Şimdi Ara

iPhone 12'de kullanılacak OLED ekranların %80'ini Samsung tedarik edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın iPhone 12 serisi telefonlarında LG ve BOE'nin ekranlarını kullanacağı söyleniyor. Ancak buna rağmen panel tedariğinde aslan payı yine ezeli rakip Samsung'un olacak.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Tab S7 Plus'ın batarya kapasitesi belli oldu

DigiTimes'ın raporuna göre Güney Koreli şirket iPhone 12 serisinde kullanılacak OLED ekranların %80'lik kısmını sağlayacak. Raporda ayrıca LG ve BOE'nin de panel tedarik edeceklerini doğrulayan ifadeler yer aldı.

Samsung üç model için ekran üretecek

Apple tüm girişimlerine rağmen henüz Samsung'a olan bağımlılığından kurtulabilmiş değil. iPhone'un satış hacmi göz önüne alındığında, bunun nispeten kısa bir sürede gerçekleşmesi de pek mümkün görünmüyor.

Apple'ın bu yıl dört yeni iPhone çıkaracağına yönelik bilgiler var. Samsung'un 5.4 inç giriş seviyesi iPhone 12'nin yanı sıra 6.1 inç ve 6.7 inç iPhone 12 Pro modelleri için ekran tedarik edeceği söyleniyor.

Giriş seviyesi modele benzer özelliklere sahip 6.1 inçlik dördüncü iPhone 12'de ise BOE ve LG tarafından üretilen ekranlar kullanılacak.

Kaynak:https://www.macrumors.com/2020/05/26/samsung-iphone-12-displays

• Benim anlamadığım bu Apple ekranı Samsunga yaptırıyor ve hemen hemen hatasız oluyor da, Samsungun kendi telefonlarında yok yeşil ekran yok o yok bu daha fazla görülüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • travmasurgeon T kullanıcısına yanıt
    Samsung beceremiyor çünkü telefon yapmayı. Apple herşeyde oldugu gibi farkını ortaya koyuyor sorunsuzlugu ile.

Bunlar ekranlarla ilgili sorunlar değil tasarımsal ve yazılımsal sorunlar yoksa ikisi de cam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte Apple farkı budur adam rakibine ekranını yaptırıyor ama öyle bir yazılım yapıyor ki ios daha çok tercih ediliyor

• FoBç kullanıcısına yanıt
    Pencere camı takalım. İkisi de cam nasıl olsa..

• Hey yavrum hey. Apple düşersin ezeli rakibinin elinee ...

• İphone marka yaratıp geri planda marka olmayan marka.

• Oled ekran kullanmadım hiç şimdiye kadar ve çok çekici geliyordu bana. iphone 12 almayı planlıyorum ve ekran oled olacağı için sevinmiştim. Fakat oled ekranlarda ekran yanığı oluyor, gözü yoruyor vs. gibi eleştiriler var. İyi mi kötü mü anlayamadım. Olmasa daha mı iyiydi acaba?
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Başkan ben şimdi öyle birşey mi dedim ben İphoneda olan yazılımsal olarak daha iyi olduğunu anlatmak istedim

• Oledlerdeki ekran yanığı mevzusu varken almaya çekinenler için keşke lcd bir ekran olan model de çıkartsa

Çünkü Apple ekranı sadece ürettiriyor Samsung'a. O ekranın tasarımını, kullanılacak bileşenlerini, yazılımını, malzemesini, malzemelerin nasıl birleştirileceğini tek tek Apple tarif ediyor Samsung'a.

Yemek gibi düşün. Bir lokanta önün gelen yemeği sana kim pişirdi diye sorsam; bana cevabın Aşçı olurdu herhalde. Fırın demezdin muhtemelen. Hah! işte ekra üretme işinde Aşçı Apple, fırın da Samsung ve diğerleridir. Yemeği yapan aşçıdır, fırın sadece pişirir. Hatta nasıl, kaç derecede ve ne kadar süre ile pişireceğine bile Aşçı karar verir.

Apple'in ekran treknolojileri kendi patentinde olduğundan Samsung veya diğer üretici "Ulan ben de aynısı yapayım ne var yani?" diyemiyor.

• 5.4 inç 3000mah civarı batarya ve 649 dolardan çıkarsa tadından yenmez, aaaaa yine hayal yine hayal.

• Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Benim de hep de aklıma gelen şey bu. Apple tüm ticari sırrını Samsung’a veriyor. Apple patenti diyorsun ama Samsung o patenti kopyalayıp başka bir isimle süremiyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah anlatım için👍

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Samsung, LG vs global saygın firmalar. Apple'in ekran üretimindeki bazı prosesleri gerçekten alıp belki de geliştirip başka isimle kendi ürünlerinde kullanıyorlardır. Hatta bence bu kesin oluyordur. Belki proseslerde Apple'a "Bunu şöyle yaparsak daha iyi olur" da diyorlardır. Tam detayını bilemiyorum elbette.

Ancak niye OLED ekranlı iPhone'lar görece diğer OLED ekranlı cihazlara göre bu kadar sorunsuz? Benim aklıma gelen tek cevap "Driver" lar... Apple'a veya Apple ürünlerine her türlü giydirmeyi, eleştiriyi yapmak mümkün. Pahalı denir, çirkin denir, işlevsel değil denir her şey denir. Ama bir konu bence istisnadır. O da driver yazılımları. Biliyorsundur; Apple ürünlerindeki kendi üretmediği diğer donanım parçalarının da driverlerini kendi yazar. Üreticiye yazdırmaz. 25 yıldır PC ve teknoeloji takip ederim. iPod'dan beri de sıkı Apple takipçisiyimdir. Apple hakkında her türlü şikayet duydum ama hayatımda tek bir satır olsun driver şikayeti duymadım. Muhtemelen başarının asıl anahtarı bu.

• Aradaki fark tasarım farkı, sorunlar bu tasarım farkından kaynaklı film sıkışması gibi fiziksel durumlardan ortaya çıkarken hikaye yazıcıları yine koltuklarına yaslanarak bir şeyler kaleme dökmüş :)
  • Fiyatlar ne olur acaba

Sizce acelesi olmayan bir 6s plus kullanicisi olarak 11 mi alsam, xs max mi yoksa 12 mi beklesek.

12 beklemek dert degilde fiyatlar cok sisecek gibi sanki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.