Snapdragon 875 işlemci bloğunun ise Cortex-A78'i temel alması kuvvetle muhtemel. Bu çekirdek, Cortex-A77'ye kıyasla performansta yüzde 20'lik bir artış sağlayacak ve böylece, genel olarak Snapdragon 875 yongası bilgi işlem yeteneklerinde mevcut Snapdragon 865 ürününü önemli ölçüde aşabilecek.

Tüm bunlara ek olarak Snapdragon 875'in aynı zamanda güçlü bir Adreno 660 grafik hızlandırıcısı, bir Spectra 580 görüntü işleme ünitesi ve 7.5 Gb/s'ye kadar bilgi aktarım hızına sahip entegre bir Snapdragon X60 5G modeme de sahip olacak. Son olarak amiral gemisi yonga setinin 5nm fabrikasyon süreci ile üretileceğini de belirtelim.

• Gerek yok ben snapdragon 885 işlemcisini bekleyecem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben snapdragon 995 e kadar beklerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben snapdragon 1000 bekleyecegim

• Gerek yok. Ben hala sd 820 deyim.

• Bu işlemci büyük olasılıkla 5.4 LTS kernel ile gelecek... güzel.

• Kirin 960'tan selamlar.

• Her yıl aynı hikaye, işin sonunda yaptıgımız karşılaştırma PubG oynatıyor mu:) artık ön kameraya biraz özen göstersinler yeter.

• snapdragon 1000'e kadar beklemeyi düşünüyorum
  • Yüzde 30 filan performans artışı olursa az olur gibime geliyor ama artık çok da bir şey beklememek gerek zaten limitlerine ulaştılar.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    İki tane pubg aynı anda oynatır bunlar artık o kadar güçlü bence.

• 1+3+4 olacagini sanmam 2 x1 2 a78 4 a55 (yada eldeki kryolar ) 2 x1 4 a78 4 a55<br /><br /><br /><br />Veya 1 x1 4 a78 4 a55<br /><br /><br /><br />1 3 4 seindeki kumelenmede 1 ve 3 ayni islemcinin frekans ayarlanmis haliydi aslinda ayni islemcilerdi burada farkli mimarileri 1 3 diye ayirmazlar zannetmiyorum

• snapdragon 1000'e kadar beklenir beklemeye devam en sonuncu çıkana kadar

• Daha 865 li cihazları yeni yeni görüyoruz veya göreceğiz ülkemizde bu 875 i artık seneye görürüz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.